Familia Iohannis este scoasa oficial din casa pierduta in instanta. Administratia Financiara din Sibiu a solicitat radierea din cartea funciara a dreptului de proprietate a sotilor Iohannis

de Mihai Ivascu     HotNews.ro
Luni, 4 aprilie 2016, 13:49 Actualitate | Esenţial

Carmen si Klaus Iohannis
Foto: diasporaromaneascaunita.com
 documente
(04 Apr 2016) PDF, 449KB
Administratia Judeteana a Finantelor Publice (AJFP) Sibiu a solicitat in data de 25 martie 2016 radierea din cartea funciara a dreptului de proprietate al sotilor Iohannis, in cazul imobilului din centrul Sibiului pierdut in instanta anul trecut, se arata intr-un raspuns al institutiei transmis HotNews.ro. Demersul AJFP vine la mai bine de cinci luni de la pronuntarea decizie definitive a Curtii de Apel Brasov prin care Carmen si Klaus Iohannis au pierdut imobilul. In aceasta perioada, sotii Iohannis au continut sa incaseze bani din inchirierea imobilului de pe strada Nicolae Balcescu, nr. 29 din Sibiu, dupa cum arata o ancheta din februarie a Rise Project.

"Prin adresa nr. SBG_DEX 6848 /25.03.2016 Administratia Judeteana a Finantelor Publice Sibiu a solicitat Oficiului Judetean de Cadastru si Publicitate Imobiliara Sibiu radierea din cartea funciara a dreptului de proprietate al piritilor Bastea Ioan, Johannis Carmen Georgeta si Johannis Klaus Werner care au avut calitatea de cumparatori.", se arata in raspunsul AJFP transmis HotNews.

Pe langa radierea din cartea funciara a sotiilor Iohannis, AJFP a mai cerut si suplimentarea certificatului de mostenitor legal al Statului Roman, "deoarece la data emiterii acestui certificat, 29.08.2008, situatia imobilului din Sibiu, str. Nicolae Balcescu, nr. 29 era incerta, cauza aflandu-se inca pe rolul instantelor de judecata".

Dupa efectuarea acestor operatiuni, AJFP mai precizeaza in raspunsul transmis HotNews.ro ca urmeaza sa evalueze imobilul si sa-l valorifice prin vanzare. Radierea dreptului de proprietate a familiei Iohannis din cartea funciara reprezinta demersul oficial prin care statul intra efectiv in proprietatea imobilului de pe strada Nicolae Balcescu din Sibiu. 

In februarie, Rise Project a scris ca presedintele Iohannis incaseaza in continuare bani din inchirierea imobilului al carui titlu de proprietate i-a fost anulat. Jurnalistii au publicat atunci un raspuns al bancii Raifeissen in care se arata ca institutia bancara ii plateste in continuare chirie presedintelui. Valoarea anuala a contractului de inchiere dintre Klaus Iohannis si Raiffeisen Bank este de 60.000 de euro, a mai scris Rise Project.

Familia prezidentiala a pierdut definitiv imobilul de pe strada Nicolae Balcescu, nr. 29, din Sibiu, in noiembrie 2015 printr-o decizie a Curtii de Apel Brasov, dupa un proces care a durat 16 ani. In noiembrie anul trecut, Curtea de Apel a respins recursului formulat de sotii Iohannis si mentinut decizia Tribunalului Brasov, din 2014, prin care contractul de vanzare-cumparare a imobilului din Sibiu a fost anulat. Presedintele Iohannis s-a declarat atunci nemultumit de decizia instantei din Brasov si a anuntat ca va apela la o cale extraordinara de atac, contestatia in anulare.

