Tolo.ro: Soția lui Tudorel Toader a câștigat concursul de șef de secție la Spitalul Sfântul Spiridon din Iași după ce singurul ei contracandidat s-a retras

de Alina Neagu     HotNews.ro
Vineri, 27 iulie 2018, 14:44 Actualitate | Sanatate


Tudorel Toader
Foto: Hotnews
Medicul Elena Toader, soția ministrului Justiției, Tudorel Toader, a câștigat concursul de șef al secției de de gastroenterologie I de la Spitalul "Sfântul Spiridon" din Iași după ce singurul său contracandidat, medicul Vasile Drug, s-a retras din cursă după prima probă, scrie Tolo.ro.

"Apreciez munca dumneavoastră de jurnaliști, dar nu doresc să discut acest subiect!", s-a limitat să spună medicul Vasile Drug, contactat de Tolo.ro.

Potrivit Tolo.ro, "doctorul Vasile Drug, mai experimentat, s-a retras înainte de probele scrisă și practică, susținând doar interviul, unde luase cu doar două puncte mai puțin, 96 la 98,  față de colega lui, medicul Elena Toader. Ziarul de Iași îl considera pe Dr. Vasile Drug 'de departe favorit' datorită experienței superioare, el fiind medic primar  în gastroenterologie din 2001, în timp ce medicul Elena Toader a căpătat aceeași specializare în 2004".

"Nu putem spune nimic. Uman, lucrez alături de Elena Toader, nu am probleme cu dânsa, dar mai multe nu pot să spun pentru că vorbim de oameni foarte puternici. E tensiune. Nu vrem să mai apărem. Înțelegeți-ne și pe noi!", a declarat un alt medic de la Spitalul Sfântul Spiridon, contactat de Tolo.ro.

Elena Toader nu a răspuns apelurilor și mesajelor jurnaliștilor Răzvan Luțac și Cătălin Tolontan, autorii articolului de pe Tolo.ro.

Citește continuarea pe Tolo.ro.




















3757 vizualizari

  • +24 (24 voturi)    
    iar fii-su.. (Vineri, 27 iulie 2018, 14:48)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    a fost bagat pe usa din dos la Universitatea unde tata e rector... dsi era o loaza care abia a reusit sa devina student. Madam Toader era o biata hârtogara / birocrata si a ajuns mare sef de clinica. Generatii intregi de studenti si mii de pacienti vor avea de suferit de la aceste creaturi
  • -25 (25 voturi)    
    cam târziu și cam puțin (Vineri, 27 iulie 2018, 14:49)

    Mazeta [utilizator]

    Nici Tolo nu mai e ce a fost.
    • +20 (20 voturi)    
      mda. pentru psd totlo e bun doar când dă in băse (Vineri, 27 iulie 2018, 15:36)

      mircea_cjn [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      ..când critică un aldepesedist, nu mai e bun. E uzat.
      Așa-i, mazeto?
      Adevărul e ca nici mazeta nu mai e ce-a fost.
      S-a dăncilat complet.
      • +5 (5 voturi)    
        I-a nivelat Hamstaru pe toti (Vineri, 27 iulie 2018, 16:52)

        Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui mircea_cjn

        Cu manutzele lui de fier.
    • +2 (2 voturi)    
      slugo... (Vineri, 27 iulie 2018, 16:26)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      bagi mistouri ieftine...
      si ignori esenta din articol...

      na ... slugile psdiste...
      stii cum recunosc sclavule o sluga pesedista platita s/sau fara creier?! pentru ca o sluga ca tine NU are decat pareri prin care apara respectivul partid! Si eu am fost anti-basescu... dar nu erau TOATE comentariile anti basescu si pdl... pentru ca eu judecam si faptele, nu doar cine le spune...
      tu puti de pe alta galaxie a sluga pesedista fara minte proprie!
  • +19 (19 voturi)    
    iti vine sa vomiti cand citesti asta (Vineri, 27 iulie 2018, 14:50)

    cristi_an [utilizator]

    "dar mai multe nu pot să spun pentru că vorbim de oameni foarte puternici."
  • +19 (19 voturi)    
    Asta e conspiratia romanilor cu mafia PSD (Vineri, 27 iulie 2018, 14:53)

    Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator]

    "Ne-au dat salarii mai mari, asa ca tacem din gura si inghitim tot. Daca ne zic sa renuntam la concurs, renuntam, unde mai gasim noi salariu de 12000 de lei pe asa putina munca?"

    Ticalosia ramane o sursa de otrava pentru cultura la nivel national si este motivul pentru care Romania nu se va schimba in veci.

    Romanilor le place prea mult sa fie ticalosi, in loc sa strige din toti rarunchii ca nu mai suporta dictatura si sa inceapa sa voteze cu USR sau RO+.
  • +17 (17 voturi)    
    !!! (Vineri, 27 iulie 2018, 14:54)

    CMD [utilizator]

    MERITOCRATIA in actiune !
  • +20 (20 voturi)    
    din ce imi aduc aminte (Vineri, 27 iulie 2018, 14:59)

    zigot [utilizator]

    fiica baronului de prahova, cosma, a ajuns parlamentar
    desi in urma votului era pe locul "n".
    stupoare insa, toti cei din fata s-au retras astfel incat
    duduca a ajuns unde dorea;
    acum: dl toader nu este satisfacut de nici unul din patru
    candidati la sefia dna, insa sotia sa, ca si fiul sau, mai
    an, reuseste sa obtina postul ravnit.
    e bine dl dragnea?
    partidul:e bine!
    • +16 (16 voturi)    
      Sa nu uitam (Vineri, 27 iulie 2018, 15:22)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui zigot

      totusi: Elena Basescu, nu?
  • +10 (10 voturi)    
    Sa fii medic si sa te pretezi la asa ceva...! (Vineri, 27 iulie 2018, 15:13)

    scaraotchi [utilizator]

    Nu degeaba se spune ca ''banul e ochiul Dracului'', le-a luat pur si simplu mintile...!
    ANUNT IMPORTANT:
    ''Tineti minte, atunci cand veti merge la ''triaj'' nu o sa puteti lua cu voi nici macar o letcaie, ca sa aveti pentru spaga...! V-o spune cineva care face parte chiar din ...juriu..."
  • +16 (16 voturi)    
    Contra candidatul a fost Retras (Vineri, 27 iulie 2018, 15:53)

    Dalinar [utilizator]

    Pt a face loc Cantidatei.
  • +1 (1 vot)    
    vedea-i-as ecorseu (Vineri, 27 iulie 2018, 16:01)

    revo [utilizator]

    in piata mare!
  • +1 (1 vot)    
    In timp ce Gargamel Beria ne ține (Vineri, 27 iulie 2018, 16:11)

    Rescator [utilizator]

    ocupați cu distrugerea Justiției și farsa mizerabila
    cu șefia DNA ,el are timp sa-si aranjeze familia prin
    șmenuri jenante.Asta este Mafia Roșie!
  • +8 (8 voturi)    
    E vremea lor (Vineri, 27 iulie 2018, 17:13)

    ator2050 [utilizator]

    Nimeni si nimic nu-i poate opri
  • +6 (6 voturi)    
    o familie criminala (Vineri, 27 iulie 2018, 17:17)

    yellowdog [utilizator]

    sustinuta de un partid criminal