Victor Ponta: Am inteles ca numai judecatorii si procurorii independenti pot oferi ceea ce este nevoie pentru o societate democratica

de Red. Stiri     HotNews.ro
Miercuri, 4 iulie 2012, 19:23 Actualitate | Esenţial

Victor Ponta
Foto: Agerpres
"Am fost in SUA cu o invitatie a administratiei americane, am vizitata tribunalele dumneavostra, posturile de politie si am inteles, o data pentru totdeauna, ca numai judecatorii independenti si procurorii independenti pot oferi ceea ce este nevoie pentru o societate democratica. Bineinteles, am inteles inteles mesajul dumneavoastra ca Romania are nevoie de aceasta independenta a judecatorilor. Sper ca eu si copiii mei vom trai aici intr-un sistem judiciar corect", i-a spus miercuri premierul Victor Ponta ambasadorului american Mark Gitenstein, cu ocazia sarbatoririi Zilei Nationale a Statelor Unite ale Americii.

HotNews.ro a transmis LIVE TEXT declaratiile premierului

Principalele declaratii ale premierului Victor Ponta:
  • Politica romaneasca este controversata, dar este un punct asupra caruia mai toate fortele politice au fost de acord: ca avem nevoie de un parteneriat cu SUA, de la care avem multe de invatat.
  • Pentru ca suntem atat de obisnuiti cu autocritica, as vrea sa spun ca apreciz foarte mult parteneriatul semnat de presedintele Basescu si fostul ministru de Externe.
  • Este de datoria noastra sa il punem in practica si sa continuam acest parteneriat.
  • Declaratia de colaborare pentru secolul XXI, cu referire la schimbari, pentru noi ca persoane este o datorie sa imbunatatim acest parteneriat si sa beneficiem de ele.
  • Este destul de riscant sa fii premier in Romania, nu stiu daca anul viitor voi fi aici din nou.
  • Domnule Gitenstein, am inteles ca veti pleca, sper ca urmatorul ambasador sa aiba tot atat de multa influenta.
  • Am inteles ca numai judecatorii independenti si procurorii independenti pot oferi ceea ce este nevoie pentru o societate democratica.
  • Am inteles mesajul dumneavoastra ca Romania are nevoie de aceasta independenta a judecatorilor.
  • Sper ca eu si copiii mei vom trai aici intr-un sistem judiciar corect.
  • Am vizitat soldatii romani din Afganistan si am vazut ca ei impartasesc totul cu soldatii americani si am inteles ca putem sa ne punem viata in pericol pentru cauze reale.
  • As vrea sa imi exprim recunostinta catre ambasador, fata de toti reprezentantii Ambasadei SUA.

Citeste si principalele declaratii ale ambasadorului american la Bucuresti:





Citeste mai multe despre   
























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU ​Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe: Timpul mediu de productie pentru un film documentar HBO este de patru ani, dar am avut si cazuri in care totul s-a intins pe o perioada de 10-14 ani

Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe, discuta in cadrul unui interviu despre implicarea HBO in productia de filme documentare si numarul mic de cinematografe din Romania: "De exemplu, filmul Lumea Vazuta de Ion B., regizat de Alexandru Nanau, a primit un premiu Emmy. Am continuat cu Alexandru si am produs filmul Toto si surorile lui, film care a fost nominalizat la Premiile Academiei Europene de Film, echivalentul Oscarului european".
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Hanka Kastelicova

7715 vizualizari

  • +50 (52 voturi)    
    "numai procurorii independenti pot oferi" (Miercuri, 4 iulie 2012, 19:31)

    ampersand [utilizator]

    "Am inteles ca numai [..] procurorii independenti pot oferi ceea ce este nevoie pentru o societate democratica. Eu sunt acel procuror!!!"
    • +35 (37 voturi)    
      Ponta... (Miercuri, 4 iulie 2012, 20:16)