Magistratii Curtii de Apel Brasov au amanat, pe 25 ianuarie, pentru data de 6 iunie, dezbaterile din dosarul privind contestatia in anulare depusa de familia Iohannis in ceea ce priveste imobilul din Sibiu.
Mai mult, presedintele a facut si o cerere de stramutare a procesului, pentru ca aceasta contestatie sa nu fie judecata de instantele brasovene. Inalta Curte nu a judecat inca aceasta cerere, procesul fiind pe rol.
Judecarea contestatiei in anulare - cale extraordinara de atac prin care se incearca rasturnarea unei sentinte definitive - nu afecteaza insa in nici un fel punerea in aplicare deciziei pronuntate de judecatorii brasoveni.


Citeste mai multe despre   









15935 vizualizari
  • +9 (55 voturi)    
    demisia (Luni, 4 aprilie 2016, 14:12)

    mavis [anonim]

    Sa isi dea demisia. Justitia a constatat ca a incalcat legea, avem presedinte infractor - fals in acte si uz de fals. Ce fel de tara este condusa de un presedinte infractor?

    Oricum o dam cu politicienii tot nu merge, i-am incercat 26 de ani si toti au furat. Independentii sunt cei mai buni. Guv Ciolos mi se pare bun, spune lucrurilor pe nume, nu vine cu surprize negative, doar parlamentarii trag tara in jos (introduc legi cu dedicatie, apara penalii in parlament etc).
    • +25 (47 voturi)    
      Sa nu uitam dintre ce am avut de ales (Luni, 4 aprilie 2016, 14:23)

      zzztop [utilizator] i-a raspuns lui mavis

      Eu o vroiam pe Monica Macovei. Dar am avut de ales intre doi din fostul USL.

      SI Iohannis a fost optiunea de 100 de ori mai buna ca ponta. Asa ca nu-mi pare rau nici o secunda pentru ca alternativa era mult mai rea. that's life :)
      • +13 (29 voturi)    
        ZZ TOP - Rough Boy (Luni, 4 aprilie 2016, 14:44)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui zzztop

        sunt de accord 110 % cu ce ai scris, insa ar trebui acum sa privim ca Ciolani$ by GRIVCO s a departate voluntary de cei care l au votat, or, Solutia alegatorului in aceste momente este scandarea in fata PArlamentului, evident nu acesta, ma refer la cel din noiembrie 2016 demiterea lui Kiwi; Categoric dintre Plagiator iubitor de U$Lam si un Ciolani$, cel din urma e ..putin nociv si la propriu si la figurat
      • -3 (23 voturi)    
        ... (Luni, 4 aprilie 2016, 14:55)

        tirolez [utilizator] i-a raspuns lui zzztop

        M-am lamurit si cu Monica (desi am votat-o), in loc sa ne ia apararea, ne batea obrazul ca nu acceptam mai multi migranti.
      • 0 (18 voturi)    
        ai dreptate (Luni, 4 aprilie 2016, 15:28)

        mavis [anonim] i-a raspuns lui zzztop

        Ponta ar fi fost cu siguranta mai rau. Asta nu inseamna ca trebuie sa trecem cu vederea faptul ca Iohannis a fost condamnat. Demisia si alegeri.

        Macovei ar fi fost un presedinte mai bun decat Ponta si Iohannis la un loc. Poate urmeaza.
        • +3 (7 voturi)    
          Baietas, este ceva penal? (Luni, 4 aprilie 2016, 16:41)

          Maniu [utilizator] i-a raspuns lui mavis

          Nu. Atunci? Graba asta cui prodest?
        • +2 (6 voturi)    
          Ar rebui sa stii mai bine (Luni, 4 aprilie 2016, 18:13)

          auch [utilizator] i-a raspuns lui mavis

          ca sustintor al lui MM ce inseamna "condamnat". Dar iti explic pe scurt: intr-un proces civil - cum e cazul lui Iohannis cu fostii chiriasi din casa aia (ciudat ca nu stim mai multe despre cine era chiriasii dintr-o casa nationalizata din buricul Sibiului, dar putem presupune ca erau din aceeasi categorie cu cei din casele nationalizate din buricul altor orase), instanta stabileste cine are dreptate si cine n-are dreptate, spre deosebire de procesele penale unde cineva este/sau nu este dovedit vinovat. In cazul de fata, instanta a decis ca acei chiriasi au dreptate si Iohannis nu are. Cam asta e tot tantarul facut armasar in aceasta speta.
      • +7 (9 voturi)    
        Cu Macovei ai dat-o in bara (Luni, 4 aprilie 2016, 16:16)

        The Special One [utilizator] i-a raspuns lui zzztop

        I-a cauta tu ce abuzuri a facut cand era ministru justitiei cu retrocedarea casei unde locuiesc parintii ei nomenclaturisti.

