Traian Basescu despre scandalul de la DGIPI: Sunt dezamagit ca un ofiter s-a folosit de numele presedintelui

de A.N.     HotNews.ro
Vineri, 27 martie 2009, 13:04 Actualitate | Esenţial

"Sunt dezamagit ca un ofiter s-a folosit de numele presedintelui", a declarat seful statului, Traian Basescu, comentand pe marginea scandalului de la DGIPI. "Am crezut intotdeauna in corectitudinea militarilor", a adaugat presedintele, in timpul unei conferinte de presa comune cu omologul sau sarb, Boris Tadici.

"Nu e vorba atat despre minciuna, deoarece cu minciunile m-am obisnuit. Dar dezamagirea uriasa este ca un ofiter superior s-a pretat la asa ceva", a afirmat presedintele Basescu.

"Concluzia este o profunda dezamagire. Am crezut intotdeauna in corectitudinea militarilor", a adaugat seful statului.

Declaratia sefului statului a venit in contextul in care, potrivit referatului procurorilor, fostul sef al DGIPI Cornel Serban a invocat numele presedintelui Basescu si al fostului premier Calin Popescu-Tariceanu, pentru a-l determina pe ofiterul DNA sa dea o solutie favorabila omului de afaceri Puiu Popoviciu in dosarul Baneasa.

Mai exact, Cornel Serban i-ar fi spus politistului ca Popoviciu este un personaj extrem de important pentru ca "la el fac coada sa intre Basescu si Tariceanu".

Pe de alta parte, intr-un comunicat de presa publicat joi, purtatorul de cuvant al Palatului Cotroceni, Valeriu Turcan, a precizat ca presedintele Traian Basescu nu a fost niciodata la sediul companiei omului de afaceri Puiu Popoviciu, asa cum a relatat Realitatea TV.

"Fostul primar general Traian Basescu sau Primaria Capitalei nu au avut nicio legatura cu transferul de proprietate sau cu intabularea terenului. In acest context, Presedintele Romaniei respinge orice incercare de a fi asociat cu acte ilegale", potrivit sursei citate.

Administratia Prezidentiala "indeamna Realitatea TV sa solicite probe pentru afirmatii de natura a leza imaginea publica a sefului statului sau a oricarei alte persoane", se arata in incheierea comunicatului.


Citeste mai multe despre   























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

2729 vizualizari

  • +2 (14 voturi)    
    Mi-e sila... (Vineri, 27 martie 2009, 13:12)

    Andrei [anonim]

    Si eu am crezut in corectitudinea presedintelui, politicienilor si a oamenilor care ne conduc. Si mi-au tras teapa.
    • +4 (6 voturi)    
      Mi-e si sila , mi-e si scarba... (Vineri, 27 martie 2009, 13:28)

      Dan [anonim] i-a raspuns lui Andrei

      Trage-i si tu in teapa ... unde?... la vot...
      • 0 (4 voturi)    
        si cum anume??? (Vineri, 27 martie 2009, 15:00)

        chris [anonim] i-a raspuns lui Dan

        mare idiotenie chestia asta "lasa ca si eu ii ard pe ei. la vot.". si pe care dintre ei o sa-i votezi???" arata-mi unul curat si demn.

        sa fim seriosi, indiferent care grup e intr-un moment sau altul cu putere mai mare decat celelalte mocirla e aceeasi.

        alegerea e alta si de alta natora.
        • 0 (2 voturi)    
          Din pacate ... (Vineri, 27 martie 2009, 17:26)

          vladislav [anonim] i-a raspuns lui chris

          ... in Romania nu se mai poate pune problema intre a alege intre hoti si oameni cinstiti, ci de a-i alege dintre hoti, pe cei mai putin hoti. O solutie ar fi sa-i alegem pe cei in timpul carora am avut cele mai bune sperante de mai bine, pe cei care chiar daca au furat, au lasat ceva si pentru noi ceilalti. In acest fel am putea spera in primenirea societatii romanesti intr-un interval de 5-10 secole.
      • -1 (1 vot)    
        si io (Sâmbătă, 28 martie 2009, 8:01)

        asdfg [anonim] i-a raspuns lui Dan

        si io sint dezamagit de base
        chiar saptamina trecuta a mintit in legatura cu facultatea lui eba
  • -2 (8 voturi)    
    tipul asta e dezamagit doar de oamenii corecti (Vineri, 27 martie 2009, 13:25)

