Seful FMI si-a uitat ceasul in Parlamentul Romaniei

de D.G.     HotNews.ro
Marţi, 30 martie 2010, 16:30 Actualitate | Esenţial

Kahn si ceasul buclucas
Foto: Agerpres
Intamplare inedita in Parlamentul Romaniei. Seful FMI, Dominique Strauss-Kahn, si-a uitat ceasul in sala de plen, dupa ce a sustinut, marti, un discurs. Viceliderul deputatilor PSD Aura Vasile a gasit ceasul in sala de plen iar presedintele Senatului, Mircea Geoana, a apreciat ca acesta ar fi putut fi pierdut de directorul general al FMI, Dominique Strauss-Kahn.

"O sa anunt ca am gasit un ceas. O sa il depun la secretariat", a declarat, la tribuna, Aura Vasile, citata de Mediafax.

Geoana i-a cerut Aurei Vasile sa predea ceasul pentru a fi siguri ca "e pe maini bune".

"Vom verifica imediat si rog staff-ul sa verifice daca nu cumva apartine oaspetelui nostru de acum cateva minute", a mai spus Geaona, care a adaugat, ironic, ca acest subiect nu este inscris pe ordinea de zi.

Update: Directorul general al FMI si-a recuperat ceasul, care i-a fost adus la aeroport chiar inainte de plecarea din tara.


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de BCR

VIDEO Antreprenor StartUp Nation / Fondatorul Scolii de Bijuterie Contemporana: Eu nu vin la serviciu, eu vin in propriul meu atelier, in care imi exprim ideile. Ceea ce misca industria asta sunt ideile, nicidecum cifrele

David Sandu s-a ocupat de designul de bijuterii de cand era copil si a invatat pe cont propriu tot ceea ce stie. Assamblage - Scoala de Bijuterie Contemporana a aparut drept consecinta a acestei pasiuni. David face parte dintr-o industrie creativa emergenta, insa atat el, cat si cei care au trecut in ultimii 7 ani pe la bancurile de lucru ale scolii sale se vad adesea nevoiti sa spuna ca fac alte lucruri, pentru ca activitatea lor nu exista intr-un cadru legal.

2149 vizualizari

  • +6 (10 voturi)    
    Hi, hi, hi (Marţi, 30 martie 2010, 16:35)

    CezarN [utilizator]

    Imi si imagineaz un titlu mare:
    "Parlamentul Romaniei i-a furat ceasul sefului FMI"
    :))
    • +2 (4 voturi)    
      Stire falsa de tabloid (Marţi, 30 martie 2010, 17:40)

      Observatorul [anonim] i-a raspuns lui CezarN

      Nu cred asemenea stire. Mi-e foarte greu sa cred ca interlopii din parlament s-au obosit sa ii duca ceasul sefului FMI. Totusi vorbim de smenari aici, de traficanti, de delapidatori, de hoti.
      • +7 (9 voturi)    
        ce sa faca cu el? (Marţi, 30 martie 2010, 18:08)

        ceferistul [anonim] i-a raspuns lui Observatorul

        cocalarii astia din parlament umbla cu ceasuri de mii sau zeci de mii de euro.
        nu se coborau ei sa fure de la un parlit de director general al FMI un ceas care probabil nu face mai mult de cateva sute de euroi.
        • +1 (1 vot)    
          Totusi (Marţi, 30 martie 2010, 20:52)

          dobrica [anonim] i-a raspuns lui ceferistul

          Trebuie sa vedem partea practica, il putem schimba cu o imitatie chinezeasca de 10 euro ii punem o baterie noua si gata.
  • +9 (11 voturi)    
    Oare?!! (Marţi, 30 martie 2010, 16:36)

    mamacerghida [utilizator]

    Dat fiind faptul că a dat mâna cu o serie de parlamentari români, nu cumva...?!
  • +5 (7 voturi)    
    ma mir (Marţi, 30 martie 2010, 16:38)

    contribuabil [anonim]

