Traian Basescu a participat, la Poiana Brasov, la intalnirea informala a conducerii PDL

de L.P.     HotNews.ro
Sâmbătă, 17 ianuarie 2009, 22:29 Actualitate | Politic


Presedintele Traian Basescu a participat, sambata seara, la complexul Miorita din Poiana Brasov, la intalnirea informala a democrat-liberalilor. Conducerea PD-L si grupurile parlamentare au discutat in acest week-end, la Poiana Brasov, prioritatile legislative pentru sesiunea care va incepe in luna februarie.


Seful statului a sosit la hotelul Miorita, alaturi de sotia sa, Maria Basescu, in jurul orei 21:00 si a stat aproximativ doua ore alaturi de democrat -liberali. Conform surselor Hotnews.ro Traian Basescu a stat la masa cu liderii PD-L si si-a manifestat multumirea ca grupurile parlamentare ale partidului s-au marit in urma alegerilor din 2008.

Aceleasi surse sustin ca presedintele nu a tinut nici un discurs doar s-a conversat cu membrii democrat-liberali si a ascultat muzica.

La finalul intalnirii, intrebat de presa, deputatul PD-L, Valeriu Tabara a declarat ca presedintele a venit sa vorbeasca si sa se simta bine alaturi de partidul care l-a condus. "E dreptul lui sa vina aici. Dupa o zi grea, cu discutii furtunoase, avem si noi dreptul sa ne relaxam", a comentat Valariu Tabara.

Traian Basescu a parasit petrecerea democrat-liberalilor dupa aproximativ doua ore fara a face declaratii de presa.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1646 vizualizari

  • +3 (7 voturi)    
    ahaaa (Sâmbătă, 17 ianuarie 2009, 22:33)

    starchaser [utilizator]

    se pare ca m-am inselat cand am scris aici http://www.hotnews.ro/stiri-ultima_ora-5336529-sedinta-colegiului-director-poiana-brasov.htm ca o sa fie teleconferinta... mai marele carmaci a ales sa mearga acolo sa ii puna putin la punct.. :)
  • +3 (7 voturi)    
    He, he... Valeriu Tabara... ... ... (Sâmbătă, 17 ianuarie 2009, 23:00)

    aha-aha [anonim]

    He, he... Valeriu Tabara... ... ... Prin cate partide, prin ce partide a trecut domnul Tabara?
    • -3 (3 voturi)    
      da (Duminică, 18 ianuarie 2009, 10:48)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui aha-aha

      Nu prea are importanta daca acum este in partidul cel mai bun. Si partidele s-au schimbat pe parcurs (PNL-ul lui Stoica, lui Stolojan, lui Iuda Tariceanu cel intrat in umbra uitarii).
  • +2 (6 voturi)    
    sezonul de ski (Sâmbătă, 17 ianuarie 2009, 23:02)

    nedumeritu [anonim]

    Se pare ca guvernantii isi vor muta in curand sediu:
    iarna la munte si vara la mare.Intre ele prin srainatate.Oare daca tot este an de criza nu ar fi mai ieftin daca ar tine sedintele la Bucuresti? Ori criza si austeritatea sunt doar pentru noi?
  • +4 (10 voturi)    
    da' parca (Sâmbătă, 17 ianuarie 2009, 23:13)

    Codruta N [utilizator]

    ... Presedintele era NEpolitic... nuuu? Sau asa zice in, cica, Constitutie...?

    Apropo: benzina o deconteaza la Presedintie? Sau la Partid? Sau o plateste din buzunarul personal?

    O fi mers cu Loganu'? >:)
    • -2 (6 voturi)    
      e ca-n codru, codruta: (Duminică, 18 ianuarie 2009, 7:59)

      Doboritorul de Bizoni [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

      tie cind ti se deplaseaza unica idee (anti-base, permanent) prin creierul mic care se crede mare, cine iti deconteaza oboseala la care il supui pe unicul tau neuron? intreaba-l pe nen'tu, tradatoriceanu, pe banii cui i s-au marit averile in anul trecut de doar 50 de ori? poate p-ai lui unchiu' patriciu? noooo, p-ai fraierilor cu creierul spalat care tot latra anti-base.
      • +1 (5 voturi)    
        deci am iarasi dreptate >: (Duminică, 18 ianuarie 2009, 11:35)

        Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui Doboritorul de Bizoni

        Dupa expresiile pe care le folosesti, deduc ca IAR nu ai argumente (mai multe decat, vorba ta, poate produce un singur neuron - si acela cam flescait) asa ca recurgi la ce recurge orice securist banal si fara educatie: atac la persoana, daca tot nu te poti lega de idee "per se" >:

        Tin sa-ti amintesc ne-stimabile, ca NU EU traiesc din banii lui Basescu (eu muncesc cinstit, spre deosebire de el) - ci EL traieste din banii mei!!!

