Liviu Dragnea: O sa merg azi la DNA. Merg sa iau in primire sechestrul. Urmeaza probabil sechestrul pe viata

de Red. Stiri     HotNews.ro
Marţi, 21 noiembrie 2017, 13:21 Actualitate | Esenţial


Liviu Dragnea
Foto: Stirile ProTV
Presedintele PSD, Liviu Dragnea, a declarat marti la Parlament ca va merge azi la DNA. Intrebat de ziaristi daca se va duce la Directia Nationala Anticoruptie, Liviu Dragnea a spus: "O sa merg azi. Merg sa iau in primire sechestrul. Urmeaza probabil sechestrul pe viata".

Reamintim ca, potrivit televiziunilor de stiri, mai multi suspecti din dosarul Tel Drum ar fi fost chemati astazi la DNA pentru a fi instiintati ca li s-a pus sechestru pe avere.

Intrebat de ziaristi despre acuzatii procurorilor, Livu Dragnea a mai spus: "Aflati de la DNA pentru ca va da toate informatiile. Nu am cu ce sa fiu santajat. Nu DNA e cea mai importanta institutie din Romania, cu Parlamentul".






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















7592 vizualizari

  • +61 (63 voturi)    
    Meriti mai rau ! (Marţi, 21 noiembrie 2017, 13:27)

    lp [utilizator]

    Nu pentru cat ai furat. Nu pentru cat ai mintit. Meriti tot raul din lume pentru ca santajezi o tara intreaga. Ne impingi pe toti in adanc, incercand sa te catzeri pe umerii nostri, sa scapi. Ce nu pricepi tu este ca nu exista nicio sansa sa te salvezi. Daca te-ai retrage acum, macar ai avea linistea uitarii, dar in felul in care-o faci, nu vei fi iertat niciodata
    • +9 (9 voturi)    
      aici parerile sunt impartite (Marţi, 21 noiembrie 2017, 13:56)

      dadan [utilizator] i-a raspuns lui lp

      romanii sunt impartiti in doua tabere - jumatate il urasca pe dragnea sincer , pe fata din tot sufletul iar cealalta jumatate - tot la fel da pe ascuns, pe la spate...
  • +37 (39 voturi)    
    . (Marţi, 21 noiembrie 2017, 13:27)

    Toate nickname-urile erau luate [utilizator]

    Poate asistăm la nașterea unui nou sfânt (...): Liviu Gură de Aur.
  • +61 (63 voturi)    
    Tu ai pus sechestru pe viata noastra si pe tara (Marţi, 21 noiembrie 2017, 13:28)

    CezarN [utilizator]

    Nesimtitule!
    Tu te plangi, dupa ce ai sifonat sute de milioane de EUR din bugetul Romaniei, dupa ce guvernul, deci noi, a platit ce a furat Teldrum, dupa ce ti-ai adus toata clica din Teleorman sa conduca Romania spre dezastru, dupa ce ai deturnat voturile din 2016 pentru a-ti salva tie pielea groasa.
  • +49 (51 voturi)    
    Sechestru pe viata iti dorim cu totii (Marţi, 21 noiembrie 2017, 13:28)

    Zimbru [utilizator]

    Dragnea, hai ca se poate, poate in curand scapam de tine si de sleahta PSD definitiv. Daca treceti legile justitiei va fi revolutie, si vom termina ceea ce am inceput in '89.
    • +2 (2 voturi)    
      Teleormania (Marţi, 21 noiembrie 2017, 16:17)

      Hababaeba [utilizator] i-a raspuns lui Zimbru

      Bine ca esti tu buricul pamantului, bai hot netrebnic si impertinent. Asta e santaj? Unii i-ar spune dreptate.
      Dar ce crezi tu ca e dreptatea? Or fi regulile tale de joc sau ale lu' Inutiliceanu, care din pozitia lui nu vede decat ca a investiga un furt e neconstitutional?
      Ce e tara asta, locul vostru de joaca? Lada voastra cu nisip? Faci tu regulile si restul sunt suficient de prosti sa le execute? Vorbim de oameni si vieti, nu de asfalt sau balti, bai incostientule.
      "Sechestru"? Atata costa pentru tine faptul ca iti bati joc de o tara intreaga si de viitoarea ei istorie?
  • +42 (44 voturi)    
    Off saracul (Marţi, 21 noiembrie 2017, 13:29)

    darksider [utilizator]

