Goluri: Muresan 42, Zaharia 55, Bad 89, respectiv Maldarasanu 7, Buga 54, Mazilu 69

Rapid a ratat sansa de a se apropia la 3 puncte de CFR Cluj (invinsa acasa de Steaua) - desi a condus de trei ori pe stadionul din Bistrita, pleaca acasa cu un egal, dupa ce atacantul Gloriei Bad a marcat pentru 3-3 in minutul 89!

Dupa problemele cu Dani Coman si Edel, Razvan Lucescu a titularizat al treilea portar, Marinescu. Fara efect...

"Daca pierdem puncte cum am facut-o astazi, nu avem nicio sansa la locul 2" - Razvan Lucescu, antrenor Rapid.

Repriza I

Maldarasanu deschide scorul in minutul 7 - sut din interiorul careului, nicio sansa pentru Albut.

Muresan egaleaza in minutul 42, dupa o eroare a portarului Marinescu - acesta a ezitat la o centrare, i-a permis lui Zaharia o reluare senzationala (pe spate), mingea a ajuns in fata portii de unde Muresan a impins-o in poarta: 1-1.

Repriza II

Buga aduce din nou avantaj Rapidului (54) cu un sut din marginea careului, dupa o preluare a lui Mazilu: 2-1 pentru Rapid.

Dupa numai citeva zeci de secunde, Gloria egaleaza: o lovitura libera laterala, centrare Muresan, reia Zaharia, balonul il loveste pe fundasul Rapidului Perja si intra in plasa - din nou reactie neinspirata a portarului Marinescu.

Rapid este pentru a treia oara in avantaj! Mazilu profita de o deviere din blocajul bistritenilor si ramine singur cu Albut: sut pe jos, pe coltul scurt, si giulestenii au 3-2 din minutul 69.

Final incredibil - in minutul 89, Gloria egaleaza prin Bad - care a speculat o noua nesincronizare in apararea Rapidului: Marinescu a iesit fara sa aprecieze exact situatia.