Un sofer a fost prins conducand cu 235 de kilometri la ora pe Autostrada A3 Turda - Bors

de Alina Neagu     HotNews.ro
Duminică, 20 noiembrie 2016, 14:18 Actualitate | Esenţial

Un sofer care conducea cu viteza de 235 de kilometri pe ora a fost oprit, duminica, de politistii Brigazii Autostrazi si Misiuni Speciale pe Autostrada A3 Turda - Bors, anunta News.ro. Soferul, de 40 de ani, din Calafat, judetul Dolj a fost prins la ora 12:16, pe calea a II-a a Autostrazii A3, la kilometrul 15, potrivit reprezentantilor Politiei Romane.

Barbatul a fost amendat cu 1.125 de lei si i-a fost suspendat dreptul de a conduce pe o perioada de 90 de zile.










2632 vizualizari
  • -23 (41 voturi)    
    astept hipiotii cu spume la gura (Duminică, 20 noiembrie 2016, 14:29)

    mmmircea [utilizator]

    cerand pedepsirea in piata publica a contravenientului.
    Majoritatea il invidiaza de fapt in sinea lor, intelegand ca ei nu-si vor permite o masina care sa alerge cu mai mult de 230kmh prea curand. In pielea lupilor moralisti de ascunde de fapt multa uri si frustrare imbracate intr-o blana de ipocrizie. Hai succes in asteptarea ratb-ului.
    • +16 (26 voturi)    
      prietene... (Duminică, 20 noiembrie 2016, 15:28)

      Xorciser [utilizator] i-a raspuns lui mmmircea

      Cred ca frustrarea este la tine. Foarte bine va face politia, sper ca in curand sa va ridice si masinile cu totul si sa iti spunem si noi tie "succes in asteptarea ratb-ului".

      O masina care sa "alerge" cu mai mult de 230kmh e usor de achizitionat- un BMW vechi il iei mai ieftin decat un Logan nou. Lumea se mai schimba, prietene.

      PS: pt Hotnews- propun ca evenimentele de genul asta sa nu mai fie relatate la modul "soferul conducea cu 2xx km/ora" pentru ca la viteza aia soferul nu mai are nici un fel de reflex- este de fapt el condus de masina.
      • -4 (4 voturi)    
        da ce ba (Duminică, 20 noiembrie 2016, 20:05)

        danut lupascu [utilizator] i-a raspuns lui Xorciser

        ligheanu de logan e masina ???
    • +14 (18 voturi)    
      inconstienta... (Duminică, 20 noiembrie 2016, 15:37)

      trandafil [utilizator] i-a raspuns lui mmmircea

      devine o stare generalizata.
      Ce te face sa crezi ca toata lumea ar vrea sa mearga cu 230/ora? La 200 km/ora un avion decoleaza. Iti mai trebuie doar aripi... ca sa te transformi in ingerel.
      • 0 (0 voturi)    
        Si ce simplu ar putea fi potoliti... (Duminică, 20 noiembrie 2016, 22:24)

        Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui trandafil

        1 km/h depasirea vitezei maxim admise pe sectorul de drum=1 punct amenda, adica vreo 125 de lei.

        Pentru cei 235 km/h cu care a fost inregistrat, amenda ar fi fost de 13125 de lei NOI.

        Daca are bani tipul, n-are decat sa plateasca in fiecare zi cate una din asta, pana isi vinde masina...
    • +15 (23 voturi)    
      hipioti (Duminică, 20 noiembrie 2016, 15:48)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui mmmircea

      Hipiotii sunt, in general, destul de chill, nu cer executii publice. Tot cocalarii ca tine sunt aia vehementi, care le stiu pe toate.
    • +5 (11 voturi)    
      . (Duminică, 20 noiembrie 2016, 16:17)

      Oksaunu [utilizator] i-a raspuns lui mmmircea

      Eu nu cer decat sa te intalnesti DOAR TU cu unul care conduce cu o asemenea viteza.
    • +8 (12 voturi)    
      Daca ai cap, (Duminică, 20 noiembrie 2016, 16:19)

      persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui mmmircea

      de minte nu mai ai nevoie.Sa zica mersi ca l-a oprit politia,si nu aia cu coasa.In rest,cococolalari bbbre mmmirceo.
    • +5 (9 voturi)    
      esti (Duminică, 20 noiembrie 2016, 16:32)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui mmmircea

      un idiot. daca ai chef sa crapi mergand cu viteza luminii, n-ai decat sa te duci la curse, nu pe drumuri publice. dar deh, prostul daca nu-i fudul, nu-i prost destul.
    • +10 (14 voturi)    
      Mircea (Duminică, 20 noiembrie 2016, 16:34)

      tudorr [utilizator] i-a raspuns lui mmmircea

      Mircea, esti balbait? Mai "mmmircea", stii ce nenorocire poate face un dobitoc cu o masina de 2 tone si cu 230 km/h? Ai idee ca un cretin din asta ti-ar putea omora familia, rude, pe tine chiar, doar din dorinta de a arata gagicii sau prietenilor ce masina smechera are? Unii din voi nu aveti instinct de conservare, nu mai zic sa va ganditi ca puteti face rau altora ca nu bate mintea voastra pana acolo!
    • +4 (6 voturi)    
      confunzi... (Duminică, 20 noiembrie 2016, 20:34)

      Enofereus [utilizator] i-a raspuns lui mmmircea

      jocurile video cu vata reala. Aceste actiuni ale politiei au rolul de a tempera soferi inconsitienti care isi risca propria viata si a celor dimprejurul lor. Din punctul meu de vedere unui astfel de individ ar trebui sa i se confiste masina si suspendat permisul cel putin 1 an + ceva teste psihologice.
  • +8 (12 voturi)    
    Toti vitezomanii cred ca lumea ii invidiaza... (Duminică, 20 noiembrie 2016, 16:44)

    andipetre [utilizator]

    ... iar asta e chiar unul din motivele pentru care se dau in stamba conducand ca dementii ca sa arate ce le poate muschiul.

    Tovarasi, nu va invidiaza nimeni. Sentimentele pe care le generati sunt dezgustul si uneori mila. Sunteti priviti ca inconstienti si imaturi si, mai important, ca indivizi periculosi si violenti pe drum.
  • -2 (6 voturi)    
    Germania (Duminică, 20 noiembrie 2016, 19:17)

    Celbland [utilizator]

    În Germania nu există limită de viteză pe autostradă, decât în zone efectiv periculoase.

    Cu toate astea, numărul accidentelor este mult mai mic decât la noi.

    Concluzia rațională este că principalii factori ai accidentelor sunt mașinile cu probleme tehnice, șoferii cu permis luat prin șpagă, drumurile proaste și abia apoi viteza.

    Poliția română insistă pe ideea că viteza este principalul motiv al accidentelor, pentru că cel mai ușor și mai comod este să iei șpagă cu radarul.