Aura Vasile (PSD) catre Emil Boc: O sa va trimitem sa bateti coasa, sa ciopliti lemne si poate sa va spargeti oua in cap

de A.N.     HotNews.ro
Marţi, 15 iunie 2010, 15:52 Actualitate | Politic


Deputatul PSD Aura Vasile i-a spus premierului Emil Boc ca "o sa va trimitem acolo unde va este locul, sa bateti coasa, sa bateti hora, sa ciopliti lemne si poate sa va spargeti oua in cap", transmite Mediafax. Vasile a declarat, la dezbaterea din Parlament pe marginea motiunii de cenzura depuse de PSD, ca Boc va intra in manualele de istorie ca cel mai slab premier. Deputatul PSD a mai spus ca Boc si-a batut joc si de parintii sai, carora le-a taiat pensiile.

"Astept cu interes finalul mandatului dumneavoastra, nu cel incredintat de Parlament, ci celui regizat de seful sau de la Cotroceni", a spus Vasile, adaugand ca Boc este "un om politic terminat" si ca refuza sa i se adreseze cu apelativul de prim-ministru pentru ca toata lumea stie ca nu este cu adevarat premier.

Vasile si-a cerut scuze ca l-a intrerupt pe premier de la activitatile sale uzuale, "mai ales ca s-a facut vremea pentru a doua coasa". "Poate de aceea, chiar astazi, o sa va trimitem acolo unde va este locul, sa bateti coasa, sa bateti hora, sa ciopliti lemne si poate sa va spargeti oua in cap, activitati pentru care va uram sincer mult succes".

Ea a mai afirmat ca raul este regimul in intregime si ca, "in acest regim, daca esti stripper, poti ajunge director intr-o institutie deconcentrata, in care, daca esti chelnerita si o cunosti pe doamna Udrea, primesti o agentie guvernamentala si, daca esti blonda si ai pile la ministrul Apararii, ajungi sef de autoritate guvernamentala".






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3311 vizualizari

  • +23 (27 voturi)    
    Aura Vasile (Marţi, 15 iunie 2010, 15:57)

    Soferache [anonim]

    mahalagioaica de servciu a PSD
    • +12 (14 voturi)    
      Gresesti (Marţi, 15 iunie 2010, 17:14)

      Soferul ONT [anonim] i-a raspuns lui Soferache

      Nu e ea este Olguta The Vasilescu.Dna Aura este o doamna .Doamna autobazei.
  • +20 (24 voturi)    
    mai degraba (Marţi, 15 iunie 2010, 16:00)

    ady [anonim]

    va trimitem noi electoratul care asistam la circ ieftin la groapa de gunoi a istoriei cu tovarasha aura in frunte..
    • -19 (25 voturi)    
      Sa inteleg ca guvernarea portocalie va e pe plac ? (Marţi, 15 iunie 2010, 16:16)

      lili [anonim] i-a raspuns lui ady

      Dl Boc, cand va place??!! Cand coseste iarba, cand da sa manance la ratuste sau la vaci sau ce-o mai fi facut Dumnealui cand traia si invata de-ale vietii pe la Rachitele ??!! Ca, de-ale guvernarii nu prea le are. Romania are nevoie de un prim ministru educat, cu aptitudini de conducator, cu competente managariale in sange nu la comanda de la Cotroceni, ori Dl Boc stie sa coseasca, altceva nu a demonstrat. Ce cauta in functia de PRIM MINISTRU al Romaniei ??!!!!
      • +19 (23 voturi)    
        lili (Marţi, 15 iunie 2010, 16:26)

