Traian Basescu, invitat luni seara, la "Nasul", de la B1TV

de D.G.     HotNews.ro
Luni, 12 aprilie 2010, 13:32 Actualitate | Politic


Presedintele Traian Basescu este invitat luni seara la emisiunea lui Radu Moraru, de la  B1TV, de la ora 20.00.


Citeste mai multe despre   


















2656 vizualizari

  • -3 (27 voturi)    
    Penibil (Luni, 12 aprilie 2010, 12:52)

    bgd [utilizator]

    Iar o sa-i puna Moraru intrebari "dificile" de genu: "Cum puteti fi un Presedinte atat de bun?"
    • +1 (15 voturi)    
      penibil (Luni, 12 aprilie 2010, 14:44)

      berger [anonim] i-a raspuns lui bgd

      este sa crezi ca toti din tara aceasta ar trebui sa fie contra, si nu oricum, ci la modul agresiv.

      Daca o parte (mare) a media este contra nu e normal ca o parte sa fie pro sau cei care l-au vrut pe Traian Basescu presedinte nu trebuie respectati si reprezentati?
      • +4 (8 voturi)    
        Dar nu am nimic impotriva (Luni, 12 aprilie 2010, 15:43)

        bgd [utilizator] i-a raspuns lui berger

        La cum sunt televiziunile si presa la noi, adica aservite, mi se pare normal ca o parte din ele sa fie pro Basescu pe fata, cum sunt si celelalte anti-Basescu. Si nu e vorba ca nu-i respect pe cei pro...dar una-i sa faci un interviu cu Presedintele tarii, pe bune, in care sa-i pui intrebari serioase, la obiect...si alta e sa faci ce face acest Moraru.
        L-am vazut luand interviuri serioase, punand intrebari capcana invitatilor, facand ceea ce trebuie sa faca un jurnalist...dar cand ii ia interviu presedintelui, pac !, se schimba deodata; Devine cel mai prost din breasla lui, alaturi de lingaii lui Felix.
        Deci...penibil.
    • -14 (14 voturi)    
      Intrebare ptr. Base (Luni, 12 aprilie 2010, 14:54)

      Fb.{E [u,all]L out [E,all]S} [anonim] i-a raspuns lui bgd

      Carui "Dumnezeu" curat sau necurat ar trebuii sa ne adresam ptr. a afla daca avem sau nu un microcip implantat CONSUMand o acadea,sau consumand 'Pi in E' , sau a unui produs oarecare oferit la un pret bun, sau poate chiar si gratis ...in diverse prea 'mai mari' locuri...
    • +2 (2 voturi)    
      perfect de acord... (Luni, 12 aprilie 2010, 20:35)

      liviu [anonim] i-a raspuns lui bgd

      televiziunile prezidentiale tind sa devina la fel ca antelene si realitatile...
      o propaganda oarba pentru cei pe care-i sustin...

      un presedinte ar trebui sa raspunda si intrebarilor incomode si sa isi asume greselile.
      eu de exemplu sunt curios d c a zis "i-am ciuruit", d c l-a pus pe boc videanu, udrea cand e clar ca nu-i prea vrea nimeni... etc...
      ori inafara de intrebari de genu "marete presedinte, mai spuneti-ne odata cum de puteti fi asa maret?" nu e capabil sa puna nici nasu nidi diaconescu...
  • +8 (10 voturi)    
    Si a acceptat-o? (Luni, 12 aprilie 2010, 13:42)

    V [anonim]

    Ok, frumos din partea lui Moraru. Ce nu e clar este daca a si acceptat invitatia.
  • +13 (15 voturi)    
    Cred (Luni, 12 aprilie 2010, 14:05)

    iulika11 [utilizator]

    ca a acceptat-o, pentru ca, probabil, initiativa apartine distinsului invitat...
  • -7 (15 voturi)    
    prost il sfatuieste, cine il sfatuieste (Luni, 12 aprilie 2010, 14:17)

    Dan [anonim]

    daca vrea sa se mai adreseze si altora decat activistilor pdl, Basescu ar trebui sa isi faca curaj si sa mai frecventeze si alte televiziuni & emisiuni, unele de public, cu rating si vizibilitate media, nu suse de apartament

    sigur, daca si televiziunile respective vor, nu cu de-a sila
    • +10 (14 voturi)    
      Ajunge sa spuna "afara ploua" si e preluat imediat (Luni, 12 aprilie 2010, 13:24)

      Un tanar de stanga [utilizator] i-a raspuns lui Dan

      E clar ca TB are ceva de comunicat. Altfel nu iesea la tvb1 asa oricum.