      AK-47 [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

      Demisia, magarule !!!!
      • +19 (19 voturi)    
        ...puterea Moscovei in Romania e inca uriasa (Miercuri, 4 iulie 2012, 20:52)

        redier [utilizator] i-a raspuns lui AK-47

        Ce se intampla azi in Romania are o alta cheie. Ponta isi permite sa spuna ca e de acord cu libertatea justitiei. Eu cred ca motivul cu justitia, ca vor sa-i puna botnita, e adevarat, dar nu cel mai puternic. Motivul cu adevarat puternic este dorinta rusilor de a ingloba din nou Romania in sfera ei de influenta. Iliescu, Nastase, Ponta si cel putin Antonescu sunt agenti de influenta rusi. Credeti ca tot planul pe care-l indeplinesc pas cu pas e de sorginte romaneasca? Pentru elaborarea si punerea lui in aplicare e nevoie de analize serioase facute de servicii puternice si de bani multi. Cred ca SRI-ul si SIE practica acum un non-combat, dar nu mai mult. Iar pentru a cumpara atatia senatori si deputati care sa plece din PDL, pentru a cumpara doua partide, UNPR si UDMR, e nevoie de multi, multi bani. Basescu le-a incurcat mult planurile in Moldova, in transportul energiei, in statutul Marii Negre si in problema Georgiei. Ca puterea Moscovei in Romania e inca uriasa este faptul ca lui Geoana nu i s-a intamplat nimic, cu toate ca a zburat la Moscova cu un avion militar rus de pe un aeroport militar romanesc. Sau vedeti ce s-a intamplat cu elita de dreapta ploloneza, exterminata pe un aeroport rusesc. Iar Europa e pe nicaieri. (Sper ca textul nu va fi cenzurat. Ar fi foarte grav. Azi tara e in mare pericol).
        • +5 (5 voturi)    
          Comentariu de nota 10 (Joi, 5 iulie 2012, 1:33)

          oneofthem [utilizator] i-a raspuns lui redier

          redier observatiile tale sunt foarte corecte. Felicitari pentru comentariu
        • +1 (1 vot)    
          De acord 100% (Joi, 5 iulie 2012, 7:23)

          Pileati [utilizator] i-a raspuns lui redier

          Am sentimentul pe care il impartasesc tuturor cu care am aceasta discutie ca la votul de acum 2 luni, Romania a facut o trecere foarte brusca din sfera de influenta a SUA in cea a Rusiei. O trecere care cu siguranta va avea efecte tragice pentru Romania pe termen mediu si lung. Vom trai si le vom suporta.
          Cine are ochi sa vada, nu cred ca poate avea dubii in aceasta privinta... :(
          Rusia a castigat enorm de mult teren in ultimul an (vezi primavara araba, vezi Siria, vezi Georgia). Rusia este din nou o superputere mondiala, iar atuul ei cel mai important momentan este faptul ca este inca subestimata, cel putin la nivelul opiniei publice.
          Tara noastra a fost mereu in mare pericol. Sentimentul de siguranta a anilor 2000 a fost unul fals. Romania nu va fi in siguranta niciodata.
          Este curioasa reactia neamtului Ferber si trebuie urmarita cu foarte mare atentie pozitia Germaniei, pentru ca momentan Fritz si Ivan fac jocurile geopolitice in estul Europei.
        • +1 (1 vot)    
          adaugare (Joi, 5 iulie 2012, 7:30)

          Pileati [utilizator] i-a raspuns lui redier

          Vedeti coincidenta faptului ca la sefia CE vine Cipru, un statulet cu lagaturi stranse cu Rusia lui Putin. Cererea PPE-ului de a ne suspenda dreptul de vot in CE nu va avea urmari din pricina lobby-ului agentilor rusi din alte state care vor bagateliza totul. E un joc bine pus la punct, ce mai... Intotdeauna rusii au fost buni la sah... pacat ca noua ne dau mat aproape mereu... :(
          De citit Larry Watts "Fereste-ma, Doamne, de prieteni". Este fix acelasi joc sovietic de denigrare a capacitatii romanilor de a se guverna, aceleasi metode de subminare a credibilitatii statului roman. Ce poate fi mai elocvent in aceasta privinta decat incapatanarea lui copy-lot de a-l inlocui pe Basescu in fata mai-marilor europeni....
    • +16 (16 voturi)    
      DEMO CRATIE (Miercuri, 4 iulie 2012, 21:05)

      sebagain [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

      Ponta incearca sa traga de timp. Lovitura de stat merge mai departe. Nu va lasati amagiti de vorbele fara acoperire. EI vor puterea cu orice pret. IESITI IN STRADA!
    • +7 (9 voturi)    
      Daca justitia era independenta (Miercuri, 4 iulie 2012, 21:12)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

