Doi romani au murit dupa ce s-au rasturnat cu un vehicul furat, in Italia

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 28 decembrie 2013, 13:34 Actualitate | Diasporă

Doi tineri romani au murit, vineri seara, dupa ce s-au rasturnat cu o masina furata in provincia italiana Viterbo, situata in apropiere de Roma, relateaza presa italiana, citata de Mediafax.

Potrivit site-ului de stiri ViterboNews24.it, accidentul a avut loc vineri seara, in jurul orei 23.00 (24.00, ora Romaniei), pe drumul provincial Cimina, in apropierea localitatii Caprarola, la aproximativ 60 de kilometri nord de Roma.

Un vehicul utilitar in care se aflau doi tineri romani s-a rasturnat, probabil din cauza vitezei excesive.

Cei doi tineri romani, unul de 19 ani, celalalt de 21 de ani, au murit pe loc.

In autoutilitara care fusese furata, agentii de politie au gasit o geanta cu scule pentru comiterea de spargeri. Anchetatorii cred ca cei doi faceau parte dintr-un grup specializat in furturi din automatele instalate in statiile de carburanti din Italia.

























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU Bill Nichols, critic de film si pionier al studiului de film documentar: In timpul facultatii inca nu stiam ca voi deveni. Eu nu eram interesat sa fac bani, ci cautam implinirea. Si a durat o vreme sa imi dau seama.

Bill Nichols, critic de film american, profesor emerit si un pionier al studiului de film documentar contemporan a discutat in cadrul unui interviu despre visele si aspiratiile din tinerete, tehnicile din filmele documentare si influenta tehnologiei in industria cinematografica.
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Bill Nichols

1066 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    i-o batut (Sâmbătă, 28 decembrie 2013, 13:57)

    stefan2008 [utilizator]

    dumniezo
    • -2 (6 voturi)    
      sigur ca da... (Sâmbătă, 28 decembrie 2013, 14:42)

      dandra [utilizator] i-a raspuns lui stefan2008

      repede i-a batut omul invizibil - in loc sa zici ca i-a batut soarta, ca nu au avut parte de educatie, ca erau lenesi si nu vrut sa munceasca, ca nu erau soferi buni si din nou, trebuie sa spun, ca aveau iq sub mediu.
      "dumnezio" nu are nicio legatura cu ce face omul, la fel cum nu are legatura nici mos craciun, iepurasul de paste, bigfoot si zana maseluta.
      • -4 (4 voturi)    
        mamaligariiiii! (Sâmbătă, 28 decembrie 2013, 18:39)

        cocodino [utilizator] i-a raspuns lui dandra

        sunt sute de mii de italieni care fura si sparge. Noi mamaligarii romani nu avem voie sau ce ? Legea si riscul este egal pentru toata lumea indiferent de nationalitate sau etnie. Noi romanii suntem asa de prrosti ca vrem sa fim cei mai curati si educati, adica daca fura un roman ne face de ras ???????
        • +2 (2 voturi)    
          da' cine te retine? (Duminică, 29 decembrie 2013, 0:22)

          thebblack [utilizator] i-a raspuns lui cocodino

          fura si tu o duba si sari in acelasi sant.
          o sa citesc stirea cu exact aceeasi satisfactie.
      • +1 (1 vot)    
        "dumnezio" nu (Luni, 30 decembrie 2013, 23:32)

        stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui dandra

        da' dumniezo da!
  • +3 (3 voturi)    
    bun! (Sâmbătă, 28 decembrie 2013, 14:08)

    thebblack [utilizator]

    ...
  • +3 (3 voturi)    
    Foarte bine (Sâmbătă, 28 decembrie 2013, 14:49)

    tavyy [utilizator]

    Se mai intampla si lucruri bune pe lumea asta din cand in cand.

    Daca nu furau masina acum traiau!
  • +3 (5 voturi)    
    Selectie naturala (Sâmbătă, 28 decembrie 2013, 15:10)

    Porcurorul General [utilizator]

    Se numeste. Rezultatul ei este evolutia.
  • +1 (3 voturi)    
    doliu national in italia.... (Sâmbătă, 28 decembrie 2013, 15:59)

    geocrin [utilizator]

    inca o reclama proasta facuta romanilor cinstiti.
    • +1 (1 vot)    
      evolutia (Miercuri, 1 ianuarie 2014, 20:55)

      stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui geocrin

      materiei vii in materie moarta ;)