UPDATE Fostul sef CJ Constanta Nicusor Constantinescu, arestat preventiv pentru 30 de zile

de I.C.     HotNews.ro
Vineri, 20 mai 2016, 21:13 Actualitate | Esenţial

Nicusor Constantinescu
Foto: Agerpres
Curtea de Apel Constanta a admis, vineri seara, cererea procurorilor DNA Constanta de arestare a presedintelui Consiliului Judetean, Nicusor Constantinescu, informeaz Mediafax. Decizia incepe de la data punerii in executare a mandantului de arestare preventiva, Curtea de Apel Constanta dispunand emiterea de indata a acestuia.

Instanta a admis cererea procurorilor DNA de arestare preventiva a presedintelui Consiliului Judetean, Nicusor Constantinescu, pe o perioada de 30 de zile.

Nicusor Constantinescu avea joi termen la Curtea de Apel Constanta in dosarul Centrului Militar Zonal, insa miercuri seara acesta s-a prezentat la Spitalul Judetean de Urgenta Constanta cu probleme urologice si a fost internat de catre medici.

Un echipaj de jandarmi s-a deplasat la locuinta lui Nicusor Constantinescu pentru a pune in aplicare mandatul de aducere la instanta in dosarul Centrului Militar Zonal Constanta, insa presedintele Consiliului Judetean Constanta nu a fost gasit acasa, fiind internat la Spitalul Judetean de Urgenta Constanta. Ca urmare a acestui fapt, procurorii DNA Constanta au cerut, joi, inlocuirea controlului judiciar cu masura arestului preventiv, termenul fiind stabilit pentru vineri, la Curtea de Apel Constanta.

Procurorii spun ca Nicusor Constantinescu s-ar fi sustras de la obligatiile prevazute prin masura controlului judiciar, respectiv obligatia de a se prezenta la instanta la termenele prevazute, dupa ce, in ultima perioada, presedintele CJ Constanta s-a internat de mai multe ori in diverse unitati sanitare chiar in preajma termenelor de judecata.

La sfarsitul lunii octombrie 2015, Nicusor Constantinescu a fost condamnat de Tribunalul Constanta la trei ani si jumatate de inchisoare cu executare in dosarul Centrului Militar Zonal, pentru abuz in serviciu.


Citeste mai multe despre   









5166 vizualizari
  • -50 (52 voturi)    
    drepturile omului (Vineri, 20 mai 2016, 21:22)

    xanti [utilizator]

    Omul are CANCER oare e corect sa il hartuie astia cat timp e bolnav??????
    • +47 (47 voturi)    
      moise_sorin2000@yahoo.com (Vineri, 20 mai 2016, 21:40)

      MoiseSorin1 [anonim] i-a raspuns lui xanti

      Cleptomanie se numește boala lui ... si e tot in faza terminala de vre-o zece ani!
      • +13 (13 voturi)    
        Constantinescu Nicușor, datorii = 315 496 lei (Vineri, 20 mai 2016, 23:53)

        dumitrica [utilizator] i-a raspuns lui MoiseSorin1

        CONSTANTINESCU M NICUSOR-DANIEL
        Mun. Constanta
        Total datorii la stat = 315 496 lei

        Asta afișează celebra baza de date a datornicilor publicata acum câteva zile.
        • +4 (4 voturi)    
          Descarcați baza redusa în format Excel (Sâmbătă, 21 mai 2016, 1:17)

          dumitrica [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

          Mai jos găsiți adresa bazei de date a datornicilor (doar cei cu restante peste 7500 lei) de unde am extras informațiile precedente privitoare la Nicușor Constantinescu.

