VIDEO Cine sunt sustinatorii lui Oprescu

de A. Biro     HotNews.ro
Luni, 5 octombrie 2009, 20:30 Actualitate | Politic


Sorin Oprescu si-a lansat candidatura in cursa pentru Cotroceni in prezenta catorva zeci de persoane. Printre simplii sustinatori, alaturi de Sorin Oprescu au fost prezente si cateva personaje din viata publica. I-au aplaudat discursul sociologul Alin Todorescu, consiliera lui Adrian Nastase, Anca Alexandrescu, fostul chestor de politie Pavel Abraham sau directorul din Primaria Capitalei, Radu Popa, un apropiat al lui Ion Iliescu. Printre sustinatorii s-au aflat si cativa afaceristi cu interese imobiliare.

Vezi video mai jos


Primarul general si-a lansat candidatura la un hotel din capitala. Pe langa Octav Cozmanca, fost lider PSD, acuma seful de campanie al primarului Oprescu la eveniment a mai participat si sociologul Alin Teodorescu fost parlamentar PSD. In echipa de campanie a lui Sorin Oprescu a intrat si Anca Alexandrescu consiliera presedintelui Consiliului National al PSD, Adrian Nastase. In public s-a aflat si Andrei Alexandru, consilierul lui Nicolae Vacaroiu. Un alt sustinator al primarului in cursa pentru prezidentiale este si directorul Administratiei Parcursi si Lacuri Bucuresti Radu Popa, care printre altele este si membru fondator al Clubului de la Bucuresti, club creat de catre Ion Iliescu. Printre sustinatorii primarului s-au mai numarat si medici, fostul chestor de politie Pavel Abraham si cativa oameni de afaceri cu interese imobiliare in Bucuresti. 


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.














8945 vizualizari

  • +21 (31 voturi)    
    ce adunatura pestrita (Luni, 5 octombrie 2009, 20:36)

    marius [anonim]

    ce adunatura pestrita?!? vorba romanului: a tunat si i-a adunat!!!
    • 0 (8 voturi)    
      si noi, cetatenii Romaniei (Marţi, 6 octombrie 2009, 9:31)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui marius

      asa sunt adunaturile/multimile - pestrite. doar la "PartiD" se imbraca si gandesc toti la fel.
    • +6 (6 voturi)    
      A vazut multe si a facut putine. (Marţi, 6 octombrie 2009, 12:09)

      Gica Contra [anonim] i-a raspuns lui marius

      El e liber de alte partide, n-are treaba cu PSD-ul, e curat, iar sala plina de membrii PSD, el e corect, iar campania lui e condusa seful IMAS Alin Teodorescu.

      Ca Bucuresteni ne-am luat Tzeapa cand te-am votat crezi ca v-a merge la fel si cu Romania?
  • +28 (34 voturi)    
    Scarba (Luni, 5 octombrie 2009, 20:40)

    VasileCelGroaznic [utilizator]

    doar atat pot spune
  • +30 (38 voturi)    
    la mai mare smechere... (Luni, 5 octombrie 2009, 20:50)

    carmabox [utilizator]

    Sa traiasca toata independenta din Oprescu! Pana acum, papitoi de genul asta n-aveam drept candidat la presedintie. Multumim pentru diversificare. La revedere!
  • +31 (37 voturi)    
    Pinochio (Luni, 5 octombrie 2009, 20:53)

    moderat [anonim]

    Ca orice competitor intra in cursa ptr ca stie ca o sa castige. In aceste conditii sa-si DEA DEMISIA de la primarie, si bucurestiul mai are o sansa sa nu se transforme intr-un sector 5 a la vanchelie.

    Doar in aceste conditii voi considera aceasta stire una pozitiva.
    Ptr ce a facut in bucuresti, adica nimic bun, este un sarlatan. si un mincinos oribil, mai corupt si coruptibil decat orice pesedist.
    • +3 (3 voturi)    
      nu se poate (Marţi, 6 octombrie 2009, 13:32)

      ro [utilizator] i-a raspuns lui moderat

      nu se mai poate cu darea demisiei, ca a avut grija Tatuca sa rezolve problema de compatibilitate pe cand era primar
  • +5 (15 voturi)    
    un alt mason in tara noastra (Luni, 5 octombrie 2009, 21:02)

    mircea [anonim]

    hai, iesiti afara ca nu va mai rabdam,
  • +25 (31 voturi)    
    PRIMARUL -- PACALICI (Luni, 5 octombrie 2009, 21:03)

    ionel [anonim]

    VREA SA AJUNGA PRESEDINTELE PACALICI
    • -9 (19 voturi)    
      este actualul destul (Luni, 5 octombrie 2009, 23:19)

      gsdsgsdg [anonim] i-a raspuns lui ionel

      este actualul destul de mascarici si mitocan
      • +9 (17 voturi)    
        Haida de! (Marţi, 6 octombrie 2009, 8:02)

        Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui gsdsgsdg

        Ura impotriva celor ce au surclasat pedeseristii va orbeste. Asa a fost cu Milica, asa e acum cu Basescu. Nu puteti sa intelegeti ca vremea voastra a trecut. Nu este Basecu un ingeras, am destule sa-i reprosez dar e oricum mult mai bun decat orice pedeserist pe fata sau mascat. Cat despre Au ma doare imitaia nu are valoare. Basecu cu modul lui frust de a vorbi a fost primul si a avut oarce priza. Oparescu e doar prototipul derbedeului de origina nomencalturista, smecherit, de Bucuresti.
        • -5 (5 voturi)    
          si basescu tot pdsr-ist este (Marţi, 6 octombrie 2009, 12:02)

          adrian [anonim] i-a raspuns lui Un roman anonim

          chiar el a recunoscut ca este comunist. cand i-a spus lui Nastase ca tara trebuie sa aleaga intre 2 comunisti
          • +4 (6 voturi)    
            Mai aminteste-ti (Marţi, 6 octombrie 2009, 12:34)

            Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui adrian

            Cand s-a ales apele in FSN partea mai reformista si mai putin oligarhica in frunte cu Petrica (am scri mai putin atentie, nu-mi rastalmaciti spucsele) auformat ulterior PD. Printre cei ce s-au aflat alturi de Petrca era si Basescu. Partea ologarhica si total antireformista, condusa de tatuca Iliescu a iesit din FSN, a format FDSN-ul transformat in PDSR si apoi prin furtul siglei si desfiintarea unui partid democratic de stanga au devenit abuziv PSD. Asa ca Basescu nu este pdeserist. In plus omul normal si inteligent isi poate schimba in timp modul de gandire si ideile, ceea ce pentru pedeseristi e imposibil. Asa cum am mai spus nu e Basescu un inger dar oricum e superior oricarui pedesrist.
            • -2 (2 voturi)    
              stii ce-mi place la tine? (Marţi, 6 octombrie 2009, 13:23)

              adrian [anonim] i-a raspuns lui Un roman anonim

              hotararea si convingerea de care dai dovada. sper ca esti la fel in toate nu doar in politica. "e superior oricarui pdsr-ist" - dupa ce criterii? si cine decide? e general valabil? oricine trebuie sa gandeasca asa? iar despre oligarhie in perioada lui basescu se poate face un film de marimea "tanar si nelinistit". mai este nevoie sa-ti amintesc si de cate ori a fost in pozitia de a decide basescu? cand a fost la primarie a dat parcarile firmei dalli. cand a fost ministru al tarnsporturilor a zis ca nu avem nevoie de autostrazi apoi s-a razgandit si a inceput sa asfalteze cu nu stiu ce firme. e adevarat astea sunt acuze psd-iste nedemonstrate dar nici acuzele la adresa lui bombonel nu sunt demonstrate. ca de altfel nici cele la adresa monicai iacob-ridzi
  • +17 (21 voturi)    
    Lipsa de seriozitate: marea problema (Luni, 5 octombrie 2009, 21:07)

    Stefan [anonim]

    Observ ca nici un politician roman nu este in stare sa-si duca mandatul pana la finish.
    Basescu, Boc, Oprescu si multi altii... au fost alesi de electorat sa conduca destinele unor orase pentru un mandat de 4 ani.
    Si toti renunta pentru posibilitatea unei palarii mai mari, in ciuda faptului ca nu si-au terminat treba la primariile lor.
    Si asta e boala generala in Romania: ne place sa alergam dupa mai multi iepuri si nu ne intereseaza sa ne facem treaba pana la capat.
    Si ma doare si mai tare ca lumea nu sanctioneaza astfel de comportamente ... ne-o facem cu mana noastra si nu se cheama lucru manual.
    Parerea mea.
    • +16 (18 voturi)    
      Partial corect (Luni, 5 octombrie 2009, 22:56)

      Aph [anonim] i-a raspuns lui Stefan

      Insa trebuie remarcat ca atat Basescu cat si Boc au terminat fiecare cate un mandat. Iar al doilea l-au castigat din primul tur... Dupa iepuri insa cu siguranta alearga Oprescu, mai ales ca a pierdut o data confruntarea cu Basescu si evident dupa 1 an la PMB nu se poate mandri cu mai nimic, poate ceva faianta pusa in Pasajul de la Universitate si cel rutier de la Unirii...
      • +13 (13 voturi)    
        aia nu e faianta (Marţi, 6 octombrie 2009, 1:40)

        Geo [anonim] i-a raspuns lui Aph

        aia e marmura

        parca cineva urla ca pune videanu borduri prea multe sau scumpe; cu marmura din pasaje cum e? tot marmosim e?
        • +9 (11 voturi)    
          Parca numai Videanu? (Marţi, 6 octombrie 2009, 8:05)

          Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui Geo

          In campania electorala si Vanghelie a inlocuit bordurile din zona Rahova, dintre care majoritatea ereu inca bune (avea circa20 de ani) cu acelasi tip de borduri ca si cele puse de Videanu. Si nimeni nu a spus nimic. E doar Vanghelie, omul partidlui (p.d.s.r.)
          • +6 (10 voturi)    
            gresit! (Marţi, 6 octombrie 2009, 9:45)

            dedeiu [anonim] i-a raspuns lui Un roman anonim

            Vanghelie nu a furat, doar PD-L fura! Numai Videanu este sinonim cu borduri si toate acestea din cauza lui Basescu evident.
            • +4 (4 voturi)    
              O iau in sens ironic (Marţi, 6 octombrie 2009, 11:45)

              Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui dedeiu

              Asa a fost si pe vremea Conventiei. Ei facea toate relele iar pdsr=fdsn facea numai lucruri bune. Alegeti bine! Nu votai partidul lui Vanghelie! Nu vanghelizarii si interlopizarii tarii!
    • 0 (0 voturi)    
      intr-un fel mai bine... (Marţi, 6 octombrie 2009, 15:32)

      yellowdog [utilizator] i-a raspuns lui Stefan

      Pai treaba lui Oprescu e sa ruineze Bucurestiul, ar fi de preferat sa nu mearga pana la capat...
  • -23 (27 voturi)    
    Oprescu (Luni, 5 octombrie 2009, 21:09)

    VDN [anonim]

    va coagula ultimele sperante de mai bine ale romanilor. Succes !
    • +7 (11 voturi)    
      haha (Luni, 5 octombrie 2009, 21:42)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui VDN

      asta nici macar un ou nu poate sa coaguleze
    • +5 (9 voturi)    
      Nu stiu ce sa spun (Marţi, 6 octombrie 2009, 8:08)

      Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui VDN

      Esti naiv sau esti din echipa lui electorala. Nu a fost in stare sa faca nimic in Bucuresti decat un carnat si o ciorba de burta. De ce ar fi speranta? In plus a mintit ca nu va parasi primaria, a falsificat listele de semnaturi. Ce putem astepta dela el?
      • -3 (3 voturi)    
        Priveste-l obiectiv (Marţi, 6 octombrie 2009, 12:24)

        VDN [anonim] i-a raspuns lui Un roman anonim

        in comparatie cu ceilalti candidati.

