Marian Vanghelie a reclamat la Politie ca bona filipineza i-ar fi furat din casa bunuri in valoare de 20.000 de euro

de Alina Neagu     HotNews.ro
Vineri, 24 martie 2017, 17:09 Actualitate | Esenţial

Marian Vanghelie
Foto: AGERPRES
Fostul primar al Sectorului 5, Marian Vanghelie, a depus, vineri dupa-amiaza, o plangere la Politia Ilfov, reclamand ca o bona filipineza i-ar fi furat din casa bunuri in valoare de 20.000 de euro, anunta News.ro. Marian Vanghelie si Oana Mizil spuneau, la inceputul saptamanii, ca suspecteaza ca una dintre cele trei bone filipineze angajate sa aiba grija de copil le-ar fi furat 20.000 de euro din casa. Cei doi au adaugat ca vor depune plangere la Politia Ilfov.

Ei sustineau ca bona filipineza ar fi de fapt victima unei retele de infractori din Bucuresti si ca au descoperit ca guparea ar racola femei din strainatate, angajate bone la familii cu posibilitati finanaciare, le care le determinau sa fure bani si lucruri de valoare, potrivit stirileprotv.ro.

Oana Mizil povestea ca, dupa investigatii, Judith, ultima bona angajata, a devenit suspectul principal. Bona filipineza a stat 8 luni in vila din Snagov a Oanei Mizil. In acest timp, femeia ar fi furat doua inele cu diamant, un ceas si o geanta.


Citeste mai multe despre   






















2212 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    Mareane! (Vineri, 24 martie 2017, 17:17)

    vio7 [utilizator]

    Mai taie din ele ...Bai,da' si bona aia numai diamante ,numai ceasuri shmechere..
    • +2 (2 voturi)    
      Mai taie din ele, dele draqnea, 3 la 10 mii !!! (Vineri, 24 martie 2017, 20:03)

      si_mort_va_vad [utilizator] i-a raspuns lui vio7

      .... Una dintre cele trei bone filipineze angajate sa aiba grija de copil avea grija de copil; Alta avea grija de aia mica a lu Vanghele' , si ultima avea grija de alea mici si scumpe a lu' Uana Mizilic:

      genti, posete, papuci, dihamante, spoturi in baie, inimioare pe tavan ,...


      pe bune?!?!?
  • +7 (7 voturi)    
    Ca si in bancul ala.. (Vineri, 24 martie 2017, 17:18)

    luxian [utilizator]

    .. bona le-a luat la pretul de achizitie
  • +13 (13 voturi)    
    Deh... (Vineri, 24 martie 2017, 17:22)

    Andradda [utilizator]

    Au ajuns rromii semianalfabeti sa angajeze cate 3 bone filipineze, pe cap de puradel.
  • +5 (5 voturi)    
    sa vedem daca o prinde (Vineri, 24 martie 2017, 17:33)

    cladob [utilizator]

    inainte de Ghita
  • +9 (9 voturi)    
    Mai ușor, Mareane! (Vineri, 24 martie 2017, 17:34)

    mr_mojo [utilizator]

    Că te împuști in picior. Te întreabă pe urmă fiscu' de proveniență și iar trebuie să bagi rudele la înaintare.
    Cât să mai țină și salariul ăla de bugetar. Că parcă așa erai încadrat ultima oară, nu? Vilă, bonă filipineză, diamante, 'jde mii de euro...cam mult, bre!
  • +3 (3 voturi)    
    de unde sa fure aia de 20.000 de euro (Vineri, 24 martie 2017, 19:09)

    __alex__ [utilizator]

    de la doi bugetari?
  • +2 (2 voturi)    
    Karma (Vineri, 24 martie 2017, 21:26)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Dupa Tradiceanu inca un penal e inselat.
    Intrebare: voua va convine cand sunteti furati? Eh, ia ganditi-va si la noi acum!