        LUC [anonim] i-a raspuns lui lili

        Draga lili, m-am saturat de mentalitatea asta! Educat este si Ilici care a omorat atatia oamnei. Cand imi vei spune unde cine a omorat oamenii la revolutie, cine a omorat oamenii la mineriade, ca nici acum nu se stie unde au disparut unii dintre ei, atunci sa vorbesti draga lili
      • +8 (12 voturi)    
        esti limitat din pacate (Marţi, 15 iunie 2010, 16:31)

        teo [anonim] i-a raspuns lui lili

        poate trebuie sa aibe fler, poate trebuie sa aibe tupeu, poate sa aibe initativa, in nici un caz educatia nu e un criteriu.
        Teoria e buna si stiuta la noi pe meleagurile mioritice, pe noi practica ne cam omoara. Sunt multi care se dau viteji de pe margine si cand sunt pusi pe un post in domeniul in care pretind ca exceleaza fac un mare bip bip (autocenzurat), si ar fi exemple destule in trecutul post decembrist.
      • +5 (7 voturi)    
        Nu v-a iesit cu motiunea (Marţi, 15 iunie 2010, 19:24)

        valexandru [anonim] i-a raspuns lui lili

        acum bateti din gura si faceti curent.

        La munca.
      • +5 (5 voturi)    
        Stii ceva? (Marţi, 15 iunie 2010, 20:38)

        Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui lili

        Sunt total impotriva unei guvernari rosii. Asa ca orice dusman al ei imi e prieten politic. Si apropo, pe cine propuneti voi ca educat, cu aptitudini de conducator,cu competente manageriale? Cumva pe patronul "d-nei" Aura Vasile Vanghelie? E politicianul fedesenar tipic.
      • +2 (2 voturi)    
        Da, cucoana, imi e pe plac! (Miercuri, 16 iunie 2010, 8:22)

        , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui lili

        Ce/o sa faci?
        O sa/mi dai cu cratita in cap?
        De cate ori l/ai vazut pe ilici muncind?
        Pe toti comunistii i/ai vazut facandu/se ca muncesc.
        Daca si tu faci la fel, e treaba ta.
        Daca stie sa coseasca, macar stie ceva.
        ilici al tau a fentat viata lui si a altora.
  • +12 (20 voturi)    
    O INTREBARE! (Marţi, 15 iunie 2010, 16:16)

    GAVRILACHE [utilizator]

    Daca exista vreun intelectual adevarat (nu ca Sever Voinescu!!!), rog un raspuns la urmatoarea intrebare : Oare este obligatoriu sa fii nesimtit ca sa devii membru PSD ?
    • +15 (17 voturi)    
      Nu, nu este obligatoriu! (Marţi, 15 iunie 2010, 16:22)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui GAVRILACHE

      Trebuie sa ai samanta sadita in ADN!
    • +5 (5 voturi)    
      Asa se pare (Marţi, 15 iunie 2010, 20:41)

      Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui GAVRILACHE

      Nu ca as fi eu intelectualul rasat pe care il doresti dar din observatiile empirice de pana acum se apre ca ai perfecta drepatate, cel putin in cazul varfurilor partidului. mai exista si varianta prostanac.
    • +3 (3 voturi)    
      intelectual adevarat (nu ca Sever Voinescu!! (Marţi, 15 iunie 2010, 22:26)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui GAVRILACHE

      ca razhvan theodhorescu sau ca ion ilici iliescu sau ca ''profesorul'' voiciorescu sau ca marele mos costache patricescu sau ca idolul matale intelectualul ferentarist vanghelie. Vangheliescu.
  • +12 (16 voturi)    
    de necrezut (Marţi, 15 iunie 2010, 16:20)

    matei [anonim]

    Oare nu le e rusine de comportamentul lor? Se cred pe stadion? Unde sunt bunele maniere? In loc sa grabeasca votarea ei stau si se jignesc.
  • +13 (17 voturi)    
    Cred ca Aura Vasile trebuie trimisa la pensie (Marţi, 15 iunie 2010, 16:21)

    mircea [anonim]

    Dar la o pensie cinstita ,pe cat a cotizat.Asa am stiut sa trimitem oameni in parlament,care in situatie de criza,in loc sa vina cu solutii,fac balci si lupta pentru propriile interese.Aura Vasile pare o cotoroanta venita din alta lume,ratacita prin parlamentul Romaniei.
    • 0 (0 voturi)    
      aura vasile (Miercuri, 23 iunie 2010, 0:38)

      gheorghe [anonim] i-a raspuns lui mircea

      doamna parlamentar aura vasile din spate arata liceu iar din fata muzeu
  • +14 (20 voturi)    
    Jalnici politicieni... (Marţi, 15 iunie 2010, 16:22)

    Dorin [anonim]

    Vorbeste Aura Vasile? Ar fi bine sa-i publicati cv-ul si biografia acestei jivine comuniste. Pentru ca lumea sa stie cine este aceasta tovarasa si ce-a facut ea pana acum...
    S-a ajuns mult prea departe cu demagogia si jignirile. Asta nu e politica. Este o mizerie.