          Adresa baza date (apăsați Download, nu mai așteptați pentru Preview):

          http://tinyurl.com/Baza-Datornici-Stat-2016
    • +33 (33 voturi)    
      cand ciordeste nu-l doare canceru? (Vineri, 20 mai 2016, 21:49)

      Razvan_M [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Probabil l-au ajuns blestemele constantenilor.
    • +32 (32 voturi)    
      Drepturile... Pe cand si responsabilitati? (Vineri, 20 mai 2016, 21:55)

      Dan-T [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      E corect sa furi din banii oamenilor care mor in spitale, pe drumuri, de saracie, de boli atunci cand chiar si tu ai CANCER? Presupun ca raspunsul tau la intrebarea asta e ca "drepturile omului iti dau -dreptul"- asta" si la fel iti dau dreptul sa ai alte activitati dar cand se apropie termenele de judecata sa te internezi....
    • +21 (21 voturi)    
      El are cancer (Vineri, 20 mai 2016, 22:38)

      veduma [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Altii au murit deja din cauza lui.
      Coruptia e crima premeditata!
      Drepturile omului se aplica oamenilor, nu animalelor.
    • +22 (22 voturi)    
      Confunzi drepturile omului (Vineri, 20 mai 2016, 22:43)

      Andradda [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      cu drepturile porcului!
    • +17 (17 voturi)    
      Si-a descoperit cancerul (Vineri, 20 mai 2016, 23:45)

      FlorinG [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      doar in momentul in care a fost saltat, nu ? Dupa ce l-au eliberat, data trecuta, s-a dus iar la lucru. S-o fi retras cancerul si a revenit doar la zanganitul catuselor ? Pina nu l-au cautat mascatii nu s-a tratat defel. Cum iti explici chestiile astea ?
    • +10 (12 voturi)    
      ... (Sâmbătă, 21 mai 2016, 2:39)

      Flaviius [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Sunt convins ca a avut cancer dar l-a mancat . Are tentinta sa manance tot . Deci stai linistit .

      Ii doresc exact ceea ce merita , o moarte lenta si dureroasa , intr-o celula cat mai intunecata .

      Cam cati oameni crezi ca au murit direct sau indirect din vina animalului asta ? Cate vieti distruse de saracie ?

      Nici o urma de mila . Pana la capat .
    • +1 (1 vot)    
      Cancer de prostata pesemne (Sâmbătă, 21 mai 2016, 8:20)

      aniod [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Il au 80% din barbatii devarsta lui.
    • +3 (3 voturi)    
      Probleme urologice (Sâmbătă, 21 mai 2016, 9:55)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Il doare fix la 25 cm in fata vezicii de procurorii DNA. Era netransportabil, dar s-a teleportat la oareshce eveniment. Este acelasi personaj ale carui probleme cardiovasculare au provocat in urma cu multi ani blocarea intersectiei Dacia. Gardianul care a spart geamul masinii pe care o conducea acest personaj a spus foarte clar care erau motivele problemelor cardiovasculare: o puternica introjectie etilica pentru sustinere moral-psihica, adica pe-ntelesul tuturor, a baut sa se simta bine.
    • +5 (5 voturi)    
      Dar atunci (Sâmbătă, 21 mai 2016, 10:31)

      mopsu [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      cand dormea beat mort la volan, nu avea cancer ?
    • +3 (3 voturi)    
      asa e (Sâmbătă, 21 mai 2016, 10:50)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      tot sistemul lui omenesc e cancerat. i-a murit din cauza asta cinstea, corectitudinea, onoarea, morala, simtul adevarului.
      asta insa s-a intamplat de mult, ca altfel nu se apuca de hotii.
      ce nu inteleg unii ca tine (daca n-ar fi platiti) este faptul ca acuma trebuie vindecat si asta nu se poate decat intr-un mediu "steril", in penitenciar.
  • +34 (34 voturi)    
    Putin (Vineri, 20 mai 2016, 21:38)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Mafiotul trebuie sa infunde ocna ani grei.
  • +25 (25 voturi)    
    Scarba! (Vineri, 20 mai 2016, 22:00)

    Gabu [utilizator]

    E greu de descris micimea acestui personaj care alaturi de celalalt muppet au condus cel mai suculent judet al tarii. Lipsa totala de demnitate, incercarile repetate de folosire a oricarui tertip pentru a scapa de acuzatiile ce i se aduc, fuga in SUA, toate acestea imi amintesc de personajul Bastus, tarandu-se si implorand pentru o bucatica de carne...
  • +18 (18 voturi)    
    S-au indurat.... (Vineri, 20 mai 2016, 22:07)

