Calin Popescu Tariceanu a votat la Ciofliceni: Prin votul de astazi, romanii isi hotarasc in mod esential viitorul

de Alina Neagu     HotNews.ro
Duminică, 30 noiembrie 2008, 10:38 Actualitate | Politic


Tariceanu la vot
Foto: AGERPRES
Premierul Calin Popescu Tariceanu a votat la Ciofliceni, in judetul Ilfov, in jurul orei 10:30, la sectia de votare 186. "Prin votul pe care il vor da romanii isi vor hotari in mod esential viitorul. Sper sa fie un vot pentru bunastare, pentru crestere economica. Am speranta ca aceste alegeri vor duce Romania pe drumul pe care il merita. Romania trebuie sa devina in viitor a 7-a putere economica a Uniunii Europene, pentru ca acest obiectiv este pe masura potentialului sau", a afirmat Calin Popescu Tariceanu.

Primul ministru a tinut sa le ureze, cu aceasta ocazie,  "La multi ani!" celor peste jumatate de milion de romani care isi serbeaza duminica onomastica, de Sfantul Andrei.



















398 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    votul d-lui Tariceanu (Duminică, 30 noiembrie 2008, 11:37)

    Hanu Ion [anonim]

    cum a votat la ciofleni,acolo domicilia za d-l prim ministru?apoate face o declaratie publica
    • 0 (0 voturi)    
      ? (Duminică, 30 noiembrie 2008, 12:07)

      Vanatoru [utilizator] i-a raspuns lui Hanu Ion

      Poate sa voteze ori unde are domiciliul ori unde candideaza...

      Acest privilegiu este doar ptr candidati.
  • 0 (0 voturi)    
    Bunastarea voastra (Duminică, 30 noiembrie 2008, 12:53)

    crt [anonim]

    Ei voteaza pentru bunastarea loc au crescut salariile in domeniul privat adica firmele lor ....ale politicienilor ... mi-e rusine de tot ce se intampla in tara asta !!!
  • 0 (0 voturi)    
    comentariu pe langa (Duminică, 30 noiembrie 2008, 13:11)

    atreus [anonim]

    De ce ne alegem noi nume de-astea pentru localitati, cartiere, palate etc. Auzi Ciofliceni? Ciorogarla? Colentina? Cotroceni?
  • 0 (0 voturi)    
    ce chestie.... (Duminică, 30 noiembrie 2008, 13:34)

    vasile roaita [anonim]

    asta auzim de 19 ani - tot timpul in perioada alegerilor ne rezolvam viitorul - si nu se vede nimic.....
  • 0 (0 voturi)    
    D'ale candidatilor (Duminică, 30 noiembrie 2008, 14:29)

    OZ [anonim]

    Imi pare rau pentru bietii oameni din Ciofliceni si alte localitati cu nume ciudate, n-am nimic cu ei... Cioflingarul a votat la Ciofliceni. Sunt tare curios de ce nici o vedeta politica nu voteaza la Mitoc? Sau or fi dat toti buzna si ma insel eu?
  • 0 (0 voturi)    
    ce penibil (Duminică, 30 noiembrie 2008, 19:33)

    gabi [anonim]

    premierul sa candideze la cioflicenii din deal =)))
    A luat motocicleta 4x4 pana acolo?