Lavinia Sandru demisioneaza din PIN si candideaza ca independent

de Dumitrina Galantonu     HotNews.ro
Marţi, 21 octombrie 2008, 15:16 Actualitate | Politic


Lavinia Sandru a anuntat, marti, ca a demisionat din PIN si va candida independent pentru un mandat de deputat in colegiul 22 din Capitala, explicand ca aceasta este singura sansa de a ajunge in Parlament, pentru ca partidul nu poate trece pragul electoral, informeaza NewsIn.

"Candidez independent pentru ca este singura sansa de a ajunge in Parlament. PIN nu-si poate imagina ca ar putea sa obtina 6 mandate de deputat si 3 mandate de senator pentru a intra in Parlamentul Romaniei, pentru ca, pe de o parte, nu am facut intelegeri cu partidele politice mari, asa cum au facut partidele mari intre ele, iar celalalt motiv e de natura financiara, nu avem banii altor partide", a sustinut Lavinia Sandru.

Ea a precizat ca a demisionat din PIN pentru a putea candida independent, dar liderul partidului, Cozmin Gusa, precum si colegii sai o vor sustine in campanie. De altfel, a spus, Sandru, Cozmin Gusa nu va candida pentru un mandat de parlamentar la 30 noiembrie, dar mai sunt cativa colegi de partid din teritoriu care au ales sa candideze ca independenti.

Colegiul ales de Lavinia Sandru se afla in sectorul 5 al Capitalei, in zona Cotroceni, zona in care fostul lider PIN sustine ca se bucura de notorietate.

Contracandidatii Laviniei Sandru in colegiul 22 din Capitala sunt Corneliu Ciontu, din partea aliantei PSD+ PC, Alina Gorghiu din partea PNL si Elena Munteanu de la PD-L.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1861 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    one men party (Marţi, 21 octombrie 2008, 15:36)

    claudiopolis [utilizator]

    a ramas Gusa singur in PIN
  • 0 (2 voturi)    
    wannabe mommy (Marţi, 21 octombrie 2008, 15:44)

    wannabe_mommy [anonim]

    sper ca mamicile din sector sa o sustina!!!! si sa promovam si talentele tinere care vor sa schimbe ceva in tara asta!!!!
    • -1 (1 vot)    
      asa o parasuta si o prefacuta.... (Marţi, 21 octombrie 2008, 15:58)

      Cornel [anonim] i-a raspuns lui wannabe_mommy

      O tzatza mai mare nu se putea afla. E falsa, prefacuta. Cine voteaza cu ea sau nu are cap sau desi il are nu-l foloseste.
  • 0 (0 voturi)    
    eu votez ptr ea (Marţi, 21 octombrie 2008, 15:44)

    otonel [anonim]

    eu votez ptr ea
    • -1 (1 vot)    
      Deci, conform lui Cornel (Marţi, 21 octombrie 2008, 16:19)

      Claude [anonim] i-a raspuns lui otonel

      Ori n-ai cap ori nu-l folosesti :D
    • +1 (1 vot)    
      si eu votez cu ea! (Marţi, 21 octombrie 2008, 16:22)

      gogu_ologu [anonim] i-a raspuns lui otonel

      si eu votez cu ea!
  • +1 (1 vot)    
    85% (Marţi, 21 octombrie 2008, 16:25)

    anonim [anonim]

    eu votez pentru ea.
    Cred ca e singura care a facut ceva pentru mine si alte femei..ma refer la cei 85% din venituri pentru postnatal..
    • +1 (1 vot)    
      Deschide ochii (Marţi, 21 octombrie 2008, 16:36)

      TNT [anonim] i-a raspuns lui anonim

      Stai linistita ca n-a facut nimic ! A simtit ca poate smulge niste voturi pe tema asta si acum normal ca , merge pe linia asta. De ce n-a facut asta acum 2 ani de zile ci chiar acum in preajma alegerilor?E exact ce au facut economatele pt voturile pensionarilor. O doare pe ea undeva de mamicile din tara asta . Asta nu inseamna ca restul verzelor-candidati sint mai buni...
    • 0 (0 voturi)    
      Tot un fel de spaga (Marţi, 21 octombrie 2008, 16:43)

      MG [utilizator] i-a raspuns lui anonim

      Si eu sunt tatic si viitor tatic, dar stiu sa recunos o spagutza cand o vad. La dat bani nu ne intrece nimeni; la gestionat suntem ultimii
    • +1 (1 vot)    
      cred ca toate femeile (Marţi, 21 octombrie 2008, 16:43)

      gogu_ologu [anonim] i-a raspuns lui anonim

      pana in 40 de ani or s-o voteze , si cred ca si mamele lor!!
      Si ca un mare iubitor de femei , am s-o votez si eu!
  • 0 (2 voturi)    
    sandru = buruiana (Marţi, 21 octombrie 2008, 16:55)

    dAN [anonim]

    Extraordinar cum s-au adunat activistii aici.
    Eu nu vad nici cea mai mica diferenta intre Sandru si, sa zicem, Daniela Buruiana, ditamai tzatza de la PRM (fosta). Numai cu gura mare, cu scandal, cu exagerari, cu circ ieftin. Tipic balcanic si tzatzesc.
  • +1 (1 vot)    
    Eu as vota-o (Marţi, 21 octombrie 2008, 16:55)

    Unuplusnoua [anonim]

    ... dar nu sunt in circumscriptia respectiva
  • 0 (0 voturi)    
    claudel pdelel (Marţi, 21 octombrie 2008, 23:28)

    andrei [anonim]

    eu votez cu ea sau cu oricine in afara de pd-l basescu! asta este ! vreau 10 voturi minus de la pdelei basescei! vi s-a facut rau? luati un pahar cu apa!
  • 0 (0 voturi)    
    Si eu o votez ... (Luni, 27 octombrie 2008, 0:08)

    bibicu [anonim]

    ... ca e buna rau ...

    Taves Bahtalo Colegiul 22 !!!
  • 0 (0 voturi)    
    Tradare (Marţi, 25 noiembrie 2008, 15:08)

    Silvia [anonim]

    Ce faceti dna.Lavinia acum? V-ati dat de partea PSD-ului? Sa va fie rusine. Basescu v-a ajutat sa va faceti un partid si la al doilea referendum tu si Gusa v0ati dus si i-ati dat cu hua de v-a luat lumea la bataie pe acolo. Si dupa ce v-ati dus in cap v-ati dat cu PSD-ul.
  • 0 (0 voturi)    
    Tradare (Marţi, 25 noiembrie 2008, 15:09)

    Silvia [anonim]

    Lasati-o dracu de treaba, nu zice nimeni de malai, dar mai si ganditi mai fratilor. Oricum dvs. cu Gusa sunteti nimicuri prin politica.