        Asa ca am tot dreptul sa imi pun intrebari referitoare la el - ba chiar si sa ii pun LUI intrebari!

        Si la fel si tie - pentru ca si TU traiesti din BANII MEI!
    • -1 (7 voturi)    
      Codruta , paduricea ta sta in picioare ? (Duminică, 18 ianuarie 2009, 9:33)

      nasha Reta [anonim] i-a raspuns lui Codruta N

      te plictiseti, copila, in opozitie ?,acum stai acasa nu mai umpleti hotelul lui Rusanu sa ii faceti dever gainarului (creste si gaini ,rasa de Opozitie) mai mult clocitoare decat ouatoare
      • 0 (4 voturi)    
        >:) (Duminică, 18 ianuarie 2009, 11:38)

        Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui nasha Reta

        Eu NU sunt in opozitie (ca nu sunt in nici un partid) - dar voi veti AJUNGE in opozitie!

        Si chiar mai CURAND decat credeti - iar data viitoare, cand se va mai pune problema de "baraj" (ca in 2004, cand Base a castigat "la mustata" in fatza lui Nastase SI pentru ca l-am sustinut eu... si altii... shame on me), am sa imi aduc minte CUM ne-ati tratat atunci cand am pus intrebari pertinente, CUM v-ati stropsit la noi, CUM ne-ati insultat (pe acestia care v-am votat candva), CAT de marlaneste v-ati folosit de banii NOSTRI - si fiti SIGURI ca nici eu, nici prietenii mei, nu vom repeta greseala din 2004!
        • -2 (2 voturi)    
          stai blanda Padurice ,nu rupe lantul .. (Duminică, 18 ianuarie 2009, 16:55)

          nasha Reta [anonim] i-a raspuns lui Codruta N

          Padurice maman ,mai escroci ca liberalii nu poti sa gasdesti alta gasca partinica oricat te-ai forta ! dar asa esti tu 'sfioasa si ti se pare cam groasa' ;nu te mai baga in taratele liberale ca te mananca alde Tariceanu
        • 0 (0 voturi)    
          cand (Duminică, 18 ianuarie 2009, 20:14)

          Nichipercea [anonim] i-a raspuns lui Codruta N

          Nu sunt membru de partid dar nu inteleg cand a putut PDL sa se foloseasca de banii Dvs. !? In 2005 - 2006 a fost liniste iar in 2007-2008 a fost la guvernare alianta PNL-PSD.
          Iar la intrebari au raspuns unii si altii poate fara de partid asa ca nu ai de ce sa fii suparata. Multe intrebari sunt puse piezis, asa, in bataie de joc, si cum poti sa raspunzi altfel la ele !?
    • 0 (4 voturi)    
      da (Duminică, 18 ianuarie 2009, 10:45)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui Codruta N

      Intalnirea a fost organizata de brasoveni pentru stabilirea masurilor necesare ca sa mearga Romaniei mai bine. E criza de timp, criza economica, e o crima sa-ti permiti ragazuri chiar si in week end. Acum este necesara o activitate non stop, ca in razboi.
      E drept ca precedentii se intruneau la Monaco, Copacabana sau la Viena dar actualii nu sunt atat de bogati si nu-si permit. Mai nou, o anumita doamna organizeaza sejururi pentru cei din Monaco, Viena, etc pentru cunoasterea frumoaselor meleaguri romane, pentru a aduce bani si nu pentru a-i arunca la straini.
      Fii mai optimista si bucura-te ca ai scapat de liga PNL - PSD.
      Il presidente s-a dus cu loganul nu cu vreun Citroen precum alti mafioti care ne concureaza la sange Dacia si submineaza economia nationala.
      Benzina a platit-o din buzunarul sau de week end precum si marele Ilici bolsevicul sau Iuda Tariceanu o fac in cazuri similare.
      • -1 (3 voturi)    
        ok (Duminică, 18 ianuarie 2009, 11:40)

        Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui Alex

        Uite si un raspuns normal (sper ca e si adevarat), multumesc!