    Statul paralel, nu doar il persecuta, acum ii mai si ia bruma de agoniseala trudita o viata.
    Cand cuvantul “scarba” nu mai e suficient sa descriu sentimntele pe care le nutresc fata de acest politruc, cu ce-as putea sa-l inlocuiesc?
    • +2 (2 voturi)    
      "Satisfactie" (Marţi, 21 noiembrie 2017, 16:20)

      MinDepous [utilizator] i-a raspuns lui darksider

      cand il vom vedea dupa gratii.
      Astia chiar ar trebui acuzati de tradare de tara, sa putrezeasca-n carcera. Chit ca o sa consumam bani cu ei, ar merita!
  • +37 (39 voturi)    
    Vai, vai, vai, ce victima esti tu ! (Marţi, 21 noiembrie 2017, 13:29)

    Cuca [utilizator]

    Nevinovat, si totusi atat de victima !
  • +41 (43 voturi)    
    Dragnea la puscarie! (Marţi, 21 noiembrie 2017, 13:30)

    TeoVoicut [utilizator]

    "Urmeaza probabil sechestrul pe viata".


    Doamne Ajuta! Doar cu executare si multi sa fie primiti!
  • +35 (37 voturi)    
    asa sa fie (Marţi, 21 noiembrie 2017, 13:31)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    In puscarie. Pentru hoti si ticalosi ca Dracnea ocna pe viata!
  • +5 (5 voturi)    
    Cand te gandesti (Marţi, 21 noiembrie 2017, 13:35)

    ICosmin [utilizator]

    ca a platit 1 milion de coco pentru a fi ospatarul lui Trump. Vezi boss daca nu te pricepi la munca?
  • +4 (4 voturi)    
    sigur (Marţi, 21 noiembrie 2017, 13:37)

    csan [utilizator]

    eu inca mai cred in Dumnezeu si sper sa se puna sechestrul pe toata viata si familia ta . Si mai sper ca vei plati cu varf si indesat tot raul pe care-l faci poporului roman.Cum spui tu nu DNA estecea mai importanta institutie din tara dar ne va scapa de voi, toti excrocii din parlament.
  • +3 (3 voturi)    
    Pai da, despre asta vorbim... pe viata (Marţi, 21 noiembrie 2017, 13:38)

    scaraotchi [utilizator]

    Pe viata asta ... si poate si pe cea de "apoi", daca nu e suficient sa te faci "baiat cuminte"- stii exista un DNA si pe lumea cealalata
  • +5 (5 voturi)    
    Sechestrul pe viata l-am primit noi! (Marţi, 21 noiembrie 2017, 13:40)

    Johanis [utilizator]

    Asta ne-ati adus in Romania dupa aproape 30 de ani !

    Sechestrul pe viata!

    Ati furat pe toate partile si ati indatorat tara la maxim!

    Ce am primit noi in schimb?

    Sechestrul pe viata!
  • +6 (6 voturi)    
    800 mil euro intr-un singur an (Marţi, 21 noiembrie 2017, 13:42)

    g01an [utilizator]

    atat a pierdut Romania in 2014 din cauza lui si celor ca el.

    bani cu care s-ar putea rezolva din problemele reale cu care ne confruntam in sanatate si educatie. bani care trebuiau sa intre in circuitul economiei private si sa produca valoare si 35% taxe la stat pe an. bani care in schimb au plecat de la bugetul de stat pentru a acoperi furtul lor.
  • +11 (11 voturi)    
    Da doamne... (Marţi, 21 noiembrie 2017, 13:54)

    dadan [utilizator]

    Asa sa te ajute dumnezeu.... ca ai sechestrat o tara intreaga....sper sa putrezesti in puscarii
  • +10 (10 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 21 noiembrie 2017, 13:55)

