ACTUALIZAT Victor Ponta s-a intors in carje in Palatul Victoria. Premierul l-a anuntat pe presedinte ca isi va relua atributiile din 9 iulie/ Ponta a plecat la ora 14.00 de la Guvern insotit de fiul sau

de Red. Stiri     HotNews.ro
Miercuri, 8 iulie 2015, 10:19 Actualitate | Esenţial

Victor Ponta a revenit la Guvern
Foto: Captura Realitatea TV
Victor Ponta s-a intors la Palatul Victoria, premierul putand fi vazut miercuri dimineata intrand, cu ajutorul carjelor, in sediul Guvernului. Premierul plecase in Turcia sa se opereze la genunchi pe 12 iunie. El a parasit sediul Guvernului la ora 14.00 insotit de fiul sau, Andrei, care sosise la sediul Guvernului in urma cu aproximativ doua ore cu un skateboard in mana si insotit de un ofiter al Serviciului de Protectie si Paza (SPP). Ponta a a discutat, informal, si cu ministrii la inceputul sedintei de guvern, transmite Mediafax. 
  • Victor Ponta ar urma sa-si reia atributiile incepand cu 9 iulie. Ponta a transmis presedintelui Klaus Iohannis o scrisoare prin care ii solicita sa ia act de faptul ca incepand cu 9 iulie isi va relua activitatea in calitate de premier. Cel care a condus sedinta de guvern de astazi este tot Gabriel Oprea.
 
"Avand in vedere inlaturarea cauzelor care au generat imposibilitatea exercitarii atributiilor de prim-ministru, va rog sa luati act, conform legii, de reluarea activitatii mele in Guvern, incepand cudata de 09.07.2015 si de incetarea interimatului in functia de prim-ministru, potrivit prevederilor art. 107 alin. (3), teza finala din Constitutia Romaniei, republicata," scrie premierul in scrisoarea adresata presedintelui.

Vezi mai jos scrisoarea adresata de Ponta lui Iohannis, fotografia a fost postata pe pagina de Facebook a premierului:







El a fost intampinat de Gabriel Oprea, inlocuitorul sau la Guvern, si de Rovana Plumb, inlocuitoarea sa la sefia PSD.

Imaginile arata ca premierul si-a lasat sa-i creasca barba si mustata:



Aparitia premierului este surprinzatoare, deoarece nu fusese anuntata nici de Victor Ponta si nici de Executiv. Astazi, la ora 12.00, are loc o sedinta de Guvern despre care se credea initial ca va fi condusa tot de "interimarul" Gabriel Oprea.

Victor Ponta a plecat din Romania, fara sa anunte pe nimeni, pe 12 iunie. Initial, a plecat la Baku, in Azerbaidjan, pentru a asista la ceremonia organizata la deschiderea Jocurilor Europene. Imediat dupa ceremonia de deschidere a Jocurilor Europene, Ponta a plecat spre Turcia impreuna cu presedintele turc Recep Erdogan. Zilele urmatoare au aparut informatii pe surse ca s-a dus in Turcia pentru a se opera la genunchi. 

Informatia a fost confirmata pe Facebook, pe 16 iunie, a doua zi dupa operatie, chiar de Victor Ponta. Acesta a scris pe pagina sa de Facebook ca s-a operat in afara Romaniei pentru a avea "liniste si odihna".  

Presedintele Klaus Iohannis a spus trei zile mai tarziu ca a aflat de plecarea lui Ponta la Baku "pe surse". "Nu am mai vorbit cu dumnealui. Nu m-a sunat nici pentru Baku, nici sa-mi spuna 'la multi ani', nici sa-mi spuna ca pleaca in Turcia", a afirmat Iohannis. 

Pe 15 iunie, vicepremierul Gabriel Oprea a preluat temporar atributiile premierului Victor Ponta privind conducerea operativa a activitatii Guvernului.