        Intreaba proprietarul de drept daca o vrea pe macovei la putere.
        • 0 (2 voturi)    
          Ia mai cauta tu... (Marţi, 5 aprilie 2016, 13:44)

          Cineva [anonim] i-a raspuns lui The Special One

          The special One, nu mai vorbi despre lucruri auzite la antene si basisti deopotriva. Ia mai informeaza-te tu si ai sa vezi adevarul, cum acea casa a fost cumparata initial de parintii ei si apoi de celalalt "personaj", pentru ca atunci se putea, legea era facultativa. Mai apoi CEDO a dat castig de cauza parintilor lu' Macovei, dar acestia s-au angajat totusi sa ii dea si "celuilalt proprietar" partea platita, ca sa se linisteasca "inteligentul" Ia mai cauta si mai sapa, asa vei gasi si adevarul, specialule... Din cauza voastra suntem unde suntem si avem astfel de presedinti. Ferice de oile din turma...
      • -5 (7 voturi)    
        corect Macovei..... (Luni, 4 aprilie 2016, 16:43)

        TRABI [utilizator] i-a raspuns lui zzztop

        Pentru zzztop : Corect si logic , Macovei si cativa oameni ai ei de valoare , tot vor ajunge in fruntea justitiei Romane . De ce ? Pentru ca Monica este " curata" si in scurt timp se va curata tara de greii care au distrus tara si au umplut-o de grupari mafiote la toate nivelele
  • -2 (34 voturi)    
    Ghinion :( (Luni, 4 aprilie 2016, 14:13)

    shlomo_bernstein [utilizator]

    Infractorilor! Puie Iohannis!
  • +15 (41 voturi)    
    Lol (Luni, 4 aprilie 2016, 14:20)

    HP [utilizator]

    Nastase 6 case, Iohannis 10 case.

    Numa' casosi din astia in politica romaneasca.

    Toti plecati de la coada vacii, cu salarii de 20 de milioane pe luna, au acum averi de sute de mii de euro, ca prin farmec.
    • +7 (13 voturi)    
      sute (Luni, 4 aprilie 2016, 15:22)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui HP

      de mii, ai vrut sa zici milioane....
    • +1 (9 voturi)    
      Totusi Johannis a fost profesor (Luni, 4 aprilie 2016, 16:42)

      Maniu [utilizator] i-a raspuns lui HP

      nu si-a facut cariera insurandu-se cu fiica lui cutare sau cutare mahar ceausist.
      • +5 (7 voturi)    
        Ba fix asa (Luni, 4 aprilie 2016, 17:53)

        HP [utilizator] i-a raspuns lui Maniu

        Tocmai ca "prin mostenire" a facut rost de toate casele alea.

        Sau cum crezi ca un profesor cu 15 milioane pe luna face averi ?
  • +9 (43 voturi)    
    Te-am votat.. (Luni, 4 aprilie 2016, 14:24)

    Bobi [anonim]

    hotule...Deci daca inteleg bine, neamtul, presedinte al Romaniei, e cel dintai hot, nu? Un fel de Romania lucrului bine furat...Uite asa ajunge televizorul meu plin de scuipat...Trebuie neaparat sa plec din tara asta de rahat. E singura solutie pe care o mai am :(((
    • -10 (26 voturi)    
      acum nu mai rezisti? (Luni, 4 aprilie 2016, 14:45)

      natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui Bobi

      ...dar cand minerii bateau ochelaristi in Bucuresti, tu aplaudai de pe margine
      • +3 (7 voturi)    
        ... (Luni, 4 aprilie 2016, 16:07)

        tirolez [utilizator] i-a raspuns lui natbl73

        Poate era la gradinita?! Sau nu exista inca?
  • -13 (29 voturi)    
    stranie radierea perata de Cadastru... (Luni, 4 aprilie 2016, 14:32)

    demaGOGU [utilizator]

