Dacian Cioloș, atac la Gabriela Firea pe tema „testelor pentru dezbatere” : Nu vreți dumneavoastră să faceți un test poligraf cu întrebarea „ați luat șpagă?“

de C.V.     HotNews.ro
Luni, 21 septembrie 2020, 12:02 Actualitate | Politic


Dacian Cioloș
Foto: Facebook
Europarlamentarul Dacian Cioloș i-a răspuns primarului general al Capitalei Gabriela Firea care a declarat că ar participa la dezbateri cu contracandidații la alegeri dacă aceștia vor prezenta public teste „covid și antidrog la zi”. „Doamnă Firea, nu vreți dumneavoastră să faceți un test poligraf cu întrebarea „ați luat șpagă?“ înainte de orice discuție despre viitorul Capitalei?”, scrie Cioloș.

„Înțeleg că doamna Firea și-a permis să-i ceară lui Nicușor Dan un test antidrog ca să accepte o dezbatere despre București. Doamnă Firea, nu vreți dumneavoastră să faceți un test poligraf cu întrebarea „ați luat șpagă?“ înainte de orice discuție despre viitorul Capitalei?”, a publicat europarlamentarul USR-PLUS pe Facebook.


”Cu toata dragostea particip la toate dezbaterile dacă onor contracandidații mei prezintă public testele covid și antidrog la zi! Trebuie să dovedim sănătate și luciditate, da?”, a scris Firea sâmbătă pe Facebook.

Imediat, în replică, candidatul Traian Băsescu a spus că ”a alergat îndată la laboratoare” și și-a făcut analizele solicitate de ”impostoarea coruptă”, și că acestea sunt negative.

”În aceste condiţii eu vă propun public o dezbatere în doi, iar dacă Nicuşor Dan vrea să vină este cu atât mai bine pentru electorat”, a scris Băsescu pe Facebook.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4719 vizualizari

  • +26 (32 voturi)    
    spot on! (Luni, 21 septembrie 2020, 12:06)

    exis [utilizator]

    Nu sunt un mare fan al lui Ciolos sau al partidului dansului dar ....bun raspuns!
    • +8 (8 voturi)    
      La cât este de perversă și hoțomană (Luni, 21 septembrie 2020, 14:56)

      Rescator [utilizator] i-a raspuns lui exis

      Firuța Șmenarovna va păcăli și pe mama și pe tatăl
      celui mai performant poligraf.Nu uitați că este
      moldoveancă șireată și are școala Marelui Felix.
  • +24 (30 voturi)    
    :)))))) (Luni, 21 septembrie 2020, 12:07)

    cristi_an [utilizator]

    boom!
    • +5 (9 voturi)    
      Mic drop (Luni, 21 septembrie 2020, 13:13)

      IarbaVerdeDeAcasa [utilizator] i-a raspuns lui cristi_an

      ...
  • +23 (29 voturi)    
    e buna replica.. (Luni, 21 septembrie 2020, 12:11)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    ... si-a revenit Cioloshica.
  • +12 (20 voturi)    
    :) (Luni, 21 septembrie 2020, 12:15)

    comentacu [utilizator]

    Ma bucur ca cineva a citit comentariull meu de aici si a facut publica ideea. Nu solicit drepturi de autor :)
  • +11 (17 voturi)    
    Imparte o poezie pentru o tara plina de fericire (Luni, 21 septembrie 2020, 12:25)

    mbratianu [utilizator]

    Nu întreba ce face tara pentru tine
    Intreaba ce faci tu pentru ea
    A VOTA e cel mai mic-MARE lucru pentru tine si ea
    Da mai departe, zambeste si tara te va ajuta si ea.

    De vor sa te sperie ca ‘toti e la fel’,
    Tu uita-te bine la studii, slujbe si caracter
    Multi n-au avut o slujba pe bune si sunt vechi infractori,
    Altii sunt tineri cu studii si munca din greu.