        Doamna de care vorbesti (aceea cu "sejururile") e cumva patroana de agentie de turism? Sau agent vanzari?
        • -1 (3 voturi)    
          dansii (Duminică, 18 ianuarie 2009, 13:19)

          cristi [anonim] i-a raspuns lui Codruta N

          Adaug si eu ca in Poiana Brasov il presidente s-a deplasat cu trasura cu cai romanesti pentru a economisi benzina scumpa din Kazahstan (ca noi nu mai avem).
          O anumita doamna face reclama Romaniei pentru a seduce anumite persoane sa vina in tara. La treaba asta profita patroanele agentiilor de turism, agentii de vanzari si in final Statul care a angajat-o pe doamna si care ia impozite pe activitatile respective.
          Oamenii politici merg inainte sa deschida drumuri iar agentii economici sunt cu ei sau dupa ei si fac afacerile profitabile pentru tara lor. Dar e un lucru atat de cunoscut si de banal incat nu stiu ce gaga mai pune astfel de intrebari !?
        • -1 (3 voturi)    
          doamna (Duminică, 18 ianuarie 2009, 13:37)

          Cristi [anonim] i-a raspuns lui Codruta N

          Eu mai adaug ca il presidente s-a plimbat prin Poiana Brasov cu o trasura cu cai romanesti pentru a economisi benzina din Kazahstan (ca noi nu mai avem).
          Doamna s-a dus sa seduca persoane din alte tari sa viziteze Romania. De aceasta profita patroanele agentiilor de turism, agentii de vanzari si in final Statul (adica noi) care avem locuri de munca si luam impozite pentru toate cele.
          Dar aceasta actiune este atat de utilizata (vezi avioanele lui Ilici pline cu patroni - chiar si cu vestitul Hayssam) incat numai un gaga mai poate face comentarii pe alaturi. Macar daca s-ar duce toti ministrii sa aduca musterii in ramurile lor (agricultura, industrie, IMM).
          Pacat ca pana acum s-a castigat bine la importatori care au pus pe butuci agricultura, industria, mestesugurile. Slaba politica am dus, niste neputinciosi. Ar fi trebuit ca profiturile de la import sa se impoziteze cu 80 % nu ca la Iuda Tariceanu care si-a marit veniturile de 50 de ori din importuri de marfuri concurente brandurilor romanesti. Rusine sa-i fie ca a contribuit la subminarea economiei nationale precum si predecesorul sau Ceausescu. Ala a a patit ce-a patit dar asta nimic, mai si cuvanta ca un nesimtit ce este.
    • +1 (1 vot)    
      Parca el stie ce inseamna (Duminică, 18 ianuarie 2009, 19:01)

      alina [anonim] i-a raspuns lui Codruta N

      Parca Basescu stie ce inseamna separarea puterilor in stat.

      Nu ati vazut la stiri ce mai dansau cu foc in restaurant? E greu cu atatea probleme de rezolvat, nu? Ce le pasa lor?
  • +3 (3 voturi)    
    iata o prioritate (Sâmbătă, 17 ianuarie 2009, 23:50)

    sandu [anonim]

    PNL si PDL sa initieze in parlament schimbarea legii Voiculescu. Daca o lege e proasta si contrara legislatiei UE, ea trebuie schimbata. Parlamentarii PDL si PNL sa nu mai doarma cu gindul doar la ciolan ci sa schimbe legile in bine, cu votul lor majoritar in parlament. De asemenea sa reclame aceasta lege debila la Curtea europeana de justitie, sa vezi cum ne condamna EU sa ne corectam legile.
    • 0 (2 voturi)    
      Care PNL majoritar bre?! (Duminică, 18 ianuarie 2009, 0:44)

      un roman [utilizator] i-a raspuns lui sandu

      Trezeste-te! Majoritatea o asigura acum PD-L + PSD + PC, in traducere libera PCR la mana a doua!
    • 0 (4 voturi)    
      care pdl (Duminică, 18 ianuarie 2009, 1:34)

      gogu [anonim] i-a raspuns lui sandu

      pai pdl a votat legea voiculescu anu trecut, ce sa mai schimbe?
  • +1 (7 voturi)    
    hi (Duminică, 18 ianuarie 2009, 0:14)

    cristi_21 [utilizator]

    cata sfidare,cata nerusinare din partea piratului.
    nu mai are minimul bun simt sa se prefaca ca nu se baga in politica partidelor. gata, de acuma e direct pe fata!
    • -1 (5 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Duminică, 18 ianuarie 2009, 0:36)