      de presedinte USL nu-si indrepta atacurile catre Basescu. Bineinteles ca Ponta are dreptate cand spune ca justitia trebuie sa fie independenta de politic pentru a nu mai fi pretext in lupta pentru putere. Atata timp cat justitia e sub papucul politicului hotii vor lupta cu mai multa ardoare ca cinstitii pentru a obtine puterea.
    • +4 (4 voturi)    
      Postaci (Miercuri, 4 iulie 2012, 21:50)

      sebagain [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

      Problema este ca porcii au sustinerea unor asa zisi intelectuali pe internet care folosesc un limbaj mai jos decat propriul buric. De acolo, de la demoni vine toata forta USL-ului in momentul de fata. Nu-mi dau seama cum ziare respectabile precum "Adevarul" sau "Gandul" permit postari cu limbaj mai mult decat suburbane. Comentariul pe site-urile de internet romanesti nu e reglementat in nici un fel. Nici macar de catre proprietarii lor. Nu l-a intrebat nimeni pe dl CTP ce parere are despre postarile din Facebook direct pe articolele publicate de institutia "Gandul"?
    • +1 (1 vot)    
      pluralul (Miercuri, 4 iulie 2012, 22:24)

      NicolaeA [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

      Ai gresit ultima propozitie; corect era: "Eu sunt acei procurori !!!".
    • +2 (2 voturi)    
      intrebari,,,,ganduri,,, (Joi, 5 iulie 2012, 0:32)

      FLORIO [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

      Ma intreb daca nu poate interveni armata sa faca ordine cu sacalii astia de uslamisti!!!! Dar biserica romana ortodoxa ce zice? De ce tac precum porcii in cucuruz? Oare mai poate Basescu sa dizolve parlamentul?
  • +41 (45 voturi)    
    lol (Miercuri, 4 iulie 2012, 19:33)

    ElGreco [utilizator]

    Sa intelegem ca Poanta a primit "the message"? dupa cum o da in prosteala are chilotii patati...cum ar zice moldovenii "cochilotu cu chilotii patati"
    • +8 (8 voturi)    
      Dojeneala :) (Miercuri, 4 iulie 2012, 19:57)

      Straistaru Eugen [utilizator] i-a raspuns lui ElGreco

      Pătaț, nu pătați :))
    • +13 (13 voturi)    
      .. (Miercuri, 4 iulie 2012, 20:15)

      Dan D. [utilizator] i-a raspuns lui ElGreco

      Pun pariu ca era jumatate ironic, jumatate incerca sa calmeze spiritele.
      • +5 (5 voturi)    
        asa e :) (Miercuri, 4 iulie 2012, 21:00)

        tz3p3s [utilizator] i-a raspuns lui Dan D.

        recunosc deja specificul stil iliescian de punere a batistei pe tambal...
      • +3 (3 voturi)    
        nu zau? (Miercuri, 4 iulie 2012, 21:01)

        cetateteanuTurmentat [utilizator] i-a raspuns lui Dan D.

        a zis-o fratilor, ne-a convins!!!
    • +5 (5 voturi)    
      nu (Miercuri, 4 iulie 2012, 21:51)

      I [utilizator] i-a raspuns lui ElGreco

      e o tactica comunista bine cunoscuta: una spui (la tv) si alta faci. Desi oamenii mai descuiati la minte se prinde imediat cum sta treaba, oamenii de rand te vor crede. Si pana se dezmeticesc si astia trec zeci de ani.
      Cum crezi ca au rabdat romanii atata foame pana in '89? Pentru ca se uitau la televizor si vedeau ca traiesc intr-o tara bogata.
  • +36 (38 voturi)    
    cu siguranta (Miercuri, 4 iulie 2012, 19:34)

    xuleasca [utilizator]

    ai atentat la siguranta nationala, iei 20 de ani , nu doi ca cel care te-a pus sa faci ceea ce faci, rusine sa-ti fie
  • +30 (34 voturi)    
    AMF (Miercuri, 4 iulie 2012, 19:35)

    thjokki [utilizator]

