Sondaj Insomar: Elena Basescu, Vadim si Becali intra in Parlamentul European

de D.G.     HotNews.ro
Duminică, 12 aprilie 2009, 12:33 Actualitate | Politic


Elena Basescu, Corneliu Vadim Tudor si Gigi Becali ar intra in Parlamentul European, arata un sondaj INSOMAR, realizat la comanda Realitatea TV. Potrivit aceluiasi studiu, toti politicienii, cu exceptia lui Crin Antonescu, sunt in declin la capitolul incredere.

Democrat-liberalii ocupa primul loc in preferintele romanilor la alegerile europarlamentare. Potrivit sondajului INSOMAR, PDL ar obtine o treime din voturi, urmat de PSD cu 31%. Pe urmatoarele locuri se claseaza PNL cu 15%, UDMR cu 7%, Elena Basescu cu 6% si PRM care atinge la limita pragul electoral si obtine de 5%.

La capitolul incredere insa politicienii sunt in declin fata de inceputul anului. Traian Basescu este cotat cu 43%, Sorin Oprescu 36%, Crin Antonescu 32%, Mircea Geoana 31%, Emil Boc 28% si Theodor Stolojan 21%.

Cea mai mare pierdere a suferit-o premierul Emil Boc. Primul ministru a pierdut fata de inceputul anului aproape 20% din increderea populatiei. Pe locul doi este Traian Basescu. Seful statului a pierdut 14,3% si este urmat de primarul general al Capitalei. Sorin Oprescu a pierdut la randul sau 13,8%. Mircea Geoana a scazut in increderea populatiei cu 10%, iar Theodor Stolojan cu 8%.

Singurul care a castigat la capitolul increderea populatiei este presedintele PNL. Crin Antonescu a crescut cu aproape 16% fata de luna ianuarie a acestui an.

Studiul a fost realizat de INSOMAR in perioada 26 martie - 5 aprilie pe un esantion de 2430 de persoane si are o marja de eroare de +/- 2%.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5769 vizualizari

  • -2 (18 voturi)    
    ff (Duminică, 12 aprilie 2009, 12:38)

    iancu [anonim]

    ce stire de kkt . in moldova oamenii mor si voi dati de spre Elena
    • +4 (4 voturi)    
      Asa este! (Duminică, 12 aprilie 2009, 18:39)

      radu [anonim] i-a raspuns lui iancu

      A inceput manipularea cu sondajele, nu?
      Se apropie europarlamentarele si din timp va ocupati si de prezidentiale.
      Iar ne bagati pe gat mizeriile ca sa-i multumiti pe cei care v-au platit sa-i scoateti frumos in sondaje?

      Mai lasati-ne!
      • -3 (3 voturi)    
        Free Gigi, care am tot respectu ! (Duminică, 12 aprilie 2009, 21:25)

        Marean Vanghele for PreshDinte [anonim] i-a raspuns lui radu

        Realitatea tv nu e un post independent, ci sub control si din sondaj se publica bucatile care tin de propaganda politica, nu poate fi luat in serios in ce priveste procentele sau ordinea partidelor mari.
        Ce e sigur:

        -Elena Basescu atrage tineri care pana acum nu se prea interesau de politica sau indecisi care sunt agasati de insultele si bashcalia continua din presa contra unei persoane a carei "vina" e ca e fata "lu cutare". Poate nu ia 6%, dar va trece de 3,33% ! Si va fi o lovitura dura pentru anti-basescieni, sa fie umiliti de aceste "succesuri" :)

        -Vadim&Becali, "tribunul pisicilor" si "maimuta curentata", au devenit foarte populari printre cei care se uita zilnic la OTV, au reusit sa se relanseze in unele categorii sociale sarace, bigote si semi-analfabete, printre oamenii unde nu conteaza absolut deloc cine e si ce vrea parlamentul Europei. Nu e exclus ca extremistii romani sa aiba 2 europarlamentari.

        -E sigur ca si extremistii maghiari vor avea 2 europarlamentari, in special datorita romanilor care nu se duc la vot. In felul asta, Vadim si Becali vor avea cu cine se injura pe holul PE, Tokes&co.