[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
41381 vizualizari
  • +79 (87 voturi)    
    DNA, sho pa el (Miercuri, 8 iulie 2015, 10:24)

    un domn [utilizator]

    zanganit de catushe vrem !!!!
    • +64 (70 voturi)    
      da, in plus imi aduce aminte de (Miercuri, 8 iulie 2015, 10:35)

      Ed___ [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      nu stiu de ce, dar ... imi aduce aminte de Sorin Ovidiu Vantu in catuse !!!
      • +72 (78 voturi)    
        Si-a lasat barba ca mentorul lui, Adrian Nastase! (Miercuri, 8 iulie 2015, 10:46)

        Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui Ed___

        Inseamna ca se pregateste sa intre in puscarie!
        • +24 (28 voturi)    
          esharfa in loc de fular (Miercuri, 8 iulie 2015, 10:49)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

          ma intreb daca isi pune pielea in bat vreun doctor ptr el.
          • +12 (16 voturi)    
            Pe doctorii turci ii doare in batz sa zic asa! (Miercuri, 8 iulie 2015, 11:51)

            pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui un domn

            Si daca o sa aduca o scutire falsa ,ce?

            Nici nu ai cum sa demonstrezi un alibi fals cu doctori straini,cu atat mai mult sa-i pedepsesti vreodata!
          • -12 (20 voturi)    
            Ponta s-a întors dar pleacă din nou repede (Miercuri, 8 iulie 2015, 12:06)

            dumitrica [utilizator] i-a raspuns lui un domn

            Ponta nu va sta mai mult de câteva zeci de ore în Romania. Pericolul de a fi arestat de DNA-ul aflat sub comanda lui Traian Băsescu este asa ridicat incit nu-și permite sa rămână. Sub un pretext oarecare va părăsi iar pe neașteptate țara. Este evident ca nu s-a operat și nu are nimic. Joaca teatru. Știe de existenta unui dosar mai greu decât cel care tocmai i s-a întocmit și nu vrea sa riște vreo arestare.
            • +8 (14 voturi)    
              Dumitrica, calmeaza-te ! (Miercuri, 8 iulie 2015, 12:35)

              novator [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

              DNA-ul sub comanda lui Basescu !?
              Ute o balada pentr ponta turcitul :

              plecatam noua din guvern
              si cu dragnitul zece
              Si nu-i era, zau, nimanui
              În piept portofelul rece.
              Voioşi ca şoimul cel uşor
              Ce zboară de pe munte,
              Aveam chiar dolari la picior,
              Ş-aveam dolari şi-n frunte.

              Toţi hotomani, toţi cocalari,
              Smenari de viţă veche,
              Purtând opinci, suman, iţari
              Şi cuşma pe-o ureche.
              Ne dase nume de Circari
              Un hâtru bun de glume,
              Noi am schimbat lângă Stambul
              Porecla în renume!

              Din câmp, de-acasă, de la plug
              Plecat-am astă-vară
              Ca să scăpăm de DNA,
              Si sa fugim ţară.
              Aşa ne spuse-n graiul său
              Sergentul "Mătrăgună",
              Şi noi ne-am dus cu Dumnezeu,
              Ne-am dus cu voie bună.

              Ah! cui ar fi trecut prin gând
              Ş-ar fi crezut vrodată
              Că mulţi lipsi-vor în curând
              Din mândra noastră ceaţă!
              Priviţi! Din nouă câţi eram,
              Şi cu sergentul, zece,
              Rămas-am singur eu... şi am
              În piept genunchiul rece!
            • +8 (8 voturi)    
              Va fugi cu nava cmd.Basescu,printre berbecuti? (Miercuri, 8 iulie 2015, 15:20)

              Plagarus [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

              Vrea sa-si dea " doctoratul " pe bune, in Insulele Capului Verde , bietul olog Ponta Viorel !
        • +15 (21 voturi)    
          Lumbersexual (Miercuri, 8 iulie 2015, 11:06)

          Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

          Ponta s-a hotarat sa devina lumbersexual.Deaia a si fost la turci.Ca sa se initieze.
        • +19 (25 voturi)    
          Se victimizeaza? Sau a trecut la Alah? (Miercuri, 8 iulie 2015, 11:09)

          pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

          Oricum, eu imi pregatesc popcorn-ul!
        • +6 (26 voturi)    
          Ponta are mustăți și barba sa para ca un suferind (Miercuri, 8 iulie 2015, 11:45)

          dumitrica [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

          Ponta nu are nimic. Nici măcar nu s-a operat. Barba și mustățile și le-a lăsat doar pentru a avea un aer schimbat, o înfățișare de suferind. A plecat din cauza DNA-ului lui Traian Băsescu care i-a pregătit un dosar greu la ordinele fostului președinte. Cel mai probabil, Ponta părăsește Romania din nou azi, mâine. Dispare pe neașteptate cum a apărut dând apoi un comunicat pe Facebook de cine știe unde. Vizita premierului la București este o simpla șmecherie (ieftina) pentru a da impresia ca s-a întors, reluându-și activitatea.
    • +25 (29 voturi)    
      Pun pariu că diseara va fi (Miercuri, 8 iulie 2015, 10:48)

      CiprianNicolae2 [anonim] i-a raspuns lui un domn

      invitat la haznaua 3 , cu intreg piciorul in ghips , probabil cu el suspendat de vreun aparat medical ceva , gâdea va fi cu lacrimi in ochi , probabil ceva băbute ca spectatori , tot cu lacrimi in ochi . Ce să mai , jale mare pentru cel mai iubit fiu al latrinelor si al poporului psd-ist .
    • +11 (17 voturi)    
      direct la zdup cu el! (Miercuri, 8 iulie 2015, 11:05)

      Piticot9 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      fmm ponta!
      • +5 (7 voturi)    
        112 (Miercuri, 8 iulie 2015, 13:08)

        Trojan.H [utilizator] i-a raspuns lui Piticot9

        Sa-l sune sune cineva pe Uncheselu.
    • +14 (20 voturi)    
      mda... (Miercuri, 8 iulie 2015, 11:09)

      Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Asta si cu Nascase, unul in carje, altul impuscat in fund. Nu avea un fular Burberry la genunchi?
  • +39 (45 voturi)    
    si dupa... (Miercuri, 8 iulie 2015, 10:26)

    rochiri [anonim]

    la DNA ....!
  • +39 (47 voturi)    
    iar diseara Raspopitul ii va ridica Ode (Miercuri, 8 iulie 2015, 10:26)

    un domn [utilizator]

    la grupul statuar al scaunelor marca latrina 3
    • +13 (19 voturi)    
      nu au așteptat seara (Miercuri, 8 iulie 2015, 10:55)

      timp tamp [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Chiar de la momentul apariției imaginilor toți lim---ici lui felix și godacii lui sebi tigăiță au intervenit telefonic cu acuze la adresa DNA respectiv ode și osanale la adresa lui plăgiuță, semn că întoarcerea a fost pregătită.
      Unde mai pui faptul că cele doua clone plumbuita și interesul nației l-au așteptat ca pe sfintele moaște la intrarea în guvern
    • +16 (20 voturi)    
      Nu e de ras! (Miercuri, 8 iulie 2015, 11:22)

      Ciobanul Bucur [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Ar trebui sa ne speriem la gandul ca avem de a face cu un mare profesionist al manipularii, foarte, foarte credibil pentru milione de romani.Si Hitler a fost luat in ras la inceput.
  • +43 (51 voturi)    
    De ce? (Miercuri, 8 iulie 2015, 10:34)

    ponta@jilava.ro [anonim]

    De ce nu l-au saltat de pe aeroport? (...sau de la vama)
    • +40 (46 voturi)    
      S-A DEGHIZAT (Miercuri, 8 iulie 2015, 10:40)

      timp tamp [utilizator] i-a raspuns lui ponta@jilava.ro

      A venit deghizat, probabil avea acte false.
      copy +paste e specialitatea lui plăgiuță
    • -3 (7 voturi)    
      "de ce"? (Miercuri, 8 iulie 2015, 12:50)

      gigelcontra [utilizator] i-a raspuns lui ponta@jilava.ro

      sa se mire prostii
  • +58 (64 voturi)    
    Intra in carje iese in suturi (Miercuri, 8 iulie 2015, 10:34)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Iresponsabilitate la cel mai inalt nivel. Pentru a-si apara interesele proprii sacrifica pe cele nationale.
    • -33 (47 voturi)    
      raul (Miercuri, 8 iulie 2015, 10:52)