      [anonim] i-a raspuns lui cristi_21

    • 0 (6 voturi)    
      pe fata e doar indoctrinarea inversunata anti-base (Duminică, 18 ianuarie 2009, 8:03)

      Doboritorul de Bizoni [utilizator] i-a raspuns lui cristi_21

      luati si voi o pauza, mai rasfirati-va: turnatori de-ai lui voiculescu, pertroliberali nomenclaturisti de-ai lui gizela vass, cirpe kaghebiste de-ale lui ilici iliescu si nepotei pidosnici de-ai matusii tamara.
    • -3 (5 voturi)    
      trebuie (Duminică, 18 ianuarie 2009, 10:54)

      cristi_22 [anonim] i-a raspuns lui cristi_21

      Sunt vremuri grele, nu mai e timp de pauze si plimbari pe la Monaco, Viena sau Copacabana cum faceau ceilalti guvernanti. Romania e frumoasa si de ce sa dam banii la straini in loc de a-i da romanilor nostri !? Ei n-au voie sa traiasca mai bine !?
      Prea bunul presedinte nu are liniste pana nu vede lucrurile puse pe o directie buna. E un an greu, suntem in razboi cu criza. Nimeni nu mai ia week end -uri sau concedii.
    • 0 (2 voturi)    
      asta te deranjeaza ? (Duminică, 18 ianuarie 2009, 12:10)

      directia 5 [anonim] i-a raspuns lui cristi_21

      ca base 'nu se preface' ? eu tocmai lipsa lui de falsitate si sinceritatea-chiar si atunci cand da cu picioru' in pamant-apreciez
      • +1 (1 vot)    
        Piratul (Duminică, 18 ianuarie 2009, 16:29)

        Batranu [anonim] i-a raspuns lui directia 5

        Base e pirat de ultima speta care s-a dus la Brasov ca sa pregateasca regulile pentru lupta ce va veni :

        1.Modificarea Regulamentului Camerelor pentru a putea trimite spre cercetare pe cine vrea fara aprobarea Parlamentului.

        2.desfiintarea imunitatii parlamentare , nu si a celei prezidentiale , pentru a se putea rafui mai usor cu opozantii politici.

        3.Culmea nesimtirii - Presedintele poate fi pus sub acuzare numai in cazul tradarii.In rest marinaru' poate sa faca orice , sa conduca baut , eventual sa omoare pe cineva in accicent si sa nu pateasca nimic etc.

        Si alte balarii de care ti se face lehamite......
        Oricum il va urma pe Gica Bush , mentorul lui.....
  • -1 (7 voturi)    
    Nu va e jena sa-l criticati? (Duminică, 18 ianuarie 2009, 0:43)

    un roman [utilizator]

    Avea si el nevoie sa se dea cu snowmobilul ca doar cine altcineva sa gazeze ursii direct in barlog?!

    Hai basescienilor, va astept cu minusurile!
  • -3 (3 voturi)    
    lui Sandu (Duminică, 18 ianuarie 2009, 0:55)

    Paraschiv Vasile [anonim]

    Legea Voiculescu este in spiritul legilor U.E. Curtea Europeana a Drepturior Omului (CEDO) a dat intotdeauna solutii in favoarea chiriasilor evacuati de fostii proprietari in baza unor hotariri ale instantelor judecatoresti romane statul roman fiind obligat sa anuleze acele hotariri judecatoresti si sa plateasca despagubiri. Prin Legea Voiculescu se pune capat unor asemenea posibilitati, fostii proprietari putind primi despagubiri in bani la pretul pietii. Se pune capat unor speculatii imobiliare de care au profitat samsarii.
    • +3 (3 voturi)    
      gresesti! legea V= absurditate (Duminică, 18 ianuarie 2009, 11:28)

      sandu [anonim] i-a raspuns lui Paraschiv Vasile

      Gresesti complet! Singura decizie in favoarea unui chirias (Raicu vs Romania) a fost in cazul particular cind chiriasei i se daduse anterior o decizie favorabila definitiva si apoi s-a revenit in recurs de anulare. Dar chiar si in acest caz decizia a fost inapoierea apartamentului sau darea de despagubiri pt chiriasa. Pina la urma i s-au dat despagubiri pt ca statul nu putea din nou sa ii scoata din apartament pe vechii proprietari ca in 1945. Iar pt procesele CEDO care dau cistig proprietarilor, sint sute, vezi site-ul avocatei http://soniacososchi.blogspot.com/search/label/Art.%201%20din%20Protocolul%20nr%201
    • +2 (2 voturi)    
      despagubiri (Duminică, 18 ianuarie 2009, 12:03)