        -PDL si PSD raman marile partide si e cert ca fiecare va obtine 30% din voturi, in acest moment, e baza lor electorala sigura.

        -PNL are o sansa numai daca aduce la vot indecisii si abstentionistii, de scorul de la europarlamentare depinde soarta lui Antonescu. Nu stiu daca isi da seama, insa are tot interesul sa scoata maximum, sa "dea lovitura". Daca trece de 20-25% va fi imediat un partener de coalitie pentru oricare din celelalte, PSD-PDL. Daca Antonescu ramane plafonat la 15% sau chiar mai jos, alianta PSD-PDL ramane la guvernare.
      • 0 (0 voturi)    
        Sondaje transparente online (Luni, 13 aprilie 2009, 20:33)

        cata [anonim] i-a raspuns lui radu

        Pentru evitarea manipularii se poate apela la sondaje on-line, independente si transparente (adica oricine poate vedea rezultatele).
        Cine vrea sa participe poate vota pentru
        "Cine va fi presedintele Romaniei din 2009?" aici:
        http://tinyurl.com/dyfjxy
    • +1 (1 vot)    
      Problema.... (Luni, 13 aprilie 2009, 0:39)

      dami365 [utilizator] i-a raspuns lui iancu

      este ca totusi traim in Romania !!!!! ...si ar fi pacat sa ajunga o handicapata sa ne reprezinte in parlamentul European sau alti analfabeti!!!
  • +11 (13 voturi)    
    la misto (Duminică, 12 aprilie 2009, 12:40)

    Alex [anonim]

    atata ma bazez pe sondajele astea ca pe prezicatoarea HARA
    • -2 (2 voturi)    
      Opresculus e bifat numai in Bucuresti ... (Duminică, 12 aprilie 2009, 17:56)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui Alex

      in restul tarii e quasi-necunoscut si nu interezeaza pe nimeni ..de unde se vede plastografia ,gogomania , marlania si mitocania (nu mai am rima ) sondajului INSOMAR ! erau ceva meciuri in perioada sondajului ....?
  • +10 (12 voturi)    
    Sa fie si real? (Duminică, 12 aprilie 2009, 12:44)

    Mario Popa [anonim]

    "arata un sondaj INSOMAR, realizat la comanda Realitatea TV. "
  • +11 (15 voturi)    
    elena (Duminică, 12 aprilie 2009, 12:50)

    alpha [utilizator]

    daca intra astia in PE suntem un popor de kkt.de fapt si daca nu intra.
    • +6 (6 voturi)    
      .. (Duminică, 12 aprilie 2009, 13:07)

      tudor [anonim] i-a raspuns lui alpha

      ai mare dreptate...
    • +5 (5 voturi)    
      u right (Duminică, 12 aprilie 2009, 13:26)

      mitica [anonim] i-a raspuns lui alpha

      Bine zici !!!
    • 0 (4 voturi)    
      stati linistiti (Duminică, 12 aprilie 2009, 15:20)

      MG [utilizator] i-a raspuns lui alpha

      stati linistiti; cu sau fara Eba tot aia este; Fatuca testeaza limitele ca atata o duce capul. Daca ar putea supune ceva inteligent despre situatia din Basarabia, ar avea si voturi si simpatie si legitimitate. Dar daca Vadim si Becali care se bat cu caraminda-n piept nu o fac, nimeni nu va misca un deget in privinta asta.
  • +12 (18 voturi)    
    Bataie de joc (Duminică, 12 aprilie 2009, 13:03)

    Anti-Insomar [anonim]