    warchild [anonim]

    tot asa dezamagit a fost si cand doamna alina mungiu pipidii a declarat ca nu doreste sa apara pe listele pdl daca acestea nu sunt imaculate! trebuia si ofiterul respectiv sa vorbeasca inainte cu domnul basescu si pe urma sa faca declaratii! eu m-am saturat de acest individ eufemistic vorbind!
    • +2 (4 voturi)    
      Bine ca nu te-a dezamagit sistemul mafiot (Vineri, 27 martie 2009, 14:35)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui warchild

      Daca vreun ciutac ar zice ceva impotriva Mafiei PSD-PNL, cred ca ai fi dezamagit şi de el. Pacat ca nu mai are Băsescu şuviţa. Era un punct important în campania împotriva lui. Succes la vot ! Vezi că o să vă dea Mafia plase cu şepci.
      • 0 (4 voturi)    
        omule te legi de cine nu trebuie! (Vineri, 27 martie 2009, 15:01)

        warchild [anonim] i-a raspuns lui Alex

        nu mai merg la vot prietene nu ma mai intereseaza aceasta putere de decizie deoarece nu are nici un fel de valoare pentru cetatenii! coruptia in tara asta este la fel de raspandita ca si hiv intr-un organism viu e peste tot! orice taietura oriunde ar fie declanseaza o infectie in care poate murii tot organismul! ma gandesc serios sa devin ei eu corupt in sensul ca tot ce conteaza de azi inainte e doar prorpiul meu interes cum il realizez nu mai conteaza! daca toti sunt asa cine sunt eu sa fac pisu contra vantului?
        • -1 (3 voturi)    
          raspuns (Vineri, 27 martie 2009, 15:48)

          Alex [anonim] i-a raspuns lui warchild

          Daca te-am judecat gresit, scuze. Dar nu poti spune ca postarea ta nu ar bucura aparatorii mafiei din RO - inca un dezamagit pe care poate-l vom convinge la un vot negativ (ar zice ei). Eu nu sunt simpatizant al niciunui partid, dar observ ca, la criticile societatii civile, pdl-ul se mai curata de mizerie. Deci, e mai frecventabil (ca sa folosesc un termen mai potrivit). In timp, poate alte partide vor fi mai frecventabile, dar acum nu e cazul. Iti inteleg pana la un punct lehamitea, pesimismul. Dar inveseleste-te un pic cu urmatoarea idee : ce--ar fi sa votez pentru cel impotriva caruia Mafia tremura de indignare (si de frica, e clar). Succes in aprecierea corecta a situatiei si nu te mai lasa influentat de lehamitea asta indusa subliminal de stim noi cine.
      • 0 (2 voturi)    
        ce are sula cu prefectura? (Vineri, 27 martie 2009, 21:41)

        srpc [utilizator] i-a raspuns lui Alex

        daca Ciutacu ti-e antipatic inseamna ca Basescu e scuzabil? iar acum se vorbea despre mafia lui Basescu, nu despre cealalta, la fel de jegoasa, a pesedistilor (tot fesenisti si ei)!
        • 0 (0 voturi)    
          Antimafia (Sâmbătă, 28 martie 2009, 11:36)

          Alex [anonim] i-a raspuns lui srpc

          Care e, moşule, mafia lui Băsescu ? Aia de-o tot dezvăluie sinteza zilei ? De când o judecată se face doar prin ascultarea unei singure părţi, ani de zile la rând, de mai multe ori pe zi ? Chiar crezi că oamenii oneşti sunt lipsiţi de inteligenţă ? Crezi că dacă doar Mafia îşi spune părerea pe media, adevărul îi devine cumva favorabil ? Poate doar la meteo şi sport să se respecte deontologia jurnalistică, în rest, o distorsionare continuă a realităţii. Reţeta: informaţii reale asamblate greşit, interpretate tendenţios şi manşete permanente cu scopul urmărit (Băsescu instaurează dictatura, Băsescu atacă presa, Băsescu iresponsabil...şi multe altele).
  • -2 (12 voturi)    
    ma umfla rasul! (Vineri, 27 martie 2009, 13:26)

    ana [anonim]

    vai , zeus! cat esti de imaculat! asta ne crede pe toti prosti! pe bune!
    • +4 (6 voturi)    
      Ai, tutusi, o varianta excelenta: (Vineri, 27 martie 2009, 14:13)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui ana