      gepeto [anonim] i-a raspuns lui Paraschiv Vasile

      Esti foarte galanton. Proprietarilor despagubiri la pretul pietei din banii nostri, iar escrocii raman cu casele cumparate la pretul de rahat stabilit de clica de beneficiari ai acestor tranzactii rusinoase.
      De ce nu li se returneaza chiriasilor valoarea platita reactualizata, iar proprietarilor sa li se returneze proprietatile in natura.
      Reaua credinta a guvernantilor a fost de la inceput. Ei aveau evidenta clara a bunurilor confiscate. Ar fi trebuit sa le declare si sa solicite intr-un timp limitat potentialilor pretendenti sa-si depuna cererile, dupa care urma analiza acestora si restituirea. Astfel nu ar mai avut timp alti escroci sa fabrice pretentii de mostenitori incepand de la Adam si Eva.
  • +1 (5 voturi)    
    zeus (Duminică, 18 ianuarie 2009, 1:33)

    attila [anonim]

    zeus isi aduna trompetele la concert
  • 0 (0 voturi)    
    Pentru Sandu (Duminică, 18 ianuarie 2009, 1:43)

    cititor [anonim]

    Opa si tu acuma ....te-ai bagat in afaceri cu , case mafie de analfabeti .
  • +1 (3 voturi)    
    Solidaritate,voluntariat,ordine,curatenie ! (Duminică, 18 ianuarie 2009, 7:02)

    hotnewsfil [utilizator]

    Acest an, ce se anunta extrem de greu in lume si in tara noastra(da, si in tara noastra, sa nu ne facem iluzii!), este un prilej de importanta istorica pentru romani, sa demonstreze tuturor si in primul rand lor, ca pot fi efectiv (nu in vorbe) capabili sa puna in prim planul vietii lor "imperativele anului 2009" : SOLIDARITATE, VOLUNTARIAT, ORDINE, CURATENIE.
    Toti, de toate varstele, sa intelegem, sa aprofundam insemnatatea acestor imperative.
    Copiii sa le invete de la parinti, elevii din scoli.
    Parlamentarii sa puna pe prim planul activitatii lor "in teren", lamurirea, cu obstinatie, a fiecarui cetatean asupra necesitatii vitale de a pune in aplicare, cu deplina convingere, tot ceea ce deriva din semnificatia acestor patru imperative.
    In fiecare localitate, fiecare om sa devina un veritabil cetatean, sa participe cu initiativa, cu toata convingerea, la curatenie in zona locuintei lui, in parcuri, in zonele de odihna, la desfundarea gurilor de canal si a santurilor care sa asigure evacuarea apei, la impaduriri, la plantarea de flori, la instaurarea ordinii si sigurantei in spatiul public, in mijloacele de transport, la respectarea regulior de circulatie si a partenerilor de trafic, la respectul reciproc generalizat, la sprijinirea celor nevoiasi, la disparitia totala a cersetoriei pe strazi, la organizarea de catre biserici, cu concursul autoritatilor, a inventarierii nevoiasilor si a disribuirii organizate a ajutoarelor primite de la cei mai instariti.
    Primariile sa intretina o curatenie impecabila in toate spatiile publice, noi sa acceptam sa fim pedepsiti dur daca nu respectam curatenia.
    Deoarece amenzile nu se platesc niciodata, fara consecinte pentru cei ce nu le platesc, este necesar sa se introduca pedeapsa cu munca in folosul public care sa se efectueze sub controlul politiei (ca in SUA).
    Proprietarii sa isi intretina fatadele caselor, primariile sa ii ajute cu materiale.
    Ziarele, posturile TV sa participe cu popularizarea imperativelor anului.
    • -1 (3 voturi)    
      mai, mos Iliescu (Duminică, 18 ianuarie 2009, 11:47)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui hotnewsfil

      De ce sa participe cetatenii la toate chestiile alea?
      Nu platesc taxe la greu? La toate serviciile de specialitate locale?

      "Cersetoria" e un drept al omului, pana si Papa a sustinut asta - cum propui sa "contribuie cetatenii la disparitia ei"? Sa-i lapideze pe cersetori?

      Cu un singur lucru sunt de acord: sa fie pedepsiti dur cei care nu respecta curatenia - si sa fie introdusa pedeapsa cu munca in interes public!