    ...in conditiile in care KWJ a contestat in anulare decizia CA Brasov iar ICCJ inca nu s-a pronuntat!
    • +16 (24 voturi)    
      De ce stranie ? este perfect legala (Luni, 4 aprilie 2016, 14:59)

      Luminita [anonim] i-a raspuns lui demaGOGU

      In speta respectiva ICCJ a dat o decizie definitiva si executorie, adica trebuie musai executata, recursul in anulare, considerata o cale exceptionala nu suspenda hotatarea cu pricina. Este valabil in toate cazurile si trebuie sa fie aplicata tuturor romanilor. Daca recursul in anulare este admis, cauza se intoarce spre rejudecare si daca Johaniss castiga o hotarare definitiva si executorie cladirea va fi din nou, inscrisa in cartea funciara. Justitia este egala pentru toti
      • +2 (6 voturi)    
        ICCJ? (Luni, 4 aprilie 2016, 18:06)

        auch [utilizator] i-a raspuns lui Luminita

        parca scrie ca decizia este data de Curtea de Apel Brasov si ca ICCJ nu s-a pronuntat inca. Dar e misto sa citim doar titlul si sa comentam aiurea. Sau KWI a cerut stramutarea de la ICCJ la...?!
    • +9 (25 voturi)    
      Sentinta e definitiva, (Luni, 4 aprilie 2016, 15:09)

      MadameDuRecamier [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      iar faptul ca a contestat dovedeste doar ca el e deasupra legii sau doreste ca ea sa fie schimbata pt. ei. Grivcannis!
      • +2 (6 voturi)    
        adica? (Luni, 4 aprilie 2016, 19:24)

        freejack [utilizator] i-a raspuns lui MadameDuRecamier

        daca ai o cale de atac sa nu apelezi la ea? de ce? ca asa vrei tu? pai atunci hai sa desfiintam apelul, inalta curte, sa ramana doar judecatoriile de cartier sau ceva asemanator cu staborul. e mai rromaneste.
  • +13 (17 voturi)    
    Legea e una pentru toti (Luni, 4 aprilie 2016, 14:39)

    deinonychus [utilizator]

    Asta demonstreaza ca legea e una pentru toti si ca justitia (cel putin in acest caz) functioneaza in Romania.
  • +8 (20 voturi)    
    Au (Luni, 4 aprilie 2016, 14:59)

    antijohanis [utilizator]

    crezut ca tine pas cu pas
    Acum pas cu pas in mars arrier
  • +8 (22 voturi)    
    Johann,da banii inapoi, (Luni, 4 aprilie 2016, 15:18)

    xrogo [utilizator]

    in astea 5 luni ai incasat foloase necuvenite,asta nu-i abuz in serviciu?
    A,de fapt nu-i,la unii se aplica,la altii nu,c-avem justitie independenta !!!
    • -3 (13 voturi)    
      Latrina 3, ar Putea sa Raspunda (Luni, 4 aprilie 2016, 15:29)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      doar daca Raspopitul Mushtariu la gura..sa vrea
    • +1 (9 voturi)    
      esti vraiste (Luni, 4 aprilie 2016, 16:44)

      Maniu [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      dar te dai "doct".
  • +6 (20 voturi)    
    Mai ramane in hulubaria Corocenilor,bietul KiWI? (Luni, 4 aprilie 2016, 15:19)

    Plagarus [utilizator]