      Voteza tot Mafia PSD, ca pana acum. Sau aripa PNL a acesteia.
  • +2 (6 voturi)    
    Si noi (Vineri, 27 martie 2009, 13:46)

    cetateanu [anonim]

    Si noi suntem dezamagiti, domnule presedinte!!
  • -2 (8 voturi)    
    ............... (Vineri, 27 martie 2009, 13:53)

    agora [anonim]

    Sunteti dispusi sa-l credeti pe cel care il denigreaza pe Presedinte si sa-l suspectati de minciuna pe Basescu ...
    Vor fi multe incercari de a-l face sa para odios pentru ca asa se joaca la noi in politica si e an de alegeri deci lovituri sub centura cat se pot de multe ... Dar daca i-ati accepta ca are macar un minim de inteligenta v-ati da seama ca nu e posibil sa faca marsavii care ies la iveala mai devreme sau mai tarziu ....El chiar vrea ca toti sa-si faca treaba cinstit in tara asta! Va imaginati macar ce ar insemna asta?
    • 0 (8 voturi)    
      vise (Vineri, 27 martie 2009, 14:04)

      mihai [anonim] i-a raspuns lui agora

      tu te-ai nascut ieri sau ai mancat ceva stricat?
      chiar crezi ca lui ii pasa de tine de-i plangi de mila in halu' asta? cine e impotriva lui toti sunt niste corupti, el e cinstit...lasa-ne, lasa-neeeeeeee!!!
      • 0 (6 voturi)    
        Nu cred ca-i invers (Vineri, 27 martie 2009, 14:54)

        ion [anonim] i-a raspuns lui mihai

        Mihai ai mancat ceva stricat si ti-a pierit minum de gandire logica. mergi la medic si te trateaza, daca la analize nu-ti iese nimic mergi la psiholog! Bafta, tin la sanatatea ta!
      • +3 (7 voturi)    
        Antimafia (Vineri, 27 martie 2009, 14:58)

        Alex [anonim] i-a raspuns lui mihai

        Basescu nu e perfect si niciun om realist si, totodată, onest, nu ar pretinde contrariul. Dar impotriva lui Basescu e intreaga Mafie PSD-PNL cu armele minciunii pe foc automat : trusturi de presă, analişti, tonomate...toţi zbierând, rânjind şi înjurând. Aşa că împotriva instinctului oamenilor oneşti, NU AVEŢI NICIO ŞANSĂ ! Nici măcar în vise sau pe forumurile unde vă mai faceţi curaj. Urâtă pâine mâncaţi. Cu moţ.
        • -1 (3 voturi)    
          tare...numai bancuri in comentariile astea... (Vineri, 27 martie 2009, 15:17)

          titirica [utilizator] i-a raspuns lui Alex

          "impotriva lui Basescu e mafia PSD-PNL...."

          asta e tare rau....a fi in razboi cu cineva inseamna si a te dezice de oponenti....la noi nu prea vad asta.....

          e ca si cum in WWR II .... americanii se razboiau cu nemtii si japonezi, dar totusi erau in alianta cu ei....cum naiba vine asta???

          eu nu inteleg?

          chiar lumea nu a inteles ca nu exista tabere diferite??? nu credeam ca in 2009 mai sunt oameni asa creduli.....

          trist
          • 0 (2 voturi)    
            Antimafia (Vineri, 27 martie 2009, 16:08)

            Alex [anonim] i-a raspuns lui titirica

            Daca nu exista tabere diferite, cum se face ca Mafia e ofticata rau de tot ? Inseamna ca, de fapt, Basescu e inafara sistemului mafiot. Sau conduce el o alta mafie, din umbra, pe care vrea sa o aduca la putere ?Pana si tonomatele de serviciu au renuntat la Golden Blitz, borduri, marmura, Mihaileanu sau inghetata. Prea erau ridicole fata de Petrom, Bechtel, BCR, Energy Holding, FNI, Delta Dunarii, Insula Brailei, Sterling, mosteniri, Zambaccian si miliardele de euro deturnate prin legi si ordonante de guvernele Nastase si Tariceanu. Pana si cu Flota au lasat-o mai moale - in realitate navele fiind vandute, cu semnatura de la Vacaroiu si FPS-PDSR. Asa ca, om onest fiind, fa curatenie eliminand mizeria cea mai mare, pentru inceput.
  • -1 (5 voturi)    
    militari la MI ? (Vineri, 27 martie 2009, 13:54)

    zaharia [anonim]