    Sondaj facut in bataie de joc. Adica poporul roman este atat de prost incat sa trimita in parlamentul european: o mironosita, un bolnav mintal si un cioban penal? Si chestia cu increderea in Crin...sa ma lase in pace. In afara de latrat la Basescu nu stie, printre altele fiind campion la absente din parlamentul trecut. Cum sa iti creasca increderea in el? Sorin Oprescu? Inca un politician local (zona Bucuresti), nu stiu eu ce vizibilitate/incredere are el prin Arad, Botosani sau Tulcea.
    Sondaj de 2 lei
    • +10 (10 voturi)    
      pt. Anti-Insomar (Duminică, 12 aprilie 2009, 13:19)

      romanul [anonim] i-a raspuns lui Anti-Insomar

      Din nefericire nu suntem prea isteti de moment, daca vrei sa faci ceva pt. Romania partcipa la wikipedia, satele si moumentele romanesti inca nu au fotografii , oricine le poate fotografia, daca intelegi engleza putin, poti traduce articole scurte. Moldovenii din republica citesc in romana pe wiki, in "moldoveneasca" nu exista wiki, desi au incercat oamenii lui Voronin sa faca una.
    • +4 (4 voturi)    
      atat de prost...? (Duminică, 12 aprilie 2009, 13:21)

      Sorin [anonim] i-a raspuns lui Anti-Insomar

      Sper sa ai dreptate si sa nu fie atat de prost cum zici tu. Sincer...dupa alegerile locale eu cred ca este atat de prost incat...
    • -2 (4 voturi)    
      ghinion! >: (Duminică, 12 aprilie 2009, 13:45)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui Anti-Insomar

      Cred ca este...! :(
    • +4 (4 voturi)    
      Nu acuzati sociologii!!! Nu ei sunt autori morali! (Duminică, 12 aprilie 2009, 15:42)

      Observatorul [anonim] i-a raspuns lui Anti-Insomar

      Daca ai stii ce salarii mizerabile au sociologii, ai fi mai tolerant cu aceste sondaje. Nu e nimic rusinos ca sociologii sa se prostitueze pentru cei care dau bani buni.

      Institutele de sondare a opiniei publice sunt printre cele mai putin corupte organisme din Romania. Acolo se stie, vii cu banul, ei semneaza ce vrei tu.

      Coruptia grava este insa acolo unde se neaga existenta ei si se ascund toate lucrurile. Adevarata coruptie este in justitie, in politca, in administratie, in contractarea fondurilor europene.

      PS: Sondajul acesta vrea sa alarmeze oamenii ca nulitati gen Vadim, Becali si Elena Basescu sunt pericole publice, ca vechii decrepiti sunt in cadere libera si ca pe acest vid democratic e loc pentru un anonim ca Crin Antonescu, care, iata, creste :-))))
    • -1 (1 vot)    
      tataie.... (Luni, 13 aprilie 2009, 10:55)

      Mascru [anonim] i-a raspuns lui Anti-Insomar

      Vadim da lectii la toti, da?!

      mergand la extrem, as putea spune ca esti matale bolnav mintal de te iei dupa gura altora, si nu a oricui, ci a acelora care te-au adus in starea de-a merge peticit in dos. iar daca vadim e impotriva astora insemna ca... aaa.. e bolnav, sarcacu

      vezi daca nu te duce capul sa faci o simpla legatura logica?
  • +4 (10 voturi)    
    nu Succesuri, nu.. (Duminică, 12 aprilie 2009, 13:08)

    vasilica [anonim]

    una din marile decizii gresite ale lui Base.. Succesuri n-are nimic in comun cu jobul de europarlamentar. a fost impinsa din spate de pupa-n-spatistii din anturajul lui Base, ca sa-i alimenteze lui Base orgoliul, dar Succesuri chiar nu are stofa. ea e buna de shopping, de cluburi, de plimbat toale si shootinguri in reviste.. o parte solida din popularitatea si suportul pe care si-le pierde Base se datoreaza acestui gest..
    • +3 (5 voturi)    
      pacalici (Duminică, 12 aprilie 2009, 18:44)

      mariuca [anonim] i-a raspuns lui vasilica

      Si eu cred ca o parte din conducerea PD-L alimenteaza orgoliul lui Basescu tot ridicand-o in slavi pe fiica lui.
      Ca sa poata pica si mai de sus, pentru ca atunci caderea este si mai dureroasa si sa scape de autoritatea lui si sa o scoata si pe ea din conducerea tineretului PD-List, sa lase loc altora care au muncit pentru partid si nu sunt recompensati cu functii publice de unde pot si ei stoarce banul public.
  • +4 (4 voturi)    
    eii (Duminică, 12 aprilie 2009, 13:11)

    andrei [anonim]

    nu vor fi eficienti in parlament.
    nu stiu cat isi vor tine fundu` pe acolo.
    • +3 (5 voturi)    
      4 ani (Duminică, 12 aprilie 2009, 13:46)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui andrei