      ABIA astept sa-i vad pe aceia care arunca PET si cutii de Cola pe geamul gipanului, la lopata - si curatand gunoaiele de pe la marginea cartierelor sarace >:)
  • +1 (3 voturi)    
    Sa traiti, sa mancati si sa beti bine! (Duminică, 18 ianuarie 2009, 11:27)

    Vlad [anonim]

    Intalnirea informala de la carciuma complexului miorita a dat urmatorul mesaj romanilor: pe timp de criza, investiti in alcool!
    • +1 (1 vot)    
      mediu (Duminică, 18 ianuarie 2009, 13:44)

      Nichipercea [anonim] i-a raspuns lui Vlad

      Mai sunt si gunoaie care cracnesc la orice face omul bine pe lumea asta. E nevoie mare de deratizare, salubritate, sa avem un mediu sanatos si pozitiv.
  • +3 (3 voturi)    
    legea nationalizarii trebuie oprita (Duminică, 18 ianuarie 2009, 11:30)

    sandu [anonim]

    Hotnews: "Presedintele CSM, judecatorul Virgil Andreies a declarat pentru RFI ca legea Voiculescu, potrivit careia fostii proprietari de case nationalizate nu mai pot primi proprietatile in natura, trebuie anulata de Parlament. In opinia judecatorului Andreies, decizia Curtii Constitutionale genereaza o noua incoerenta legislativa. Presedintele CSM a mai mentionat ca in Romania dreptul de proprietate a fost legiferat pe considerente electorale. Presedintele Consiliului Superior al Magistraturii, Virgil Andreies, a comentat pentru RFI Romania decizia Curtii Constitutionale in cazul actului normativ care modifica legea caselor nationalizate prin care fostii proprietari nu mai primesc bunurile in natura. ?Este inca o dovada a incoerentei legislative in materia proprietatii. Eu sper ca actualul legislativ sa intervina si sa anuleze efectiv aceasta lege. Exista unele raporturi juridice determinate de schimbarile legislative succesive care s-au asezat cat de cat in ultimii ani si care se dovedesc inca o data lipsite de stabilitate prin adoptarea acestei legi. Trebuie sa avem o reglementare stabila in ceea ce priveste dreptul de proprietate?, a declarat Virgil Andreies. Pe 14 ianuarie Curtea Constitutionala a respins contestatia formulata de presedintele Traian Basescu impotriva legii Voiculescu. Prin modificarile aduse Legii 10, fostilor proprietari li se interzice dreptul de a-si recupera proprietatile in natura iar chiriasilor care au cumparat aceste imobile li se consfinteste dreptul de proprietate. Asociatiile de proprietari si seful statului au calificat legea Voiculescu ca fiind a doua nationalizare. Presedintele CSM a mai declarat ca legile care privesc dreptul de proprietate au fost reglementate pe considerente electorale si a oferit si o solutie prin care procesele puteau fi evitate. ?Dreptul de proprietate este un drept imprescriptibil. Din punctul nostru de vedere acest drept l-am reglementat pe considerente pur electorale...
  • +2 (2 voturi)    
    Intalnirea INFORMALA ?? (Duminică, 18 ianuarie 2009, 11:42)

    anonim [anonim]

    alooo, ati studiat limba romana pour les fleurs de coucou ??? !!!
  • +2 (4 voturi)    
    hei (Duminică, 18 ianuarie 2009, 15:00)

    j [anonim]

    pdl-isti de pe forum nu mai sariti in sus cand se face o remarca la primul-ministru al Romaniei,pardon am gresit ,presedintele Traian Basescu.Asa este parca in democratia pe care si partidul dv.o promoveaza ,critica este constructiva .Si cand Basescu se va intoarce la prerogativele sale atribuite prin Constitutia care inca n-a fost modificata(si cu ac.trebuie sa fim si noi de acord) va fi mai putin criticat.
  • +1 (1 vot)    
    excursia montana (Duminică, 18 ianuarie 2009, 16:02)

    prezicatoru [anonim]

    Cei care tot voteaza negativ pe cei care pe banii nostri se plimba pe la restaurante montante cand nici nu au inceput bine guvernarea pot fi:
    1) ori guvernantii care intre doua sticle de bautura mai fac o pauza si voteaza pe hotnews;
    2) ori fsn-isti care au uitat mineriadele din anii 90 si pe cei care le-au provocat.

    In curand,nu dureaza mult,veti vedea rezultatele acestui guvern de exceptie care a uitat tot ce a promis in campania electorala.Ei nu ma mira,voi ma mirati,ce castigati?