    Porumbelul voiajor Iohann,va gasi alte zari de bifat si de prospectat imobiliar !
  • +8 (20 voturi)    
    un presedinte SANTAJABIL (Luni, 4 aprilie 2016, 15:23)

    esrevinU [utilizator]

    un presedinte SANTAJABIL este un presedinte MARIONETA!
  • -1 (17 voturi)    
    Politrucul din fruntea statului (Luni, 4 aprilie 2016, 15:29)

    marki [utilizator]

    ... este numai bun de pus în vitrina borfașilor pe care-i înfiera cu mânie proletară, în campania electorală. Și care perora despre o politică „altfel”, despre o Românie a lucrului bine făcut, bla-bla...
    Rușine, domnule Președinte! N-o să mai cred nici o silabă, dintre puținele pe care le scoateți printre dinți.
    Elegant și moral ar fi să vă dați demisia de onoare. Dar de unde nu-i, nici dumnezeu nu cere...
    • +1 (7 voturi)    
      Stie hotul asta ce este onoarea ? (Luni, 4 aprilie 2016, 20:43)

      CristinaStanescu1 [anonim] i-a raspuns lui marki

      Stire de ultima ora din SUA : Obama nu mai reușește să-i evacueze pe soții Iohannis din Casa Albă! “Și nu doar că nu reușim să-i evacuăm, dar ne-am mai și trezit cu o filială Raiffeisen la parter care plătește chirie soților Iohannis!” a declarat președintele Statelor Unite neștiind dacă să sune la trupele SEAL sau la Curtea de Apel Brașov. ( kamikaze.ro )
  • -2 (12 voturi)    
    Jos Iohannis hotomanul!!! (Luni, 4 aprilie 2016, 15:54)

    Prea_Tarziu [utilizator]

    De-aia este mamaliga! De-aia pentru el decizia justitiei este "un banal act administrativ"! Este santajabil si face ce-i dicteaza hotii mai mari care il contrioleaza! Este pericol la securitatea nationala si am vazut ce decizie a luat despre imigranti! Jos Iohannis hotomanul!
  • +3 (11 voturi)    
    E un subiect de urmarit. (Luni, 4 aprilie 2016, 16:03)

    SpiruHaret [utilizator]

    Un imobil care aduce deja un venit de 60 000 de euro pe an, la ce valoare de piata se ridica? De ce ar vinde Statul o gaina care-i face oua de aur? Va spun eu de ce: ptr ca, dupa ce a incasat ilegal chiria pe acel imobil, familia prezidentiala il va cumpara cu banii incasati ilegal ! Si in felul acesta va intra in legalitate! Misto nu?
    Nu-mi dau seama de ce Statul nu cere de la familia Iohannis si chiria incasata ilegal! Pentru ca, daca s-a dovedit in instanta ca a ocupat o casa fara sa aiba dreptul si a incasat si folosea necuvenite, corect ar fi ca acele incasari sa fie returnate posesorului de drept! Adica statul roman.
    • +5 (7 voturi)    
      Statul cere... (Luni, 4 aprilie 2016, 16:50)

      marki [utilizator] i-a raspuns lui SpiruHaret

      Dar să vedem dacă va avea curajul să ia taurul de coarne. Că, după cum vedem, familia Iohannis se crede mai presus de lege.
      „Nu în ultimul rând, am solicitat ca ANAF și Primăriei Sibiu să demareze procedura recuperării, prin instituirea de sechestre și popriri, de la posesorii neproprietari, a fructelor civile (chiriile) încasate, în calitate de locatori, după data primei cereri de chemare în judecată, moment când aceștia au devenit posesori de rea-credință”, a transmis Sebastian Bodu, fost preşedinte al ANAF.”
      http://www.voceatransilvaniei.ro/sesizare-oficiala-la-anaf-si-primaria-sibiu-pentru-recuperare-casei-lui-iohannis-retrocedata-ilegal/
    • +2 (4 voturi)    
      Cel putin discutabil (Luni, 4 aprilie 2016, 18:02)

      auch [utilizator] i-a raspuns lui SpiruHaret

      Pt ca statul roman nu a semnat un contract cu banca pt suma aia si nesemnand un contract nu prea e in drept sa ia banii. Banii nu erau ai statului, ca nu de la stat i-a luat Iohannis, ci ai bancii, dar nici ea nu-i poate cere inapoi pt ca s-a folosit bine merci de casa in cauza.
  • +3 (13 voturi)    
    Casa presedintelui (Luni, 4 aprilie 2016, 16:25)