    [anonim]

  • +10 (10 voturi)    
    probabil ca (Marţi, 21 noiembrie 2017, 13:56)

    nahir [utilizator]

    pe viata nu, dar vreo 10-15 ani or sa fie.
    si sper sa fie si cu confiscarea integrala a averii (inclusiv ce ai sfeterisit pe la copii, neamuri si prin Brazilia).
  • +10 (10 voturi)    
    acum noi ce ar trebui sa facem? (Marţi, 21 noiembrie 2017, 14:00)

    Hans Metter [utilizator]

    sa iti plangem de mila Dragnea?! Trebuie sa ii reamintim omului cat de des putem faptul ca prezumtia de nevinovatie functioneaza atata timp cat nu ai condamnari... pentru condamnati ar trebui sa functioneaza prezumtia de vinovatie.
  • +10 (10 voturi)    
    LA MULTI ANI (Marţi, 21 noiembrie 2017, 14:16)

    gigicel [utilizator]

    !
  • +9 (9 voturi)    
    paradoxal (Marţi, 21 noiembrie 2017, 14:19)

    sile1 [utilizator]

    este ca dragnea milionarul este sef de partid la PSD care ,declarat,se vrea un partid de stanga.

    Pe langa el mai sunt o gramada de milionari ,Codrin Stefanescu de pilda ,care mor chipurile de grija oamenilor saraci !!
    • +2 (2 voturi)    
      Asta cam asa e, (Marţi, 21 noiembrie 2017, 16:00)

      BibiAfricanul [utilizator] i-a raspuns lui sile1

      Nici statul normal si nici cel paralel sau perpendicular, cum o mai fi, nu considera sa il puna pe acest exkrok sa isi justifice averea!!!!!
      Ce o fi asa de complicat - pur si simplu se aduna veniturile din salarii de pe unde a lucrat impostorul si se compara cu ceea ce are. Daca da cu virgula, sechestru total.....
  • +12 (12 voturi)    
    Toate comentariile au 2 minusuri (Marţi, 21 noiembrie 2017, 14:21)

    t4v1 [utilizator]

    Nu mai sunt bani de postaci?
    • +2 (2 voturi)    
      Buna observatia (Marţi, 21 noiembrie 2017, 16:01)

      BibiAfricanul [utilizator] i-a raspuns lui t4v1

      :-)))))))
  • +13 (13 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 21 noiembrie 2017, 14:22)

    [anonim]

  • +8 (8 voturi)    
    Ce patetic ... (Marţi, 21 noiembrie 2017, 14:46)

    blackarrow [utilizator]

    e ipochimenul , i-auzi"sechestru pe viata ", nu ca n-ar merita ....nu e santajabil cica, de parca DNA il cheama sa-l santajeze ,asa induce el tot felul de idei anti-DNA bizonilor.
    Sper sa-l priponeasca cat mai rapid , asa cum merita !
  • +8 (8 voturi)    
    Oh, vai, (Marţi, 21 noiembrie 2017, 14:55)

    Matrix_2017 [utilizator]

    mi-am sters o lacrima! Cat melodramatism... Si matale raspunzi tot doar in fata Marii Adunari Nationale, nu-i asa? Revino-ti nenea Dracnea! O sa-ti doresti DNAul cand o sa vezi cum or sa-ti sara dulaii PSD la gat cand te-or vedea la pamant. C-asa ati fost voi mereu...
  • +6 (6 voturi)    
    Pe viata (Marţi, 21 noiembrie 2017, 15:32)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Sechestru pe o viata de canalie... Ce trist...
  • +1 (1 vot)    
    buna idee (Marţi, 21 noiembrie 2017, 16:48)

    Roberto.C [utilizator]

    Pare din ce in ce mai evident ca e singura solutie ca sa scapam tara de interlop.
  • 0 (0 voturi)    
    ei ! nu chiar pe viata ! (Marţi, 21 noiembrie 2017, 23:24)

    uzu [utilizator]

    ... da' asa vreo 10 ani acolo nu ti-ar strica, vierme ...
  • 0 (0 voturi)