Varujan Vosganian: La inceputul lui 2011 se impun alegeri anticipate, in toamna sunt posibile mutatii in Parlament

de Alina Neagu     HotNews.ro
Sâmbătă, 10 iulie 2010, 16:01 Actualitate | Politic


La inceputul anului 2011 se impun alegeri anticipate, iar in aceasta toamna sunt posibile mutatii in Parlament, pe fondul unor nemultumiri aparute in UDMR si UNPR, este de parere senatorul liberal Varujan Vosganian, citat de Mediafax.

In opinia vicepresedintelui PNL, socul reducerii veniturilor bugetarilor va fi precum o "criza de glicemie" si ca, in prima parte a anului viitor se va impune organizarea de alegeri anticipate: "Necesitatea alegerilor anticipate se impune la inceputul lui 2011. In UDMR au aparut ezitari tot mai mari. La fel si in UNPR, unde oameni de la PNL sau PSD isi dau seama ca nu au nici o sansa sa mai intre in Parlamentul viitor. Acestia nu vor mai putea fi tinuti sub obroc".

Liderul liberal a adaugat ca in aceste conditii, pot sa apara mutatii importante in Parlament, care sa conduca la organizarea unui scrutin inainte de termen. "Pe de alta parte, mai este si presiunea opiniei publice. Amputarea veniturilor va fi resimtita incepand cu luna august. Va fi un soc pe care populatia nu-l va putea suporta".

Senatorul PNL a precizat ca varianta unui guvern minoritar PDL nu sta in picioare, motivand ca un astfel de Executiv ar cadea intr-o saptamana. "PNL abia a supravietuit cu o guvernare minoritara, insa noi am majorat lefurile din sase in sase luni. In conditiile austeritatii de azi, un astfel de executiv n-ar rezista mai mult de o saptamana, exact timpul necesar pentru introducerea unei motiuni de cenzura".

Presedintele Traian Basescu a declarat, joi seara, la TVR, ca exista o dificultate in relatia sa cu Guvernul, plecand de la faptul ca nu poate accepta ideea ca se spune ca trebuie reduse cheltuielile cu salariile si cu personalul si, de fapt, aceste cheltuieli cresc.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1963 vizualizari

  • +21 (25 voturi)    
    mai putini (Sâmbătă, 10 iulie 2010, 16:07)

    ah no ni ma [anonim]

    anticipate dar in formula cu 300 parlamentari, va rog.
    • +19 (25 voturi)    
      Alte socuri (Sâmbătă, 10 iulie 2010, 17:26)

      Nae [anonim] i-a raspuns lui ah no ni ma

      Dar şocul statului în opoziţie este pentru PNL ca o "criză de apoplexie". Simptomele s-au acutizat şi Vosganian, a avut vedenii că Ceauşescu i-ar mai fi lăsat moştenire încă un BCR numai bun de tocat pe alegeri anticipate. Afecţiunea este asociată şi cu amnezia că şi-ar fi plătit datoriile de la alegerile trecute, iar sponsorii s-ar înghesui să-i finanţeze o nouă încercare :-)
      Sărmanii, informula 300 le-ar putea fi fatal!
      • +16 (22 voturi)    
        sunt destui prosti in tara asta (Sâmbătă, 10 iulie 2010, 19:07)

        pehash [utilizator] i-a raspuns lui Nae

        care sa-l voteze din nou pe vosganian & echipa (psd+pnl) care a marit salarii si pensii din 6 in 6 luni...
        ultimul stinge lumina!...
        • +6 (6 voturi)    
          Ai dreptate (Duminică, 11 iulie 2010, 11:21)

          ictin [anonim] i-a raspuns lui pehash

          Si afirmatia iti este confirmata de faptul ca ai luat destule minusuri. Deci prosti inca se mai gasesc (sau sunt pur si simplu lenesi si asteapta sa munceasca altii pt. ei, pt. ca ei nu servesc munca).
          • 0 (0 voturi)    
            Eu nu inteleg (Duminică, 11 iulie 2010, 21:01)

            Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui ictin

            Adica daca ii pui pe altii sa munceasca pentru tine si castigi bani de pe spinarea lor esti prost? Eu zic din contra, iti trebuie o inteligenta peste medie sa reusesti acest lucru.
    • -1 (1 vot)    
      Este adevarat... (Sâmbătă, 10 iulie 2010, 17:41)

      Gino [anonim] i-a raspuns lui ah no ni ma

      Dupa cum decurg lucrurile...in martie 2011la sfirsit,
      vor fi alegeri anticipate....toti ar dori un guvern de uniune nationala fortmat din tehniceni dar fiecare ar dori sa propuna el primul ministru si ambiguitatilesi directia gresita a guvernului actual va duce la alegeri anticipate dar de ce nu 150 de parlamentari mai bine platiti si mai responsabili....Vosganian este o
      ,,panarama'' dar are dreptate cu alegerile anticipate din 2011....de 20 ani aud o placa in Romania dela cei de la putere ,,nu avem bani'' sa facem aia sa facem aia.... ce cauta acolo sa se plinga ne trebuie oameni care scot bani si rezultate din,,piatra seaca''....nu un
      ,,mesia'' pentru ei prietenilor,familile lor sunt bani nu le lipseste nimic....iar oameni au cazut in capcana nu se face nimic nu sunt bani....se pot mari si pensii-le se mai pot angaja si inca 500.000 bugetari ...daca se opreste furtul,bani in plus la lucrarile si serviicii-le cu statul...bani cheltuiti aiurea...miliarde de miliarde....Stie mecanismul Vosganian credeti ca e prost...Pentru
      o adevarata economie liberala daca dai bani la cineva si sti ca-i cheltuie pe toti este ok,dar daca nu cheltuie nici jumate din ei sistemul sufera devii dusman si creezi dezechilibre.....Ce este mai important 10.000.000 oameni care au de cheltuit lunar 400 eur ( pe toti ) sau 100 de oameni care
      au cei 4 miliarde si nu cheltuie decit 40.000.000
      eur ca atit le trebuie si restul sunt la banca dar ceilanti daca se imprumuta nu pot plati...care este solutia....vati spune ca vor investi in ce ca in Romania nu se vede.....totul este o minciuna
    • +14 (18 voturi)    
      pentru ah no ni ma (Sâmbătă, 10 iulie 2010, 18:52)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui ah no ni ma

      Se fac ca ploua( si chiar ploua!!), daca la aminteste cineva ca a avut loc un Referendum. Nu vor sa tina seama de vointa poporului exprimata la referendum. Ce e de facut?
    • +6 (6 voturi)    
      parere (Duminică, 11 iulie 2010, 4:35)

      gabriel [anonim] i-a raspuns lui ah no ni ma

      Apel la memorie...acest vosganian a fost refuzat la export ca si comisar european pentru kgb-ism, apoi a fost recompensat de tarigeoana cu inca un minister...ce sa mai vorbim..........sa nu mai aud ca sovieticii nu au nici un amestec cu situatia de la noi, geoala se ducea langa la moscova...........cu astia ne luptam...eu sper sa ne ajute CIA sa scapam de ei mai repede !
    • +6 (6 voturi)    
      Rezon! (Duminică, 11 iulie 2010, 8:23)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui ah no ni ma

      300 de parlamentari, o singura camera si finantare de la Conu Dinu, ca el v-a facut sa stati in opozitie!
    • 0 (0 voturi)    
      tupeu marca Vosganian.... (Luni, 12 iulie 2010, 16:40)

      fane [anonim] i-a raspuns lui ah no ni ma

      tupeu marca Vosganian.... ""PNL abia a supravietuit cu o guvernare minoritara, insa noi am majorat lefurile din sase in sase luni. In conditiile austeritatii de azi, un astfel de executiv n-ar rezista mai mult de o saptamana, exact timpul necesar pentru introducerea unei motiuni de cenzura"." adica recunoaste ca a risipit banii fara masura adancind criza in care negasim acum. Vosganiene tata du-te direct la DNA si spune-le si lor chestia asta......
  • +18 (24 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Sâmbătă, 10 iulie 2010, 16:08)