    Ma mir ca nu a fost subtilizat de stimatii nostri alesi :)
    Probabil nu e foarte valoros, ca altfel... nu mai exista articolul asta
  • +4 (6 voturi)    
    bancuri cu talc (Marţi, 30 martie 2010, 16:42)

    stefanes [utilizator]

    credeam ca chestia cu detectatul Romaniei folosind disparitia ceasului de la mina mergea numai pe vremea lui Ceausescu...
  • +4 (6 voturi)    
    doar o presupunere (Marţi, 30 martie 2010, 16:42)

    mimi [anonim]

    oare chiar l-a "uitat" directorul FMI acolo?
    • +4 (4 voturi)    
      a fost doar un test (Marţi, 30 martie 2010, 17:07)

      trandafir [anonim] i-a raspuns lui mimi

      sa speram ca l-am treceut...
  • +1 (1 vot)    
    Ce marca era ? (Marţi, 30 martie 2010, 16:43)

    relu [anonim]

    aveti o poza?
  • +7 (7 voturi)    
    aoleo (Marţi, 30 martie 2010, 16:50)

    me [anonim]

    Pai cum ca Catalin Voicu n-a fost azi pe la Parlament :=)))
    • +3 (5 voturi)    
      ... lasa ca (Marţi, 30 martie 2010, 17:21)

      ilicevici [anonim] i-a raspuns lui me

      A fost prezent tot un parlamentar Voicu, adica Medelin, din etnia care apreciaza ceasurile la adevarata lor valoare :)
  • +6 (6 voturi)    
    ce gluma buna (Marţi, 30 martie 2010, 17:08)

    gechi [utilizator]

    ce gluma buna asta cu "Aura Vasile a gasit ceasul in sala de plen". De fapt nenea de la FeMeI s-a plans ca dupa ce s-a intretinut cateva momente cu mai multi parlamentari nu mai avea ceasul. Normal ca toti l-au suspectat pe Vanghelie, care in cele din urma a recunoscut ca el l-a luat. S-a scuzat spunand ca e defect profesional.
  • +7 (7 voturi)    
    ceas cu microfon (Marţi, 30 martie 2010, 17:13)

    Tataie [anonim]

    Nu stiti nimic... ceasul a fost lasat sa inregistreze reactia Parlamentului dupa disctursul lui nea FMI :)
  • +2 (2 voturi)    
    ..inseamna ca n-a fost ....... (Marţi, 30 martie 2010, 17:14)

    Terente [anonim]

    ......nici Madalin Voicu .......:))))))))))))))))
    ...mai glumim si noi ..........
    ...dar cred ca Dominique isi luase gandul ....
  • +4 (4 voturi)    
    nu originalul (Marţi, 30 martie 2010, 17:17)

    gogu [anonim]

    O copie chinezeasca i-a fost returnata pe aeroport stimabilului
  • -4 (4 voturi)    
    Stimati telespectatori avem o stire... (Marţi, 30 martie 2010, 17:20)

    mese [anonim]

    ...de ultima ora : Seful FMI si-a uitat ceasul, Marmota s-a plictisit de impachetat ciocolata iar Mama Omida a prezis un viitor de aur pentru Romania.
    Eu zic sa se organizeze o dezbatere pe aceasta tema diseara la TV si sa crestem rating-ul.

    Chiar cred ca aveam cu totii nevoie de toate declaratiile de ultima ora ale "parlamentarilor recuperatori" romani.

    Offf...presa noastra cea de toate zilele...
  • +4 (4 voturi)    
    Oare?! (Marţi, 30 martie 2010, 17:23)

    Todo [anonim]

    ...nu a fost lasat cu imprumut urmand sa se plateasca o taxa pentru el, care sa impovareze pe bietii parlamentari?!

    si Mircea Geana, prevazator, a dejucat planul ...
    • +1 (1 vot)    
      haha (Marţi, 30 martie 2010, 21:04)

      AyO [anonim] i-a raspuns lui Todo

      pai doar e Cavalerul Flacarii Violet
  • +2 (2 voturi)    
    Hmmmm... (Marţi, 30 martie 2010, 17:41)

    Cristi [anonim]

    Si, l-a mai recuperat? Ca daca era Ghise pe-acolo...
  • +1 (1 vot)    
    test (Marţi, 30 martie 2010, 21:38)

    Connaisseur [anonim]

    Nimic intamplator.Parlamentul a trecut cu bine un test important.
  • 0 (0 voturi)    
    "Mainile bune ale Parlamentului" (Miercuri, 31 martie 2010, 15:14)

    valisa [anonim]

    Noi (romanii) ne-am lasat vietile in mainile acestui parlament si uite unde am ajuns.
    Seful FMI ar trebui sa fie mai atent. Sau nu i-ati spus inca unde se afla?....:))