Liliana Minca si-a depus candidatura din partea PSD+PC pentru Colegiul 19 din Capitala: "Am tinut post, sufletul meu este curat"

de R.P.     HotNews.ro
Vineri, 2 aprilie 2010, 12:56 Actualitate | Politic


Liliana Minca si-a depus vineri candidatura pentru Colegiul 19 Camera Deputatilor din Capitala, din partea Aliantei PSD+PC. "Paste fericit! Mi-am depus candidatura in Vinerea Mare, am tinut post, sufletul meu este curat si nu doar suflet vreau sa le dau cetatenilor, ci si proiecte", a declarat Liliana Minca, citata de Mediafax.

Aceasta i-a urat succes contracandidatei sale Teo Trandafir, precizand ca va fi o "campanie intre doamne, pe proiecte, civilizata". In ceea ce priveste proiectele pe care le sustine, candidata PSD+PC a declarat ca vrea ca "femeile sa nu iasa in cosciug la pensie, la 65 de ani, ci la 60".

Alaturi de Liliana Minca a fost si liderul PC Daniel Constantin, care a venit la Biroul Electoral purtand o cravata violeta pentru a arata ca se alatura celor care protesteaza fata de Traian Basescu. "Campania pentru Colegiul 19 nu este o lupta intre Piedone si Teo Trandafir si nici intre Liliana Minca si Teo Trandafir, ci intre opozitie si partidul de guvernamant. Electoratul va sanctiona partidul de guvernamant, si nu pe Teo Trandafir", a precizat Constantin.

Teo Trandafir este candidatul PDL la alegerile partiale pentru Camera Deputatilor din Colegiul 19 din Sectorul 4 al Capitalei, care vor avea loc in 25 aprilie. PNL nu va avea candidat la aceste alegeri, dupa ce nici PSD+PC nu si-a desemnat candidat la alegerile din 17 ianuarie, castigate de liberalul Radu Stroe. Locul de deputat in Colegiul 19 Bucuresti a devenit vacant dupa demisia Danielei Popa, numita in Comisia de Supraveghere a Asigurarilor. 


Citeste mai multe despre   


















865 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    suflet curat? (Vineri, 2 aprilie 2010, 13:08)

    dan [anonim]

    mai intai sa justifice hotia pe fata de la loterie si apoi sa-si "curete" sufletul...
    • +3 (3 voturi)    
      hmm (Vineri, 2 aprilie 2010, 17:48)

      srt [utilizator] i-a raspuns lui dan

      Probabil postul te absolva si de faptele penale. Nu mai stiu regulile actuale ala BOR.
  • +4 (4 voturi)    
    Da, sigur, te-ai nascut ieri !!! (Vineri, 2 aprilie 2010, 13:09)

    romanasu' [anonim]

    Puritatea e vitutea,
    Ce mereu eu am purtat,
    Ca n-am mintit niciodata,
    Niciodata n-am furat...

    Niciodata indoiala,
    Nu a fost asupra mea,
    Ca dactilografiere ,
    A fost singurul pacat !
  • +7 (7 voturi)    
    A tinut post pentru un post caldut in parlament (Vineri, 2 aprilie 2010, 13:25)

    farmache [anonim]

    Tanti asta vrea sa prosteasca oamenii slabi de inger cu declaratii ortodoxisto-populiste, asa cum fac mai toti politicienii. Imi si imaginez ce campanie o sa aiba: Piedone pentru tine/ Vrea sa iti dai votul bine/ La tanti Minca...
  • +6 (6 voturi)    
    suflet curat? (Vineri, 2 aprilie 2010, 13:32)

    MirceaA [utilizator]

    poate dupa un post negru de vreo 2 ani
  • +5 (5 voturi)    
    Puritatea intruchipata (Vineri, 2 aprilie 2010, 13:38)

    dragon [anonim]

    Foooarte ciudat. Parca mi-e cunoscuta mutra tipei asta de undeva. N-o chema cumva Ghervasiuc??? Si? Dintr-o data o cheama Liliana Minca? Parca se ocupa de dat tot felul de milioane de euro de la Loteria Natinala catre Ogica si altii ca el. Nu prea e frumos sa iti incepi campania cu minciuni. Mai ales in preajma sarbatorilor de Pasti.
  • +5 (5 voturi)    
    mda (Vineri, 2 aprilie 2010, 13:42)

    unu [anonim]

    penala draqului; avea salariu de 20mii de euro/luna in timp ce medicii si profesorii sunt platiti cu 3-400E.

    cu buarfe din astea vrem sa scuatem tara din raat?!
    • +7 (7 voturi)    
      Am văzut ce post ai ținut madam... (Vineri, 2 aprilie 2010, 13:56)

      mamacerghida [utilizator] i-a raspuns lui unu

      ...aseară pe iRealitatea și Anatema 3 când mâncai cu polonicul...vorbe. Sau alea nu erau de dulce....
    • +4 (4 voturi)    
      votati-o pe ghervasiuc (Vineri, 2 aprilie 2010, 15:51)

      alegator [anonim] i-a raspuns lui unu

      Aceasta ghervasiuc, se tot lauda prin diverse emisiuni la iRtv si antene ca ea are un salariu urias pentru performanta si a fost angajata pentru competenta la loterie. Cand au dat-o afara a primit o avere compensatorie. Votati-o romani ca merita!
  • +4 (4 voturi)    
    Tata asta are stil, nu gluma. (Vineri, 2 aprilie 2010, 14:29)