    Draga domnule Basescu , dumneata care ai facut scoala militara ar trebui sa stii ca militarii sunt cei din armata , nu persoanele din MI , SRI , SIE sau spp . Toti astia nu sunt militari , iar amestecarea lor cu militarii este o problema ce tine de dezinformarea publicului si de interese politice diverse . Persoana de care vorbiti nu are educatie militara , chiar daca ar avea un grad militar . In concluzie , mai lasati va rog armata in pace , ca prea va bateti joc de militari si de institutie in general . Nu stiu de unde credeti ca oamenii nu inteleg aceste mizerii .
  • +3 (5 voturi)    
    Antimafia (Vineri, 27 martie 2009, 14:00)

    Alex [anonim]

    Oricine a atacat Mafia din Ro a fost terfelit de mafioti si purtatorii lor de cuvant. Oamenii onesti isi aduc aminte ca din intreg Parlamentul impanzit cu securisti, singurii asa-zis dezvaluiti ca turnatori au fost Paleologu si Quintus, fosti detinuti politici anticomunisti ! Iar cand Basescu a condamnat comunismul in Parlament, securistii mai aveau putin si-l linsau. Oricum, mediatic e linsat zilnic, dar il admir ca rezista. Intreg sistemul e gangrenat de Mafie iar cine apara acest cancer, se preface ca de vina e Basescu. Cine i-ar crede pe cei care pretind ca au votat cu Basescu dar il injura cot la cot cu Mafia impotriva careia, chipurile, au votat, nu au deloc simtul penibilului si al imposturii in care se afla. Practic, nu au cum sa fii si impotriva lui Basescu, si impotriva Mafiei PSD.
    • 0 (4 voturi)    
      Daca nu crezi ca ai lui Basescu sunt mafioti ... (Vineri, 27 martie 2009, 17:35)

      vladislav [anonim] i-a raspuns lui Alex

      ... du-te in teritoriu sa vezi cine sunt PDL-istii. Toti oamenii in posturile cheie inainte de '89, toti delapidatorii, toti descurcaretii, toti cei care prin anii '90 erau promotorii a ceea ce este Romania astazi. Toti smecherii, perfizii si nescrupulosii. Tot ce-a fost mai "bun" in PSD. Bun la furat, trisat si la dus de nas oameni onesti.
      Ce iese in pisica, soareci mananca.
      Bibliografie pentru cronica vremurilor pe care le traim:
      Ciocoii vechi si noi - N. Filimon
      Scrisoarea III (partea a doua): M. Eminescu
      • 0 (4 voturi)    
        Antimafia (Vineri, 27 martie 2009, 21:01)

        Alex [anonim] i-a raspuns lui vladislav

        Fii onest şi pragmatic totodată : fă curaţenie eliminând mizeria cea mai mare, pentru început. Măcar atâta lucru e evident. Doar dacă, nu cumva, ai avea un motiv să nu poţi observa evidenţa. Succes !
  • +3 (5 voturi)    
    E clar,s-au deblocat fondurile pentru clone ! (Vineri, 27 martie 2009, 14:33)

    martin [anonim]

    Cum spune Basescu ceva, practic instantaneu, se napustesc cativa lunatici si spun magarii, plus juramantul de clona, in sensul ca toti l-au votat pe Basescu, dar nu o vor mai face.
    Doar ulterior apar si cativa oameni, care au pareri, nu neaparat favorabile, dar macar pertinente.
    Lunaticii au atacat repede ca sa obtina singurul efect, care ii intereseaza si anume premii suplimentare !
  • -3 (7 voturi)    
    Palavre (Vineri, 27 martie 2009, 14:48)

    OC [anonim]

    Vai ce dezamagire pe bietul TB, tradat si denigrat de toti. Mai nou s-au dat si serviciile cu mafia. Deci smecherii de la DNA inregistreaza o convorbire particulara intre Serban si Motoc, primul arunca doua vorbe aiurea, si gata balciul: subiect de prima pagina, comunicat al serviciului de presa al presedintelui, declaratie a presedintelui in conferinta de presa. Gata, s-a terminat cu criza financiara si economica, avem o problema mult mai grava.

