Klaus Iohannis se va intalni cu Joe Biden cu ocazia vizitei in SUA

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 18 septembrie 2015, 14:43 Actualitate | Esenţial

Presedintele Klaus Iohannis, care va participa in perioada 24-29 septembrie la summitul ONU de la New York, se va intalni cu ocazia acestei vizite in SUA cu vicepresedintele american Joe Biden, au informat surse pentru HotNews.ro.

Presedintele roman va participa pe 23 septembrie la Consiliul European extraordinar de la Bruxelles, iar apoi va merge direct la New York.

Sesiunea Adunarii Generale a ONU se desfasoara in perioada 15 septembrie - 6 octombrie, la New York, subiectul principal al discutiilor fiind agenda Natiunilor Unite post 2015, care va stabili strategia organizatiei mondiale pe urmatorul deceniu si jumatate.












[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
1054 vizualizari
  • -2 (10 voturi)    
    Iar? (Vineri, 18 septembrie 2015, 14:51)

    Bka [anonim]

    Iarasi vine asta cu mutarile in plic din sua
  • -3 (7 voturi)    
    este zero din aceasta perspectiva... (Vineri, 18 septembrie 2015, 15:04)

    ..13 [utilizator]

    Joe nu are influenta necesara in regiune - este o plimbare placuta catre NY si Washington D.C.

    Mult mai rapid si mai pragmatic in reactii a fost McCain.
    este o opinie.
    • +2 (2 voturi)    
      mujicia today e KAPUT (Vineri, 18 septembrie 2015, 16:25)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui ..13

      mazetele...au deja IP urile LOCK ON...scapam de ei..prin executie...cu drone..RIP Mazetelor !
  • -2 (6 voturi)    
    impartirea muncii (Vineri, 18 septembrie 2015, 15:44)

    serban [anonim]

    La sesiunea ONU se duc majoritatea sefilor de stat si de guvern . Cu aceasta ocazie seniorul ( Obama ) discuta cu egali ( presedintele Xi ) si cu vasali de prim rang
    ( PM Cameron ) iar vataful ( Biden ) miluieste slugile cu porunci
  • +2 (4 voturi)    
    ...la ... (Vineri, 18 septembrie 2015, 17:29)

    ALTAN [utilizator]

    ...o sesiune ONU se sta maxim 2 zile-in prima zi ia cuvintul in plen,iar a doua zi intilniri directe cu omologi...si toti participantii se duc singuri,fara neveste....Johanis pt a-si justifica faptul ca isi duce si nevasta si sta o saptamina si-a aranjat o intilnire (adica pt ac intilnire mai sta 5 zile- timp suficient sa-si plimbe nevasta ca sa straluceasca si sa le surclaseze pe toate doamnele ce le vor intilni)...vai noua cu asa pacalici de om...
  • 0 (0 voturi)    
    Sacul si petecul (Vineri, 18 septembrie 2015, 18:25)

    Iosif Bidon [anonim]

    Joe Biden's North America: "Mexico, The United States, And China"!

    https://youtu.be/zm6q4bKZxfE

    Ce sa discuti cu Biden, acest monument de prostie de care ride (sau se jeneaza) toata America?
  • 0 (0 voturi)    
    Si ce daca (Vineri, 18 septembrie 2015, 20:13)

    batmanss [utilizator]

    merge in SUA , domnule ? Era mai bine de mergea in Rusia, Turcia sau China ?