      Nu ii da nimeni afara din Parlament, acolo nu au "fisha postului"... >:
  • +4 (10 voturi)    
    . (Duminică, 12 aprilie 2009, 13:20)

    Mda [anonim]

    e clar, ma mut in america, daca astia ne reprezinta in europa :|
    • -4 (6 voturi)    
      stai acolo nene (Duminică, 12 aprilie 2009, 16:03)

      ha ha ha [anonim] i-a raspuns lui Mda

      Ca aici trebuie sa muncesti nu sa -ti pierzi timpul sa comentezi articole. Sau asta e jobul tau?
  • -4 (10 voturi)    
    aaauuuu , viata mea !!! (Duminică, 12 aprilie 2009, 13:21)

    roman [anonim]

    vai de capul si de zilele noastre......deja m-am enervat si cred ca n-o sa mai merg la vot.
    • +9 (9 voturi)    
      mergi la vot! (Duminică, 12 aprilie 2009, 14:00)

      alpha [utilizator] i-a raspuns lui roman

      daca toti ne enervam si nu mergem la vot se duc manelistii, vadimistii si becalistii si atunci sa vezi reprezentare! poti sa te tot enervezi dupa aia.
      • +1 (1 vot)    
        sa voteze daca vor si pot (Luni, 13 aprilie 2009, 1:46)

        Rumalun1st [utilizator] i-a raspuns lui alpha

        Nu stiu de unde mentalitatea asta: Ca daca nu ne ducem noi tinerii se duc pensionarii sau daca ne ducem noi fanii de Sprite se duc cei cu Cola.... Pan' la urma se duce orice cetatean care are dreptul asta legal si care spera ca gestul lui alegerea lui va determina sau va contribui la o schimbare in bine. Asta e spiritul alegerilor libere nu a pus-ul la loterie cu gasti organizate. Bahtalo!
    • -2 (6 voturi)    
      cea mai buna solutie (Duminică, 12 aprilie 2009, 15:33)

      The Saker [utilizator] i-a raspuns lui roman

      este sa mergi la vot, dar sa iti anulezi votul !
      asa trebuie sa iti numere votul, deci nu ti-l poate fura, si pe de alta parte nu iti delegi puterea hotilor si curvelor politice.
  • -10 (10 voturi)    
    interesant (Duminică, 12 aprilie 2009, 13:24)

    jp [anonim]

    daca pana si insomar da rezultatele acestea inseamna ca sunt pe aproape. bravo elena
  • +5 (5 voturi)    
    Ioropo, te iubim, /cu Becali si Vadim. (Duminică, 12 aprilie 2009, 13:26)

    Viq [anonim]

    Stau de vorba io cu mine,
    (Marius mi-a bagat în minte)
    Cum dracu o fi mai bine ?
    Preşedinţ ? Sau prinţudinte ?
    ......................................................
    Ce ne trebe preşedinte,
    Când ne comportăm ca-n hrubă ?
    Când dau să ne reprezinte
    Candidaţi direct din dubă ?

    Interesecţii dau în clocot....
    "Să-mi sugeţi.." s-aude tare.
    Zbiară într-un "Dang" de clopot,
    Un Maybach din difuzoare.
    ................................................
    • +3 (3 voturi)    
      prostia nu doare (Duminică, 12 aprilie 2009, 15:09)

      candidat [anonim] i-a raspuns lui Viq

      Nu doare nicicum prostia,
      De-asta nu se sinchisesc!
      EBa, Jiji au mandria
      De a fi ce-i romanesc.