    Acelasi scenariu tampit de ani de zile, aceeiasi faliti in prim plan: dosar de doua parale de la DNA, pescarul in ape tulburi TB, galagie multa si treaba ioc, lefurile grase ale unora si invartelile celorlalti merg inainte.

    Cand TB iese pe sticla si incepe sa insire minciuni si acuzatii fara acoperire, de ce nu-l loveste asa vreo mare dezamagire de propria nimicnicie, sa-l lase fara glas sau macar fara hahaiala aia prosteasca?
    • 0 (4 voturi)    
      ...asa pretinzi tu (Vineri, 27 martie 2009, 15:18)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui OC

      Intreg sistemul mafiot e mobilizat impotriva lui Basescu ! Tu esti doar un surubel de la carcasa iesit pe forum. Singura ta speranta e ca aia care te mai platesc sa fie cat de cat convinsi ca ai fost eficient. Dar e greu sa convingi niste mafioti disperati, in vremuri de criza...
  • -1 (7 voturi)    
    el conduce sistemul!! (Vineri, 27 martie 2009, 14:53)

    bogda [anonim]

    Basescu a fost mereu in apanajul puterii, a fost ministrul transporturilor a fost primar general acum e presedinte are in mana toate structurile, toate serviciile secrete, justitia, PD-L-ul (partidul pe care-l controleaza e la guvernare), si nu a facut nimic avem un cod civil penibil, iar codul penal e cel putin Penal! o tara corupta si un '''sistem ticalosit'' condus de cel care-l condamna in urma cu 4 ani-acum l-a preluat.Bv domnule actual presedinte si viitor fost presedinte.
    • -1 (3 voturi)    
      Antimafia (Vineri, 27 martie 2009, 16:20)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui bogda

      fii atent aici si repeta ca sa stii de-acum inainte impotriva instinctului oamenilor onesti, nu aveti nicio sansa ! nici macar in vise sau pe forumurile unde va mai faceti curaj.
      • -1 (1 vot)    
        da, da, da (Vineri, 27 martie 2009, 16:58)

        bogda [anonim] i-a raspuns lui Alex

        Bn ALEX cum zici, tu oricum nu ma intereseaza!
        • 0 (0 voturi)    
          te rog zi-mi ca raspunsul tau are legatura cu o (Vineri, 27 martie 2009, 19:10)

          ata [anonim] i-a raspuns lui bogda

          anumita melodie de la parazitii!
      • 0 (2 voturi)    
        Alex= portocaliul de serviciu (Vineri, 27 martie 2009, 17:02)

        bogda [anonim] i-a raspuns lui Alex

        Esti membru?! sau sustii din convingere/?:)))
        • 0 (2 voturi)    
          bogda, bogda, bogda.... (Vineri, 27 martie 2009, 21:14)

          Alex [anonim] i-a raspuns lui bogda

          Adevărata ta problemă e onestitatea. Adică, lipsa ei. De-aia nu te deranjeză deloc Mafia, ci doar cei care o acuză, o atacă sau spun adevărul despre ea. Punct.
  • +2 (6 voturi)    
    ma intreb (Vineri, 27 martie 2009, 14:54)

    Cosmin Butunoi [anonim]

    oare cat de ipocrit trebuie sa fii ca sa spui citez "Am crezut intotdeauna in corectitudinea militarilor" cand cele mai mari nelegiuiri si nedreptati in tara asta au fost si sunt facute de politie si servicii secrete; ei au informatia si doar un cretin poate sa creada ca cei ce detin informatia nu se folosesc de ea.
  • +1 (3 voturi)    
    D-le Basescu, Serban a fost pus de PSD! (Vineri, 27 martie 2009, 15:19)

    Impotriva prostiei din tara [utilizator]

