Moartea Printesei Diana: Scotland Yard are noi informatii legate de tragicul accident din 1997

de I.R.     HotNews.ro
Sâmbătă, 17 august 2013, 20:42 Actualitate | Internaţional

Printesa Diana
Foto: Captura Youtube.com
Politia din Londra evalueaza "relevanta si credibilitatea" unor noi informati primite recent cu privire la moartea Printesei Diana si a iubitului sau Dodi Al Fayed, intr-un accident rutier ce a avut loc la Paris pe 31 august 1997, relateaza BBC.

Scotland Yard precizeaza ca nu este vorba de o "re-anchetare" a cazului. Investigatia din 2008 a decis ca cei doi au fost ucisi din neglijenta soferului lor.

Moartea Printesei Diana si a lui Dodi Al Fayed sunt "atent investigate si examinate" in cadrul anchetei de la Curtile Regale de Justitie din Londra.

Politia a adaugat ca evaluarea nu are loc in cadrul Operatiunii Paget - ancheta a politiei inceputa ca urmare a acuzatiilor potrivit carora Diana si iubitul sau au fost ucisi, teorie adoptata la vremea respectiva de tatal lui Dodi, Mohamed Al Fayed.

In decembrie 2006, raportul asupra Operatiunii Paget anunta ca nu au fost gasite dovezi ca cei doi au fost ucisi.

Printesa Diana, in varsta de 36 de ani, se afla in masina cu iubitul sau Dodi, cand soferul Henri Paul a intrat intr-un stalp in tunelul Pont de l'Alma din Paris.

Accidentul a avut loc dupa ce cuplul a parasit Hotelul Ritz, fiind urmariti de paparazzi pe motociclete. Singurul supravietuitor a fost bodyguard-ul lui Dodi.

In urma anchetei s-a stabilit ca paparazzi, lipsa centurilor de siguranta si faptul ca soferul bause alcool au contribuit la tragedie.

























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

11741 vizualizari

  • -1 (15 voturi)    
    ptr relatii (Sâmbătă, 17 august 2013, 21:30)

    demaGOGU [utilizator]

    sunati la MI5

    (doar) un cinic
    • -7 (9 voturi)    
      Sau la... (Sâmbătă, 17 august 2013, 21:47)

      cititoare [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Buckingham Palace..
    • 0 (4 voturi)    
      Rectification (Sâmbătă, 17 august 2013, 23:41)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Mi6'.....opereaza abroad
      • -2 (2 voturi)    
        formally right (Duminică, 18 august 2013, 8:19)

        demaGOGU [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        cazul a fost "rezolvat" abroad dar operational a intrat in "jurisdictia" internului mi5
  • +2 (8 voturi)    
    Cred ca regina sta ca pe ace... (Sâmbătă, 17 august 2013, 21:44)

    cititoare [utilizator]

    E chiar ciudat ca nici pina in ziua de azi sa nu se fi descoperit soferul Fiatului.
  • +2 (4 voturi)    
    Daiana n-a rezistat vietii de puscariasa 'de lux' (Duminică, 18 august 2013, 7:28)

    hotnewsfil [utilizator]

    Insuficient de responsabil, printul Charles i-a tulburat viata printesei Diana.
    Diana era mult prea tanara, prea lipsita de experienta, nu a rezistat asprimii implacabile, egoiste, a vietii din saloanele imense si reci, ale familiei regale.
    S-a consumat, a fost consumata, ca o flacara cu viata scurta.
    Diana a trait alaturi de drumul care i se potrivea, care ar fi facut-o fericita.
    Si-a naruit viata, sub vointa unor oameni (si ei oameni, nimic alceva!) reci, calculati, aflati intr-un fagas in care si viata lor este prizoniera, intr-un fel, o puscarie.
    Diana n-a rezistat vietii de puscariasa 'de lux'.
    Ce bine i s-ar fi potrivit o viata de om obisnuit, nu numai sa nasca doi copii, ci sa se si bucure de viata lor, sa fie o bunica fericita, inconjurata de multi nepoti.
    Diana 'a fost ajutata' sa nu-si gaseasca o viata fericita.
  • 0 (2 voturi)    
    Zvon (Duminică, 18 august 2013, 9:58)

    degrize [utilizator]

    Se pare ca Diana era insarcinata cu Dodi. Acum imaginati-va ca printul William ar fi avut un frate vitreg cu sange de musulman. Fratele viitorului rege al Angliei si nepotul reginei Elisabeta, un musulman ??!!?? Pai ce serviciu de informatii lasa sa se intample asta? Nici M214.