Vasile Blaga: Imi doresc mai mult decat orice sa fiu din nou ministru de interne

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 1 noiembrie 2008, 22:14 Actualitate | Politic


Vasile Blaga
Foto: AGERPRES
Secretarul general al PD-L, Vasile Blaga, a declarat sambata, la Realitatea TV, ca-si doreste "mai mult decat orice" sa revina in functia de ministru de interne, daca partidul sau va intra la guvernare.

"Imi doresc mai mult decat orice sa fiu ministru de interne daca vom castiga alegerile", a admis Blaga, citat de NewsIn, intrebat fiind daca ar vrea sa revina in postul de la interne. El a comentat ca "n-a fost niciun secret" faptul ca a considerat "tot timpul" ca este ministerul in care s-ar descurca cel mai bine.

Blaga a completat ca este interesat de continuarea masurilor necesare pentru ca Romania sa devina tara Schengen si a atras atentia ca exista "o intarziere de mai bine de un an" in privinta contractului cu EADS.

Numele lui Vasile Blaga a fost vehiculat printre variantele de candidati PD-L la functia de premier, alaturi de cel al lui Adriean Videanu si a lui Theodor Stolojan, acesta din urma fiind si cel confirmat oficial de conducerea partidului.



















932 vizualizari

  • -1 (3 voturi)    
    Mai intai Primar, acum ministru? (Sâmbătă, 1 noiembrie 2008, 23:47)

    Anonim [anonim]

    Nu mai bine Primar?
  • -5 (5 voturi)    
    Se stie! (Duminică, 2 noiembrie 2008, 0:46)

    scipione [anonim]

    Cred si eu ca Vasile Blaga vrea din nou ministru de Interne! Contractul cu Loganurile, "manarit" pe vremea cand era el ministru, a fost oprit! Daca ajunge iar in fruntea Ministerului Internelor si reformei Administrative, "aranjeaza" el contractul, ca doar se pricepe la asa ceva, de cand era la vama!
    • +4 (4 voturi)    
      contractu' cu loganu'? (Duminică, 2 noiembrie 2008, 12:07)

      daniel [anonim] i-a raspuns lui scipione

      nici nu stii cata dreptate ai,bai Scipione!
      numai ca "egzista" o mica -mare diferenta:
      doar de 70.000 de euro pe bucata!
      masinile achizitionate de Blaga au costat 11.000 euro (tva iclus)-bucata ,in acest pret intrand si echiparea suplimentara,pe cand cele ale lui Troaca...70.000 euro fara tva.
      asa ca...plimb-o nene ca se-npute!
  • -1 (3 voturi)    
    odata (Duminică, 2 noiembrie 2008, 4:23)

    busymind [anonim]

    Ti-ai fi dorit sa fi primar cu orice pret. Se schimba placa de data asta?
    Fara continuitate. Panarame politice atat puterea cat si opozitia cu concursul media... toata media.
  • -3 (3 voturi)    
    cred si eu :-p (Duminică, 2 noiembrie 2008, 5:37)

    Codruta N [utilizator]

    Nici ca sef al Vamilor pe zona de Vest n-a fost rau - nuuu...?

    Pe vremea aia au rasarit cele mai multe vile, prin Boga si pe la Vartop, facute de bugetari amaratzi, bineinteles... asha-i, tovarashe Blaga? >:
  • +3 (5 voturi)    
    Sustineti reprezentantii PSD/PC/PNL.... (Duminică, 2 noiembrie 2008, 11:06)

