Viviane Reding, jefuita la Londra. Hotii au luat hainele, cerceii si o placinta cu branza

de C. Ivanov     HotNews.ro
Marţi, 11 februarie 2014, 13:29 Actualitate | Esenţial

Viviane Reding
Foto: AGERPRES
Vicepresedintele Comisiei Europene, Viviane Reding, a fost jefuita la Londra, in timp ce participa la o dezbatere cu oficiali britanici, potrivit telegraph.co.uk. Hotii au furat furat din masina oficiala, pe care aceasta a lasat-o descuitata, geanta cu obiecte personale printre care haine si cercei, plus o placinta cu branza pe care Viviane Reding o cumparase de la un targ cu produse traditionale englezesti.

Din fericire, hotii nu s-au atins si de servieta cu acte oficiale. Viviane Redind a declarat pentru telegraph.co.uk ca a calatorit in jurul lumii insa nu i s-a mai intamplat sa fie jefuita si ca regreta cel mai mult disparitia placintei.

"Am cumparat aceasta placinta pentru a arata oamenilor cat de buna este bucataria britanica. Sper, cel putin, ca hotii vor manca placinta si nu o vor arunca. Va fi foarte dificil sa inlocuiesc hainele, bijuteriile si trusa de machiaj. Cerceii mei au aparut pe fotografii din intreaga lume. S-ar putea sa nu fie valorosi, dar sunt originali si usor de recunoscut. Persoana care ii va purta trebuie sa fie constienta de asta", a declarat Viviane Reding pentru
The Telegraph.

Politia londoneza spera sa dea de urma hotilor cu ajutorul camerelor de supraveghere.
























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

4982 vizualizari

  • +3 (17 voturi)    
    Un bax de bere (Marţi, 11 februarie 2014, 13:36)

    dandra [utilizator]

    ca erau romani, ma rog, romani rromi:)
    • 0 (6 voturi)    
      Oare sunt nomazii din Romania? (Marţi, 11 februarie 2014, 15:02)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui dandra

      Daca se demonstreaza ca nu au lucrat in viata lor, e clar ca sunt nomazi!
    • +5 (5 voturi)    
      trist (Marţi, 11 februarie 2014, 15:17)

      Point [utilizator] i-a raspuns lui dandra

      daca ai inceput sa-i incurci.hehe confuzia creata a inceput sa intunece si mintile romanilor.ON:masina deschisa???fara bodyguard?o fi tanti Aglae care vinde bors.....
    • +1 (1 vot)    
      ... wow decand un furt e JAF??? (Marţi, 11 februarie 2014, 23:00)

      GogudelaGaze [utilizator] i-a raspuns lui dandra

      Please, my dears,
      concentrati-va nitel.
      Inainte de a da cu presupusul cine a fost, eu ma intreb CE a fost? JAF? adica i-au smuls "branzoaica" din mana (sub amenintare sau nu, insa prin violenta)??
      JAF, jafuri, s. n. 1. Furt săvârșit prin violență; jefuire, jecmăneală. ◊ Loc. vb. A face jaf = a jefui, a prăda.

      A fost victima unui hot si a unui act de furt. Atat. Degeaba tabloidul de la care se preia stirea scrie pompos "robbed" ...
  • 0 (10 voturi)    
    Sper... (Marţi, 11 februarie 2014, 13:46)

    PaulAtreides [utilizator]

    ...ca hotii sa nu fie romani!
    • +5 (5 voturi)    
      Stai linistit! (Marţi, 11 februarie 2014, 15:05)

      Liolikk [utilizator] i-a raspuns lui PaulAtreides

      Sunt scotieni de'ai lui William Wallace ...
  • +1 (11 voturi)    
    Chiar trebuie sa tresar de fiecare data? (Marţi, 11 februarie 2014, 13:54)

    ovidiu. [utilizator]

    Cand citesc o stire despre un furt?
    Nu conteaza de ce etnie sunt hotii. Problema persista: ne asumam identitea de rateuri genetice. Daca noi o facem (ma refer la romani) de ce ar fi de blamat unul care din nestiinta sau rea vointa refuza sa faca diferenta intre rromi si romani.
    • -1 (1 vot)    
      si daca NU ne asumam? (Marţi, 11 februarie 2014, 18:14)

      hot news [utilizator] i-a raspuns lui ovidiu.