      Mr Skeptical [anonim] i-a raspuns lui Bogdan_100

      Mai mare este provocat de indatorarea tarii prin masonii implantati la BNR , Guvern si Presedentie.. Ponta se pare ca este momentan raul cel mai mic
      • +6 (16 voturi)    
        mvai (Miercuri, 8 iulie 2015, 10:57)

        axismundi [utilizator] i-a raspuns lui Mr Skeptical

        Fix asta. Atat. Asta e revelatia suprema. Si tot ei au adus si canicula in tara.

        [sunt ingrijorator de multe site-urile dubioase de "stiri" care promoveaza idei de genul asta, la fel si grupurile de pe facebook cu conspiratii si alte dubiosenii, au din ce in ce mai multi membri. Si majoritatea oamenilor de bine, rationali si cu bun simt, continua sa taca.]
        • -6 (10 voturi)    
          Revelatia (Miercuri, 8 iulie 2015, 12:09)

          Snitzelvienez [utilizator] i-a raspuns lui axismundi

          Dupa 45 baietii astia destepti gen Isarescu , Petrica Walter au stiut tot timpul sa fie asezati in spatele unor conducatori mediocri. Tot acestia au indemnat si gasit ''solutii'' pt o Romanie acaparata financiar de caracatita vestului..
          Sa ne aducem aminte de Ceausescu, atata timp cat se imprumuta de la FMI avea parte de vizite faimoase si portile erau deschise. cand a refuzat imprumuturi era acuzat dintr-o data ca planuia fabricarea unui arsenal nuclear..
          -----
          Istoria se repeta. Dupa 90. baietii inteligenti cu nume schimbate au distrus industria si au facut datorii.. daca spui astazi ca Isarescu este si el responsabil pt cele 4 miliarde dobande platite anual ti se va raspunde obraznic ca guvernul este cel care a decis aceste imprumuturi
      • +7 (11 voturi)    
        Si altii (Miercuri, 8 iulie 2015, 10:58)

        your_nightmare [utilizator] i-a raspuns lui Mr Skeptical

        Si extraterestrii care umbla liber prin Romania.
      • 0 (4 voturi)    
        masonul cel mai mic (Miercuri, 8 iulie 2015, 11:47)

        VictorS [utilizator] i-a raspuns lui Mr Skeptical

        poate...
      • +5 (7 voturi)    
        bre doerele (Miercuri, 8 iulie 2015, 12:31)

        bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui Mr Skeptical

        Du-te dom'le si comenteaza pe can-can, acasatv, antena2 si alte astea. Ce treaba are presidentia si cu bnr in indatorarea tarii. Vorbesti ca sa zici si tu ceva, si te incadrezi perfect la zicala: daca taceai puteai parea prost. Vorbind, ai inlaturat orice dubiu.
        • -2 (2 voturi)    
          goagal (Miercuri, 8 iulie 2015, 15:18)

          Snitzelvienez [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

          ordinele veneau si de la presedinte..ala jucator care a condamnat comunismul in forma vruta de clica tismaneanu ai uitat?..era de preferat o marioneta ..dar s-a gasit unu mai cu motz
          • 0 (0 voturi)    
            nai citit cu atentie comentariul (Joi, 9 iulie 2015, 12:36)

            bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui Snitzelvienez

            Mr Skeptical acuza BNR de indatorarea tarii, nu presedintele.
      • +2 (2 voturi)    
        Si mai ales prezenta extraterestrilor (Miercuri, 8 iulie 2015, 15:28)

        Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Mr Skeptical

        la Roswell. Tot felul de flageluri bantuie lumea asta dar nici unul pe masura prostiei.
  • +40 (42 voturi)    
    daca asta-i om care se mai pretinde si pm (Miercuri, 8 iulie 2015, 10:42)

    mnicku [anonim]

    inseamna ca RO e tara nimanui. pm care face ce-i taie capul, pleaca, vine cind are el chef , unde si cum are chef. Sper sa nu-l mai vad nici in poze, merita puscarie pe viata si c....t .
    • +10 (14 voturi)    
      Întrebare (Miercuri, 8 iulie 2015, 11:19)

      mono61 [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

      Cînd ați scris 'pm' aţi vrut să spuneţi 'pm' sau, așa cum cred eu, 'pm'?
      • +1 (3 voturi)    
        am scris civilizat desi, nu merita chistocul (Miercuri, 8 iulie 2015, 12:35)

        mnicku [utilizator] i-a raspuns lui mono61

        decit reversul medaliei, sintem gentlemeni totusi ...nu .

        Imi pare rau ca nu pot sa-i spun verde in fata, asa ca de la barbat la barbat dar consatat ca el e ........cel mult o cirpa, asa ca ii urez cu caldura multi ani CU EXECUTARE .
      • +1 (3 voturi)    
        PM (Miercuri, 8 iulie 2015, 12:41)

        VaxXXL [anonim] i-a raspuns lui mono61

        PM ca e om mare, dar pm ce mai pm mic avem!
        Bip-urile sunt pe fundalul sonor o confuzie intre PM, pm si P.M.
    • +11 (15 voturi)    
      Leit (Miercuri, 8 iulie 2015, 11:45)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

      Leit tat-so spiritual, multiplul puscarias Nastase. Si sub umbrela criminalului Iliescu. Sef de grup infractional organizat denumit generic PSD:
  • +44 (50 voturi)    
    Intrebare (Miercuri, 8 iulie 2015, 10:44)

    fanegr1ja [utilizator]

    De ce nu iesim in strada sa-l trimitem acolo unde ii e locul?
    • +17 (31 voturi)    
      pentru intrebarea (Miercuri, 8 iulie 2015, 10:52)

      victor L [utilizator] i-a raspuns lui fanegr1ja

      "De ce nu iesim in strada" exista si un raspuns:
      "dece l-ati votat?"
      • +8 (14 voturi)    
        oho (Miercuri, 8 iulie 2015, 11:00)

        fanegr1ja [utilizator] i-a raspuns lui victor L

        Sa-ti dea Dumnezeu atata sanatate cat de mult l-am votat eu pe ponta sau psd-ul.
      • +2 (4 voturi)    
        Cine l-a votat? (Miercuri, 8 iulie 2015, 12:37)

        VictorS [utilizator] i-a raspuns lui victor L

        Cati din cei care citesc aceste comentarii crezi ca l-au votat?

        Cred ca te-ai blocat Victore, wake up!
        daca tu lupti pentru o culoare politica esti la fel ca cei care au votat PSD, caci si PNL si PMP sunt nu tocmai departe ...

        Eu zic ca e momentul sa luptam pentru valori si principii, si sa incetam 'the blame game', mai degraba sa cautam solutii.
    • +7 (13 voturi)    
      Dottore Afara / Javra Ordinara !!! (Miercuri, 8 iulie 2015, 10:54)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui fanegr1ja

      Dottore penal / Marsh la tribunal !!!!
    • -9 (17 voturi)    
      Nu mor caii cand vor cainii... (Miercuri, 8 iulie 2015, 11:29)

      Tristul [utilizator] i-a raspuns lui fanegr1ja

      De la cine astepti raspuns la aceasta interogatie patetica? In afara de motive partizan-umorale mai ai si altele?
      • +5 (9 voturi)    
        care cai ? (Miercuri, 8 iulie 2015, 12:05)

        baimarean [utilizator] i-a raspuns lui Tristul

        eu vad doar magari incapatanati la "conducere".
        Acum si cu barbison
    • -3 (7 voturi)    
      he he (Miercuri, 8 iulie 2015, 12:17)

      Snitzelvienez [utilizator] i-a raspuns lui fanegr1ja

      Tre sa recitesti istoria , dar nu aia explicata de MRU, sau Stelian Tanase
      • +5 (7 voturi)    
        Cea scrisa de Roller (Miercuri, 8 iulie 2015, 14:04)

        Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Snitzelvienez

        Probabil trollii rusnaci atat citesc la vodka de dimineata.
        • 0 (4 voturi)    
          historia (Miercuri, 8 iulie 2015, 15:20)

          Snitzelvienez [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

          cea promovata de madam Zoe banuiesc ca te unge la suflet
          • 0 (2 voturi)    
            Istoria e stiinta exacta (Miercuri, 8 iulie 2015, 15:31)

            Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Snitzelvienez

            Atunci cand nu e utilizata ideologic pentru propaganda. Nu ma "unge" la suflet sau in alte parti doar imi provoaca satisfactii intelectuale atunci cand este scrisa pe baza de fapte si documente si interpretata logic si obiectiv nu nationalist ideologizant.
            • 0 (2 voturi)    
              he he (Miercuri, 8 iulie 2015, 17:07)

              Snitzelvienez [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

              nah ca o sa-l urati pe zuckeberg pt accesul la informatie al romanilor..si incepe sa va tremure outzele alea mici
  • +10 (12 voturi)    
    erou national (Miercuri, 8 iulie 2015, 10:48)

    cristian82 [utilizator]

    ce impresionant, cat patriotism, mandri ca suntem romani.
    parca si il vad cu fata schimonosita de durere cum numai eroii din filmele americane pot sa aiba, vine sa ne salveze.
    cum poti sa-i pui catuse? nu ar fi el un martir olog, cu ochelari si fara aparare? ce caini de oameni ar avea atunci justitia.
  • +11 (13 voturi)    
    cabotin pina la capat (Miercuri, 8 iulie 2015, 10:50)

    Conservator [utilizator]

    Ponta, 28.06.2015: "În maxim cele două săptămâni voi veni acasă pe picioarele mele, nu cu scaun cu rotile, cârje sau alte lucruri".
    Azi a intrat cu carje in cladirea guvernului.
  • +16 (18 voturi)    
    Ce usurare (Miercuri, 8 iulie 2015, 10:51)

    EMP [utilizator]

    Suntem salvati. Al 5-lea element a revenit pe Terra.
    Cat priveste intrarea in scena, imi aminteste de cum a ajuns Sorin Ovidiu Vintu dependent de scaunul cu rotile cand au inceput sa-l cheme pe la tribunal.
  • +16 (20 voturi)    
    am vazut (Miercuri, 8 iulie 2015, 11:00)

    Adrian1 [utilizator]

    am vazut o duba DNA alimentand la benzinarie. Poate-poate :))
  • -8 (10 voturi)    
    bravo victoras (Miercuri, 8 iulie 2015, 11:01)

    xanti [utilizator]

    Johannis va da comunicat pe facebook ca-l pune la loc spre oftica PNL,nu are ce face.
    Victoras ia-te de gat cu ei si arata-le cine e seful DNA.
  • +10 (14 voturi)    
    INNAPOI IN BOSCHETII ... (Miercuri, 8 iulie 2015, 11:04)

    arheopterix [utilizator]

    Si bancile de pe linga Gara de Nord (cine pricepe stie ) .
  • +5 (9 voturi)    
    ooo (Miercuri, 8 iulie 2015, 11:15)

    liviu_ [utilizator]

    mustata si barba.... ca un adevarat dictator
  • +13 (17 voturi)    
    Da, (Miercuri, 8 iulie 2015, 11:22)

    mono61 [utilizator]

    şi-a lăsat barbă şi mustaţă. S-o fi şi tăiat împrejur?
  • +7 (11 voturi)    
    Deghizat? (Miercuri, 8 iulie 2015, 11:37)

    Marian74 [utilizator]

    Crede ca asa nu-l mai recunoaste lumea?
  • +11 (15 voturi)    
    Ha ha (Miercuri, 8 iulie 2015, 11:43)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    La cite barbi ne-a tras, ce mai conteaza daca si-a lasat sau nu barba. Un PENAL car trebuie neaparat sa ajunga la bulau, cu tot cu barba sa. VArful mafiei neo-comuniste de sorginte FSN
  • +13 (17 voturi)    
    hmmm (Miercuri, 8 iulie 2015, 11:48)