    Rescatorul [anonim]

    Este foarte periculoasa. Sper ca cetatenii din Colegiul 19 sa nu se lase prostiti de aceasta parsiva unsa cu toate alifiile.
  • +4 (4 voturi)    
    Votati, ca de obicei, cu partidul conservator (Vineri, 2 aprilie 2010, 14:35)

    Liviu Iordache [anonim]

    Adica, sub 1 la suta. Nu va dati seama ca, dincolo de mitocania, dubiosenia, neamprostia personajului, cucoana asta mai reprezinta un deseu al politicii romanesti - partidul conservator, adica nimic facut bici, "partid parlamentar" gratie santajului cu presa detinuta de boss! Chiar nu mai au limita in nesimtire nemernicii astia, cersesc tot timpul ceea ce nu au deloc, demonstrat de 15 ani incoace, desi si-au tot schimbat numele, anume ca nu au niciun fel de sprijin popular? Un candidat independent care ar aduna de 10 ori mai multe voturi decit absolventa de spiru haret asta nu poate candida, in schimb partidul zerovirguladoi poate, umplindu-ne de dezgust! Ca sa nu mai vorbim de marile partide psd si, mai ales, in cazul asta, pnl, care se preteaza la o asemenea farsa!
  • +5 (5 voturi)    
    sub poala popii !! (Vineri, 2 aprilie 2010, 14:41)

    doru [anonim]

    Si ce daca ai sufletul curat ??? De acu poti sa-l incarci din nou cu pacate !! adica cu minciuni , escrocherii , ca doar te vei spovedi din nou la anul !!!
  • +2 (2 voturi)    
    Sfanta Loteriei... (Vineri, 2 aprilie 2010, 14:56)

    nelloti [utilizator]

    http://www.curentul.ro/2010/index.php/2010040141892/Actualitate/Lili-Minca-capusa-Loteriei-sare-sa-muste-din-Trandafir.html
  • +4 (4 voturi)    
    :) (Vineri, 2 aprilie 2010, 16:46)

    ion voicu [anonim]

    haideti sa asteptam impreuna sa o trazneasca dumnezo...
    poate e ceva mai rapid decit justitia romana...
  • +3 (3 voturi)    
    Curat murdar (Vineri, 2 aprilie 2010, 18:02)

    Cristi [anonim]

    Ma indoiesc sa sufletul tovarasei Minca este curat. Cel putin articolul din ziarul Curentul, cu date si foarte bine documentat, o contrazice pe tovarasa Ghervasiuc actual Minca. Tovarasa capusa are multe pete negre in activitatea depusa in ultimii 20 de ani. Cititi si judecati singuri ce suflet "curat" are madam Minca: http://www.curentul.ro/2010/index.php/2010040141892/Actualitate/Lili-Minca-capusa-Loteriei-sare-sa-muste-din-Trandafir.html
    • +1 (1 vot)    
      ZAU ! (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 5:35)

      Danut D Deleanu [utilizator] i-a raspuns lui Cristi

      @ Fa matale "Mea culpa! Daruieste averea saracilor! O penitenta de cca 20 de ani la o manastire cu canonul tacerii si ....credem. DDD
  • +2 (4 voturi)    
    Azi dimineata la OTV a fist mizerabila... (Vineri, 2 aprilie 2010, 20:23)

    cornel [anonim]

    A fost la emisiunea de dimineata la OTV unde:
    - a prezentat un film cu mancare ce o da la"uniicare "vor socializare
    - a spus de cateva ori ca PDL care conduce tara este cel mai bogat si cei mai mizerabil partid
    - a spus ca Teo a ales gresit partidul PDL, car"are imaginr f.proasta"
    -a spus ca Teo nu stie deloc unde e sect.4,spunand ca aceasta crede ca Ferentarii sunt in sect.4
    - a spus ca nu trebuia sa candideze pentru PDL, daca voia sa ajute copii, ci sa-si faca un ONG
    A spus multe lucruri mizerabile. Pana si Claudiu de la OTV i-a atras atentia ca"suntem in saptamana mare"
    Nu trebuie votata in parlament aceasta mizerie oameni buni, Faceti ceva !!!!!! SOS..SOS
  • +1 (3 voturi)    
    Cum se face ca Bucurestiul.... (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 1:00)

    eugeni [anonim]

    Nu utati ca sunt Bucuresteniii care voteaza. Oras devenit ROSU la ultimile alegeri. Nu cred ca o sa schimbe ceva. Oricum il merita pe Oprescu si pe viitoarea candidata din partea PC-Voiculescu. Sa nu uitam ca Miticii au cel mai mare procent de securisti. Slabe sperante.......
  • +1 (1 vot)    
    Candidatelor .... (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 9:43)

    oldvalent [anonim]

    Iarta-le Doamne , ca nu stiu ce fac ....!!!





    ....
  • -1 (1 vot)    
    treziti-va! (Duminică, 4 aprilie 2010, 14:16)

    bobita [anonim]

    Oameni buni!
    Chiar nu va dati seama ca in spatele grasutei de TEO sta tot PDL-UL? ganditi-va ca pentru ei este foarte important inca un loc in Parlament! treziti-va oameni ca vom muri cu totii de foame!
    Ganditi cu creierul nu cu ,,sufletul''!
    Cu sufletul plecam in rai sau in iad..cand vom pleca!
    Dar deocamdata suntem pe pamant si murim de foame!!!!