      Nici o grija cu audienta ! Va fi ascultat si retransmis de tot ce misca in tara asta. Basescu poate vorbi si la Radio Caracal si capata imediat audienta nationala.
      • +5 (7 voturi)    
        Ehe ... (Luni, 12 aprilie 2010, 14:45)

        Adrain [anonim] i-a raspuns lui Un tanar de stanga

        poate ne spune cum de gobaciov te italneste cu ilici si emil
  • +8 (14 voturi)    
    Am o intrebare (Luni, 12 aprilie 2010, 14:32)

    maria [anonim]

    pentru "distinsii" mei concetateni: deci, e perfect sa avem doua televiziuni(+ TVR) care sa-l porcaie de dimineata pina dimineata pe presedintele Romaniei, dar nu este normal, si nici "etic" din punct de vedere moral sa avem o televiziune care sa-l invite pe Presedinte, pe care, vreti-nu vreti, 5.300.000 de romani l-au votat !
    Am inteles corect ?
    Eu cred ca cei ce se ascund sub pseudonime ca bgd, poweraxxel, etc, ar trebui sa se uite putin la poporul polonez, si sa invete ceva de la ei !
    • -1 (9 voturi)    
      cine l-a porcait pe basescu la tvr si cand anume? (Luni, 12 aprilie 2010, 15:54)

      dan [anonim] i-a raspuns lui maria

      tu comentezi doar cei ai pe fisa postului? sau ai si argumente?

      nu e etic, ci penibil ca basescu se duce doar la nasul lui, un "moderator" lingusitor, care se gudura mai portocaliu decat tot pdl-ul

      exercitiul asta e la fel de util si eficace ca o declaratie de presa si are tot atata priza la public cat o clisma dimineata la prima ora, pe stomacul gol
      • +2 (4 voturi)    
        Cu TVR zece, care-i si intrece (Luni, 12 aprilie 2010, 18:53)

        acronim [anonim] i-a raspuns lui dan

        Danut, iti raspund eu. In primul rand l-au porcait invitatii din emisuni. Intotdeauna aceeasi si intotdeauna fara drept la replica. Si acum, iata lista: Bogdan N. Duvaz (tovarasul de bagabonteala al lui Sassu, prietenii stiu...), Marius Pieleanu (analistu', tovaras de "pleseneala prezidentiala" cu Racoviceanu, SRS-ul, Chirieacu si Razvan Dumitrescul de la iRTV), Parvulescu, Alistar si Ciuvica (civicii de casa ai PSD via PNL - ca deh, trebuia si gura lor sa mananca ceva...). Apoi moderatorii-mofioto-jurnalisti: Bogdan Chirieac e unu', a doua e Monica Ghiurco, trei - Boda (da, stiu ca acum a schimbat macazu' - cautati-l de fie-su), patru - Claudiu Lucaci (frac-su procuroru', stie de ce), cinci - Burtea (asta-i sectorist cu o singura circumvolutiune de la "cascheta" - intreba-l pe Voicu)... Mai vrei? Liviu Mihaiu (banii de la Tariceanu nu put, n'asa?), Oana Popescu-Bantoiu (asta-i fata lu' Petre Popescu parca, sluga la Voiculescu nu?) si cu voia dvs ultimul pe lista si cel mai putin patat Luca Niculescu (pe asta-l iert ca avea rate de platit si nu s-a manjit prea tare la bot, doar un pic cat sa stea cu curu-n doua luntri - si-a lui Geoana si-a lui Baselu'). Acu' cred ca te-ai linistit. Daca nu, mai comenteaza. Teee rooooogggg....
  • -6 (18 voturi)    
    stirea corecta era... (Luni, 12 aprilie 2010, 14:32)

    cipax [utilizator]