    Atcika [utilizator]

    In sfirsit, s-a indurat cineva sa-l trimita unde ii e locul, dar nu cred ca o sa stea mult acolo, face el ce face, lesina, se tavaleste pe jos, se cere la spital, si scapa...
    • +16 (16 voturi)    
      Poate se cere in groapa (Vineri, 20 mai 2016, 22:39)

      veduma [utilizator] i-a raspuns lui Atcika

      Dar si asa e prea putin, trebuie jupuit de viu
    • +1 (1 vot)    
      cred ca (Sâmbătă, 21 mai 2016, 10:54)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Atcika

      deja sufera de alergeie la zeghe.
  • +14 (14 voturi)    
    Hai s-o extindem (Vineri, 20 mai 2016, 22:42)

    Romania, tara pomanagiilor [utilizator]

    la 3000 de zile. Inmultiti si voi cu 100.
  • +12 (12 voturi)    
    Cât a durat!!! (Vineri, 20 mai 2016, 22:53)

    mr_mojo [utilizator]

    Doar în România!
  • +15 (15 voturi)    
    Nenorociti (Vineri, 20 mai 2016, 23:06)

    gleznix [utilizator]

    Si el si mazare sa putrezeasca in puscarie pentru cat rau au facut Constantei.
  • +12 (12 voturi)    
    un gunoi (Sâmbătă, 21 mai 2016, 1:44)

    yellowdog [utilizator]

    unul dintre gunoaiele care taiau si spanzarau in Romania, floarea celui mai toxic si cinic partid

    un bolnavicios inchipuit ce a bagat in pamant oameni sanatosi

    nicusoare sa ai o viata lunga sa ajungi sa platesti pt toate faradelegile tale
  • -2 (6 voturi)    
    Tuturor celor de mai sus .. (Sâmbătă, 21 mai 2016, 2:02)

    Alius [utilizator]

    ...care-i doresc acestui personaj sa intre la puscarie: nu este frumos, nu este omeneste sa-i doresti cuiva raul.

    Sa lasam cancerul sa-si faca datoria...
  • +3 (9 voturi)    
    Ce sa mai cred ? Asa cum unele babe nebune (Sâmbătă, 21 mai 2016, 5:19)

    Susufler0 [utilizator]

    isi fac operatii estetice intr-una, operatii care nici nu le infrumuseteaza dar nici nu le omoara, asa si Nicusor Constantinescu-Porcu' isi tot face operatii, cand e vorba sa-l salte procurorii ca sa-l duca in fata justitiei, care nici nu il vindeca dar nici nu-l omoara !

    PS. Sper ca Ministerul Justitiei a dispus ca toata aparatura aia medicala ultra moderna pt operatii, adusa pe milioane de euro, prin grija "dezinteresata" a medicului Bradisteanu (apropo, nu s-a mai terminat odata procesul ala penal ce il viza pe medic ?)sa ramana pe loc la Rahova ! Nu de alta, dar o sa fie foarte folositoare la salba de operatii, pe care-precis-Nicusor are in vedere sa le faca, odata ajuns in penitenciar.
    • +2 (2 voturi)    
      Scamatorii (Sâmbătă, 21 mai 2016, 9:16)

      FlorinG [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      Eu sper ca procurorii sa gaseasca si un participant la circul operatiilor care sa declare ce si cum, ca uite, exista indivizi care chiar cred ca asta are cancer, asa cum au crezut ca caracaleana aia a facut pe bune greva foamei.
      • +3 (3 voturi)    
        E foarte posibil ! Doar sa vrea ! (Sâmbătă, 21 mai 2016, 12:47)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui FlorinG