      Daca refuzam sa ne-o asuma, crezi ca asta schimba cumva realitatea?!
      Sigur ca da, citind TITLUL stirii, pina sa ajung la detalii (placinta cu branza, masina descuiata) imediat m-am gandit la "prezente rromenesti peste hotare"!
  • +2 (8 voturi)    
    propunere (Marţi, 11 februarie 2014, 14:22)

    n italy [utilizator]

    decat sa ne hlizim mai bine sa trimita ponta banii femeii de la bun inceput ba chiar sa se duca chiar el sa-i spuna ca erau neamurlii noastre de ...
    • +5 (5 voturi)    
      Si ... (Marţi, 11 februarie 2014, 15:01)

      Liolikk [utilizator] i-a raspuns lui n italy

      sa-i duca neaparat si o placinta de branza de casa autentica "Daciana Ponta"...
  • +5 (5 voturi)    
    E mana filialei psd de la Londra !! (Marţi, 11 februarie 2014, 15:18)

    gica43 [utilizator]

    Sa fi fost psd-isti colorati,adica rr-usl-isti ?
  • +2 (8 voturi)    
    Citesc mai sus (Marţi, 11 februarie 2014, 15:47)

    Gigi Kent [utilizator]

    Citesc comentariile de mai sus si sunt uimit. Si daca sunt romani ce? Avem noi toti romanii o vina colectiva din asta? Fiecare e responsabil pentru faptele sale.

    Mai interesant e de vazut cum functioneaza "statul de drept" britanic. Poate ii face madame Reding un raport negativ in UE daca nu isi gaseste placinta.
    • -5 (5 voturi)    
      Canada isi selecteaza imigrantii (Marţi, 11 februarie 2014, 17:07)

      Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      Datorita acestui fapt, eu imi las masina deschisa, casa deschisa, laptopul pe banca in parc daca ma duc la toaleta.
      • +1 (1 vot)    
        Banuiesc ca nu locuiesti in Montreal, nu ? (Marţi, 11 februarie 2014, 19:07)

        Canadian13 [utilizator] i-a raspuns lui Wanheda

        ...sau , poate esti mai glumetz, din fire !

        http://www.journaldemontreal.com/2013/10/28/vols-dans-le-metro-le-spvm-arrete-huit-suspects

        http://www.spvm.qc.ca/fr/pdq33/archives.asp?noInfo=2345

        http://www.journaldemontreal.com/2013/10/06/agressions-vols-et-mefaits-dans-le-metro
        ...
        si, apropos de aia selectionatii, de care vorbeai ! :

        http://www.lapresse.ca/la-tribune/faits-divers/201207/17/01-4546887-14-immigrants-roumains-debarquent-a-magog.php
  • +3 (7 voturi)    
    imaginea noastra despre noi insine ... (Marţi, 11 februarie 2014, 15:52)

    getodacul [utilizator]

    Citesc comentariile de aici si ma ingrozesc!
    Inca un pic si cineva va propune sa cerem royalties pentru actul furatului.
    Calm fratilor! Toate natiile, fara exceptie, au hotii lor.
    • -1 (1 vot)    
      Din fericire, hotii nu s-au atins ... (Marţi, 11 februarie 2014, 16:40)

      Liolikk [utilizator] i-a raspuns lui getodacul

      ... si de servieta cu acte oficiale.
      ------------------------------------------------
      Din fericire ai nostri sunt specializati in tractoare si buldozere ... :)
    • -1 (1 vot)    
      excelenta idee! (Marţi, 11 februarie 2014, 18:17)

      hot news [utilizator] i-a raspuns lui getodacul

      Sigur ca da, ar trebui sa profitam de drepturile de autor.
      POATE ce "toate natiile, fara exceptie, au hotii lor", insa cu siguranta proportiile difera enorm!
      Iar tara lui Ilici este in top!