Avarie la Electrocentrale Bucuresti: RADET va furniza agent termic la parametri scazuti in sectoarele 1, 2, 5 si 6

de Narcis Anton     HotNews.ro
Vineri, 19 decembrie 2014, 23:37 Actualitate | Esenţial

RADET anunta ca din cauza unei avarii survenite la Electrocentrale Bucuresti, in incinta CET Grozavesti, va furniza la parametri scazuti agentul termic pentru apa calda de consum si incalzire, la consumatorii racordati la sistemul centralizat de alimentare cu energie termica, din mai multe zone, conform unui comunicat al RADET.

Zone afectate:

- sector 1: Aviatiei, Radu Beller, Iancu de Hunedoara, Dorobanti, Banu Manta, Nicolae Titulescu, Piata Garii, Piata Victoriei, Dinicu Golescu si strazile adiacente;


- sector 2: Sos. Stefan cel Mare, Aleea Circului si strazile adiacente;


- sector 5: Calea 13 Septembrie, Panduri, Drumul Sarii, Petre Ispirescu si strazile adiacente;


- sector 6: Drumul Taberei, Timisoara, Iuliu Maniu, Virtutii, Timonierului, Piata Gorjului si strazile adiacente.


''Echipele de interventie ale Electrocentrale Bucuresti-CET Grozavesti depun toate eforturile pentru remedierea avariei, in cel mai scurt timp'', precizeaza RADET.


Citeste mai multe despre   




















Material sustinut de BRD Groupe Société Générale

5 motive de cheltuit banii - electronice pentru casa. Idei de cadouri si rasfat

Decembrie este luna cadourilor si in toata nebunia asta trebuie sa mai cumperi si cate ceva pentru casa ta. Bine, sau poate vrei sa faci un cadou unor apropiati, asa ca de "casa noua". Motive de cheltuit bani se vor gasi mereu. Asadar, va propunem o lista de "motive" pentru cheltuit banii, mai ales ca acum e ocazia perfecta sa beneficiezi de ofertele de Craciun ale comerciantilor.

2448 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    Arc in timp (Vineri, 19 decembrie 2014, 23:46)

    obvious [utilizator]

    Bai frate dar atatea avarii ca anul asta nu au avut niciodata Radetii. Se vede treaba ca au lasat reteaua de izbeliste. La sectorul 2 cel putin, parca e reteaua UPC de cablu care cade tot timpul. Ceea ce e mai grav e ca aproape intotdeauna le ia 2 (doua) nopti ca sa remedieze "in cel mai scurt timp".
  • +2 (2 voturi)    
    ablativul lui Oprescu (Vineri, 19 decembrie 2014, 23:55)

    Anonim AntiBasescu [utilizator]

    Saptamina si avaria...imi amintesc cum rosteste Oprescu cu gura plina ca un dovleac: bucuresteni, bucurestenilor, pe bucuresteni.... bine ca n-avem ablativ in romana.
  • +2 (2 voturi)    
    așa se spune, în argou, la datorii (Sâmbătă, 20 decembrie 2014, 0:05)

    visio [utilizator]

    cică avem o ”avarie”...zilele trecute m-am plimbat pe autostrăzile suspendate ale lui Oprescu; l-am li văzut în scaunul lui la primărie cum se scobea în nări...
  • +2 (2 voturi)    
    Ce de avarii... (Sâmbătă, 20 decembrie 2014, 0:08)

    Soljenitin [utilizator]

    Mai, mai, ce de avarii in ultima vreme... Vreo legatura cu gazele sovietice? :-)
  • +3 (3 voturi)    
    Cam cusute cu ata alba avariile astea (Sâmbătă, 20 decembrie 2014, 0:49)

    Intermezzo [utilizator]

    Ca un facut , tocmai acum cind RADET este scufundat in datorii fata de ELCEN , tocmai acum apar si avariile . Nu cumva vrea sa mai reduca consumul de caldura ca sa nu-i mai creasca factura si odata cu ea si datorile ? E ciudat ca avariile stiu unde sa se produca . O iau pe sectoare , prin rotatie . Au fost sectoarele 3 si 4 , acuma le-a venit rindul si celorlalte . Spune-ti-mi unde gresesc , debransa-m-as !
  • +1 (1 vot)    
    Conspiratie (Sâmbătă, 20 decembrie 2014, 3:11)

    RichardB [utilizator]

    Avem asa: problema cu agentul termic, retea proiectata prost acum zeci de ani, mentenanta 0 si carpeala mai tot timpul. Rezultatul - trebuie sa fie altceva si nu o defectiune pentru ca nu avea cum.
    • 0 (0 voturi)    
      habar nu ai ! (Sâmbătă, 20 decembrie 2014, 9:11)

      dragonic [utilizator] i-a raspuns lui RichardB

      reteaua a fost perfect facuta si proiectata m =aiasta - dar intretinerea facuta de nimeniazi side psd inspecialprinangajare de prosti a dus laaceste rezultate -- daca era prost facuta nurezista atat si o sa mai reziste destul --- multumeste lui roman siiliescu pentru tot -- iar ca sa dormilinistit -in orice sistemenergetic , in orice centrala (pe gaz, carbune , cl 0 se produc in 24 ore cel putin 10 avarii serioase -- cea de acum a ajuns la presa -de celelalte ce stii ??? asa ca ce nustii este bine sa taci
  • +1 (1 vot)    
    GAZE (Sâmbătă, 20 decembrie 2014, 3:28)

    puicaiotu421284528240537 [utilizator]

    noi avem centrala de apartament si nu avem deloc gaze . nu putem avea nici apa calda. aveti dreptate , fa ce
    economie la gaze nu este avarie la termocentrala. parca spuneau ca nu este nicio problema daca nu vin gaze rusesti , consumatorii casnici nu vor aveaq de suferit. cu ce facem maine mancare?
  • 0 (0 voturi)    
    Istoria RADET (Miercuri, 24 decembrie 2014, 14:48)

    TinceaDaniela [anonim]

    RADET e plin de puscariabili si de derbedei. Angajatii RADET provin din hoti de drept comun si condamnate pentru prostitutie de pe vremea lui Ceausescu, care dupa ce isi efectuau pedeapsa si erau eliberati din inchisoare, trebuiau sa fie integrati in societate, fiind angajati la REBU si RADET, pentru ca in alta parte nu puteau fi angajati oameni cu cazier. Cu condamnate pentru prostitutie si fosti ciorditori de drept comun, vrem sa mai avem si incalzire centralizata?! Da-o dreacului incolo, ce aveti in cap?!

    P.S.: Nu aveti de ce sa cenzurati mesajul. Informatiile sunt perfect reale! Este adevarul pur. Daca nu credeti, interesati-va.