VIDEO Viceprimarul comunei Joseni, ucis cu trei focuri de arma

de D.G.     HotNews.ro
Sâmbătă, 23 aprilie 2011, 11:46 Actualitate | Esenţial

Viceprimarul comunei harghitene Joseni, Csala Zsolt, gasit mort in casa sa de vacanta din localitate a fost impuscat cu trei focuri de arma, doua dintre gloante ranindu-l in zona abdomenului si unul in picior. Anchetatorii iau in calcul varianta unei crime.

Procurorul de caz de la Parchetul Tribunalului Harghita, Lucia Airinei, a declarat, sambata, ca nu este vorba despre o sinucidere, ci despre o crima, relateaza Mediafax.

De asemenea, primarul comunei Joseni, Gyorgy Istvan, a declarat, in noaptea de vineri spre sambata, ca Csala Zsolt a fost "macelarit".

"A fost pur si simplu macelarit, a fost impuscat de trei ori. In abdomen si la picior", a spus Gyorgy Istvan, adaugand ca viceprimarul a fost "un om de treaba" alaturi de care a lucrat timp de 11 ani.

El a precizat ca nu stie cine ar fi putut sa faca un asemenea gest.

Surse din randul anchetatorilor au afirmat ca focurile de arma au fost trase de aproape, cartusele fiind gasite la o distranta de un metru si jumatate de trupul victimei.

Potrivit vecinilor, viceprimarul Csala Zsolt a venit, vineri dupa-amiaza, la casa sa de vacanta pe care o avea in satul Borzont, unde i-au fost adusi mai multi puieti de brad, el ajutand la descarcarea acestora.

La scurt timp, mai multi tineri din Targu Mures, cazati in apropiere, au auzit impuscaturi, ei fiind audiati in cursul noptii de anchetatori.
Viceprimarul comunei harghitene Joseni, Csala Zsolt, a fost gasit, vineri seara, impuscat mortal.

Purtatorul de cuvant al Inspectoratului de Politie Judetean Harghita, Gheorghe Filip, declara ca dispeceratul institutiei a fost sesizat telefonic, prin Serviciul unic de urgenta 112, ca un barbat a fost gasit impuscat mortal intr-o cladire din comuna Joseni.

Viceprimarul Csala Zsolt avea 42 de ani, era casatorit si avea doi copii minori.



Citeste mai multe despre   




















Jurnal din Israel

FOTOGALERIE Israel pe repede inainte: kit de informatii pentru o calatorie reusita

De la nord la sud, Israelul are putin peste 400 de kilometri, iar de la est la vest, putin peste 100. E printre putinele tari ale lumii in care, in aceeasi zi, poti face si baie in mare si ski la munte. E taramul miracolelor si al sperantelor, tara sfanta a pelerinilor, teritoriu complet liber si dezinhibat pentru hedonistii de pretutindeni. Ca vrei sa te regasesti spiritual sau ca vrei sa gasesti energia unor petreceri fantastice, mergi in Israel. O sa capeti ce cauti si, uneori, chiar mai mult decat atat.

4787 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    E clar ... (Sâmbătă, 23 aprilie 2011, 12:22)

    denvarel [utilizator]

    S-a sinucis. Si-a tras trei gloante, unul in cap, unul in inima si unul In stomac. La fel ca ala care s-a injunghiat de trei ori pana a nimerit inima.
    • +5 (5 voturi)    
      E o inscenare foarte reusita de sinucidere (Sâmbătă, 23 aprilie 2011, 13:11)

      kinn [anonim] i-a raspuns lui denvarel

      Nooo.... E drept, asa ar parea la prima vedere, dar vigilenta Politie din Joseni nu poate fi pacalita cu una cu doua. Ei *iau in calcul* pana si varianta unei crime, iti dai seama, oricat de absurd ar parea asta ...
    • -1 (1 vot)    
      da (Sâmbătă, 23 aprilie 2011, 14:36)

      yiuo [anonim] i-a raspuns lui denvarel

      da, si dupa ce sa impuscat, sa dus cu arma in padure sal ascunda dupa ce sa intors in casa si a cazut.
    • +2 (2 voturi)    
      :-))))))))))) (Duminică, 24 aprilie 2011, 1:56)

      V [anonim] i-a raspuns lui denvarel

      "Anchetatorii iau in calcul varianta unei crime" - dovedeste agerimea politiei romane. Colombo era bebelus pe langa 'ai nostri. Desi pare 100% moarte naturala, ei iau totusi in calcul o posibila crima. Or fi stiind ei ceva!!!
  • +3 (3 voturi)    
    pe langa subiect (Sâmbătă, 23 aprilie 2011, 13:52)

    rumburac [anonim]

    ... gasit in casa lui de vacanta din localitate.

    adica omul acela isi facuse casa de vacanta la el in localitate?

    sau acolo locuia dar arata ca o casa de vacanta?

    asta e ce ma nelinisteste pe mine.
    • +1 (1 vot)    
      casa de vacanta (Sâmbătă, 23 aprilie 2011, 17:15)

      viorel [anonim] i-a raspuns lui rumburac

      casa de vacanta era in Borzont, sat care apartine de comuna Joseni...de la Borzont mai sunt cativa km pana la pasul Bucin...pentru cine a fost prin zona
  • +2 (2 voturi)    
    Reglare de conturi ? (Sâmbătă, 23 aprilie 2011, 14:20)

    Prostu [anonim]

    Mafia lemnului ?
    • +3 (3 voturi)    
      cum adica???? Nuuuu!!! (Sâmbătă, 23 aprilie 2011, 15:50)

      cet23 [anonim] i-a raspuns lui Prostu

      Cum adica mafia lemnului sa fie in spatele crimei? Nu se poate asa ceva! Cum te poti macar gandi la asta! Si plus, mafia lemnului NUUUU exista! Toate afacerile cu lemn sunt derulate stict in litera si spiritul legii!!!!! Cum alffel????
      Mai baiete.... cum ai putut sa te gandesti la asta??? Hmmm.... fii tu baiat gigel si spune-mi te rog adresa ta! Nu, nu aici pe formul, ca sunt om decent si nu vreau sa ti-o faci publica pe formum, dar trimite-mi te rog adresa ta pe mail. Uite, frumosule, iti dau o adresa de e-mail unde sa mi-o trimiti: divizia_lichidari @ mafialemnului. ro
      Multumesc mult! ;))
      • 0 (0 voturi)    
        cum adica???? 2 (Sâmbătă, 23 aprilie 2011, 17:15)

        cet23 [anonim] i-a raspuns lui cet23

        Mai adauga te rog si "...Pentru domnul Terminator, personal"
    • +1 (1 vot)    
      as,care mafie ? (Sâmbătă, 23 aprilie 2011, 16:13)

      danarad [anonim] i-a raspuns lui Prostu

      poate cariile de lemn,au ramas fara lemn,si sau razbunat :))
  • +2 (2 voturi)    
    ....... (Sâmbătă, 23 aprilie 2011, 16:13)

    veres....toy [anonim]

    Cherestoy Attila? nu el e tatucul tuturor defrisarilor din romania pe care o blameaza atat de tare? nu el a facut sutele de milioane de euro din lemnul jud Hr, Cv, Ms si din alte parti? daca exista o regina a vamilor, apai asta e cu siguranta regele suprem al mafiei lemnului !