      Becali:
      La Bruxelles merg cu tarie,
      Democracy sa cladim,
      Si-asa scap de puscarie,
      Multumita lui Vadim

      Elenutza:
      Tati, sunt parlamentara
      Ca o varza de Brussel,
      Ce pacat ca n-ai fost iara
      Votat si tu "prezidel"

      Uite-asa-i condus poporul
      De-ageamii si de prostutze,
      Asta ne e viitorul,
      Cind votam cu gind la "pitze"

      Si din tara cea bogata a mai ramas de furat
      Numai votul pentru Base, pentru primul ei barbat.
      Insa licuriciul mare si cu ursul de la est
      Sint prea satui de prostie, ca sa fie happiest.

      Iar noi facem poezie, cu un aer de horror
      Fi'nca-n veci n-o sa mai fie-n tara asta domnitor
      Precum Tepes, precum Cuza, sa-i omoare-n teapa iar
      Pe prosti, hoti si politruci, Tarii facindu-i un dar.
  • +7 (9 voturi)    
    Sondaj. (Duminică, 12 aprilie 2009, 13:31)

    drona [utilizator]

    EBa....as,cum vine asta?In PE ?Da' chiar ne cred prosti.Si daca intra,intra ca urmare a unei fraude masiva,ca Voronin.
    • +4 (4 voturi)    
      Aiurea... (Duminică, 12 aprilie 2009, 14:00)

      Psycon [utilizator] i-a raspuns lui drona

      Din moment ce politicienii romani sunt sunt in majoritate incompetenti nu vad de ce nu ne-ar reprezenta niste persoane incompetenste si la PE.
  • 0 (2 voturi)    
    re (Duminică, 12 aprilie 2009, 13:54)

    re [anonim]

    oameni buni voi sunteti pe bune sau v-ati pierdut si ultima bruma de bun simt ?
  • +7 (7 voturi)    
    Sa intre si Nicolae Guta... (Duminică, 12 aprilie 2009, 14:02)

    traian [anonim]

    In aceste conitii este imperios si necesar sa plece la Parlamentul European , sa ne lase si Adi de Vito si Guta si Mircea Geoana si Hrebengiuk si Victor Ponta si mircea Dinescu si Simona Sensual sau Angela Similea cu Benone Sinulescu
  • +9 (9 voturi)    
    Sondajul de la sonda (Duminică, 12 aprilie 2009, 14:17)

    Frobenius [anonim]

    Lipseste o informatie din sondaj.
    Citi se vor mai prezenta la vot?
  • +1 (1 vot)    
    alegeri europarlamantere (Duminică, 12 aprilie 2009, 14:51)

    Duiliu [anonim]

    Aceasta se va intampla cu o singura conditie. Ca alegerile sa fie "libere" si "democratice" la fel ca in Republica Moldova. Oare chiar nu realizeaza nimeni ca mizeria in care suntem bagati (minciuna, nerespectarea promisiunilor electorale, cresterea somajului, cresterea preturilor necontrolat si nejustificat, lipsa locurilor in spitale, lipsa locurilor la gradinite, nemultumirile personalului medical si a celui didactic, a personalului militar, introducerea de noi taxe si impozite, Impozitul pe pungile de plastic si pe peturi, gunoaiele menajere care ne sufoca spatiile care lipsesc intre blocuri, starea drumurilor si a cartierelor fara canalizare, etc vor determina populatia sa nu vina la vot ? Si atunci cine va vota ca sa trimitem o mana de oameni fara nici-un merit fata de Romania ca sa capete 4 ani salarii grase ? Noii nascuti si decedatii.
  • +3 (5 voturi)    
    Sondaj bizar (Duminică, 12 aprilie 2009, 15:07)

    sadwank [anonim]