        Nu este presedintele de nota 10 pe care ni-l dorim. Dar este peste ceilalti.

        Oprescu cel putin este un om de echipa dornic sa construiasca nu sa distruga.

        A demonstrat-o ca manager de spital si ca Primar al Capitalei in conditiile unui management peste un Consiliu Local eterogen si ostil.

        Are un mod procedurat de lucru si nu haotic impus de profesie.

        Realitatea il impune fata de toti ceilalti.

        Mai mult, echidistanta lui ii va atrage suportul politic al tuturor partidelor chit ca si-au desemnat si candidati proprii.
  • +6 (14 voturi)    
    Scirnavii ! (Luni, 5 octombrie 2009, 21:10)

    Badea Ioan [anonim]

    Nas-Patr-Voi-ul !!! V-or sa-si "vinda scump pielea" !
    Dar cine le-o cumpara ????????
    Banditi, Hoti, Devalizatori de tara !
    Bravo ! D-le BASESCU !!!!!!! Cum spunea bostanaru Geoana ! Hiiiiii pe iei !!!!!!!!!!!
    ILIESCU ?????? ! Cica s-a " scos" dintr-un inceput " !!!!! "SARAC , SARAC , DAR CINSTIT "??? Dar cine erau "NECINSTITII ???????" Si ce-ai facut sa-i demasti ?????????
  • -10 (18 voturi)    
    .. (Luni, 5 octombrie 2009, 21:11)

    tudor [anonim]

    nu pot sa nu constat ca e o mare asemanare bombastica intre discursul lui oprescu, geoana si a lui becali..:)) iar basescu era prea beat sa poata vorbi coerent...jale mare
    • +13 (17 voturi)    
      daaa (Luni, 5 octombrie 2009, 21:43)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui tudor

      Problema e ca Basescu si beat mort e mai inteligent decat astia.
      • +7 (7 voturi)    
        defapt asta este problema (Marţi, 6 octombrie 2009, 9:51)

        dedeiu [anonim] i-a raspuns lui MirceaA

        Basescu este mai inteligent! S-au chinuit sa-l dea jos inca de pe vremea PNL-ului si tot degeaba. Au incercat sa ii bage pe gat dosarul cu flota(ca sa scape Vacaroiu) si tot degeaba. Ba chiar i-a umulit prin faptul ca s-a lasat anchetat, cine l-a sustinut atunci? De exemplu pe Nastase l-au aparat PNL si PSD. Basescu, poate a fost securist, precis a furat, dar este mai destept decat toti retardatii din politica si a inteles ca la un moment dat trebuie sa se opreasca cu furtisagurile. Poate in momenul acesta isi spala pacatele.
        • -3 (5 voturi)    
          Destept si Viclean (Marţi, 6 octombrie 2009, 10:24)

          MirceaSCALAT [anonim] i-a raspuns lui dedeiu

          Cel mai DESTEPT si VICLEAN nu este sinonim cu CEL MAI BUN.

          România are nevoie de un Preşedinte BUN si COMPETENT.
          • +4 (4 voturi)    
            Si care e aceasta persoana? (Marţi, 6 octombrie 2009, 12:37)

            Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui MirceaSCALAT

            Intre contracandidati nu vad nici unul sase incadreze in aceste criteii, mai ales in competenta. Asta in conditiile in care, precum am mai spus, nu il consider pe Basescu un ingeras.
  • +12 (20 voturi)    
    Cine sunt ? (Luni, 5 octombrie 2009, 21:13)

    Ilie [anonim]

    "cativa oameni de afaceri cu interese imobiliare in Bucuresti". Cine anume ? Daca nu le stiti numele de unde stiti ca au interese imobiliare ? Daca nu ii numiti pe respectivii, stirea pare a fi preluata din Scanteia unde era condamnata asocierea cu "burghezimea".
  • +10 (14 voturi)    
    Un popor de tacaniti!!! (Luni, 5 octombrie 2009, 21:18)

    Cristi [anonim]

    Cand suntem un popor de incapabili si tacaniti de ce oare ne miram ca cei care ne conduc sunt la fel?
  • -9 (9 voturi)    
    presedinte (Luni, 5 octombrie 2009, 21:28)

    Victoras Gherase [anonim]

    10 ani de soare, Base-i cel mai tare
    5 ani de placere, Sorin la putere!
    • +6 (6 voturi)    
      Care Sorin? (Marţi, 6 octombrie 2009, 8:11)

      Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui Victoras Gherase

      Sorin Ovidiu Vantu? Si care placere? Mie individul imi displace profund. Un infatuat care se vrea popular.
  • +5 (9 voturi)    
    ref.dilema HotNews.ro (Luni, 5 octombrie 2009, 21:37)