    Acest Serban a fost pus acolo de catre PSD, mai precis de Geoana si Vanghelie. Legatura lui Serban cu Popoviciu si PSD este facuta prin Mircea Geoana. Popoviciu este nasul de cununie a lui Ionut Costea, cumnatul lui Mircea Geoana, cumnat proaspat numit in functia de presedinte a Eximbank pentru ca continua cu dezinvoltura devalizarea Eximbank inceputa de pe vremea cand se numea Bancorex.
    Legatura lui Popoviciu, inrudit cu vechea nomenclatura, cu Geoana, fiu de general, este tinuta deoparte de televiziunile mogulilor Vantu si Voiculescu, precum si de cotidienele lor.
    Mogulii, la cererea expresa a PSD, incearca sa lege numele lui Traian Basescu de acest incident, acest scandal, care arata in ce ape se scalda partidul ticalosilor din Romania, PSD!
    Si PNL, prin Tariceanu si Antonescu sunt stransi legati de Popoviciu, prin dealer-ul Citroen si prin terenurile bazei Tineretului date catre Popoviciu.
    Bineinteles, de vina este Traian Basescu!!!
  • 0 (6 voturi)    
    stau si ma minunez (Vineri, 27 martie 2009, 15:43)

    minos [utilizator]

    ...de comentariile si voturile pe care le dati. Pana acum cateva luni si eu eram din tabara lui Basescu si asta doar pt ca toata lumea il ataca si am crezut ca vrea sa faca ceva. Am fost un mare naiv, acum cand are toata puterea nu face decat rau tarii si cea mai grava chestie e acordul cu FMI. In curand Pogea si cu fostii comisari de garda financiara care conduc ANAF-ul vor scoate un nou cod fiscal in care vor baga o taxa forfetara pe profit dar si pe pierdere. Asta va inrobi si mai mult firmele private mici si va incuraja evaziunea fiscala. Rezultatul va fi incasari mai mici la buget. In plus vor sa dea facilitati fiscale unor clienti politici care nu si-au platit datoriile. Probabil, in urma acordului FMI, vor mari si TVA, impozite, taxe accize. Asta face "eroul" Basescu prin oamneii sai din PDL. Pune presiune pe o economie care de abia, abia se dezvolta si asta nu datorita vreunui politruc stupid de la PSD, PNL sau PDL. Oameni buni, trebuie sa intelegeti ca politicienii fac tara praf si nu s epune problema sa fim cu curate partid sau impotriva, pentru ca ei cu totii sunt impotriva noastra.
    • 0 (4 voturi)    
      Antimafia (Vineri, 27 martie 2009, 16:32)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui minos

      E ca si cum ai sustine ca guvernul isi ia toate masurile ca economia sa nu mai functioneze !
      Rastalmacesti tot si e tipic pentru unul care, dintr-o data, pretinde ca tinea cu Basescu ! Nu-i asa ca ti-a devenit simpatica Mafia ? De fapt, crezi ca mai poti convinge la inca un vot negativ vreun om onest. E doar ordinul de zi pe unitate, nu ?
  • 0 (4 voturi)    
    Naivitatea a pus stapanire pe mintile oamenilor (Vineri, 27 martie 2009, 21:17)

    Dragos Stefan [utilizator]

    Cat de naiv trebuie sa fi incat sa nu realizezi ca multi mafioti din tara asta au trecut in tabara lui Zeus?! El are puterea, daca il supara un om de afaceri ii creeaza imediat un dosar la DNA.
    Ok, este adevarat ca o intreaga colonie de "mafioti" este mobilizata impotriva lui Base, insa aici vorbim exclusiv la nivel mediatic. Pentru ca armele reale se afla in "biroul" lui Base, nicidecum in studioul A3 sau la Realitatea.
  • -2 (2 voturi)    
    26.03.2009 - RECLAMATIE, CERERE si PLANGERE PENALA (Sâmbătă, 28 martie 2009, 2:55)

    Tzucky Ioan TODIROAE [anonim]

    IOAN TODIROAE,
    STR. PRINCIPALA, NR. 48,
    SATUL si COMUNA TIMISESTI,
    JUDETUL NEAMT,
    COD POSTAL 617470




    RECLAMATIE, CERERE si PLANGERE PENALA
    ================= = =================


    Si pe baza dovezilor ultime cronologic urmatoare:

