Lista celor mai importante municipii disputate in turul doi

de     Mediafax
Vineri, 11 iunie 2004, 0:00


Candidatii PSD se vor infrunta cu cei ai PNL sau PD in majoritatea municipiilor intrate in turul doi al alegerilor la primarii, releva situatia data publicitatii, joi, de BEC, care a prezentat date din toate localitatile.

Prezentam lista competitorilor in cele mai importante municipii:

Judetul Alba - Aiud: Josan Mihai-Horatiu (PNL) - Rusu Liviu Octavian (PSD). Rezultat in primul tur, exprimat in voturi: 4237-2317. Blaj: Bacila Simion Alexandru (PNL) - Solea Ion (PSD). Scor: 3550-2519. Sebes: Dancila Adrian Alexandru (PSD) - Fulea Ioan (PD). Scor: 5818-2503.

Judetul Arad - Arad: Popa Dorel (PSD) - Falca Gheorghe (PD). Scor: 20467-14535.

Judetul Arges - Cimpulung: Andrei Calin Ioan (PNL) - Balan George (PSD). Scor: 4811-3836. Curtea de Arges: Nicut Gheorghe (PNL) - Diaconu Nicolae (PSD). Scor: 6045-3265.

Judetul Bacau - Bacau: Stavarache Romeo (PUR) - Sechelariu Dumitru (PSD). Scor:30927-26827. Moinesti: Ailincai Vasile (PSD)-Fratila Toader (PD). Scor: 4717-2496.

Judetul Bihor - Oradea: Filip Petru (PD) - Biro Rozalia Ibolya (UDMR). Scor: 38266-16566. Beius: Odobasianu Nicu Silviu (PSD) - Costin Gheorghe (PNL). Scor: 2300-1363.

Judetul Bistrita-Nasaud - Bistrita: Moldovan Vasile (PD) - Muresan Ioan Adrian (PSD). Scor: 9941-6088.

Judetul Botosani - Botosani: Egner Florin Simion (PSD) - Flutur Catalin Mugurel (PNL). Scor:16884-11788.

Judetul Brasov - Brasov: Scripcaru George (PD) - Ghise Ioan (PNL). Scor: 48448-21704.

Judetul Braila - Braila: Simionescu Aurel Gabriel (PSD) - Cibu Constantin-Sever (PNL). Scor: 31239-30506.

Judetul Buzau - Buzau: Boscodeala Constantin Octavian (PSD) - Preda Cezar Florin (PD). Scor: 21.520-16.457.

Judetul Caras-Severin - Resita: Spataru Liviu (PNL) - Purec Ion Simion (PSD). Scor: 12.428-5.503. Caransebes: Vela Ion Marcel (PNL) - Plesa Traian Adrian (PSD). Scor: 5467-3337.

Judetul Calarasi - Calarasi: Dragu Nicolae (PNL) - Dragan Marian (PSD). Scor 15.131-9618. Oltenita: Stefan Dumitru (PSD)-Milescu Costinel (Actiunea Populara). Scor: 4471-1908.

Judetul Cluj - Cluj-Napoca: Rus Ioan (PSD) - Boc Emil (D.A. PNL-PD). Scor: 60199-49631.

Judetul Constanta - Medgidia: Moinescu Dumitru (PD) - Pintilie Mircea (PSD). Scor:10158-9383.

Judetul Covasna - Sf.Gheorghe: Albert Almos (UDMR) - Retyi Odon (PSD). Scor: 9876-5211.

Judetul Dimbovita - Tirgoviste: Furcoiu Iulian (PSD) - Vasilie Emilian Teodor (PD). Scor:17294-8431.

Judetul Dolj - Craiova: Solomon Antonie (PSD) - Marinescu Marian Jean (PD). Scor: 49352-16743. Calafat: Traistaru Petre (PSD) - Guta Mircea Marinel (PNL). Scor: 4574-2825.

Judetul Galati - Galati: Nicolae Dumitru (PSD) - Durbaca Eugen (PUR). Scor: 43212-31434. Tecuci: Finkelstain Eduard (PD) - Hulea Ghita (PSD). Scor:5827-3570.