    Mi se pare cam ciudat sondajul asta. Nu stiu de Becali si Vadim, dar Elena sigur nu se califica. Dar cea mai mare ciudatenie e locul doi ocupat de Oprescu. Cum de mai au romanii incredere in el cind n-a facut nimic din ce a promis? Probabil ca atia de la Realitatea au facut sondajul in rindul publicului de la Antene.
  • +5 (5 voturi)    
    asa ne trebuie (Duminică, 12 aprilie 2009, 15:14)

    odorica ion [utilizator]

    asa ne trebuie. Dumnezeu nu da cu parul.
  • +5 (5 voturi)    
    Sondajele in Romania nu mai au.... (Duminică, 12 aprilie 2009, 16:32)

    judex1 [anonim]

    nici o credibilitate. Numai manipulari! In primul rand am vazut cu totii marsava si nerusinata manipulare de la ultimele alegeri parlamentare, iar, in al doilea rand, cei care raspund la sondaje nu merg la vot, asa ca sunt vax. Sa le creada cine le face si cei care vor sa le foloseasca pentru manipulare!
  • +1 (5 voturi)    
    nista gaini (Duminică, 12 aprilie 2009, 17:20)

    kronk [anonim]

    Or sa rida si cu partea dorsala gainile din europa.Cu un wc-tudor de balaceanca cu un jiji ANALfabet si cu bilbiita cea mica romania o sa intre in topul de comedii.Marii comici ai europei.
  • -2 (4 voturi)    
    Si daca mor ce? (Duminică, 12 aprilie 2009, 19:20)

    unul [anonim]

    si daca mor oameni in Moldova ce?Pai daca sant dobitoci si au votat tot comunisti.A ramas unioca tara din fosta URSS care este condusa de comunisti.Poate sa faca opozitia de acolo mii de mitinguri ca prostimea tot comunisti va vota.acolo sant asa indoctrinati ca ei cred ca daca partidul comunist nu va mai exista se va sfarsi lumea.Daca as vedea ca se strang cu zecile de mii in piata din chisinau as avea compasiune ptr un biet popor,dar acnd vezi ca ii doare in cot ca sant condusi de comunisti retrogazi de ce sa le poarte romania grija.Ce aleg aia culeg.Motive ca frica de aia nu fac mitinguri,motive din astea nici sa nu aud.Nici in coreea comunista nu e ca la moldoveni.Texte ca le e frica.LE palce sub comunism.
  • -2 (4 voturi)    
    Sondajul INSOMAR, o manipulare marca Vantu! (Duminică, 12 aprilie 2009, 19:30)

    Impotriva prostiei din tara [utilizator]

    In Decembrie, Vantu, prin una din firmele sale a furat prin eludarea TVA 60 de milioane de euro! Dupa ce a bagat in mizerie aproape 1000000 de romani, a furat un miliard de euro prin afacerea FNI,Vantu a mai furat alte 60 de milioane ca nu ii ajungea. Si pentru ca a fost prins de Traian Basescu incearca sa-l santajeze pe acesta aruncand toate porcariile posibile pe piata. La ultimele alegeri INSOMAR este institutul care a dat cu 6 procente in avans PSD peste PD-L la iesirea de la urne ca DUPA NUMARAREA VOTURILOR SA FIE INVERS. Disperarea fostului puscarias este enorma, inchisoarea este mai aproape de el ca oricand si se pare ca a innebunit. Datele din sondaj sunt mincinoase, ultimele sondaje ale partidelor aratand PD-L CU MULT IN FATA CELORLALTE. Faptul ca sondajul ne arata increderea in personalitati politice si nu intentia de vot sunt alte manipulari ordinare ale lui Vantu. In luna martie, Realitatea TV a pierdut 20% din telespectatori, ceea ce inseamna 40000, ceea ce inseamna enorm. Inca 3 luni si postul se inchide! Cei trei moguli sunt disperati, parnaia e mai aproape de ei ca niciodata.
  • +5 (5 voturi)    
    Poate ca... (Duminică, 12 aprilie 2009, 19:52)

    Cristi [anonim]

    ... de data se va duce lumea la vot ca sa putem evita sa fim reprezentati de asemenea creaturi in PE. Va rog, va implor chiar sa mergeti la vot pentru a nu mai lasa pe altii sa faca jocurile si sa-si bata joc de noi.
  • +3 (3 voturi)    
    de ce ... (Duminică, 12 aprilie 2009, 19:55)