    [anonim]

  • +19 (25 voturi)    
    pesede-penele-pece (Sâmbătă, 10 iulie 2010, 16:10)

    anar1975 [utilizator]

    Astia nu sunt niste ticalosi degeaba: stiu foarte bine ca lumea nu s-ar prezenta la vot, in afara celor cumparabili cu 1 litru de ulei si 1 kg de faina sau zahar, cu alte cuvinte in afara votantilor lor. Uite asa vor castiga ei alegerile, la care se va mai adauga si udemereul (nu suport sa scriu corect in itialele acestor partide monstruoase!). Udemereul probabil va intra in Parlament nu cu 7%, ci cu 15% (in cauza aceluiasi absenteism): pt. ca, intr-un fel cantaresc aceiasi 2 milioane de votanti udemeristi la 10 milioane prezenta la vot, si in alt fel se schimba procentajul lor de intrare in Parlament daca exista 2 milioane de votanti udemeristi la 5 milioane prezenta la voi!!!

    Dormiti linistiti, dragi romani, ba chiar va sfatuiesc sa va criogenizati pentru vreo 200 de ani...
  • +18 (24 voturi)    
    Serios? Asa ai crezut si atunci....Sa te mai cred (Sâmbătă, 10 iulie 2010, 16:13)

    trtt [anonim]

    Varujan Vosganian: "Guvernul României afirmă cu toată responsabilitatea: Bugetul de stat are suficiente resurse financiare pentru mărirea pensiilor."


    >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>“
    http://www.gov.ro/varujan-vosganian-guvernul-romaniei-afirma-cu-toata-responsabilitatea-bugetul-de-stat-are-suficiente-resurse-financiare-pentru-marirea-pensiilor__l1a65223.html

    Emitent: Guvernul Romaniei – Biroul de presa

    Data: 18.07.2007
  • +22 (28 voturi)    
    Mare nesimtire (Sâmbătă, 10 iulie 2010, 16:14)

    chirongabriel [utilizator]

    Sigur ca ati majorat lefurile din 6 in 6 luni, altfel nu luati nici 10 % in 2008 la parlamentare! In cardasie cu psd(cea mai mare mafie din sud-estul europei) ati luat aceste masuri, care acum sug de la buget aproape 80% pe salarii , pensii si ajutoare, in loc sa cheltuiti banii de la buget pe investitii ! In perioda 2007-2008 au crescut f mult pensiile pe caz de boala, handicap si ajutoare ! Presiunea opinei publice ar trebui sa puna presiune pe parlamentarii pnl si psd, care au ciuntit legea ANI, care contesta legea lustratiei, au contestat micsorarea pensiilor etc!
  • +20 (26 voturi)    
    varujan (Sâmbătă, 10 iulie 2010, 16:18)

    mircea [anonim]

    de ce a marit lefurile din sase in sase luni,SPAGA pentru a se mentine la putere sa fure in continuare,gasca lui si a lui tariceanu.Dupa noi potopul.
  • +20 (26 voturi)    
    Varujene (Sâmbătă, 10 iulie 2010, 16:19)

    Luk [utilizator]

    te rog sa ne faci un tabel, in care sa ne explici toate astea.

    Cred ca-l poti folosi pe cel cu care ai justificat cresterea taxei de prima inmatriculare, iti amintesti?