    SINGURATICUL [anonim]

    sustzinatorii sunt doar in mintea lui oprescu,care oprescu,nu e pe persoana fizica...oprescului,suspendat,i s-a scurs sangele in cap si vrea la cotroceni dar el are fobie de ultimul etaj, este fricos de inaltzime...auzi,dracq,ce am promis,zice molfaitul,suspendata si eu dorm cu olitza-n pat ca mi-e frica de intuneric...de etaj 11,mor fara testament,dar vreau la cotroceni...si daca-mi sare gardul cu prajina,isinbaieva,pardon,udrea,eu ce fac,ma balbai in ismene sa stie tot prostul si tot deshteptul ???!!!???
  • +11 (15 voturi)    
    politica si medicina (Luni, 5 octombrie 2009, 21:46)

    alexandru [anonim]

    Strict politic, si rog sa-mi fie iertata exprimarea, acest individ este o zdreanta. Singurele realizari concrete pozitive ale acestui om sunt in zona administrativa (nu stiintifica!) a medicinei. Oricum, potrivirea si - intr-o jurizare permisiva - reprezentativitatea personajului Sorin Oprescu in politica-pentru-Romania se apropie de perfectiune.
  • +6 (10 voturi)    
    sigur ca da! (Luni, 5 octombrie 2009, 22:06)

    teompa.ro [anonim]

    au trecut de la revolutie 20 de ani degeaba... nu vad ca romania sa fii evoluat niciun pas: milioane de romani au plecat peste hotare, nu s-au construit autostrazi, poporul e in continuare sarac... nu vad cum mai au tupeul sa candideze, sa promita si sa nu faca nimic
  • +8 (10 voturi)    
    URAAAA!!! (Luni, 5 octombrie 2009, 22:11)

    moroes [utilizator]

    Gata cu problemele transportului romanesc! Vom avea autostrazi suspendate in toata tara, care oricum vor deveni inutile la scurt timp dupa constructie deoarece fiecare roman va avea cate un Logan zburator! Sanatatea se intelege de la sine ca o va rezolva, ca doar e din sistem. Mult succes candidatului independent pesedist Sorin Oprescu!
  • +4 (6 voturi)    
    Da,ne-am lamurit..... (Luni, 5 octombrie 2009, 23:10)

    buflei [utilizator]

    si de asta .........! mai mai sa ne pacaleasca....o sa ajunga sa ia morfina de durere..!! Parea mai serios dar...........
  • -1 (7 voturi)    
    singurul candidat valabil (Luni, 5 octombrie 2009, 23:11)

    Gica [anonim]

    Singurul candidat valabil este Ion Coja. Evident ca mass media nu sufla o vorba despre el. Nu ii plateste nimeni sa faca asta ci din contra...
  • +2 (4 voturi)    
    champarlie (Luni, 5 octombrie 2009, 23:25)

    aparutul [anonim]

    mda...numai ca cine il sustine cu adevarat nu si-a facut aparitia acolo...
  • -8 (10 voturi)    
    NU (Luni, 5 octombrie 2009, 23:36)

    sabo [utilizator]

    CANDIDEAZA CA SA CASTIGE!
    CUVANTUL DAT FATA DE BUCURESTENI U VA CADEA, LA PROBA TIMPULUI, INTRUCAT, IN FINAL , EL CANDIDEAZA CA SA-L SUSTINA PE DL. ANTONESCU.
    RESTUL ESTE DOAR IMAGINE SI SPECTACOL.
    DAR DUPA IQ, II DEPASESTE PE TOTI CEILALTI.
    SI DUPA CARIERA, EFORT, ETC, ETC!
    • +5 (9 voturi)    
      Care cariera? (Marţi, 6 octombrie 2009, 8:14)

      Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui sabo

      Doctorat facut de scalvi, gradul de profesor obtinut prin fals. Cat despre IQ, nu prea l-a dovedit. Mai degraba candideaza ca sa-l saboteze pe Mirciulicala indicatiile tatucului Iliescu.
  • +10 (14 voturi)    
    mesaj politic intirziat cu vreo 35 ani. (Marţi, 6 octombrie 2009, 5:23)

    vio [anonim]

    Seamna prea mult cu "epoca de aur". Da in toti si de fapt in nimeni. Bate din gura si de fapt bate cimpii.
    Vorbeste si de fapt ar trebui sa taca. Se lanseaza dar nu are combustibil. A facut mult dar a uitat sa inceapa.Vorbeste de cinste si onestie cuvinte pe care vag le tine minte din scoala primara. Pupaturi dulci ca la "Cosa Nostra". E de rau fratzilor.Rabdare inca vreo cinspe ani.
  • +7 (13 voturi)    
    comentariu (Marţi, 6 octombrie 2009, 7:51)

    m [anonim]

    Una peste alta, cu toate bordurile pe care le-a pus si le-a repus, Videanu a facut mult mai multa treaba la primarie. Practic Bucurestiul ii datoreaza faptul ca marile bulevarde sunt asfaltate. Uitati-va in Budapesta si vedeti ce drumuri sunt acolo. (Semaforizarea orasului nu se pune). Chiar daca imi voi lua mii de injuraturi imi sustin parerea. Vad ca sunt oameni nemultumiti de prestatia lui Oprescu pe aici, ca primar. Dar cine l-a votat dragilor, mama din groapa? Mare minune daca pasajul Universitatii si Unirii nu erau contractate pt reabilitare de pe vremea lui Videanu. Daca e asa, concluzia e simpla: Dotore nu a facut nimic, decat gargara.
  • +11 (15 voturi)    
    Ce a facut Dl Oprescu in Bucuresti ? CARNATZI (Marţi, 6 octombrie 2009, 8:02)