Judetul Gorj - Motru: Iorga Ion (PSD) - Hanu Dorin (PRM). Scor: 2830-2470.

Judetul Harghita - Toplita: Baciu Niculae (independent) - Dusa Ilie (PSD). Scor:2807-2257.

Judetul Hunedoara - Hunedoara: Maris Remus (PNL) - Schiau Nicolae (PD). Scor: 5827-5332. Petrosani: Schreter Carol (PD)-Voicescu Benor Dorelian (PSD). Scor: 6022-2772.

Judetul Ialomita - Slobozia: Petre Maria (PD) - Ionascu Gabi (PSD). Scor:8759-8751.

Judetul Iasi - Iasi: Nichita Gheorghe (PSD) - Cirlan Dan (PD). Scor: 58955-23020.

Judetul Mehedinti - Drobeta Turnu-Severin: Dinu Constantin (PSD) - Sirbulescu Ion (PNL). Scor:18359-9856.

Judetul Mures - Reghin: Pui Sorin Emil (PNL) - Nagy Andras (UDMR). Scor: 4368-4299.

Judetul Neamt - Piatra Neamt: Rotaru Ion (PSD) - Stefan Gheorghe (PNL). Scor:22061-22032.

Judetul Olt - Slatina: Vilcov Darius Bogdan (PD) - Paunescu St.Gheorghe (PSD). Scor:14650-11173.

Judetul Prahova - Ploiesti: Calota Emil (PSD) - Toma Horia-Victor (PNL). Scor: 43751-27384. Cimpina: Tudor Gheorghe (PSD) - Tiseanu Horia-Laurentiu (PUR). Scor:6066-5051.

Judetul Satu Mare - Satu Mare: Ilyes Iuliu (UDMR) - Bud Radu (PNL). Scor:18065-9181. Carei: Beko Tamas (UDMR) - Keizer Ludovic (PNL). Scor: 3289-3264.

Judetul Salaj - Zalau: Nosa Iuliu (PSD) - Capalnasiu Sandu Victor Radu (PD). Scor:6361-4829.

Judetul Sibiu - Medias: Thellmann Daniel (FDGR) - Piteiu Marcel Adrian (PD). Scor:7780-7039.

Judetul Suceava - Suceava: Lungu Ion (PNL) - Ionescu Marian (PSD). Scor:14339-13426. Cimpulung Moldovenesc: Serban Gabriel Constantin (URR) - Stefureac Gheorghe (PD). Scor: 3853-1519. Falticeni: Tofan Vasile (PNL) - Cornia Ghiorghi (PSD). Scor: 4331-4100.

Judetul Teleorman - Alexandria: Slabescu Constantin (PSD) -Filip Constantin (PNL). Scor: 9252-4562. Rosiori de Vede: Fierascu Daniel (PSD) - Nutu Ion (PNL). Scor:6550-2848.

Judetul Timis - Lugoj: Stragea Sorin-Constantin (PSD) -Martinescu Marius-Tiberiu (PD). Scor: 6723-4466.

Judetul Tulcea - Tulcea: Hogea Constantin (PD) - Mocanu Constantin (PSD). Scor:15948-8263.

Judetul Vaslui - Birlad: Constantinescu Constantin (PSD) -Dragan Daniel (PRM). Scor:13295-5982. Husi: Costin Ioan (PSD) - Stafie Tudor(PNL). Scor: 3999-3525.

Judetul Vilcea - Rimnicu-Vilcea: Gutau Mircia (PD) - Zamfirescu Sorin Stefan (PNL). Scor:15216-14435. Dragasani: Binisor Dan (PSD) - Iordache Gheorghe (PNL). Scor: 3971-3774.

Judetul Vrancea - Focsani: Bacinschi Decebal Gabriel (PSD)-Latcan Nicolae (PNL). Scor:17752-6932.















558 vizualizari


Abonare la comentarii cu RSS

ESRI

Top 5 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
hosted by
powered by
developed by
mobile version
Sâmbătă