    Pleaca acum ce mai astepti du-te si mai plagiaza un doctorat si fati de lucru ,obraznicule!
  • +47 (49 voturi)    
    Demisia ! (Miercuri, 4 iulie 2012, 19:38)

    vasile-roaita [utilizator]

    lasa-ne Ponta cu lalaiala ca nu prostesti pe nimeni mai ales pe ambasadorul american. Da-ti tu frumos demisia inainte sa fi bagat la bulau. Pentru incalcarea grava a constitutiei esti pasibil de pedeapsa penala asa ca lasa-ne acum ! pina nu este prea tirziu.
  • +29 (31 voturi)    
    lol (Miercuri, 4 iulie 2012, 19:41)

    ElGreco [utilizator]

    Deci cochilotu a inteles mesaju si are chilotii murdari.
  • +37 (39 voturi)    
    :) politician (Miercuri, 4 iulie 2012, 19:43)

    rochiri [utilizator]

    Una zice la portile occidentului alta face acasa.
    Asa a zis si in El Pais : ca isi da demisia... si acasa a intors-o ca la Buzau....

    Politica... daca ai obrazul subtire nu rezisti !
  • +13 (13 voturi)    
    Cum numesc italienii o curba? (Miercuri, 4 iulie 2012, 19:50)

    mariage [utilizator]

    Probabil de la faptul ca se abate de la linia dreapta italienii o numesc "curva" probabil ca de aceea a intrat in limba romana asa cum a intrat.USL s-a abatut astazi total de la democratie.
  • +16 (16 voturi)    
    Domnule PM, (Miercuri, 4 iulie 2012, 19:58)

    Katerra [anonim]

    Daca este nevoie de procurori independenti, de ce a trebuit sa moara Cristian Panait? Interesele cui a deranjat?
  • +24 (24 voturi)    
    Greata (Miercuri, 4 iulie 2012, 20:00)

    Skeptical [utilizator]

    Ipocrizia acestui personaj este incredibila.

    Nu mi-a fost atit de rusine de tara mea nici pe vremea comunismului, cind dadeam vina pe rusi si pe Ceausescu.

    Ponta este un personaj demn de inchizitorii din "Procesul" lui Kafka - iar cu Antonescu, groparul liberalismului romanesc, se aseamana ca doua picaturi de apa.
  • +16 (16 voturi)    
    ``Sper ca eu si copiii mei .. (Miercuri, 4 iulie 2012, 20:00)

    potaissa [utilizator]

    ...vom trai aici intr-un sistem judiciar corect``

    Cara ipocrizie....

    Cata lipsa de bun simt si caracter....

    Asa sa va ajute Domnul la toti care duceti acum tara asta de rapa. Nesimtire,tupeul si ipocrizia devin simpatice(credeti voi,meschinilor) se mai aude doar``mie ,mie ,eu ,doresc ,vreau ,mi se cuvine ,ma dreptate ``din randurile voastre , nu vreti sa respectai pe nimeni si nimic ,vreti doar sa sa fiti respectati.... e trist , e jalic....
  • +18 (18 voturi)    
    totul cu un scop (Miercuri, 4 iulie 2012, 20:33)

    rvt [utilizator]

    devine presedinte crin antonescu, suficient cat sa il poate "scoate" pe bombonel de la racoare printr-o decizie de iertare prezidentiala .. totul este clar si bine organizat.
  • +18 (18 voturi)    
    babele se piaptana. (Miercuri, 4 iulie 2012, 20:38)

    iulianbarlad [utilizator]

    cand democratia este pe moarte ponta ipocritul vine cu discursuri sforaitoare despre justitie.in opinia marelui plagiator justitia corecta este cea care ii face lui dreptate.demisia,plagiatorule,cat naiba crezi ca mai prostesti lumea dupa ce ai calcat societatea romaneasca in picioare!
  • +13 (13 voturi)    
    Este destul de riscant sa fii premier in Romania, (Miercuri, 4 iulie 2012, 20:39)

    celebra [utilizator]

    Poti sa pleci de acum nu e nevoie sa astepti anul viitor!
    Sau la anul nu o sa mai ai ocazia pentru ca o sa fii la bulau acolo unde iti e locul!
  • +13 (13 voturi)    
    credibilitate zero (Miercuri, 4 iulie 2012, 20:45)

    timur [utilizator]

    domnule Ponta, aveti la activ prea multe minciuni ca sa mai puteti fi crezut. onorabil acum ar fi sa va retrageti discret din zona publica
  • +13 (13 voturi)    
    Iata cum s-au repartizat muncile (Miercuri, 4 iulie 2012, 20:46)

    capingurasrl [utilizator]