    Valeriu Ghimpu [anonim]

    sa-si vada mai bine de meseria lui de medic ! de cand a ajuns al primaria capitalei nu am vazut nici cea mai mica materializare a proiectului lui cu autostrada suspendata.
    dar, in schimb a facut cel mai mare carnat, cea mai mare omleta din istorie (dar era galben-maron si multi au lasat-o pe mese, bine ca nu m-am atins de ea)
    bucurestiul este la fel de imputzit, poate chiar mai imputzit, traficul e de cosmar, de wc-uri publice racordate la apa curenta si canalizare, in afara de pasajul universitatii (singura zona) nici nu poate fi vorba. caini vagabonzi (cand va vorbi cu protectia animalelor), calatorim inghesuiti in mijloacele ratb ! e adevarat ca a facut acel dispecerat al pmb cu numere de telverde, dar ce s-a rezolvat ? de cate ori le spunem sa suplimenteze mijloacele ratb si ei nu o fac ca cica nu au bani, saracutzii... ! dar cu banii din fondurile europene nefolositi ? politia de abia mai face ceva, te fura la drumul mare, ti se smulge geanta din mana, telefonul mobil - au patit-o cativa ! pute a gunoaie printre blocuri ! pasajul basarab se face dar taras ! vai steaua lui de oras in ce hal este ! acest hibrid intre sat si oras ! mi-e scarba ! orasul e plin de cersetori, aurolaci ! cand va fi complet gata lipscaniul, domnule oprescu ? doar prima jumatate e gata si restul cand ? cand vom circula omeneste prin bucuresti, domnule oprescu ? cand vom avea peste tot wc-uri publice racordate la apa curenta si canalizare, domnule oprescu ? la pastele iepii sau al calului ?
  • +4 (8 voturi)    
    cioaca (Marţi, 6 octombrie 2009, 8:19)

    gabriel [anonim]

    Oprescu pica chiar bine : adio Geoana si Antonescu in turul 2 !
    • -3 (5 voturi)    
      Dar de Base nu spui nimic? (Marţi, 6 octombrie 2009, 9:31)

      octavia [anonim] i-a raspuns lui gabriel

      Spune ceva si de Basescu, ca am vrea si noi sa dam multe plusuri sau multe minusuri, dar inca nu stim daca esti pro sau contra...
  • -4 (8 voturi)    
    Da de ce nu-l lasati pe OPRESCU in prostia lui ? (Marţi, 6 octombrie 2009, 9:09)

    MIHAI 2 [anonim]

    99% la suta dintre postari
    il mitraliaza pe noul candidat:
    ca e incompetent,
    ca e farsor,
    ca e corupt ,
    ca e mincinos ,
    ca e smeker,
    ca se trage din coasta fesenista a lui Iliescu
    si cate si mai cate.
    *
    Iar nemilosii critici graiesc toti
    de pe pozitii pro-basesciene.
    *
    De ce atata zarva daca tot nu e nimic de capul lui ?
    Pentru ca e clar ca omul nu va ajunge in turul 2...
    nu-i asa ?!
    *
    Oricat de mult l-ar iubi
    pe Fiul Poporului,
    fanii lui San Nicolaul Mic
    (urmasul lui Nicolae cel Mare ucis
    miseleste la Targoviste)
    stiu ca mai
    exista cativa ...tradatori de neam si tara...
    vanduti strainatatii....corupti si alcatuitori
    ai sistemului ticalosit....care nu-l "iubeşte"
    pe idolul lor.
    *
    Multi nu pot ignora o trista amintire
    care s-ar putea numi "intrarea pe tobogan".
    E amintirea unui buldog
    schelalaind jalnic dupa alegerile
    la Primaria Capitalei...brr ....
    uite ca aceeasi piază rea apare acum
    in arena ....
    *
    Dat fiind rezultatul dezastruos
    de atunci , nu e oare baguboasa
    metoda haitiana (acolo se fabrica "zombi")
    de a face copy paste cu postari
    pe care le-au mai scris odata
    fara folos pentru "primarul" Blaga ?
    *
    La o analiza mai atenta
    constat insa
    ca toate - toate reprosurile
    pe care agentii de curatenie
    (asa le zice acum la gunoieri)
    le aduc se potrivesc manuse
    baiatului cu clop care
    intradevar :
    e incompetent,
    e farsor,
    e corupt ,
    e mincinos ,
    e smeker,
    si ...mai mult decat Oprescu, care in 1990 - 1991 nu exista ...se trage din coasta fesenista a lui Iliescu.

    PS. Televiziunea lui Vântu...dragul de StelTanase...maca l-ar mama de dizident
    a super-amplificat lansarea fleoscaita a lui Base
    si a terfelit cum a putut mai bine spectacolul lui
    Oprescu. Hai ca va e teama tuturor. Si hai ca
    intre turul unu si turul 2 , cand va fi pe viata & moarte se va vedea exact care e deosebire intre postul prezidential B1 si Realitatea TV. Nici una !
    • +7 (9 voturi)    
      Pai, eu l/as lasa, (Marţi, 6 octombrie 2009, 9:36)