    Emma Heart [utilizator]

    ... va ofticati ?

    astia's alegatorii, astia's policienii.
  • +3 (5 voturi)    
    Cred (Duminică, 12 aprilie 2009, 20:13)

    HCL [anonim]

    ca este normal ca fata lui basescu sa intre in parlamentul europeean. trebuie sa fie si acolo o proasta de care sa se rada , nuh ?
  • +1 (1 vot)    
    Mai oamenilor! (Luni, 13 aprilie 2009, 8:18)

    Vali Cel Batran [anonim]

    o parte dintre voi are impresia ca in parlamentul european sunt trimisi de catre celelalte tari (altele decat romania) numai oameni din cea mai cea crema a societatii lor. ei bine va inselati amarnic! si pe acolo ca si pe aici functioneaza din plin pilele si ajutorul fratesc si ajung in parlament tot felul de specimene ca daca le-ati cunoaste v-ati pune miinile in cap. ba chiar si prin parlamentele locale. sa luam de exemplu anglia unde camera lorzilor este constituita in principal din lorzi mostenitori de titlu. asa ca unde e o caruta de prosti, mai merg si cativa din romania, ca nu se baga de seama! va mai dau un exemplu de pe la noi! funar! a mancat baiatul asta paine de parlamentar roman 8 sau 12 ani ba a mai fost si primar de cluj si el saracul nu prea stie de ce se scoala dimineata. elena vorbeste tiganeste si mai scoate perle pe gura dar trebuie sa recunoastem ca are vointa si mai spune ca are si ceva carte. si funar are! de unde oare or fi primit astia atata carte! ori profesorii lor s-au lasat pacaliti ori au tot atatea cunostinte ca si ei. naiba stie! ! ! !
    • 0 (0 voturi)    
      Ai dreptate... (Luni, 13 aprilie 2009, 17:23)

      judex1 [anonim] i-a raspuns lui Vali Cel Batran

      Camera lorzilor colcaie de poponari si agenti KGB.
  • +2 (2 voturi)    
    rusinos (Luni, 13 aprilie 2009, 9:24)

    cetateni [anonim]

    Este rusinos,pentru noi,ca natie,sa ne reprezinte astfel de oameni!
  • +2 (2 voturi)    
    La mai mare (Luni, 13 aprilie 2009, 10:05)

    Mizerabilul [anonim]

    Bravo EBA,bravo IOANA,pusculitele tatii,nu va lasati ,ca voi stiti ca mare-i gradina Domnului si multi prosti in ea,care dau cu votul,ca doar este democratie.Bravo Vadim,Bravo Gigi hai si voi in PE,ca e mai bine decat la mititica.Ce bine ca sunt atatea subgenii cu drept de vot,adevarat ca unul de bucata dar sunt multi si ei stiu ca prostia nu doare,uneori e chiar o stare de bine.La mai mare !
    Traiasca prostia !Sa promovam nulitatile ! Sa traim bine in mizerie !
  • -1 (1 vot)    
    Sondaj (Luni, 13 aprilie 2009, 10:36)

    Gabi [anonim]

    Sondaj facut la comanda Realitatea TV.Deci,ne-am lamurit!Normal sa-l creasca pe Crin,Oprescu!Dar pe ce baza a crescut floarea ofilita,Mireille M.-Crinulet ,in aceasta factura de sondaj?Ca nu a facut absolut nimic-ca deobicei decat sa dea din gura!
  • -1 (1 vot)    
    cata importanta dati sondajului (Luni, 13 aprilie 2009, 10:48)

    Nicu [anonim]

