Concurs in Coreea de Nord pentru a deveni sotul surorii dictatorului Kim Jong-un

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 27 mai 2016, 12:15 Actualitate | Esenţial

Concurs pentru mana lui Kim Jong-Yo, sora lui Kim Jong-un
Foto: Captura YouTube
Liderul nord-coreean, Kim Jong-un, a decis sa organizeze un concurs la nivel national pentru a gasi sotul perfect pentru sora sa in varsta de 29 de ani, relateaza publicatia franceza Direct Matin, citata de Agerpres.

Dictatorul va alege 30 de persoane, ale caror candidaturi le va studia personal. Pentru a se califica pentru mana lui Kim Jong-Yo, candidatii trebuie sa respecte mai multe criterii: sa fie absolventi ai universitatii Kim Il Sung din Phenian, sa aiba o inaltime de cel putin 177 de centimetri, sa fie "frumosi" si sa fi servit in fortele armate.  

iitorul castigator va trebui, de asemenea, sa se acomodeze cu caracterul autoritar al tinerei. 

Un dezertor nord-coreean in Coreea de Sud povestea pentru The Sun ca sora dictatorului este extrem de aroganta. 

"La Universitatea Kim Il-sung, toti studentii trebuiau sa se dea la o parte pentru a o lasa sa treaca in sala si, cu exceptia colegilor de clasa, nimeni nu avea dreptul sa se urce in lift cu ea", a explicat dezertorul.


Citeste mai multe despre   











[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
9337 vizualizari
  • +18 (18 voturi)    
    Ca in povesti (Vineri, 27 mai 2016, 12:42)

    Daniels22026 [utilizator]

    Candidatii care nu respecta criteriile vor fi impuscati in cap. Cu tunul bineinteles.

    Si alesul deasemenea, daca dovedeste impotente fizice si ideologice de orice natura.

    Dezinteresul pentru competitie se pedepseste cu inchisoare pe viata.

    Toate astea mi se par normale. Poporul nord-coreean a inceput sa etaleze diferite forme de nepasare, inadmisibile. Toata neimplicarea trebuie pedepsita exemplar, ca sa inceteze imediat.
    • +4 (4 voturi)    
      Nici noi nu am fost prea departe... (Vineri, 27 mai 2016, 14:48)

      gigiN [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

      ...de asa ceva inainte de 1989 ! Dar "nepasarea" altora ni se pare mai grava decat a noastra,nu ???
    • +5 (5 voturi)    
      Conditia implicita, deci nementionata (Vineri, 27 mai 2016, 14:55)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

      Un creier curat, bine spalat, bine apretat, si mai ales fara cute! Circumvolutiunile nu sunt acceptabile din punct de vedere ideologic. Adevaratul nord-coreean are un creier la fel de neted ca un fund de nou-nascut.
      • +5 (5 voturi)    
        ? (Vineri, 27 mai 2016, 17:53)

        valli [utilizator] i-a raspuns lui Spiky

        Un fund ma tem, ca are totusi o cuta.
        • +3 (3 voturi)    
          Respectiva cuta (Sâmbătă, 28 mai 2016, 10:17)

          Spiky [utilizator] i-a raspuns lui valli

          Reprezinta orficiul gandirii ciuce, prin care este ea emanata...
  • +12 (12 voturi)    
    In ce se vor concura pretendentii ? (Vineri, 27 mai 2016, 12:43)

    NicolaeA [utilizator]

    In aspect, inaltime, latime, lungime, grosime sau in adoratie fata de liderul suprem ?
    • +16 (20 voturi)    
      Este posibil ca Mazeta sa fie interesat ! (Vineri, 27 mai 2016, 12:49)

      NicolaeA [utilizator] i-a raspuns lui NicolaeA

      Corea de Nord este o zona care-i place !
    • +6 (6 voturi)    
      In profunzimea ideilor "ciuce" (Vineri, 27 mai 2016, 13:35)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui NicolaeA

      :-)
    • +2 (2 voturi)    
      Cu lungimea e o problemă serioasă. (Vineri, 27 mai 2016, 21:45)

      anonimicus [utilizator] i-a raspuns lui NicolaeA

      Niciun corean nu are voie să o aibă mai lungă decât a lui Kim. Partea proastă e că la Kim e cam ... scurtă.
  • +5 (7 voturi)    
    De ce nu e articolul asta.... (Vineri, 27 mai 2016, 13:53)

    coco04 [utilizator]

    la rubrica "Fun"? cu tot cu comentarii.
    Am ras de m-am prapadit!
  • +6 (6 voturi)    
    basme (Vineri, 27 mai 2016, 15:14)

    iodixit [utilizator]

    parca tot asa ceva cerea imparatul rosu pentru fata lui cea mica. pina la urma a aparut fat-frumos care s-a incirlindat cu mama soacra!