      domino63 [anonim] i-a raspuns lui MIHAI 2

      dar el nu ne lasa. Nu vezi?
      Chiar crezi, in prostia ta, ca toti sunt pedelisti? Nu vezi cat de ingust gandesti? Nu are voie omul sa nu fie de acord cu alcoolistul asta, cu primarul carnat, cu primarul care se vede ca ti/a dat/o pe la nas si ca ti/a placut, cu asta care nu e nici medic, nici primar, ca gata este pedelist?
      Nu am voie sa imi exprim indignarea, pentru ca este mincinos, pentru ca este incompetent, pentru ca nu a facut nimic pentru mine, pentru ca mi/a fluturat ceasuri aurite, pentru ca desi l/a hulit pe Videanu, nu a facut nimic, ca gata sunt pedelist.
      Sunt om mai Mihai2, un om caruia i s/a facut scarba de primarul asta care cand merge urca dealul, care nu are nici carisma, nici inteligenta, nici, competenta, e farsor, falsificator, plagiator si colac peste pupoza, mai este si garantat (tacit) de vanghelie!
      Daca iti este asa de drag, ia/l acasa sub plapuma si bucura/te el. Dar lasa/ne pe noi in prostia noastra. Alegem ce vrem, iar tu alegi ce vrei. Punct.
    • +2 (2 voturi)    
      mai poetule (Marţi, 6 octombrie 2009, 11:52)

      cosmin [anonim] i-a raspuns lui MIHAI 2

      ai senzatia acuta ca esti plin de inspiratie, in fapt esti doar un alt orb cu saliva la coltul gurii impotriva lui base :D
      treaba cu nicolae cel mare si targoviste e o plasmuire a imaginatiei tale bolnave :D
      aiurezi.
  • -1 (3 voturi)    
    dintre candidati (Marţi, 6 octombrie 2009, 9:29)

    cititor [anonim]

    Un om cu afaceri la limita legii.. cu publicitate multa. Un nimic.

    A mai zis cineva.. cam singurul candidat care are profil de om care ar vrea sa faca ceva pt tara este Ion Coja.
    Insa nu are sustinere... nu am auzit nimic de el la TV sau pe vre-un canal media.
  • +5 (9 voturi)    
    Nu cred... (Marţi, 6 octombrie 2009, 9:42)

    mike n [anonim]

    Basescu a fost primar si a fost votat presedinte. Ca primar nu a facut mare lucru. Dar ne-a scapat de maidanezi. Deci a facut CEVA. Oprescu nu a facut NIMIC. Si o sa primeasca voturile pe care le merita.
  • +5 (7 voturi)    
    SILA (Marţi, 6 octombrie 2009, 10:04)

    Gepeto [anonim]

    Pinochio a dovedit ca caracterul se schimba greu. Da mai ales cand nu-i decat ff putin. Doctorasu se dovedeste a fi un felcer betiv spalator de cadavre . Cuvantul dat Bucurestenilor care l-au pus primar nu se pune. Am indoieli ca se vor gasi asa de multi papagali in romania ca sa intre in turul doi. Da sa astepte mult si bine sa mai capete vre un vot cand va mai candida la primarie.
  • +4 (10 voturi)    
    PRESCU SORIN ESTE UN LEV TROTKI ROMAN. (Marţi, 6 octombrie 2009, 10:07)

    liviau2005 [utilizator]

    Oprescu Sorin, insipidul doctor a fost lansat in politica de catre kgb-ist asasinul comunisto-PSD-ist iliescu ion.Rolul acestui colaborationist al securitatii ceausiste este sa dezvolte troskismul in Romania actuala neocomunistPSD-PDL-ta.On jurul lui Oprescui Sorin sunt adunati vechi colaborationsti kgb-to bolsevico-ceausisti,inlaturati de la osul puterii imediat dupa intrarea romaniei in Uniunea europeana care acum revin in forta si pun in apliocare ideile trotkiste ale "revolutiei permannente"kgb-ist criminal comunist-ceausiste.
  • 0 (2 voturi)    
    Candidatul anti-sistem (Marţi, 6 octombrie 2009, 10:18)

    Codrin Scutaru [anonim]

    Mai poate Sorin Oprescu sa joace in 2009 rolul candidatului anti-sistem prin care a castigat Traian Basescu in 2004?
    Detalii aici:
    http://www.pointpa.ro/blog/2009/10/06/sorin-oprescu-candidatul-anti-sistem/
  • -6 (6 voturi)    
    Oprescu > Basescu (Marţi, 6 octombrie 2009, 10:37)

    Angela P. [anonim]

    Oprescu este singurul candidat la ora actuala care-l poate invinge pe Basescu. Geoana si Antonescu nu au nici o sansa in fata lui Base'... Geoana e marioneta lui Hrebe' si Antonescu nici macar nu candideaza sa castige.... el candideaza sa se vada acolo pe liste. Asa ca ... daca vreti sa scapati de Udrea, Videanu, Boc si Berceanu.... ===> Votati Oprescu!
  • +3 (5 voturi)    
    tort si carnati ca rasplata pt doctori (Marţi, 6 octombrie 2009, 10:44)

    Florina [anonim]

    Daca nici pentru doctori nu face nimic, atunci ce va face pentru tara?Exista 18 spitale aflate in administarera Primariei , dar nu se simte nicio schimbare de cand sunt ale Primariei, cei de la sanatate publica de la primarie afirma ca municipalitatea nu are bani pentru ele. Ce a facut pentru bucurestieni? cel mai lung cârnat, cel mai greu tort, cei mai mulţi Moşi Crăciun mergând pe stradă? astea nu tin nici de foame, nici de imbracat? incercati sa va programati la o audienta la el. stai cu lunile pe la usi! se duce tara asta de rapa cu "independeti" ca el..va fi si independent de noi daca ajunge la putere!
  • +3 (3 voturi)    
    Oprescu la presedentie - un banc exceptional!!! (Marţi, 6 octombrie 2009, 11:13)

    diodaie [anonim]

    acu' cu candidatura lui oprescu...mai ca l-as vota pe florin calienscu.... :-)))
    propunere de campanie:
    oprescu - un adevarat nimic..escu (ca sa rimeze)
  • +2 (2 voturi)    
    si ce facem? (Marţi, 6 octombrie 2009, 11:35)