        Asa cum l-au prins pe Bradisteanu ca-l favoriza pe infractorul Adrian Nastase si s-a ales dom' Doctor cu o pedeapsa de 1 an de inchisoare cu suspendare, (asta inseamna cazier pt vreo 5 ani, si risc de a deveni recidivist , la el, nu mai e cazul, totusi), daca medicii constanteni au facut mismasuri, or sa plateasca.
        • +1 (1 vot)    
          Doctorul... (Sâmbătă, 21 mai 2016, 18:19)

          FlorinG [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          Nu stiu sa socotesc gravitatea faptei doctorului (rilor), desi nu e de joaca cu diagnosticele, tot fals se numeste, dar chiar si cu suspendare, cel putin sa existe dovada minciunii politicianului. Sa-i dea medicului 6 luni cu suspendar, dar pe baza marturiei lui sa ia nemernicul 15 ani fara reduceri.
          • +2 (2 voturi)    
            Asa ar trebui sa se intample ! (Sâmbătă, 21 mai 2016, 21:34)

            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui FlorinG

            Doar pedepsele aspre, sanctiunile fara rabat ar putea descuraja incercarile de a insela justitia.
            Dar nu stiu cum se face ca la noi judecatorii sunt excesivi de milosi cu ticalosii. iar astia dupa ce scapa ieftin, ne rad in nas, vin la TV sa ne dea lectii de moralitate si de etica in afaceri.(A se vedea vedea in acest sens, S. Rosca Stanescu).

            PS. Ce ma inebuneste la individul asta mizerabil este ca se uita in ochii tai cand iti vorbeste despre cinste si onoare si nici macar nu clipeste, nu-i tremura vocea !
  • -4 (4 voturi)    
    Sa fim seriosi! (Sâmbătă, 21 mai 2016, 8:08)

    shlomo_bernstein [utilizator]

    Toti spun ca numai el a facut si a distrus! Dar nu putea face absolut nimic fara aprobarea consilierilor judeteni (fie ei de la PSD, PNL etc.). Aia nu-s vinovati? Nu Nicusor face legile si imparte banii dupa bunul plac, se supune la vot si daca aia nu-s de acord, poti sa fii tu baronul baronilor, nu poti da niciun ban unde vrei tu!
    La fel si Mazare, nu putea face absolut nimic fara aprobarea CL. Aia sunt cei care voteaza, el doar semna. Si normla ca magareata cade doar pe ala care semneaza, nu si pe aia care aproba! Primarul e doar primar, nu e contabil sa stie el de ce s-au dat mai multi bani pe flori si mai putini la scoli.
    • +2 (2 voturi)    
      Asa, spala-i si imbalsameaza-i, saracutii ! (Sâmbătă, 21 mai 2016, 12:58)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui shlomo_bernstein

      Auzi, a cazut "magareata" pe Nicusor, nevinovatul !

      Te pomenesti ca bolile astea multe si letale, le-a capatat, muncind in slujba comunitatii, pana la epuizare.
      Acum imi explic de ce dormea Nicusor in urma cu cativa ani, in masina, in mijlocul intersectiei !

      Si oamenii care crezusera ca dormea de beat ce era!
    • 0 (0 voturi)    
      Bai, nene, (Duminică, 22 mai 2016, 2:06)

      FlorinG [utilizator] i-a raspuns lui shlomo_bernstein

      Consilierii aia erau oamenii lor, nu erau niste ingerasi alesi cu discernamint de constanteni. Rau naiv (sau interesat) trebuie sa fii sa vii sa incerci sa-l absolvi de uriasa nemernicie si crima organizata pe unul ca Nicusor sau ca Mazare. Mie mi s-ar intoarce stomacul pe dos (nici acum nu e departe momentul), tu cum reusesti sa zici ceea ce zici ?
  • +4 (4 voturi)    
    Are un nou tip de cancer (Sâmbătă, 21 mai 2016, 10:10)

    A78 [utilizator]

    E un cancer rar : in loc sa slabeasca , el se ingrasa iar cancerul asta de tip nou ii baga presiune in vene si nu il mai dor picioarele , danseaza mai ceva ca aia Macarena.