Dupa violentele din Koln, extrema dreapta nu a reusit sa mobilizeze mai mult de zece oameni la un protest

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 6 ianuarie 2016, 19:22 Actualitate | Internaţional

Extrema dreapta germana nu a reusit sa mobilizeze nici macare zece manifestanti, huiduiti de circa 150 de contramanifestanti, miercuri, in centrul Kolnului, teatrul a circa o suta de agresiuni impotriva femeilor, in noaptea de Anul nou, scrie AFP.

Mai putin de zece manifestanti au raspuns apelului partidului local de extrema dreapta Pro NRW, lansat pe retelele sociale sub cuvantul de ordine "Violenta imigrantilor nu ne lasa reci".

Acestia au fost huiduiti copios de circa 150 de contramanifestanti, care scandau "Nazistii afara".

Confruntarea care a avut loc in piata care separa gara centrala din Koln de catedrala, unde peste o suta de femei au fost agresate sexual de tineri cu aparenta nord-africana sau araba, s-a derulat sub atenta supraveghere a politiei, fara incidente.

Peste 200 de femei manifestasera si ele marti seara in acelasi loc.












[P] Foodpanda recomanda:Cele mai gustoase preparate de sezon, care te incalzesc si te mentin in forma

Toamna nu-i ca vara, dar, cu siguranta, este mai bogata! De ce? Pentru ca toamna se numara OFERTELE foodpanda! Astfel, acum poti comanda convenabil cele mai gustoase preparate de sezon, care te incalzesc si te mentin in forma!
2873 vizualizari
  • +5 (5 voturi)    
    ce-ar face Merkel dac-ar fi vorba despre fiica ei? (Miercuri, 6 ianuarie 2016, 19:32)

    lili [anonim]

    "Mărturia CUTREMURĂTOARE a unei studente AGRESATE la Koln, de Revelion: „Mai mulți bărbați mă priveau cu bale la gură. Vorbeau arabă, era un coşmar"

    Noaptea Anului Nou din Germania, acolo unde bărbații de origine arabă sau din nordul Africii abuzau sau jefuiau femeile pe stradă, continuă cu detalii povestite de victime.

    O tânără studentă se afla la Gara Centrală din Koln și se pregătea pentru venirea Noului An. În timp ce aștepta focurile de artificii, mai mulți bărbați au profitat de aceasta, au pipăit-o și i-au adresat cuvinte jignitoare, potrivit Bild.de şi B1 Tv.

    „Stăteam pe o bancă, beam șampanie și așteptam să înceapă focurile de artificii. La un moment dat, mai mulți bărbați ne-au încercuit. Vorbeau arabă, iar singurele cuvinte pe care le-am înțeles erau „Hey, pătușă”. După câteva clipe, cineva mi-a imobilizat mâna dreaptă. Era un coșmar. Am fost prinși în mulțime. Eram îmbrăcată cu o fustă sub genunchi, și m-am trezit cu o mână pe fund, pe sub fustă. Când m-am întors, mai mulți bărbați mă priveau cu bale la gură", a povestit tânăra în vârstă de 24 de ani, una din puţinele femei agresate care a avut curajul să îşi divulge identitatea.

    Evelin a continuat povestea și a spus că majoritatea bărbaților care se aflau în momentul acela pe stradă erau băuți, iar unii dintre ei păreau drogați.

    „Ne-am dat seama că sunt foarte mulți bărbați pe lângă noi. Erau băuți, iar unii dintre ei păreau drogați. Mulți trageau cu artificii în mulțime”.

    Potrivit polițiștilor germani, dar și a victimelor, autorii care au abuzat femeile din Koln sau din alte orașe germane erau refugiați de origine arabă sau din nordul Africii.

    Sute de persoane au ieșit pe străzile din Koln pentru a protesta în urma valului de agresiuni sexuale și jafuri care au fost comise în noaptea de Revelion de mai mulți bărbați veniți din țări arabe și nord-aficane.
    Cei mai mulți dintre manifestanți îi cer Angelei Merkel să intervină în această situație."

    http://www.evz.ro/mai-multi-barbati-ma-priveau-cu
  • +6 (6 voturi)    
    Pai... (Miercuri, 6 ianuarie 2016, 19:53)

    Burebista 12 [anonim]

    nu e chiar asa! ia priviti cati oameni au fost la demonstratie (in pozele din presa sau jurnalele de stiri)! Altfel nu reactionau politia sau presa asa repede! Si mai ales urmariti viitoarele alegeri din Germania, vor fi mari surprize.
    Ok, Pro NRW este doar o grupare laterala fara impact dar AfD, NPD sau Pegida vor produce surprize in contextul actual al demascarii multor alte incidente de acest fel si nu numai din Köln sau Hamburg cat si din Nürnberg, Herzogenaurach, etc.
    Ne asteapta vremuri interesante...
  • +10 (10 voturi)    
    RUSINE , (Miercuri, 6 ianuarie 2016, 20:04)

    arheopterix [utilizator]

    Mare rusine pentru Germania . Isi sapa singuri groapa sub atenta indrumare a fostei secretare de partid - angelica . Da* noi ce cautam in cocina asta ? N-ar fi mai bine sa stam deoparte cu Shengen ? Intreb si eu.
  • +11 (11 voturi)    
    Raspunsul nu este extremismul, ci votul (Miercuri, 6 ianuarie 2016, 20:44)

    Merkeloglu [anonim]

    Mesajul a ajuns oricum la toti electorii germani, mai ales la cei de dreapta, pentru ca stanga europeana continua sa fie "idiotul util" al islamizarii si jihadismului.