    marius [anonim]

    bai oameni bun nu va dati seama ca noi CHIAR nu avem pe cine sa votam? cum naiba ii dam pe astia jos? chiar asa nu gasim o solutie?
  • -4 (4 voturi)    
    sustinatorii sunt romanii tradati, infometati si n (Marţi, 6 octombrie 2009, 11:49)

    nina condrea [anonim]

    neamurile proaste, activistii platiti croseteaza ite nevazute, arunca fumigene, care sa decridibilizeze candidatura lui Oprescu, dar timpul le rezolva pe toate. sustinatorii lui Oprescu sunt toti cei care doresc sa vina alaturi de el, indiferent de culoarea politica si mai multa transparenta nu se poate. patridele politice au subjugat independenta, libertatea pentru care romanii si-au sacrificat vietile. felicitari, Oprescu, te vom sustine, succes in alageri si te vrem presedinte la Cotroceni.
    • +2 (2 voturi)    
      Repet "din nou" (Marţi, 6 octombrie 2009, 12:45)

      Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui nina condrea

      Tanti vorbeste in nume propriu la persoana I singular. Pe cine reprezinti cand scrii "te vom sustine, te vrem"? Al carui grup esti purtatoare de cuvant? Oricum pe mine nu, eu nu am nevoie de purtator de cuvant, ma exprim singur.
  • -5 (5 voturi)    
    O vorba spune (Marţi, 6 octombrie 2009, 11:52)

    DlGoe [anonim]

    "Pana la Dumnezeu te maninca ingerii" . Alta spune: "Drumul spre iad e pavat cu intentii bune"

    Asadar...eu urez succes Dlui Oprescu, lui ca persoana , dar sa aibe grija de cine se inconjoara .
    Il sfatuiesc sa lase deoparte tot si sa iasa singur in fata poporului.

    Sa-si aminteasca ca Basescu a pierdut DEFINITIV (chiar daca va castiga alegerile
    ) cand s-a indepartat de popor.
  • +1 (3 voturi)    
    numai Hoti (Marţi, 6 octombrie 2009, 11:55)

    florin_f [utilizator]

    iata, Adian Nastase si alti de la PSD, deci aici e miza, daca Geona-Minciunila nu castiga sa mai fie un AS cu Oprescu care aserveste tot echipa de Hoti din PSD.
    Cum sa le ei ciolanu, doar daca mergem la vot.
  • +2 (2 voturi)    
    bucuresti, oras de viitor... (Marţi, 6 octombrie 2009, 12:08)

    Lupu [anonim]

    stiati ca bucurestiul este singura capitala europeana fara o statie de epurare a apelor menajere? cu alte cuvinte, tot ce e in toaleta intra direct in dambovita, in dunare si in mara neagra. data viitoare cand mai intrati in apa sa va ganditi la asta...l-ati auzit vreodata pe dl doctor oprescu vorbind de aceasta problema? nu, el e expert in PUZ-uri...
  • +2 (4 voturi)    
    Sabotarea alegerilor (Marţi, 6 octombrie 2009, 12:33)

    cineva [anonim]

    Pai eu una nu mai votez nimeni si nimic. E felul meu de a sabota aceste alegeri , de a spune NU mizeriei politice. Pacat de toti mortii nostrii, pacat de visele lor, pacat de noi prostiti de iluzia unei libertati inexistente.
    Mi-e sila de ideocratii, vorbe aruncate in vant...Tara noastra? o tzara fara de capatai!!!
  • +3 (3 voturi)    
    1 (Marţi, 6 octombrie 2009, 12:57)

    dorin [anonim]

    dar ce faceti domnu pinochio oprescu acum cateva luni parca va vedeati de treaba, ce s-a intamplat? si totusi..mai bine va vedeati de treaba ca oricum ca si pana acum, vorbe si iar vorbe, nimic concret.
  • 0 (4 voturi)    
    Ciuma Basescu (Marţi, 6 octombrie 2009, 13:19)

    Mihai Petre [anonim]

    Oricat de capabil ar fi Oprescu, e clar ca nu are nici o sansa la alegerile din toamna. In turul 2 va ajunge Base cu Crin Antonescu... Eu il voi vota pe Crin pentru ca e singurul care ne poate salva de ciuma Basescu.
  • +1 (3 voturi)    
    tot base (Marţi, 6 octombrie 2009, 13:33)

    ro [utilizator]

    oricum o sa iasa tot base, ca vad ca sunt multi sustinatorii p'acilishea
  • +1 (1 vot)    
    Cine altcineva... (Marţi, 6 octombrie 2009, 13:35)

    Patriotul [anonim]

    Cine pot fi sustinatorii lui Oprescu decat marii smecheri din PSD, care acum il sustin pe Oprescu la presedentie doar in scopuri pur personale...
  • +1 (1 vot)    
    Un presedinte de Cartea Recordurilor (Marţi, 6 octombrie 2009, 14:10)

    El Ciu [anonim]

    Sunt sigur ca domnul Oprescu va reusi sa doboare multe recorduri in mandatul sau de presedinte. Probabil un Carnat de la Bucuresti pana la Baia Mare? Sau cea mai mare adunatura de prosti pe metru patrat?
  • -1 (1 vot)    
    Oprescu (Marţi, 6 octombrie 2009, 14:24)

    Paula [anonim]

