Presedintele interimar Crin Antonescu sustine o declaratie de presa la ora 19.00

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 13 iulie 2012, 16:37 Actualitate | Esenţial

Presedintele interimar Crin Antonescu va sustine o declaratie de presa vineri, la ora 19.00, la Palatul Cotroceni, informeaza Administratia Prezidentiala.
  • HotNews.ro va transmite LIVE TEXT declaratiile presedintelui interimar


Presedintele suspendat Traian Basescu a transmis vineri o scrisoare deschisa  presedintelui interimar, premierului si sefilor celor doua Camere ale Parlamentului, cerandu-le sa clarifice "imediat" regulile dupa care se va desfasura referendumul din 29 iulie, in primul rand in ceea ce priveste validarea "referendumului, numarul si locul de amplasare a sectiilor de votare din tara si din strainatate, formula de reprezentare in comisiile din sectiile de votare si durata efectiva a votarii".



Citeste mai multe despre   






















2154 vizualizari

  • +17 (19 voturi)    
    'neata (Vineri, 13 iulie 2012, 16:40)

    Valentin [anonim]

    "neata domnu presedinte, cam devreme astazi: 19:00!
    • +2 (4 voturi)    
      e bine... (Vineri, 13 iulie 2012, 17:08)

      viorellucaci [utilizator] i-a raspuns lui Valentin

      e bine, e ora la care isi bea cafeaua...:))
    • 0 (0 voturi)    
      Vecinii sunt de vina (Vineri, 13 iulie 2012, 17:21)

      Captain Obvious [utilizator] i-a raspuns lui Valentin

      Poate sunt galagiosi, vrea sa ii puna la punct. Sa ii impuste Ponta
    • 0 (0 voturi)    
      parca zicea ca va fi "DISCRET" (Vineri, 13 iulie 2012, 18:15)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui Valentin

      el tine conferinte din 2 in 2 zile desi se lauda ca va fi "discret"
  • +12 (14 voturi)    
    Ne anunta ca si-a schimbat progarmul de somn (Vineri, 13 iulie 2012, 16:42)

    mnicku [utilizator]

    sau demisia .

    Vorbeste intr-o sticla si te vom asculta mai spre seara , n-avem timp de cosmarurile tale .T reci la nani adormitule .
  • +12 (14 voturi)    
    Merge o conferinta dupa micul dejun, nu? (Vineri, 13 iulie 2012, 16:42)

    CezarN [utilizator]

    :))
  • +12 (14 voturi)    
    oho (Vineri, 13 iulie 2012, 16:43)

    MirceaA [utilizator]

    cred ca de 2 zile se chinuie sa invete ce i-a scris Voiculescu
  • +7 (9 voturi)    
    Responsabilitate (Vineri, 13 iulie 2012, 16:43)

    NKD [utilizator]

    Domnul Antonescu da dovada ca isi ia rolul de presedinte interimar in serios, avand in vedere cat de matinal a programat aceasta conferinta.
  • +14 (16 voturi)    
    Asteptam un discurs istoric ... (Vineri, 13 iulie 2012, 16:45)

    za-k [utilizator]

    Din discurs:

    "Ma trezesc si io dupa un somn de doua zile si ce-atzi facut cu Romania mea, aia *normala*?"

    "Ctrl+VP nu trebuia sa mearga la Bruxelles ca acu' o venit cu o lista si cica tre' sa o si facem rapid. Demisia!"

    "Mi-au luat jucaria si nu mai pot sa-l gratziez pe AN si nici sa numesc la DNA si parchet."

    "Eu ce mai pot sa fac acum? Ma duc inapoi la somn!
    Sa ma trezitzi dupa referendum."

    Numa' bine,
    za-k/
    • -1 (1 vot)    
      poate nu te-ai sculat inca (Vineri, 13 iulie 2012, 18:02)

      tepes [utilizator] i-a raspuns lui za-k

      Ce vrea sa fie mizeria pe care o scri?pamflet sau ce.Vrei sa te dai istet?nu cred ca ai impresionat pe cineva.
  • +5 (5 voturi)    
    LOOOL :) (Vineri, 13 iulie 2012, 16:48)

    Vizitiul [utilizator]

    :)))
  • +2 (4 voturi)    
    VREAU O COALA ALBA SI UN PIX! (Vineri, 13 iulie 2012, 16:49)

    a4 [utilizator]

    Numai prin tertipuri USL-iste sa scapi sa nu pleci de la Cotroceni, iar apoi nu vei avea demnitatea de a te retrage din politica!
  • +4 (6 voturi)    
    Poate cere demisia lui Ponta (Vineri, 13 iulie 2012, 16:51)