    Ponta este interfata si PR unei organizatii mafiote extrem de periculoase. Ponta cu al sau baby face si vorba efeminata, mereu de acord cu cei din jur, facand mereu mumos, este facut ca sa bage in ceata toti observatorii superficiali. Este scos in fata de niste monstri cu bale sangerii si ochi porcini plini de cruzime. El stie foarte bine tot ritualul malefic la care este partas dar se da vitel nevinovat la poarta (poanta) noua. Nu are veleitati de mascul alfa are veleitati de sluga cu sort si ciorapi plasa rupti in genunchi. Mi se face rau cand il vad si stiu ce este in spatele lui. Ne vedem joi.
  • +14 (14 voturi)    
    dupa mine, (Miercuri, 4 iulie 2012, 20:47)

    flitmania [utilizator]

    ai face foarte bine daca ti-ai lua copiii,nevasta nr 1 si nevasta nr2,socrul, nasii,bona filipineza si ai pleca in lumea larga sau in Africa de Sud acolo unde au fost cantonati securistii rechemati la ordin.Ai dubla personalitate,du-te la un psihiatru bun si incearca sa ai o viata normala.Pe noi lasa-ne,ne-a ajuns ce-am trait de cand ai venit la guvernare.
  • +17 (17 voturi)    
    copylas nenorocit (Miercuri, 4 iulie 2012, 20:48)

    apolodor [utilizator]

    Fir-ai tu de COPY-LAS! Ai vizitat tu tribunalele americane? sper din tot sufletul sa vizitezi un tribunal romanesc, si sa te afli in boxa acuzatilor!
    nenorocitule...
  • +6 (6 voturi)    
    stati linistiti (Miercuri, 4 iulie 2012, 21:16)

    ioanadoe [utilizator]

    Americanii stiu cate parale face plagiatorul. Si ii masoara plagiatul, incalcarea Constitutiei si altele cu rigla lor morala. La multi ani America, by the way.
  • +6 (6 voturi)    
    nu a inteles nimic (Miercuri, 4 iulie 2012, 21:21)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    in america pt. actiunile lui/lor era deja arestat.
  • +5 (5 voturi)    
    :) (Miercuri, 4 iulie 2012, 21:49)

    Trojan.H [utilizator]

    Asta minte cum respira. N-am pomenit asa ceva.
  • +1 (3 voturi)    
    bine ca ai inteles... (Miercuri, 4 iulie 2012, 21:57)

    gorjenii [utilizator]

    Mai scrie o carte.
  • +2 (2 voturi)    
    lol (Miercuri, 4 iulie 2012, 21:58)

    ravenka [anonim]

    lol... are o fata ca spongebob
  • +5 (5 voturi)    
    minciuna ca mod de viata (Miercuri, 4 iulie 2012, 22:22)

    NicolaeA [utilizator]

    Ponta minte cu atat de multa dezinvoltura incat poti sa crezi ca este modul lui de viata.
  • +1 (1 vot)    
    Ipoteza (Miercuri, 4 iulie 2012, 23:14)

    Sfarsitoru [utilizator]

    Daca Hadrian Napaste aflat la racoare santaseaza cu dosare si dovezi numai de el stiute multe capete din politica ?
    Faptul ca a fost bagat la racoare pentru 2 ani sau poate mai putin poate sa insemne orice, i se pot deschide si alte dosare pentru care sa mai adune ceva anisori, in schimb daca i s-ar scurta pedeapsa, ar putea da pe multi in gat. Asta ar putea fi o conditie, ne dai pestii mari, iti dam drumul mai repede... etc etc... doar o ipoteza
  • +3 (3 voturi)    
    am inteles (Joi, 5 iulie 2012, 0:17)

    _andi_ [utilizator]

    "am inteles, o data pentru totdeauna, ca numai judecatorii independenti si procurorii independenti pot oferi ceea ce este nevoie pentru o societate democratica" "si de aceea tre' sa-i inlocuiesc cu unii d-ai mei".
  • +2 (2 voturi)    
    victor ponta (Joi, 5 iulie 2012, 1:04)

    sef [utilizator]

    daca nu se iese in strada ROMANIA va fi confiscata pt cel putin 8 ani indiferenta face din noi o complicitate la ce se intampla.
  • +1 (1 vot)    
    asa, si?? (Joi, 5 iulie 2012, 1:29)