    Cum sa nu fie in declin Boc ( si PDL-ul, PSD-ul, nu, desi e in aceeasi guvernare)) si Traian Basescu cand presa nu face altceva decat sa dea in ei, sa-i judece, sa le urmareasca "in negativ" orice miscare. Chiar nu va ganditi ca suntem, ca toata lumea, de altfel, in criza? Nu ajutati deloc guvernul, ca sa poata sa ne scoata din aceasta criza. Ba din contra, se doreste adancirea ei, iar "telespectatorul" deja este manevrat in acest sens. De tras, vor trage tot oamenii simpli.
    • 0 (0 voturi)    
      sa ajutam guvernul? (Luni, 13 aprilie 2009, 12:18)

      clujean [anonim] i-a raspuns lui Nicu

      cum, maica? tacand din gura si facandu-ne ca nu vedem ca indivizii astia au castigat alegerile prin minciuni ordinare? pai ori fac ce au promis, ori se cara dracului si facem un guvern de tehnocrati and amin! dar nu mai cere ajutor pt guvern, fiindca el e facut sa ne ajute, nu viceversa!
  • +1 (1 vot)    
    Sondajul (Luni, 13 aprilie 2009, 10:53)

    Bucurel [anonim]

    Lasati-o pe EBA sa evolueze: va rade pulimea ca la dresura de foci: uuh, uuh, uuh! E normal sa fim reprezentati de Vadim, Jiji, EBA, Rares care da cu pumnu si alte hahalere. Sunt specimene ale politicii din Romania si asa voteaza lumea. E trist, dar nu se poate face nimic cu mamaliga romaneasca.
  • -2 (2 voturi)    
    Si ce daca? (Luni, 13 aprilie 2009, 11:26)

    lordul [anonim]

    Ce probleme domnule ! Ce daca intra in parlamentul european Vadim ? Sau Becali ? E posibil sa fie mai buni ca cei de pana acum. Nu aveti ce scrie ? Legat de fata Elena Basescu, va pute grija de o tanara. Daca o alege poporul e normal. Voi ce vreti, sa intre cine vrea Ilici Iliescu sau Nastase ,sau Tradiceanu ?
  • +1 (3 voturi)    
    caragiale avea dreptate (Luni, 13 aprilie 2009, 11:57)

    andrei [anonim]

    nu`mi ramane sa zic decat ca pt noi caragiale a fost un nostradamus al clasei politice romane, demagogie, nepotism si multa prostie. Acestea sunt ingredientele pentru o tara in care prostia,hotia violul si crima sunt promovate in mass media. Societatea romaneasca este in cadere libera. Emigrati cat mai puteti si lasati hotii in tara hotilor
  • 0 (0 voturi)    
    Sondaj (Luni, 13 aprilie 2009, 16:07)

    drona [utilizator]

    Sondajul este bun,mobilizator,a scos la suprafata nulitatile.Astfel,un numar mai mare de votanti se vor exprima in consecinta.Succesuri !
  • 0 (0 voturi)    
    Iata ce spune Dan Andronic pe danandronic.ro: (Luni, 13 aprilie 2009, 16:42)

    Marian [anonim]

    Rezultatele INSOMAR pentru alegerile prezidenţiale: Băsescu 44 la sută, Geoană 19 la sută, Crin Antonescu 17 la sută. În turul doi, Băsescu îi bate pe amândoi!
    Cititi si veti vedea ca nu exista nici o sansa sa-l bata cineva pe Traian Basescu!
  • 0 (0 voturi)    
    AOLEO !!! (Marţi, 14 aprilie 2009, 9:37)

    liviu_ [utilizator]

    frate... pai cu vadim, cu becali si cu baseasca in parlamentu auropean... ne facem de cacao de tot...

    bine si daca ies astia la europarlamentare, avem inca o dovata ca suntem mai prosti decat am crezut pana acum...
  • 0 (0 voturi)    
    Lista este incompleta (Marţi, 14 aprilie 2009, 9:54)

    Deci [anonim]

    Asteptam candidaturile lui Tolea, Magda Ciumac, Piticu Porno, Laura Andresan, Giovani Becali, Nikita, Zmarandescu, Sexy Braileanca si Moartea din Carpati pentru a completa lista. Bravo Romania!
  • 0 (0 voturi)    
    daca cei trei sunt alesi... (Marţi, 14 aprilie 2009, 10:25)

    daca [anonim]

    daca cei trei au sa iasa europarlamentari ma mut din Romania... nu mai suport sa vad ce nonvalori avem ca modele, conducatori!