    Am inregistrarea, poate te ajuta...
  • +24 (28 voturi)    
    Sa vina P[e]N[a]L[ii] (Sâmbătă, 10 iulie 2010, 16:26)

    ionstirbu [anonim]

    Sa vina penalii sa dubleze pensiile n si numarul bugetarilor.Sa nu se mai taie pensiile nesimtite.PNL va face alti 5 Km de autostrada in 4 ani.Deviza liberala;<,dupa noi potopul".Amintiti-va cind presedintele a atras atentia ca fondul de pensii se va prabusi ce a zis Vozganian."Nu-i treaba noastra ce va fi de la anul,e treaba noului guvern sa se descurce" adica noi le marim sa obtinem ceva voturi, ce conteaza ca vor plati toti romanii prin cresterea taxelor si a TVA..Oare mai este cineva care sa nu vada unde ne-au adus penalii ?La sapa de lemn.Antonescu continua sa fie in topul absentilor in parlament.
  • +22 (28 voturi)    
    Gura pacatosului. (Sâmbătă, 10 iulie 2010, 16:33)

    mircea [anonim]

    Adevarat graieste Vosganian.Nu mai are sanse sa intre in parlament.Dupa ce ca a facut praf finantele Romaniei,a fost sensibil la suturile date de colegi,iesind in media si combatand cu manie proletara orice incercare de redresare economica.Vosganiene,daca ai curaj,spune unde sunt circa 4 miliarde de euro?
  • +18 (24 voturi)    
    politica -buna slujba !! (Sâmbătă, 10 iulie 2010, 16:36)

    e.tomei [anonim]

    Bine zici , domnule PIERDE VARA prin politica ! Alegerile anticipate poate ne vor scuti de o noua candidatura in zona fraierilor sentimentali din judetul Iasi (ce legatura ai cu acest oras inca nu am aflat). Oricum ne-ai dovedit ce poti ca Economist, ai putea sa ne convingi ca esti un mai bun Poet, un Boem care tine enorm de mult la confort si viata usoara , si ca le poti obtine prin realizari proprii ,nu din bani si castiguri Publice .Mult noroc in viata reala si nu mai incerca in Iasi!!!
  • +16 (22 voturi)    
    Doamne feri (Sâmbătă, 10 iulie 2010, 16:37)

    Petrovici [anonim]

    Puschea pe limba. Singura sansa a noastra este de a face reforma in administratie, in viata sociala si politica. Intoarcerea la bolsevismul lui Ilici, cu marii oligarhi mafioti la franele tarii ne-ar gauri mintile si firea.[Editat de HotNews.ro]
  • +15 (21 voturi)    
    Macar recunoaste (Sâmbătă, 10 iulie 2010, 16:38)

    ictin [anonim]

    Ca pretul platit pt. a sta la guvernare a fost distrugerea tarii prin marirea lefurilor la bugetarii puturosi si a ajutoarelor sociale. Si se mai numesc partid de dreapta.
  • +15 (21 voturi)    
    as da cu voi de pamant (Sâmbătă, 10 iulie 2010, 16:39)

    cristi [anonim]

    "" oameni de la PNL sau PSD isi dau seama ca nu au nici o sansa sa mai intre in Parlamentul viitor. Acestia nu vor mai putea fi tinuti sub obroc""""
    oportunisti imbuibati!!!
  • +11 (17 voturi)    
    maneaua si poezeaua (Sâmbătă, 10 iulie 2010, 16:39)

    gura rea [anonim]

    Rau a mai ajuns si V.V !
    cand face muzica in Parlament produce manele iar cand face comentarii politice produce poezele !
    ASA E DE LA O VARSTA -multi nu stiu cand sa se retraga.
    La Buna Vedere !
  • +6 (12 voturi)    
    POLITICA -BUNA SLUJBA!!!! (Sâmbătă, 10 iulie 2010, 16:39)

    e.tomei [anonim]

    Bine zici , domnule PIERDE VARA prin politica ! Alegerile anticipate poate ne vor scuti de o noua candidatura in zona fraierilor sentimentali din judetul Iasi (ce legatura ai cu acest oras inca nu am aflat). Oricum ne-ai dovedit ce poti ca Economist, ai putea sa ne convingi ca esti un mai bun Poet, un Boem care tine enorm de mult la confort si viata usoara , si ca le poti obtine prin realizari proprii ,nu din bani si castiguri Publice .Mult noroc in viata reala si nu mai incerca in Iasi!!!
  • +11 (17 voturi)    
    Lui Varujan (Sâmbătă, 10 iulie 2010, 16:45)