    MesterulMesterul [anonim]

    TIRZIU, FOARTE TIRZIU domnilor de la AJNAF Sibiu, trebuie sa plateasca si chiria luta pe acesta cladire in mod nelegal. Dar se pune intrebarea mai poate vea cineva incredere in acest om sa ne conduca tara ? Noi credem ca nu si tineri , destepti si frumosi sa iasa in strada, TIRZIU, dar trebuiei .
  • -5 (13 voturi)    
    s-au miscat de fund FSNisto-comunistii.... (Luni, 4 aprilie 2016, 16:30)

    TRABI [anonim]

    Singurul presedinte care nu este FSNisto-comunist .
    Tendentios spus " scos din casa " -> aceste fraze induc populatiei aspectul de vulgaritate . Tot tendentios este tratata problema in media ca fiind o incalcare a legii , o infractiune , un fasl .
    Nu-si va da demisia de onoare si nu-l vedeti iesit de la presedintie pana in 2024 , an in care tara va fi curatata complet de criminali economici si vanzatori de tara .
    Vad ca este tare rezistenta veche comunisto- stalinisto-securista . Au sarit toti pe Iohannis si-n presa scrisa si la TV .
    Media si investigatorii , mai bine s-ar ocupa numai putin sa vada cat este adevar si cat este fals in declaratia ministrului Irimescu referitor la sumele scoase din tara si care-s nemernicii care le-au scos .
    Dintr-un foc au iesit vinovatii si loazele lor si ne-au facut nebuni , ca nu stim ce suma exorbitanta contituie miliardele de euro . Ce ? . Nu-i adevarat ?
  • +2 (6 voturi)    
    Intrare în legalitate (Luni, 4 aprilie 2016, 17:51)

    lampert36@gmail.com [utilizator]

    În alte ţări, impricinatul îşi dă (sau i se cere) demisia, indiferent de funcţie.
  • 0 (8 voturi)    
    Ce am inteles (Luni, 4 aprilie 2016, 17:57)

    auch [utilizator]

    Ce am inteles:
    1. ca KWI a cumparat o casa, nu si-a atribuit-o singur, ca altii
    2. ca actele false erau ale "mostenitorului" care a revendicat-o
    3. ca procesul este/a fost in civil, nu in penal (ca daca era in penal, era suspendat automat pana la terminarea ultimului mandat, conform precedentului stabilit)
    4. ca este, in schimb, un precedent extrem de interesant pentru toti "mostenitorii" care au dobandit proprietati pe acte false si le-au valorificat pe bani adevarati. Sa vedem daca va avea vreun impact in directia asta.
    5. ca unii au interesul suspendarii lui Iohannis - ca acum merge si cu 30% - dar qui prodest? (cred ca s-ar bucura vecinii si de la vest si de la est mai tare decat ar apuca sa se bucure sustinatorii Monicai Macovei)

    Ce n-am inteles insa cum stam la momentul acesta in privinta retrocedarii la bucata a Ardealului catre "mostenitorii" care au fost odata despagubiti dupa Marea Unire, dar au mai cerut odata si - ce sa vezi?! - instantele le-au restituit si in natura proprietatile pentru care antecesorii lor au fost despagubiti si care oricum nu facea obiectul legii. Cu astia ce se va intampla? Sau - ei nefiind presedinti, ci doar personaje de la umbra - subiectul nu e de interes?
    • +2 (6 voturi)    
      spui bine (Luni, 4 aprilie 2016, 19:18)

      freejack [utilizator] i-a raspuns lui auch

      dar pe cine intereseaza? trebuia sa scrii scurt "demisia" si primeai un milion de plusuri.
    • +1 (5 voturi)    
      mai ai de citit (Luni, 4 aprilie 2016, 19:46)

      Mumulea [utilizator] i-a raspuns lui auch

      toate sentintele cu motivarile lor - dureaza ore pana le descifrezi, compilezi situatia si istoria reala - si ai putea descoperi ca singurul hot aici a fost statul comunist roman si cel criptocomunist ce i-a urmat, impreuna cu "chiriasii"/paduchii securisti.