    Idioteque [utilizator]

    :))
    • +1 (1 vot)    
      sa sii ca e posibil (Vineri, 13 iulie 2012, 18:02)

      be_real [utilizator] i-a raspuns lui Idioteque

      Ponta e terminat din punct de vedere politic. Ca pleaca acum sau mai tarziu, nu mai are nici o importanta. Ideea este ca in felul asta ar putea sa adune capital electoral somnorosul de la Cotroceni, atat pentru el, cat si pentru USL.
      Cu toate astea, la cat de lasi sunt, am mari dubii ca s-ar putea intampla asa ceva.
  • +4 (4 voturi)    
    ''Stimati cetateni ai Romaniei ! '' (Vineri, 13 iulie 2012, 16:53)

    MenInBlack [utilizator]

    '' Va iubesc si va respect !
    Va rog sa ma sustineti, si sa cautam impreuna cheia...cheile... de la Cotroceni. Cred ca le-am pierdut.
    Ofer recompensa o banana.
    Va multumesc ! ''
  • +2 (4 voturi)    
    Invade poland!!! (Vineri, 13 iulie 2012, 16:55)

    georgeb [utilizator]

    probabil ca vrea sa declare razboi uniunii europene
  • +5 (7 voturi)    
    Normal (Vineri, 13 iulie 2012, 16:57)

    OutsideThisBox [utilizator]

    Normal ca o sa spuna ca a avut niste activitati normale, cu discutii normale, discutate normal despre normalitatea in care ne aflam... datorita lor. Normal...
  • +2 (2 voturi)    
    Pozitia ghiocel (Vineri, 13 iulie 2012, 17:05)

    Observatie [utilizator]

    Ne anunta ca va respecta tot ce cere Comisia Europeana.

    Trist ca este necesara presiune internationala pentru a respecta principiile democratice, statul de drept si constitutia.
  • +3 (3 voturi)    
    zzz (Vineri, 13 iulie 2012, 17:12)

    UglyKidJoe [utilizator]

    Buna dimineata si de la mine, domnule presedinte interimar.
  • +6 (6 voturi)    
    Impostorul interimar (Vineri, 13 iulie 2012, 17:13)

    Trojan.H [utilizator]

    Ce o fi cu el? S-a trezit cu gainile!
  • +3 (3 voturi)    
    Chiar daca, de ceva timp, cand il aud... (Vineri, 13 iulie 2012, 17:18)

    Poptzarul [utilizator]

    ... schimb canalul, o sa-l urmaresc. Sper sa se fi odihnit zilele astea caniculare prin parcul Cotroceniului si o sa fie mai calm si rational, sa nu ma faca sa intind mana dreapta si sa zic (chiar daca n-am habar de germana) "Heil!"
  • 0 (0 voturi)    
    cine pune pariu (Vineri, 13 iulie 2012, 17:24)

    e.u. [utilizator]

    ca o sa ne zica,,,,, ca de fapt totul e bine si cum EU s-a aplecat la picioarele marelui ministru al romanilor.
  • 0 (0 voturi)    
    inregistrare (Vineri, 13 iulie 2012, 17:30)

    andrei99 [utilizator]

    probabil e o inregistrare. crin inca doarme.
  • 0 (0 voturi)    
    uslamabad (Vineri, 13 iulie 2012, 17:31)

    penibil [anonim]

    poate isi anunta demisia =)
  • 0 (0 voturi)    
    da-ti demisia (Vineri, 13 iulie 2012, 17:35)

    flitmania [utilizator]

    impreuna cu plagiatorul sef.
  • 0 (0 voturi)    
    Nu pot sa nu ma alatur corului admiratorilor (Vineri, 13 iulie 2012, 17:44)

    robert.b [utilizator]

    Buna dimineata, domnule presedinte! O cafelutza? Azi ce mai combatem?
  • 0 (0 voturi)    
    Ieri a fost TB la TVR (Vineri, 13 iulie 2012, 17:58)

    Haplo [utilizator]

    Copy Lot s-a intors din excursie cu o lista de To Do.
    Pe scurt: o sa dea in Macovei ca a distrus imaginea Romaniei - ce prostie! un singur om poate sa distruga, dar Parlament+Guvern+Presedinte nu pot construi nimic - o sa spuna ca ce vrea Barosso este de la sine inteles si ca ei oricum respecta legea si o sa inceapa sa sforaie.
    Cand se trezeste mai spune ceva despre Presedinte (ala adevarat) si se cara
  • 0 (0 voturi)    
    E deja 7 .23 (Vineri, 13 iulie 2012, 19:21)

    denvarel [utilizator]

    Nu s-a trezit inca?