Mihai Fifor: Pana la finalul anului, armata romana va achizitiona primul sistem de rachete Patriot

de Alina Neagu     HotNews.ro
Miercuri, 27 septembrie 2017, 10:09 Actualitate | Esenţial

Mihai Fifor
Foto: Agerpres
Ministrul Apararii, Mihai Fifor, a declarat, miercuri, ca "pana la finele anului, armata romana va achizitiona primul sistem de rachete Patriot". El a mai precizat ca "Suntem in discutii avansate pentru achizitionarea a inca 36 de avioane F16, din America, nu din Portugalia. Suntem la debutul acestei negocieri."

Mihai Fifor spune ca "vom arata ca suntem un partener credibil si sa onoram angajamentele pe care Romania le are fata de partenerii sai strategici".
























2152 vizualizari

  • -13 (17 voturi)    
    costa scump pozele ravasitoarei... (Miercuri, 27 septembrie 2017, 10:17)

    demaGOGU [utilizator]

    ...pe peluza Casei Albe: zeci de miliarde de euro ptr o tara fara infrastructuri minimale, fara educatie, fara sanatate, bref...fara viitor.
    • -8 (10 voturi)    
      dar merita! (Miercuri, 27 septembrie 2017, 10:39)

      king david hotel [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      devenim si noi putere in zona......tremura rusii!
      • +3 (3 voturi)    
        nu tremura ... (Miercuri, 27 septembrie 2017, 12:02)

        bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

        Nu tremura stapinii vostri rusi de la 12 avioane si 20 de rachete, da' macar in caz de atac poti sa ripostezi citeva ore, pina vin aliatii sa te apere. Daca iti incalca cineva spatiul aerian ce faci? Decolezi cu MIG-urile care se prabusesc in primii 100 de km parcursi?
    • +13 (13 voturi)    
      Scumpa e propaganda ruseasca (Miercuri, 27 septembrie 2017, 10:44)

      Cipraen [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Si cine opreste dezvoltarea tarii? Cu siguranta nu cei 2% din PIB pe care ne-am angajat sa-i cheltuim pentru inzestrarea armatei.
      Firea a creat aproape doua duzini de firme abonate la banul public, acolo iti convine, nu?
    • +9 (11 voturi)    
      esti emotionant Aliosa (Miercuri, 27 septembrie 2017, 10:47)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Nu mai puteti voi, rusii, de grija Romaniei!
  • +5 (9 voturi)    
    Cu banii pe care ii dati pe salarii? (Miercuri, 27 septembrie 2017, 10:48)

    OmulNou [utilizator]

    N-am uitat ca luati din bugetul de inzestrare ca sa platiti salariile in MApN, politruci de 2 lei ce sunteti.

    Greu cu dictatura africana PSD.
  • +7 (7 voturi)    
    Sa speram (Miercuri, 27 septembrie 2017, 10:48)

    Frank777 [utilizator]

    ca nu le primesc si rusii ...codurile ....
  • +4 (8 voturi)    
    spaga pentru libertatea lui Dragnea (Miercuri, 27 septembrie 2017, 11:08)

    cartofil [utilizator]

    Infractorul condamnat cu dintii cariati si-a trimis sluga sa dea spaga ca sa-l mai lase dracului in pace americanii astia... Nu cred ca o sa-i mearga. Il lasa in pace o vara, doua si apoi o sa aiba soarta lui Gadafi sau Sadam. O sa-l spanzure de picioare tocmai utilizatorii de galeti rosii.
  • +3 (5 voturi)    
    Patriotul multilateral de muzeu,tov. Fiforel (Miercuri, 27 septembrie 2017, 11:58)

    Plagarus [utilizator]

    Cine a ajuns sa vorbeasca despre armament ?
    Vorbeste-ne mai "draga " despre Festivalul “Maria Tănase”, Festivalul “Ioana Radu”..........lasa armia.
  • 0 (2 voturi)    
    sa ma lamureasca cineva (Miercuri, 27 septembrie 2017, 15:10)

    Adri4n [utilizator]

    "Suntem in discutii AVANSATE pentru achizitionarea a inca 36 de avioane F16, din America, nu din Portugalia. Suntem la DEBUTUL acestei negocieri."

    Pai ori suntem la inceput ori faza avansata?

    'Ai de capu' nostru