FOTO Protest de primavara cu flori la Piata Victoriei: #REZIST

de RH     HotNews.ro
Vineri, 17 februarie 2017, 15:48 Actualitate | Esenţial


Protest de primavara la Piata Victoriei
Foto: Dan Mihai Balanescu
Protestul de vineri de la Piata Victoriei a inceput inca de la amiaza, cand cativa manifestanti au adus ghivece de flori, puse deasupra textului #REZIST, scris cu creta pe spatiul din fata Guvernului.

Textul a fost scris inca de vineri seara de copii adusi la miting de parintii lor.

FOTO: Dan Mihai Balanescu






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















14197 vizualizari

  • -11 (21 voturi)    
    #rezist, slogan ambiguu (Vineri, 17 februarie 2017, 16:17)

    LiviusAcris1 [anonim]

    prea asemanator cu #resist
    Hai sa nu amestecam lucrurile
  • +14 (16 voturi)    
    Vine Tolo si spune ca iraziaza (Vineri, 17 februarie 2017, 16:19)

    Miky60 [utilizator]

    Hai ca o sa se gaseasca omul de pe statul de plata al lui Felix Voiculescu, angajatul Intact Tolo sa spuna ca florile iradiaza de 1 milion de ori mai puternic decat limitele !
  • +12 (16 voturi)    
    Domnule Mihai Sora ! (Vineri, 17 februarie 2017, 16:21)

    Susufler0 [utilizator]

    Se pare ca s-a incheiat "iarna rezistentei noastre" si a venit primavara !

    PS. #Rezist !
  • +24 (26 voturi)    
    Chemati ministrul mediului... (Vineri, 17 februarie 2017, 16:30)

    dexpropriat [utilizator]

    Oamenii trebuia sa inteleaga ca nu se poate sa aduci flori la proteste, trebuie lasate sa creasca intr-un mediu propice...
  • -12 (16 voturi)    
    nu puneti de ghiveci... (Vineri, 17 februarie 2017, 16:33)

    alex562 [utilizator]

    .. incercati cu fruit cake
  • -1 (5 voturi)    
    Respect! (Vineri, 17 februarie 2017, 16:57)

    remus2009abc [utilizator]

    Bravo.

    Desi astora de la Guvern le trebuiau un rezist de "fecale", hups
  • 0 (4 voturi)    
    Comment sters de user (Vineri, 17 februarie 2017, 17:44)

    gayon [anonim]

  • 0 (4 voturi)    
    Poate se gaseste o femeie de serviciu (Vineri, 17 februarie 2017, 18:44)

    si_mort_va_vad [utilizator]

    responsabila la cap in cladirea Guvernului si imbiba toaaaaate scaunele si fotoliile voastre cu solutie Anti - Capuse , "( la Mustata Hidoasa doza dubla, ca al lui ieste mai mare ! ) ... asa ... " Dimineata pe racoare " ... ca sa facem hora mare ... nu "Noaptea pe fulgeratura / uite-asa caii sa fura ...", primul cantec invatat in Teleorman la 3 ani ... E lege! Nescrisa!

    "Capusele sunt insecte parazite ce populeaza suprafata corpului (sunt ectoparaziti). Majoritatea se gasesc pe tegumentele mamiferelor (sau in blana lor), pe pielea pasarilor sau, mai rar, a reptilelor. Capusele fac parte din aceeasi clasa de insecte cu scorpionii si paienjenii - arahnide, din subclasa acarieni.

    Sunt paraziti hematofagi (se hranesc cu sangele gazdelor) si populeaza o singura gazda timp de cateva cateva zile, daca nu sunt indepartate. Cele mai multe cazuri apar primavara si vara (pana tarziu, spre toamna). Muscaturile lor sunt indolore (de aceea prezenta lor nu este simtita de catre gazda).

    O parte din capuse nu transmit boli si nici nu determina aparitia unor probleme grave de sanatate gazdei. Altele insa, reprezinta principalul vector al bolii Lyme sau al unui tip particular de menigoencefalita.

    In general, capusele tinere au 6 picioare (3 perechi), cele mature au 4 perechi. Sunt de dimensiuni foarte mici, insa pot fi vizibile cu ochiul liber. Masculii sunt negri, femelele sunt negre cu abdomenul rosu. Singura cale de a infecta o noua gazda este contactul fizic (ele nu sar, nu zboara, dar se ataseaza de corpul victimei). Se gasesc de obicei in iarba inalta si de acolo trec direct pe tegumente."