      Casele sunt in mod just stapanite de actualii proprietari, iar primii judecatori si notari, bravo lor, au decis ceea ce omeneste s-a putut pentru a indrepta situatia in contextul legilor proaste.

      Chichitele cu lipsa certificatului de la ventilele rotilor de bicicleta ridicate de puristii procedurilor birocratice, precum si excesul literei legii in dauna spiritului ei sunt doar sicane de melci securisti fara moralitate.
    • +1 (1 vot)    
      Mai mediteaza (Marţi, 5 aprilie 2016, 19:17)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui auch

      si la chiria pe care familia Iohannis o primeste in continuare pt imobilul al caror proprietar nu mai este si eventual si la faptul ca Presedintele Iohannis nu a iesit sa anunte ca desi a incasat in continuare chirie aceasta a fost pusa intr-un cont la dispozitia Ministerului Finantelor, ca reprezentant al Statului roman, sau macar pt a spune ca, in situatia in care ii va fi respinsa calea extraordinara de atac formulata impotriva deciziei din recurs, va varsa toate chiriile incasate din momentul pronuntarii hotararii de recurs in cont la dispozitia statului.
  • +1 (13 voturi)    
    Avem un presedinte hot (Luni, 4 aprilie 2016, 18:28)

    Ioan [anonim]

    Pentru unele persoane neavizate este poate o surpriza dar pentru mine se confirama inca o data faptul ca Iohannis a fost este si ramane cel mai hot Primar care l-a avut Sibiul de la infiintare si pana in prezent. Se va dovedi ca este si cel mai hot Presedinte al Romaniei. Este un personaj care uraste romanii si nu are alte interese decat sa se imbogateasca din afaceri dubioase facute pe seama functiilor publice. Sper ca mitul neamtului sasului corect, cinstit si harnic s-a daramat, Klaus Iohannis nu este altceva decat un rebut al etniei din care se trage. Ar trebui pana nu este prea tarziu ca romanii sa se trezeasca din aceasta pacaleala pe care au primit-o votand Iohannis si sa ceara fara intarziere demisia acestuia si trimiterea lui in judecata, pentru ca este un infractor dovedit. Va spun toate acestea ca unul care il cunoaste foarte bine de cel putin 30 de ani, am lucrat cu el si am vazut cu ochii mei multe hotii facute de personajul in cauza.
    • 0 (12 voturi)    
      uraste romanii? (Luni, 4 aprilie 2016, 19:20)

      freejack [utilizator] i-a raspuns lui Ioan

      nevasta-sa este extraterestra?
  • -1 (3 voturi)    
    Demisia (Marţi, 5 aprilie 2016, 9:28)

    lampert36@gmail.com [utilizator]

    DE-MI-SI-A
  • +1 (1 vot)    
    Acum o ora la B 1 TV, Malin Bot, a comunicat (Marţi, 5 aprilie 2016, 18:27)

    Susufler0 [utilizator]

    ca s-a interesat la Oficiul Judetean de Cadastru si Publicitate Imobiliara (OJCPI) Sibiu de cererea de radiere a dreptului de proprietate depusa de Administratia Judeteana a Finantelor Publice (AJFP) Sibiu si a aflat de la OJCPI ca n-au primit nici un fel de cerere in acest sens. Stirea a fost confirmata in buletinul de stiri al postului care, in plus a luat si o declaratie unui reprezentant al Oficiului de cadastru care l-a confirmat pe jurnalist. Iata cum AJFP Sibiu, minte in mod ordinar in favoarea cui ?
    PS. "Stirea" deci, e o non-stire !