Pagina de media: Primaria si-a facut ziar cu bani publici. Gabriela Firea, pe prima pagina a primului numar

de N.O.     HotNews.ro
Joi, 23 noiembrie 2017, 13:52 Actualitate | Esenţial

ziarul Primariei Bucuresti
Foto: Ciprian Ciucu Facebook
"Bucurestiul meu" este numele ziarului publicat de primaria Bucuresti si al carui prim numar aparut recent, scrie Pagina de media. Ziarul este distribuit gratuit si apare lunar.


Editorul coordonator al ziarului Primariei este Camelia Muntean, fosta ziarista la Jurnalul National. 

Potrivit casetei redactionale, "Bucurestiul meu"  este "publicatie lunara de informatie si cultura editata de Primaria Capitalei prin ARCUB - Centrul Cultural al Municipiului Bucuresti." 

De asemenea, pe prima pagina scrie ca se distribuie gratuit. 

Pe prima pagina apare o poza a primarului Gabriela Firea care insoteste un articol cu titlul "Construim un oras prietenos cu oamenii si mediul inconjurator".

De asemenea, in deschiderea ziarului se afla si un interviu: "Bucurestiul este un oras pragmatic, o metropola, un loc unde se intampla lucrurile mari". 

Este din interviul pe care ziarul il publica cu actrita Ioana Moldovan, sotia jurnalistului Doru Buscu.






Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de Superbrands

AmCham  - 25 de ani de impact in Romania, prin sustinerea consultarii intre mediul public si privat, pentru dezvoltarea Romaniei

Camera de Comert Americana in Romania (AmCham Romania) este de 25 de ani intre cele mai reprezentative asociatii ale comunitatii de afaceri din Romania, fiind recunoscuta drept un promotor al dialogului public-privat pe teme ce privesc mediul de afaceri, politicile publice cu impact asupra economiei, competitivitatea Romaniei sau dinamica relatiilor comerciale intre SUA si Romania.

3143 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    shie cotor di Bacau arie DUamna Gabi (Joi, 23 noiembrie 2017, 13:56)

    un domn [utilizator]

    shie cancan..aishea I ziaruu
  • +11 (11 voturi)    
    Inspirat nume... (Joi, 23 noiembrie 2017, 13:59)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    Voluntariul e al lui Pandele, iar Bucurestiul e al ei...

    Restul tarii ii este dedicat lui Dragnea.

    Doar costurile sunt ale populatiei (bani publici).
  • +12 (12 voturi)    
    asta e prioritatea in bucuresti... (Joi, 23 noiembrie 2017, 14:02)

    liviu_ [utilizator]

    ziare si biserici
    infrastructuri,scoli spitale... alea pot astepta!
  • +14 (14 voturi)    
    pai... (Joi, 23 noiembrie 2017, 14:05)

    Reshape [utilizator]

    Pai asta e abuz in serviciu. Din banii publici Primaria condusa de doamna Firea ii face reclama candidatei Firea la alegerile prezidentiale.
    In plus, e si inselatorie: prezinta niste chestii negative ca fiind pozitive.
  • +7 (7 voturi)    
    firfirica a rezolvat toate problemele din Capitala (Joi, 23 noiembrie 2017, 14:31)

    qwerasdf [utilizator]

    acum se preocupa de urmatoarele alegeri... de fapt doar asta ii intereseaza, pe langa furat banii publici
  • +13 (13 voturi)    
    Rautaciosi (Joi, 23 noiembrie 2017, 14:36)

    747 [utilizator]

    Sunteti rautaciosi, am vazut ziarul (asteptand la un ghiseu).
    Fotografia matracucii nu este prima pagina. ESTE PE TOATE PAGINILE !!!
    • +1 (3 voturi)    
      asta e supliment la Plai Cu Boi (Joi, 23 noiembrie 2017, 16:56)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui 747

      a lui Dinescu )))))) shie cotor di la Moldova baaaaa ))))
  • +11 (11 voturi)    
    Jegul (Joi, 23 noiembrie 2017, 14:39)

    Cetateanu [utilizator]

    PSDei vor sa-si albeasca marlania cu banii publici: Mutu face TV, Firea ziar.
    Institutiile statului abilitate sa faca curatenie se fac ca nu vad!
  • +7 (7 voturi)    
    Fetele (Joi, 23 noiembrie 2017, 14:49)

    oopsie_daisy [utilizator]

    Bai, dar pe Firea nu trebuiau sa o puna sa fie fata de la pagina trei?
    Doi la mina, foarte tare ca au scos-o de la naftalina pe Ioana Moldovan. Nu mai auzisem de ea nimic de vreo 7-8 ani (inafara de birfa pe care mi-o zisese cineva ca sotul nu doar o insela, ci ii mai si tragea cite una). Eh, dincolo de asta, cine e mai potrivita decit o 'has been' de 40+ ani, de care nu s-a mai auzit nimic in ultimii ani, sa ne explice ca Bucurestiul e un oras in care se intimpla lucruri mari?
    Sper ca urmatorul numar va fi cu Angela Similea pe prima pagina, apoi Marina Voica.
  • +1 (1 vot)    
    pai...sa le fie de bine (Joi, 23 noiembrie 2017, 16:07)

    ion-ion-ion [utilizator]

    Fiindca au votat-o pe madam Firea, sau mai rau, n-au fost deloc la vot. Acum luat de primiti, pana va saturati de matracuca aia de Firea.
  • +2 (2 voturi)    
    chelului (Joi, 23 noiembrie 2017, 19:18)

    nahir [utilizator]

    tichie de margaritar ii trebuie.
  • +1 (1 vot)    
    xxxxl (Joi, 23 noiembrie 2017, 20:49)

    vorbeste lumea [utilizator]

    asta e nimic ... urmeaza casa de filme ...
    • +1 (1 vot)    
      Voluntari Pictures? (Joi, 23 noiembrie 2017, 21:14)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui vorbeste lumea

      Cu pretentii la Premiile Gopo?
  • +1 (1 vot)    
    "Bucurestiul meu" (Joi, 23 noiembrie 2017, 23:35)

    un_carnat [utilizator]

    Inspirat nume. Mersi inca o data ca ne-ai reamintit ca ai pus mana pe orasul de care-ti bati joc zi de zi