VIDEO Turcia: Un val de zapada a cazut de pe o cladire peste trecatorii de pe o strada aglomerata

de I.C.     HotNews.ro
Miercuri, 6 ianuarie 2016, 5:37 Actualitate | Internaţional

Turcia: Avalansa de pe o moschee
Foto: Captura Facebook
Camerele de supraveghere au surprins momentul in care o avalansa de zapqda cade asupra unui grup de persoane de pe o strada aglomerata din Turcia, scrie ITV.com. In imagini se poate vedea cum un un bloc mare de zapada se prabuseste asupra oamenilor de pe strada.

Mai multi trecatori au reusit sa sara, scapand de pericol, insa altii au fost prinsi un malul de zapada. Doua femei au fost ranite dupa ce au fost ingropate temporar in zapada cazuta de pe acoperisul unei moschei din provincia Rize.

In imagini se poate vedea cum trecatorii care au evitat pericolul incep sa sape in zapada pentru a-i ajuta pe cei prinsi in zapada.



Citeste mai multe despre   























Material sustinut de LIDL​

FOTO​ Incearca reteta saptamanii de la LIDL: Baba Ganoush, unul dintre cele mai populare aperitive din lumea araba

Baba Ganoush este unul dintre cele mai populare aperitive din lumea araba, fiind nelipsit de la masa in tari ca Liban, Siria sau Iran. Baba Ganoush este un aperitiv pe baza de vinete coapte si tahini, pasta de susan. Se serveste rece, dupa ce a stat cel putin 2-3 ore la frigider pentru a se intrepatrunde aromele si se potriveste perfect alaturi de painea arabeasca - pita sau lipie si in combinatie cu legume proaspete.


4296 vizualizari

  • -4 (8 voturi)    
    Nu-i nimic (Miercuri, 6 ianuarie 2016, 6:03)

    CititorulComentator [utilizator]

    Allah e mare, atat conteaza...lol
    • +3 (3 voturi)    
      Logica romaneasca... (Miercuri, 6 ianuarie 2016, 9:56)

      AK-47 [utilizator] i-a raspuns lui CititorulComentator

      Dar cand acelasi lucru se intampla in tarile occidentale, atunci a cui este voia?

      Vezi ca e plin youtube-ul de clipuri cu astfel de incidente petrecute prin mai toate tarile lumii, inclusiv in Romania.
  • -2 (6 voturi)    
    E voia lui Allah, nu? (Miercuri, 6 ianuarie 2016, 7:21)

    parol_monsher [utilizator]

    Nu e vorba ca acea cladire a fost prost proiectata si/sau intretinuta.

    Cand s-a intamplat asta in New York, administratia a instalat un mecanism complicat de topire a zapezii ca sa nu se mai intample, dar la musulmani, e voia lui Allah.
    • +1 (3 voturi)    
      RADE CIOB DE OALA SPARTA ! (Miercuri, 6 ianuarie 2016, 9:51)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui parol_monsher

      La noi, in fiecare iarna, nu e voia lui Dumnezeu, cand se desprind tone de turturi de pe streasinile cladirilor si caselor din Bucuresti si nu numai si se umplu camerele de garda ale spitalelor ? PS. Sunt convins, ca in New York administratia a instalat un mecanism complicat de topire si a turturilor, nu doar a zapezii !
    • 0 (2 voturi)    
      . (Miercuri, 6 ianuarie 2016, 9:57)

      AK-47 [utilizator] i-a raspuns lui parol_monsher

      A instalat sistemul pe toate cladirile din metropola sau doar pe una singura, mai exact pe cea in cauza?
  • 0 (0 voturi)    
    Un val! (Miercuri, 6 ianuarie 2016, 8:57)

    mircea [anonim]

    Poate o grămadă.Nu pricep cum sa putut transforma grămada de zăpadă,în val.
  • 0 (0 voturi)    
    Avalansa metropolitana (Miercuri, 6 ianuarie 2016, 9:06)

    Nababucordonmosor [utilizator]

    Asa se numeste.
  • -3 (3 voturi)    
    Moscheie (Miercuri, 6 ianuarie 2016, 9:24)

    marcelp55 [utilizator]

    Să facem și noi moscheie !!!