    IoanB [utilizator]

    ...strujan, cocean din lan îi este teamă că dacă alegerile nu vor avea loc imediat, minciunile lor se vor uita şi populaţia va vota tot pdl-ul. Degeaba se grăbeşte pentru că pnl-ul la conducerea pe care o are acum nu are nici o şansă să-şi crească numărul de voturi. Mai bine şi-ar face ordine în propria ogradă.
  • +12 (18 voturi)    
    obroc, obroc (Sâmbătă, 10 iulie 2010, 16:52)

    panfil flecaru [anonim]

    varu jan esti mare...poiet !
    deci, canta spargerea unepereului si reincardasirea cu frunda.
    sau cum se mai zice, vrabia malai viseaza.

    pai, mai draga, nu va'nvartosatzi voi. prin vuvuzelele lui ponta si antonescu cum ca cei fugitzi, gata. nema intorarcere. nici prin gand !

    memerie scurta sau numai vuvuzeleala ?
  • +5 (13 voturi)    
    tot un drac.... (Sâmbătă, 10 iulie 2010, 17:11)

    lili [anonim]

    "...unde oameni de la PNL sau PSD isi dau seama ca nu au nici o sansa sa mai intre in Parlamentul viitor. Acestia nu vor mai putea fi tinuti sub obroc".
    Adica, spune Dl Vosganian, parlamenatarii cu pricina sunt nemultumiti ca poporul nu-i va mai vota in 2012 si nu vor mai intra in Parlament, asta-i doare pe ei, nu masurile aiurea care efectiv distrug Romania, si care vor reduce si PIBul si vor creste somajul si inflatia... Pe ei ii doare ca nu vor mai ajunge in parlamnet!! Pai, treaba aia cu referendumul cu care Dl Basescu a prostit votantii de l-au ales, de ce au ingropat-o cei de la PDL, nu tot de frica sa nu-si piarda locurile in Parlament??!! Va cam doare undeva, dragi parlamentari de cei ce v-au ales, de soarta lor, de soarta tarii asteia.... Si cu PNL si cu PDL si cu PSD si cu UDMR, tot un drac !!!
  • +7 (11 voturi)    
    ? (Sâmbătă, 10 iulie 2010, 17:29)

    Alin [anonim]

    sigur apar mutatii interesante in parlament, majoritatea parlamentarilor vor avea mai multe picioare infipte in dos, la unii le vor creste pumni in gura, la altii palme peste ochi, etc
  • +12 (16 voturi)    
    Greu este sa privesti de pe tusa ! (Sâmbătă, 10 iulie 2010, 17:47)

    Rumburak [anonim]

    Astuia nu-i vine nici acum sa creada ca alegerile au trecut, si monstruaosa coalitie antinationala le-a pierdut ! De asemenea, nici nu vrea sa recunoasca in ce marasm se zbate tara in urma politicilor falimentare pnl-psd din anii 2007-2008 si se cere la guvernare. Doamne fereste ca acest partid sa ajunga din nou la guvernare ! Am fi obligati la non-progres, exact asa cum s-a intamplat dupa mineriada din 13-15 iunie 1990 !
  • +13 (17 voturi)    
    SE IMPUN (Sâmbătă, 10 iulie 2010, 17:57)

    ionut [anonim]

    Cand guvernul Tariceanu avea 20 % sustinere in Parlament nu se impuneau anticipate ,acuma da.
  • +9 (13 voturi)    
    Rostul alegerilor anticipate (Sâmbătă, 10 iulie 2010, 18:25)

    moucha [anonim]