    Pai nesimtita asta de Vasile are tupeul sa vorbeasca? Chiar nu-si vede barnele care-i ies din ochi? Pai tovarasa comisar Vasile, un premier slab nu-si asuma masuri impopulare. Macar atat lucru ar trebui sa sti. Cat priveste datul cu coasa... Nu este nici o rusine tovarasa! Este o munca onorabila. Cei din PSD nu sunt invatati sa dea cu coasa. Sunt invatati sa dea cu gura si cu japca. Sunt invatati cum sa fure, deci cum sa castige bani fara sa munceasca. Asta e politica de partid la PSD. Aaaaa... Uitasem. Si sa faceti trafic de influenta. Voicu este cel mai bun exemplu in viata. Sa-ti fie rusine cucoana!
    • +10 (12 voturi)    
      aura (Marţi, 15 iunie 2010, 16:36)

      impartial [anonim] i-a raspuns lui Dorin

      rusinea este pasare rara la parlamentarii romani. Ce cunoasteti despre biografia "cucoanei" ?
  • +6 (10 voturi)    
    !!!! (Marţi, 15 iunie 2010, 16:28)

    Cris [anonim]

    Poi asta este atitudine de deputat? Astfel de oameni promoveaza PSD? Ce partid de kk o!
  • -6 (10 voturi)    
    Circ, circ.... (Marţi, 15 iunie 2010, 16:33)

    lili [anonim]

    Toti o apa si-un pamant.... Circ si va doare undeva de noi.... Va doare de privilegiile voastre..... Bataia din parlament nu e pentru ca va doare chipurile de amaratii carora te-ati taiat salarii si pensii, ci pentru ciolanul ala mare din care v-ati imbogatit. Sa vedem daca la vot romanii vor uita vreodata vremurile astea.....
  • +4 (6 voturi)    
    Trista figura (Marţi, 15 iunie 2010, 18:28)

    Rumburak [anonim]

    trista figura aceasta Aura Vasile. Stie cineva ce a facut inainte de 89 ? Unde gasesc CV-ul ei ?
  • +4 (6 voturi)    
    Boc este un patriot. (Marţi, 15 iunie 2010, 19:03)

    Lucianmotzul [anonim]

    Tu tatzo si ai tai din 332 a-ti ramas 231 ,mai puti cu o SUTA va veti subtia la alegerile urmatoare voi distrugatori de neam si tara,in frunte cu criminalul de Iliescovici .Dar fffff greu scapam de voi ,Doamne ajutane sa scapam de aceste jivine de trista amintire. Ce tot vreti cine a omorit la revolutie ,oameni ,pt mine este FFF CLAR ,Iliescu si sleahta lui sa poata fura puterea.
  • +3 (3 voturi)    
    :-) (Marţi, 15 iunie 2010, 20:28)

    Victor Gheorghe [anonim]

    Vasile.. esti o "doamna" a politici dambovitene
  • +4 (6 voturi)    
    aceasta tanti (Marţi, 15 iunie 2010, 20:31)

    mar [anonim]

    care a lucrat IRTA aseara a batut recordul la penibil. Considera ca este maximul de facut de cacao ptr. un parlamentar. Sa ma explic s-a aflat in mijlocul altercatiei cu Bourean si cel de la PSD. Mamaia avea jumatate din cocul comunist desfacut si mai avea putin si se lega de un pupitru..ce mai scena de film dintr-un spital de psihiatrie. HORROR!!
    Totusi este femeie, inteleg ca a lucrat cu soferi (scuze pentru oamenii care au aceasta meserie) intr-un mediu in care era minoritara si a tb. sa se adapteze, dar putina decenta cred ca nu strica. Oribila imagine!!!
    ESTE IMAGINEA REZISTENTEI SISTEMULUI LA MODERNIZAREA ROMANIEI.
  • +5 (7 voturi)    
    De ce va mirati? (Marţi, 15 iunie 2010, 20:33)