    FSHO [anonim]

    si este dreptul vostru. Dar, omiteti ca reprezentantii partidelor voastre sunt vinovati de starea de inapoiere si saracire in care sunt tinuti romanii de 18 ani. PSD este un partid nereformat, anacronic, incapabil sa mai produca ceva bun pentru Romania, atata timp cat este condus, in realitate de, Iliescu, Hrebenciuc, Nastase, Voiculescu si include inca destule figuri deazastruoase precum Serban Nicolae, Nicolicea si Sergiu Andon. PNL este sub orice critica, a tradat dreapta romaneasca si este la remorca lui Iliescu, Hrebenciuc si Nastase. Sunt demagogi, mincinosi, amatori si parsivi, mai rai chiar decat PSD. Asta este realitatea.
    • -2 (2 voturi)    
      PDL... err FSN (Duminică, 2 noiembrie 2008, 15:45)

      Anonim [anonim] i-a raspuns lui FSHO

      Draga FSHO, ti-au promis si tie o placintzica daca ii pupi bine ?
      Hai scuteste-ne, PD-ul n-a guvernat cu PNL-ul si PNTCD-ul?
      Au fost si atunci jmecheri si la spartul targului s-au dezmintit de PNL si PNTCD.
      Basescu a zis ca merge iar figura, dar uite ca n-a mai mers... TZEAPA!!!

      Lasa-ne cu PDL-ul ca tot din FSN se trag si ei!
      Prin asta am zis TOT!
      • +2 (2 voturi)    
        Tu chiar nu pricepi, sau esti pe-aici... (Duminică, 2 noiembrie 2008, 17:55)

        FSHO [anonim] i-a raspuns lui Anonim

        sa manipulezi? Te faci ca nu stii si nu vezi ce se intampla in Romania? Lasa ca vei vedea mai bine din decembrie, daca acum ai ochelari de cal.
  • -1 (1 vot)    
    Dorinta justificata (Duminică, 2 noiembrie 2008, 19:09)

    D.Lavrancea [anonim]

    Ma uit la el in prestatia din campania electorala inceputa si ma intreb cum se simte in vecinatatea lui Videanu si a altora ca el Acum , dupa aceasta declaratie nu ma mai intreb .
  • 0 (0 voturi)    
    desteapta-te romane... prea tarziu (Luni, 3 noiembrie 2008, 7:15)

    Nehotarescu [anonim]

    Moooie FSN si celor doua capete ale sale: PSD (coruptie) si PDL (ipocrizie). Long live PNTCD, nu mor caii cand vor cainii si chiar cu 1% elitele raman!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    omul isi doreste dar nu are stofa (Luni, 3 noiembrie 2008, 9:09)

    v.vlaga [anonim]

    fiecare e liber sa isi doreasca ce vrea dar dupa parerea mea omu nu are stofa de PM
  • +1 (1 vot)    
    Ce primar bun am mai fi avut ! (Luni, 3 noiembrie 2008, 12:43)

    martin [anonim]

    Cretinismul unora care murdaresc mediul electronic ,atacandu-l pe acest site pe Blaga,care va fi un ministru sau prim ministru foarte bun, este egalat doar de tampenia celor,probabil multi aceiasi ,care ne-au blagoslovit cu premarele Catavencu de Oprescu cel botit, care nu face si nu va face nimic, dar in schimb colinda netulburat lumea pe banii primariei.
    Pe timpul lui Videanu,nu era o crima ,sa pleci in strainatate ?
  • 0 (0 voturi)    
    oare de ce? (Luni, 3 noiembrie 2008, 13:43)

    dorinteodor [anonim]

    nu stiu daca mira a fost condus bine sau nu dar ar fi fost normal sa aflu de la domnul blaga ce nu a mers bine si ce garantii avem ca el va rezolva problemele. in afacerea loganelor a fost implicata intreaga structura si cred ca explicatia este mai degraba in megalomania specifica romanilor. greu sa implici ministrul in asa ceva iar daca domnul blaga vine, nu stiu cum ar putea sa se bata cu spiritul megalomanic romanesc. afara de afacerea loganelor as vrea sa aflu de la domnul blaga ce a mers rau (la inundatii mira s-a comportat normal in ciuda campaniilor din presa...). deci asteptam oferta domnului blaga....