    Nu-ti fie rusine sa trimiti la ai tai,
    E pentru al lor bine si-al tarii viitor.
  • -8 (20 voturi)    
    E evidenta... (Luni, 21 septembrie 2020, 12:32)

    Thexy [utilizator]

    ... nesimtirea "duamnei" si respect Base (nu il voi vota totusi) pentru ca i-a citit cacealmaua si are ocazia sa stranga capital electoral de pe urma ei.
    Pe de alta parte nici "duomnul" Ciolos nu e departe de ea si in declaratia lui nu vad decat o alta modalitate de a se trage pe c#@ si a fugi de dezbateri.
  • +9 (13 voturi)    
    Dragii mei, (Luni, 21 septembrie 2020, 12:45)

    comentatordiletant [utilizator]

    am dat plus fiecărui comentariu publicat aici până la ora postării mele.
    Am gustat din plin replica d-lui Cioloș (pe care-l admir încă de când era prim-ministru, când cu resurse legislative limitate (nu aș numi acea perioadă „guvernul Cioloș”, ci „parlamentul USL-Dragnea) a încercat să țină țara pe linia de plutire.
    Dar abordarea în sine e greșită - testul poligraf se bazează pe reacțiile subconștientului - ceea ce implică premisa unei CONȘTIINȚE a răului făcut. Eu sunt convins că Firea consideră că i se cuvin toate privilegiile/ foloasele materiale de care a abuzat/ abuzează atât în calitate de jurnalist aservit cât și de primar corupt. Deci rezultatele testului s-ar putea să-i dea apă la moară...
  • -19 (25 voturi)    
    intrebari (Luni, 21 septembrie 2020, 12:46)

    costelo999 [utilizator]

    pt base - cum e cu plutirea si cuburile de gheata, pt mucshor o stim deja, pt cioloshica - mai sunteti securist ? va este dor de secu ?, pt ceilalti candidati - cum comentati chestia cu shpaga ?
    • +14 (18 voturi)    
      pentru Firea si Ciordache nici o intrebare? (Luni, 21 septembrie 2020, 13:14)

      IarbaVerdeDeAcasa [utilizator] i-a raspuns lui costelo999

      Nu fi timid...
      • -3 (3 voturi)    
        timid? (Luni, 21 septembrie 2020, 17:02)

        costelo999 [utilizator] i-a raspuns lui IarbaVerdeDeAcasa

        ai citit tot? sau doar titlul
        • 0 (0 voturi)    
          Oi fi gresit. Atunci timida? (Marţi, 22 septembrie 2020, 11:16)

          IarbaVerdeDeAcasa [utilizator] i-a raspuns lui costelo999

          Scuze...
          • 0 (0 voturi)    
            citeste tot comentariu (Marţi, 22 septembrie 2020, 11:51)

            costelo999 [utilizator] i-a raspuns lui IarbaVerdeDeAcasa

            daca intelegi, cu desenatul stau mai rau.
    • +5 (9 voturi)    
      Ati (Luni, 21 septembrie 2020, 14:14)

      Costi888 [utilizator] i-a raspuns lui costelo999

      Innebunit naiba cu securistii.. cand nu mai sunt alte argumente.. totul se rezuma la securisti.. ca prosti sau hoti, clar nu sunt :)
  • +8 (10 voturi)    
    da vrem poligraf in direct (Luni, 21 septembrie 2020, 13:39)

    alexman1 [utilizator]

    Da da e buna intrebarea. Orice primar ar trebui estat in direct cu testul poligraf.Si parlamentari si ssenatori.Toti. Ca sa vedem si noi scrursurile tarii si pe cine platim sa stea degeaba
  • +10 (10 voturi)    
    Asta... (Luni, 21 septembrie 2020, 14:34)

    ElDiablo [utilizator]

    ... ar fi cea mi buna idee. Toti candidati la functii publice si toti directorii numiti prin institutiile publice sa faca un test poligraf si sa raspunda la intrebarea "ati luat vreodata spaga?" Care pica testul, la revedere, sa nu mai candideze niciodata.
  • -5 (5 voturi)    
    Ciolos (Luni, 21 septembrie 2020, 18:28)

    Ibit [utilizator]

    Sa faca test poligraf , intrebarea :
    - este platit de SIE sau SRI ?