    Un roman anonim [anonim]

    Aura Vasile e "oama" lui Vanghelie. Ce pretentii poti avea de la ea?
  • +1 (1 vot)    
    AURA (Marţi, 15 iunie 2010, 23:52)

    EMINESCU [anonim]

    asta cand se agata se agata. tine cu dintii de deputatie, parca-ar tine de mansa lui vanghelie.nush ce facea cand era membru pcr, vad ca acum le baga bine-n viteza criptocomunistilor.se face vazuta deseori prin parlament, dar nu prin decenta. vrea sa epateze cu orice pret, e ca o bisoanca-n calduri. mai las-o femeie si pe ana-n fata.offf....bine ca a disparut buldoaga de nicolai.bine ca pleaca si manelista de la protv. hai pdl. sa traiesti!
  • +1 (1 vot)    
    aura vasile (Miercuri, 16 iunie 2010, 7:10)

    bc [anonim]

    psd e retrograd. reprez trecutul "glorios". drag aproape tuturor parlamentarilor. nici pdl nu e mai departe. ar fi fost convingator daca lua masurile cerute de oam de af, pt miscarea economiei. actiune care ar fi convins electoratul pdl si poate pe altii. austeritatea trebuia sa inceapa cu politicienii si guvernantii. alt argument de convingere. au ales calea cea mai simpla, ineficienta si inrobitoare pt cei multi. am convingerea ca acest partid nu va mai pupa parlamentul. si iata cum in rom vor ramane 4 partide.
  • +3 (3 voturi)    
    Femeile in Politica (Miercuri, 16 iunie 2010, 8:17)

    PSD-erbedeul [utilizator]

    Deputatul PDL Teo Trandafir a votat, marţi, la vedere, pentru moţiunea de cenzură, fiind felicitată apoi de deputatul PSD Aura Vasile, precum şi de alţi reprezentanţi ai PSD şi PNL.
    Iata ce se intampla daca toate toapele sunt in Parlament !!!
    • +1 (1 vot)    
      Tupeu infect (Miercuri, 16 iunie 2010, 11:28)

      IDT [utilizator] i-a raspuns lui PSD-erbedeul

      Teo se aseamana si se aduna cu cei de teapa auricai (nu e greseala, numele nu merita scris cu majuscula!). Teo, "starleto" de doi lei, afara din PDL!
      Ce teapa luat cu tine cei din partidul care duce tot greul acum! Tu le mai lipseai! Ai auzit ce e ala caracter? Cat despre relicva, subscriu si eu la ce scrii. Nu merita atentie, pentru ca va ajunge curand la groapa de gunoi a istoriei!
  • +2 (2 voturi)    
    Aurelia Vasile Inginer Sofer !!! (Miercuri, 16 iunie 2010, 8:26)

    PSD-erbedeul [utilizator]

    VEZI CV-ul :
    http://www.cdep.ro/pls/parlam/structura.mp?idm=319&cam=2&leg=2008&pag=0&idl=1
  • +2 (2 voturi)    
    mahala (Miercuri, 16 iunie 2010, 10:19)

    julienne [anonim]

    aceasta femeie este fenomenala... este un monument de prostie si lipsa de bun simt. O mahalagioaica luata de pe santul unde spargea seminte la poarta, cu un limbaj adecvat descrierii de mai devreme. Cred ca este intruchimarea femeie careia i se potrivesc versurile "pe muzica mea poti sa-ti bati nevasta". Astfel de oameni ati votat dragilor... fara pic de educatie.
    • 0 (0 voturi)    
      rusine (Miercuri, 8 septembrie 2010, 13:32)

      verona [anonim] i-a raspuns lui julienne

      aceasta aura vasile =mahala+rusine politica