    Este unul si acela simplu: sa votam aceiasi oameni redistribuiti insa in alte partide, totodata contribuind gras la cheltuirea cu dedicatie a unor bani de la buget pentru cateva campanii electorale, tipariri de materiale, etc. Dupa 21 de ani de democratie am reusit sa ma conving: alegerile intr-o tara ca a noastra sunt inutile; ele creeaza doar impresia de democratie. De fapt banul conduce; banul nu are nici culoare politica, nici miros, nici gust. El are doar doua proprietati: e sau nu e.
  • +8 (12 voturi)    
    Nu inteleg ce spera.... (Sâmbătă, 10 iulie 2010, 19:19)

    Rescatorul [anonim]

    de la eventuale alegeri anticipate un partid ai carui 1/3 din parlamentari au intrat in parlament prin redistribuire. La fel si PSD. Poate oamenii nu vor mai vota PDL, dar nici cardasia PSD/PNL/PC/PRM. Vom avea probabil cea mai scazuta participare la vot. Romanii s-au saturat pana-n gat de politicienii mincinosi, de jefuitori si tradatori. Eventuale alegeri anticipate nu pot face altceva decat sa adauge o criza politica la cea economica si sociala din prezent.
  • -3 (3 voturi)    
    un alegator (Sâmbătă, 10 iulie 2010, 21:23)

    mitica [anonim]

    doar postaci pedelisto-portocalii pe aici...
    mai rasfirati baieti, mai rasfirati...
    • +4 (4 voturi)    
      Nu bai mitica (Duminică, 11 iulie 2010, 11:26)

      ictin [anonim] i-a raspuns lui mitica

      Sunt oameni care muncesc, si ai caror bani se duc pt. intretinerea celor ca tine care stau cu mana intinsa la stat sa le dea bani pt. frecat menta.
    • -1 (1 vot)    
      LUI MITICA (Duminică, 11 iulie 2010, 13:36)

      carat [utilizator] i-a raspuns lui mitica

      Nu pot decat sa ma bucur ca oamenii care voteaza si sunt majoritari gandesc liber si nu se lasa manipulati, iar minoritarii mor de invidie.
  • +2 (2 voturi)    
    BNR cereti PSD si PNL sa va prezinte programul lor (Sâmbătă, 10 iulie 2010, 21:55)

    Nu vrem sa mai votam cu ochii inchisi [anonim]

    PSD si PNL sa va prezinte programul lor economic.

    Daca se opun asa de inversunat reducerii salariilor si pensiilor, atunci au si obligatia sa spuna populatiei :

    - 1. CU CE BANI LE VOR PLATI
    si dupa ce le platesc,
    - 2. CU CE BANI MAI FAC INVESTITI

    BNR trebuie sa ceara de la PSD-PNL acest program si sa-l verifice ca sa spuna populatiei daca POATE AVEA INCREDERE IN EL.

    Nu vrem sa mai votam cu ochii inchisi.

    Nu avem incredere nici in televiziuni, pentru ca executa comenzi politice PSD si PNL.

    Doar BNR ne poate spune daca PSD si PNL au un program economic care poate sa faca ce promit la televizor.
    Despre “responsabilitatea lor”: pe aceasta nu o poate garanta nimeni.
    Programul PSD-PNL sa fie prezentat si expertilor
    de la Comisia Europeana, FMI si Banca Mondiala, iar rezultatele evaluarii sa fie facute PUBLICE si comparate cu evaluarea BNR
  • +5 (5 voturi)    
    Bula galului in gura demnitarului (Sâmbătă, 10 iulie 2010, 22:23)

    XtrO [utilizator]

    Se pare ca stimabilul cu barbison boem tine mortis sa ii apreciem calitatile de cel mai bun poet politician. Motiv care mai nou, zilnic, demnitarul in cauza emite in mass-media cate o bula din gandirea sa politico-economico-poetica. Ca invers, ca politician, fie el chiar si poet... ne iertati stimabile, dar sunteti penibil !
  • +4 (8 voturi)    
    Guzganian (Sâmbătă, 10 iulie 2010, 23:29)