    Nu am incredere in Oprescu. Nu ii inteleg graba...ar trebui sa isi termine mandatul de primar si apoi sa aiba pretentii la prezidentiale !! Avem nevoie de un presedinte serios, un presedinte care sa lucreze pentru tara si nu pentru grupuri de interese....avem nevoie de Crin Antonescu ! Este persoana cea mai capabila sa conduca Romania !
  • 0 (0 voturi)    
    cum e posibil (Marţi, 6 octombrie 2009, 14:26)

    lumy [anonim]

    nu exista un om in toata romania care sa candideze si sa ii scoata din circuit pe nomenclaturistii astia? nu exista candidat anuntat care sa poata fi votat cu multumire de un votant care vrea cu adevarat binele romaniei. ce limbaj foloseste, ce aberatii in cuvantare - o prostie intreaga. si are si tupeu sa fie 'independet' - nici nu stie ce inseamna cuvantul. absolut dezgustator si complet in linie cu restu' de candidati.
  • -1 (1 vot)    
    ... (Marţi, 6 octombrie 2009, 16:04)

    Razvan [anonim]

    Oprescu e un Traian Basescu cu fata mai umana, deci nicidecum o solutie pentru Romania. Noi avem nevoie de seriozitate, integritate, sinceritate, eleganta si tinerete pentru a progresa. Antonescu este cel care va scoate tara din aceasta criza pentru ca el indeplineste toate cerinte noastra, fiind singurul caruia ii pasa de noi.
  • 0 (0 voturi)    
    Stiu romanii ce le trebuie? (Marţi, 6 octombrie 2009, 17:11)

    Roman [anonim]

    Daca cititi comentariile reiese ca romanilor a inceput sa va placa un Ceausescu tanar .
    Succes copii!
  • 0 (0 voturi)    
    Inca un partid de stanga (Marţi, 6 octombrie 2009, 19:46)

    Dan Teodorescu [anonim]

    Sustinatorii lui Oprescu sunt proveniti din PSD, oare de ce sunt atati de multi sustinarii ai lui din acelasi partid. Oare incearca sa faca pe spatele lui Oprescu inca un nou partid de stanga?
  • 0 (0 voturi)    
    cine sunt sustinatori doctorului (Marţi, 6 octombrie 2009, 20:54)

    florin popescu [anonim]

    da o intrebare buna .sustinatorii doctorasului sunt psd e clar si basescu va pierde :))deci crin presedinte
  • 0 (0 voturi)    
    glume proaste (Marţi, 6 octombrie 2009, 21:35)

    katrina [anonim]

    Si dupa toata lista asta de infideli, mai poate crede cineva ca Oprescu este independent?
    nu prea cred.
    Oprescu este sustinut de pesedisti si tot acolo s-ar intoarce daca ar iesi presedinte.
  • 0 (0 voturi)    
    oprescu presedinte! al cui? al psd-ului! (Marţi, 6 octombrie 2009, 21:48)

    Kleenex [anonim]

    Ideea care se vehiculeaza in PSD de mai bine de un an si jumatate este ca, dupa alegerile din noiembrie Geoana va fi mazilit (lucru cunoscut de altfel), iar in locul sau va fi inscaunat nimeni altul decat Oprescu. Artizanul acestei miscari este Iliescu, cel care acum mimeaza sustinerea fata de Geoana si opozitia fata de Oprescu, dar care impreuna cu garda veche a organizat toata aceasta mascarada. Astfel Iliescu va fi razbunat: Geoana va plati pentru intrazneala de a-l detrona la algerile trecute si va preluat si de facto putrea in PSD.
  • 0 (0 voturi)    
    Punct (Marţi, 6 octombrie 2009, 22:53)

    remus [anonim]

    Desi din punct de vedere democratic apreciez numarul mare de candidati, alegerile sunt mai reprezentative asa. Insa Oprescu nu reprezinta un candidat cu sanse reale, el e asemeni unui "iepure" la maraton (un iepure e un atlet care nu face altceva decat sa impuna ritmul unui coleg cu sanse mai bune, "iepurele" abandonand sau scazand ritmul pe parcurs). La fel si Oprescu, el a fost si va fi mereu rosu, el nu face altceva decat o incercare de a rupe voturi de la alti candidati in favoarea PSD-ului. Nu are sanse, atat timp cat nu are o structura de partid in spate, el a castigat la Bucuresti pentru ca acolo este si foarte cunoscut, in tara insa fara un partid puternic in spate nu ai sanse, si el stie asta. De acolo singurele voturi pe care le poate lua sunt tot cele PSD-iste. Acest "iepuras" pe care rosii l-au scos din proverbiala palarie s-ar putea sa-i coste mai mult decat isi inchipuie.
  • 0 (0 voturi)    
    Mai sunt fluturasi cu Oprescu? (Marţi, 6 octombrie 2009, 23:22)

    Ion [anonim]

    O candidatura perfect lipsita de sens in sine. In ceea ce priveste cel pe care il avantajeaza, frica-mi e ca-i vorba de Basescu. Altfel, defilarea dinozaurilor politici poate fi chiar amuzanta, in vremuri mai linistite am fi ras.
  • 0 (0 voturi)    
    Sanse infime (Miercuri, 7 octombrie 2009, 1:22)

    Gabi A. [anonim]

    Oricare ar fi simpatizantii sau sustinatorii lui Oprescu, acesta nu are sansa de a castiga cursa prezidentiala si sa devina detinatorul primei functii in stat. E sustinut de pesedisti, de cei de stanga si o sumedenie de incompetenti politic. Crin are cele mai reale sanse de a fi ales in functia de presedinte. Eu sunt pro PNL si Crin Antonescu. Gabi A.
  • 0 (0 voturi)    
    medicii cu el, marinarii cu "golden brici" (Miercuri, 7 octombrie 2009, 19:16)

    Marinara [anonim]

    Are n-are sanse.. si eu il sustin!! Adunatura pestrita de medici sa fie! Ca marinarii s-au dus la PDL