    Daca nu se vor lua masuri drastice si vizibile, cuantifiabile, impotriva imigratiei masive necontrolate, cancelara Merkel va pierde alegerile si sper ca CSU si CDU sa prezinte un candidat al dreptei care sa tina cont de opinia majoritara in Germania si nu de ideologia corectitudinii politice.

    Iar micro-partidul Pro NRW nu este nici AfD si nici Pegida, alea sunt principalele miscari impotriva imigratiei si islamizarii.

    Contramanifestatiile de extrema stanga sunt de reflex pavlovian, e suficient sa spui "nazi" si ai pe strada imediat huliganii rosii si anarhisti. Nu au oricum alt proiect de societate decat cafteala cu politia, "nazistii" si "bancherii", atat.
    • 0 (2 voturi)    
      ba (Miercuri, 6 ianuarie 2016, 23:41)

      bec [utilizator] i-a raspuns lui Merkeloglu

      cred ca anarhisto-comunistii filmau agresiunile sexuale ale arabilor, nu de alta, dar doar asa se pot si ei ''distra'', saracii. Ia uite ba ce i-au facut arabii lu' aia, bine i-au facut, burgheza naibii, cam atit ii duce creierasul lor mititel dar inflamat la rosu.
  • +1 (1 vot)    
    Da, coane Fănică (Miercuri, 6 ianuarie 2016, 21:30)

    popescu_dtru [utilizator]

    După părerea presei de stânga, erau vreo 10, după Vocea Patriotului Naționale, vreo 100, iar în realitate probabil mai mulți.

    După părerea mea, Merkel ar trebui demisă din funcție de către Ministerului Federal al Sănătăţii, pentru probleme grave de percepție.
  • -1 (1 vot)    
    extremismul nu-i solutia (Miercuri, 6 ianuarie 2016, 22:06)

    neurino [utilizator]

    ci regula clara si respecta intocmai de ORICINE.
    Cine nu o respecta, sa paraseasca Germania.
    Mobilizarea nemtilor fara inpins extremist de la spate e solutia.
  • +2 (2 voturi)    
    e minciuna (Miercuri, 6 ianuarie 2016, 22:37)

    Gogu [anonim]

    tot ce prezinta televiziunile e manipulare. Televiziunile sunt in mainile globalistilor,toate canalele, si puterea financiara la fel . Prezinta 10 oameni ca sa descurajeze, si daca ajung mai multi ii ia politia cu ciomege.
  • +4 (6 voturi)    
    ori le e frica ori sint spalati pe creier (Miercuri, 6 ianuarie 2016, 22:38)

    NewLevel [anonim]

    1/ Un coleg neamt de la serviciu (stau in Germania) mi-a zis, dupa o discutie pe care am avut-o pe tema refugiatilor, ca am idei naziste si ca ei, nemtii, ii ignora pe nazisti. Ca PEGIDA e o organizatie nazista care ar trebui scoasa in afara legii.
    2/ Anul trecut PEGIDA a vrut sa faca o demonstratie in Dresda impotriva primirii de refugiati. Nu le-a fost aprobata cererea pentru ca nu existau suficienti politisti care sa asigure ordinea. Oricine stie cite ceva despre Germania isi da seama ca asta e un motiv extrem de pueril. Vorbim de Germania, nu de Congo. Totusi, la 2 zile a fost aprobata o manifestare de bun-venit pentru refugiati.
    3/ In preajma Craciunului PEGIDA a pus la vinzare pe Amazon.de imnul organizatiei. A ajuns cel mai vindut mp3. O parte din nemtii spalati pe creier cu facut scandal astfel incit amazon.de a decis sa doneze banii pe care i-ar cistiga din vinzarea mp3-ului catre o organizatie de intrajutorare a refugiatilor (cind se vinde ceva pe amazon o parte din bani ii primeste vinzatorul, o parte amazon). Dupa citeva zile a fost scos complet.
    4/ In Köln, niste baieti, dupa cit se pare africani si arabi, in noaptea de Anul Nou au agresat femei in fata garii. Totusi, presa germana a relatat despre aceste lucruri abia dupa 4 zile.

    Dupa parerea mea exemplele astea ilustreaza foarte bine de ce nu au iesit mai multi in strada. Atita timp cit cuvintul de ordine al actualei puteri este pro-imigranti, prea putini au curajul sa iasa in strada. Amazon, PEGIDA, presa sint puse cu botul pe labe -- ce ar putea face un neamt obisnuit care are rate de platit, impozite si a doua zi dimineata trebuie sa se trezeasca devreme?
    Dar adevarul va iesi la iveala la alegeri. Abia atunci se va putea spune citi nemti sint impotriva islamizarii Europei.