    D1.) dindata de ieri 25.03.2009 : 2 colete postale
    pe care eu le-am primit de la 2 edituri romanesti;
    colete postale cu URME VIZIBILE de
    violare si de CULEGERE INFORMATII si despre
    continutul coletelor; colete postale achitate
    prin Chitantele Nr. 0632298 (86 RON) si 0632299
    (73,95 RON); colete postale cantarite ieri si dovedit
    ca nu a fost caz de furt ci de a URMARI si TERORIZA,

    D2.) din data de 12.03.2009 : Revista InfoRegio
    Panorama Union Européenne Politique régionale
    N o 28 - Décembre 2008; revista pe care eu o
    primesc de la Publications.europa.eu

    D3.) din data de 19.02.2009 : Scrisoarea pe
    care eu am primit-o de la Le Président
    de la République et Madame Carla Sarkozy,

    D4.) coletul postal voluminos cu
    IMPRIMATE pentru NEVAZATORI; colet
    postal pe care Mama mea l-a primit
    de la Asociatia Nevazatorilor din Romania,

    D5.) 3 salariati locali - unul arhicunoscut
    si prin contributia sa majora la persecutia
    Mamei mele prin imputarea unei mari sume,
    alta salariata tot de la Primarie si al 3 lea
    un politist de la Politia Timisesti - salariati din bani
    publici arhicunoscuti de consatenii mei drept mari codosi;
    salariati care m-au URMARIT INFORMATIV in GHISEUL POSTAL TIMISESTI

    si

    pe baza "ARTICOLULUI 28 Secretul corespondentei"
    din Constitutia Romaniei

    si

    pe baza DREPTULUI FUNDAMENTAL al OMULUI
    referitor la SECRETUL CORESPONDENTEI

    acuz din nou ca in perioada 1990 - 2009:
  • -2 (2 voturi)    
    (urmare) 26.03.2009 - RECLAMATIE, CERERE si ...... (Sâmbătă, 28 martie 2009, 2:57)

    Tzucky Ioan TODIROAE [anonim]

    (urmare)
    A1.) si scrisorile, confirmarile de primire,
    coletele postale si TOATE trimiterile
    postale ale mele, ale Parintilor mei,
    ale Familiei mele, de catre TERORISTII
    de la a) DGIPI_CIA_PSD_PD-L Piatra Neamt,
    b) -------- = ------- Targu Neamt,
    c) -------- = ------- Timisesti,
    ne sunt URMARITE INFORMATIV, pandite, filate,
    monitorizate si apoi turnate, parate, codosite, RAPORTATE INFORMATIV,

    A2.) si expeditorii nostri printre care:
    Sediul Uniunii Europene, Presedintele Frantei,
    Doamna Cancelar al Germaniei, deci si
    expeditorii totodata, de catre aceeasi
    TERORISTII de la punctele a) la c) de mai
    sus, sunt URMARITI INFORMATIV si RAPORTATI INFORMATIV,


    A3.) "vrajmasii vazuti si nevazuti care ne
    fac rau" (cum s-a spus si in Slujba
    religioasa ortodoxa de astazi de la Radio Trinitas),

    A4.) desi suntem persoane serioase si simple
    (nu suntem persoane publice etc), eu somer de lunga durata
    tot din cauza TERORISTII a) la c), Mama mea
    in varsta de 89 de ani si 3 luni, nevazatoare si
    imobilizata la pat din cauza PRECEDENTILOR TERORISTI
    (din anii 1962 - 1989), SUNTEM PANDITI, PARATI
    PERSECUTATI, TERORIZATI inclusiv in zona CORESPONDENTEI.


    "Cu noi cei prigoniti este DUMNEZEU"

    26.03.2009
  • -1 (1 vot)    
    Imi este si mai sila (Sâmbătă, 28 martie 2009, 7:23)

    C.Vasu [anonim]

    Pestele de la cap se impute.
    Si acum pute al naibii.
    O sa incerc cu Oust->Dezonorant de camera!
  • +1 (1 vot)    
    Oricum.... (Sâmbătă, 28 martie 2009, 8:38)

    Eu [anonim]

    Eu de mult aveam oarecare presupuneri ca tara o sa se duca Dracului. Acuma, de la ultimele alegeri, sunt din ce in ce mai sigur. Mai ales cu cei care o reprezinta acuma,.... sansele sunt foarte mari.