    DanUram [anonim]

    După cum vad asta s-a turcit. Oare SPP-ul l-a controlat de bombe? Daca a devenit vreun terorist sinucigaș? Daca SPP-ul descoperă vreo bomba asupra lui sa nu încerce sa o dezamorseze, sa-l închidă în parlament într-o sesiune speciala cu toți corupții.
  • +10 (14 voturi)    
    Aia n-are cum sa fie barba. (Miercuri, 8 iulie 2015, 11:54)

    zum-zuum [utilizator]

    I-o fi ramas niste puf de la perna lipit pe fata si nu i-a spus nimeni pana acum.
  • +5 (7 voturi)    
    *senzatie de voma* (Miercuri, 8 iulie 2015, 12:40)

    harapalb [utilizator]

    Nici nu merita sa glumim pe seama lui.

    Un circ dizgratios...
  • +5 (7 voturi)    
    stire (Miercuri, 8 iulie 2015, 12:49)

    Watcherss [utilizator]

    "Premierul Romaniei se afla intr-o scurta vizita oficiala la Bucuresti. Acesta a avut o intalnire informala cu omologul sau interimar, dl Gabriel Oprea, apoi va participa la inaugurarea unui tronson de autostrada.

    Vizita premierului roman se va incheia vineri cand este asteptat sa ia parte la un dineu oficial intr-un sat din madagascar"
  • +7 (9 voturi)    
    Ce bine a fost fără Ponta! (Miercuri, 8 iulie 2015, 12:54)

    vali47 [utilizator]

    Acum începe balamucul.Pe căldura asta dau buzna să-l pupe în c.. Gâdea,Ghiță și toată șleahta de haimanale,că vor împuți tot spațiul media!De ce să înceapă de mâine?Să-l verifice o comisie medicală dacă-i în toate facultățile mintale,oricum Oprea are mandat și sa descurcat bine până acum.Dacă Ponta era în toate mințile nu-și schilodea piciorul.Este premier, nu jucător de baschet cu burtă și c.. de babă.Fără un control medical nu trebuie repus în funcție.
  • +6 (8 voturi)    
    Fara proiect de tara. (Miercuri, 8 iulie 2015, 12:56)

    VasileEuclid [anonim]

    Fara un proiect de tara, degeaba s-a intors!
  • -5 (5 voturi)    
    Vreti nu vreti,Ponta (Miercuri, 8 iulie 2015, 15:13)

    xrogo [utilizator]

    tot suscita interes,vezi postarile de mai sus!!!
    • +4 (4 voturi)    
      Ai dreptate (Miercuri, 8 iulie 2015, 15:34)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Ciudatii, infractorii, oamenii cu comportament deviant genereaza mai multe comentarii, prezenta in media decat cei ce isi fac in mod competent si fara reclama datoria (cati au auzit de articole privind presedintele confederatiei Elvetiene, prim ministru Suediei sau Norvegiei - nu tu plagiat, minciuni, fuga prin Turcia si uimitor tarile lor sunt cele cu cel mai inalt nivel de trai)
    • +5 (5 voturi)    
      interesul poartă fesul (Miercuri, 8 iulie 2015, 15:43)

      timp tamp [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      interesul în cazul lui plăgiuță sunt înjurăturile binemeritate
  • +6 (6 voturi)    
    posibil caz de tradare (Miercuri, 8 iulie 2015, 17:56)

    PrisecariuChristian [anonim]

    Dar oare prin faptul ca apare in poza la Baku in spatele unui anumit presedinte nu poate fi acuzat ca si tradare fata de tara si fata de UE cand toata Uniunea Europeana a boicotat evenimentul el a fost acolo si inca a avut un loc bine stabilit pe scaunele respective... dupa mine ar putea fi cercetat pentru tradare si as putea sa mai adaug si spionaj, divulgare secrete de stat.... mai alaes ca a stat unde a stat. de unde putem sti daca nu cumva au si comunicat 9desi mai mult ca sigur au comunicat) iar ce au comunicat poate fi luat ca si divulgare de secrete de stat avand in vedere ca nu avea voie sa fie acolo.