    Guzganian [anonim]

    De ce se tot baga in seama Guzganian ? Ce urmareste ? El care a marit pensiile desi stia ca masura nu se poate sustine din fondul de pensii ?
    • +4 (4 voturi)    
      PNL are foarte multe motive sa se teama... (Duminică, 11 iulie 2010, 11:32)

      Rescatorul [anonim] i-a raspuns lui Guzganian

      mai ales cei care au facut parte din guvernul Tariceanu. Stiu foarte bine ce faradelegi au facut si le tatie izmenele pe fund. Tin guvernul in presiune sa uite de ei. Sa speram ca vor plati, pentru ca Guvernul Tariceanu si PSD sunt vinovatii principali pentru situatia dezastruoasa in care a fost lasata tara in 2008, in plina criza si recesiune, cu o iresponsabilitate de-a dreptul criminala. Tradare de tara!
  • +6 (6 voturi)    
    :) (Duminică, 11 iulie 2010, 3:06)

    Ionut Rus [anonim]

    "La inceputul anului 2011 se impun alegeri anticipate, iar in aceasta toamna sunt posibile mutatii in Parlament, pe fondul unor nemultumiri aparute in UDMR si UNPR, este de parere senatorul liberal Varujan Vosganian, citat de Mediafax."

    Pai alegeri anticipate ar trebui sa se faca in functie de intersul tarii si NU pe fondul nemultumirilor a unor formatiuni politice opozante care isi vad interesul. In plus, cred ca dam prea multa importanta UDMR; astia sapa tara cu fiecare ocazie. NU SPUN ca ai nostri nu ne sapa, dar macar sunt de-ai nostri. Cine are cap sa inteleaga, cine nu sa treaca la injurat si acuzatii portocalii sau galben-albastre.
  • +4 (6 voturi)    
    Reforma statului nu alegeri anticipate (Duminică, 11 iulie 2010, 8:31)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    si excluderea din PNL a chiulangiilor.
  • -3 (3 voturi)    
    Mutatii? (Duminică, 11 iulie 2010, 9:57)

    Pantera Roz [utilizator]

    Pai deja e plin de mutanti pe acolo,ce sa mai muti...
  • +2 (4 voturi)    
    Si totusi... (Duminică, 11 iulie 2010, 16:28)

    IDT [utilizator]

    ...nu se gaseste nimeni sa-i inchida gura smecherului asta? Cum de nu se ascunde pentru toata hotia care s-a produs sub ochii lui de gasca pnl-ista cat a fost ministru? Credeti ca e strain de asa ceva? Dar de ce oare astia de la putere nu indraznesc sa-i scoata tot gunoiul (de cand a fost ministru) la suprafata? E atat de puternica INCA echipa "sustinatoare" Tariceanu-Patriciu-Fenechiu & co.? Ce copil e vuvuzela Crin, finutul lui Dinut... Dar si ce tupeu are armeanul...
  • +2 (4 voturi)    
    Oare, ce spera? (Duminică, 11 iulie 2010, 17:04)

    Andreea [anonim]

    Alegerile anticipatele nu sunt o solutie reala ci doar sansa partidelor PNL si PSD de a profita de aceasta criza, pentru a-si atrage electoratul.
    Deviza liberala"dupa noi potopul".Cind Traian Basescu a atras atentia ca fondul de pensii se va prabusi,care a fost oare raspunsul lui Vosganian."Nu-i treaba noastra ce va fi de la anul,e treaba noului guvern sa se descurce" adica noi le marim sa obtinem ceva voturi, ce conteaza ca vor plati toti romanii prin cresterea taxelor si a TVA.
  • 0 (0 voturi)    
    PNL (Luni, 12 iulie 2010, 10:29)

    yoyo [anonim]

    Nu are nici o treaba, presedintele lor e cel mai mare chiulangist cu bun simt iar restul sunt corul madrigal care stiu doar doua cuvinte Basescu , Boc de fapt 4 motiune si suspendare....