    Presedintele Traian Basescu s-a invitat luni seara la emisiunea lui Radu Moraru, de la B1TV, de la ora 20.00.
    Realizatorul emisiunii a acceptat imediat, insa nu inainte de asi verifica, prin online banking, contul personal.
    • -3 (13 voturi)    
      comentatori de telenovela (Luni, 12 aprilie 2010, 14:52)

      poweraxxel [anonim] i-a raspuns lui cipax

      mai corect stirea era: Traian Basescu ar dori sa traga o basina la TV! Unii se vor grabi ca tampitii sa comenteze de ce da, altii de ce nu! Dar toti comentatorii au ceva in comun: sunt romani!
      Mai am doar de zis: afara ploua!
      Hai, latrati cu totii ....
  • +7 (17 voturi)    
    In contrapartida, (Luni, 12 aprilie 2010, 14:46)

    doi si-un sfert [utilizator]

    la iRealitatea TV si la Antenele Securiste vor fi invitati surpriza gen WC Tudor, Ciuvica, Ursu etc. pentru a lansa un nou val de laturi la adresa Presedintelui...
    • -2 (2 voturi)    
      b1tv (Luni, 12 aprilie 2010, 19:05)

      antiroman [anonim] i-a raspuns lui doi si-un sfert

      dar b1 nu cumva nu e securista,a lui g.paun,cu grad de securist inainte de 89?de altfel si tov-ului "
      capitan"pres.,analog ca tov-ului ilici li s-au"pierdut''dosarele de sec.,ceea ce inseamna ca sint inca activi,asa ca sa nu mai vorbim de tilharii securisti.
  • +7 (13 voturi)    
    T.B vine la B1 (Luni, 12 aprilie 2010, 14:53)

    Doru [anonim]

    Este normal ca Traian Basescu sa vina la B1tv unde a fost mereu primit cu prietenie atunci cand aproape toate celelate televiziuni il boicotau.Anormal este ca dupa mai bine de patru luni situatia a ramas neschimbata
    • -4 (6 voturi)    
      Boicot (Luni, 12 aprilie 2010, 16:09)

      Alexandru C [utilizator] i-a raspuns lui Doru

      Baselu a boicotat celelalte televiziuni nu invers. Stiu ca e greu sa crezi dar asta e adevarul. Succesuri.
  • -5 (7 voturi)    
    Ahahaha (Luni, 12 aprilie 2010, 16:09)

    SirJ [anonim]

    Mie imi place emisiunea de laBe1Tv. E ca in povestea Alba ca Zapada: "Nasule Nascior, cine-i cel mai presedinte din tara?" "Tu, Basimea ta" :)) Nota: Nu sunt simpatizant al niciunui partid imbecil din tara asta. Sunt doar simpatizant al circului politic, indiferent de cine este facut.
  • +3 (5 voturi)    
    Nasu si Nasa (Luni, 12 aprilie 2010, 16:48)

    Laura [anonim]

    Daca B1, recte Nasul se comporta ca un jurnalist normal cu un invitat este slugarnic, cum poti numi emisiunile facute de Antene cu Voiculescu? Un fel Nasu si Nasa? Deosebirea dintre Base si restul a sesizat-o bine cineva mai sus: in timp ce Base poate vorbiti si la Radio Caracal si-l vor prelua toti, Voiculescu, Ponta si Antonescu pot vorbi pe posturile de audienta maxima ca lumea a uitat imediat. Aceasta in cazul in care nevasta lasa TV-ul deschis pe unul din posturi si a plecat sa gateasca!! In plus ce intrebari pune Nasul si ce intrebari pune Firea sau iRealitatea? Ca de ex: unde va face fiica nunta? V-ati mai vazut cu Udrea? Ati lovit copilul din filmul facut de noi? Adica ziaristi cu creier de bibilica: atata inteleg, atata intreaba!
    • -3 (5 voturi)    
      Hm,, (Luni, 12 aprilie 2010, 17:24)

      gigi [anonim] i-a raspuns lui Laura

      Daca imi amintesc eu bine, atunci cand i s-a aratat filmul cu copilul lui Base si a fost intrebat daca e real, Base a raspuns ferm: ”Nu stiu, nu vad prea bine, voi prezenta un comunicat de presa peste 1h”. Dar nu a spus, atunci si acolo, un simplu ”NU”.

      De aia prefera sa mearga la Nasu, ca acolo e ca acasa.
  • 0 (0 voturi)    
    aberant... (Luni, 12 aprilie 2010, 20:37)

    liviu [anonim]

    la noi nu exista si oameni impartiali?
    ori sunt antenele si realitateile cu huo baselu, hai psd... ori sunt 0tv si b1 cu hui psd hai baselu...
    si fiecare merge numai unde ii convine...

    dar ca sa vedem si noi ce e cu adevarat de capul lor, ar trebui sa mearga la televiziuni cu moderatori care sa fie impartiali si sa le puna intrebari si despre lucrurile bune facute si despre greseli... chiar nu se gaseste asa ceva in romanica?