    Bibicool [utilizator]

    O fi inteles tovarasu' Ponta asta, dar ce interes ar avea sa se si intample cu adevarat?!? :)
    Chiar dimpotriva...
  • +2 (2 voturi)    
    Gura handicapatului adevar graieste (Joi, 5 iulie 2012, 2:14)

    Leon_Magnificul [utilizator]

    Dar tu ai trait puisor 10 ani intr-un sistem jucidiar corect. 1990-1996 si 2000-2004. De ce sa speri? Trebuie doar sa-ti aduci aminte cum era cind Presedintele tarii a chemat fortele paramilitare din Valea Jiului, apoi le-a multumit pentru spiritul lor civic si a fost condamnat la inchisoare pe viata pentru asta, cind sute de parlamentari si membri ai guvernului au fost acuzati si condamnati pentru acte de mare coruptie. Au trecut doar 8 ani de atunci.
  • +2 (2 voturi)    
    Ipocrizie (Joi, 5 iulie 2012, 4:49)

    andisa [utilizator]

    Ipocrizie si minciuna… asta e ceea ce a “prezentat” caricatura de prim-ministru roman statului american. Din nefericire pentru romani, americanii nu “pun botul” la astfel de inselaciuni. Nu-ti trebuie prea multa carte sau experienta de viata sa intelegi din mimica, gesturile, si privirile schimbate de ambasador cu sotia lui in timpul "discursului" lui Ponta. Aratau cel putin stinjeneala, ca sa fim eleganti.
    Daca Ponta a apreciat asa de sincer parteneriatul lui Basescu si al fostului ministru de externe, de ce nu i-a lasat in pace la momentul respectiv?
    Sigur ca e riscant sa fii prim-ministru cand n-ai un dram de minte si de bun simt. Stii vorba ceea... ai grija ce-ti doresti ca s-ar putea sa ti se indeplineasca.
  • +1 (1 vot)    
    Baietii destepti vor HIDROELECTRICA (Joi, 5 iulie 2012, 8:14)

    MirceaIo [utilizator]

    Ponta copil de nomenclaturist. Ne arata calea spre dreptate. Are in spate baietii destepti, prieteni de familie care vor sa puna mana pe HIDROELECTRICA.

    Stii tu ce e saracia si neajunsu ma? Nu ai nici un drept sa te pui in fata oamenilor amarati si saraci din Romania. V-ati imbogatit cu falsuri si plagiate, relatii si pile.

    Esti cel mai arogant individ, dar nu uita sa schimbi pampersu inainte de suspendare, sfaidatorule!
  • +1 (1 vot)    
    LOLOURI (Joi, 5 iulie 2012, 8:54)

    sile231 [utilizator]

    Faptele conteaza. Si aici d-l Ponta sta foarte prost. Cu alte cuvinte ne minte in fata.
  • +1 (1 vot)    
    . (Joi, 5 iulie 2012, 9:42)

    gb [utilizator]

    •Sper ca eu si copiii mei vom trai aici intr-un sistem judiciar corect'.
    Dar cum ramane cu noi ceilelti 22 milioane? Cum putem primi noi lectii de moraliate de la un om care minte si fura inca din tinerete? Oare noi de ce trebuie sa respectam legea, daca Victor Ponta care este primul ministru al Romaniei, nu o face?
  • 0 (0 voturi)    
    zvonuri... (Joi, 5 iulie 2012, 10:08)

    MenInBlack [utilizator]

    se aude si din America...
    toti baieteii cu diplome de la Nascase, ar fi instalatori la origine, background tehnic ...:)))
    asa sa fie??
  • +1 (1 vot)    
    DOMNULE PRIM MINITRU (Joi, 5 iulie 2012, 13:19)

    olentina [utilizator]

    nu a-ti inteles nimic.mintiti cu o seninatate care ma lasa cu gura cascata.as mai avea niste comentarii,dar va spun sincer ca a inceput sa imi fie frica sa mai comentez ce se intampla in tara mea.,
  • 0 (0 voturi)    
    Intelegi ce vrei mr.paste (Joi, 5 iulie 2012, 22:13)

    dezamagitul [utilizator]

    Asa ai invatat de la profesori tai ceausescu, iliescu,nastase sa intelegi numai ce vrei nu ce trebuie.