Rareș Bogdan spune că va candida la Primăria Capitalei, dacă partidul i-o cere: ”Eu voi fi întotdeauna pompierul de serviciu”

de G.S.     HotNews.ro
Miercuri, 12 februarie 2020, 8:11 Actualitate | Politic


Rares Bogdan si Ludovic Orban
Foto: Hotnews
Rareș Bogdan a spus că va candida la Primăria Bucureștiului dacă îi va cere partidul, însă nu exclude ca PNL să propună alți candidați dintre membrii săi.

”Eu voi fi întotdeauna pompierul de serviciu acolo unde mi se cere. Nu pot să mă opun deciziei partidului”, a spus liberalul la Realitatea Plus.

Europarlamentarul consideră că Dreapta politică trebuie să dea primarul Capitalei în 2020:

''Din păcate, alegem primarii într-un singur tur. PNL nu are cum să nu aibă candidat propriu la Primăria Capitalei. Ca să candideze Nicusor Dan la Primărie din partea PNL, va trebui în primul rând să intre în partid. Dar asta nu înseamna că il face automat candidatul PNL la primărie. PNL are azi in Capitala intre 30-34%. Astăzi, primul partid din Bucuresti nu mai este USR, ci PNL. Vom sta de vorbă cu toți: PMP, USR, PLUS, cu ALDE, cu toți cei care își asumă valorile Dreptei. Gabriela Firea trebuie indepărtată cu orice preț de la Primăria Capitalei, Dreapta trebuie să dea primarul Capitalei.''






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2279 vizualizari

  • +15 (17 voturi)    
    Vlad Voiculescu trebuie sa Renunțe in Favoarea (Miercuri, 12 februarie 2020, 8:14)

    un domn [utilizator]

    Lui Nicușor Dan
    Rareseluu Impostorul este Firea 2.0
    • +5 (5 voturi)    
      am spus-o si o repet: (Miercuri, 12 februarie 2020, 9:46)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      opozitia iar se divizeaza. S-a stabilit ca avem alegeri intr-un singur tur, si, daca candidatii opozitiei nu renunta toti in favoarea unuia singur, se repeta situatia de acum 4 ani (in care Firea a castigat cu 220 000 voturi).
      Ce sa o mai intoarcem, daca candideaza si Vlad Voiculescu, si Rares Bogdan, si Nicusor Dan si mai stiu eu cine apara pana in iunie, atunci Firea iar castiga.
      • +2 (2 voturi)    
        Firea = Raresheluu (Miercuri, 12 februarie 2020, 10:45)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        Ciuma Roshie !!!
  • +18 (18 voturi)    
    Circarul de serviciu (Miercuri, 12 februarie 2020, 8:24)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Circarul „liberal” pare ahtiat dupa functii. Un palavragiu de doi lei si o rusine pentru ce ar trebui sa insemne PNL - cel real, nu gasca de oportunisti manipulta de la Cotroceni, care au facut blat cu Ciuma Rosie si duc tara in (...) de vreo 3 luni incoace.
  • +12 (14 voturi)    
    il bate Firea de-l zvanta pe acest clown (Miercuri, 12 februarie 2020, 8:41)

    qwerasdf [utilizator]

    in al 12 lea ceas, faceti un bine bucurestenilor si sustineti-l pe Nicusor Dan! Singurul care s-a clasat la mica distanta de firea, in 2016, cu un partid mic si resurse minime.

    Daca nu ar fi fost alegerile intr-un singur 2, Nicusor Dan, ar fi castigat alegerile in 2016.

    Pesedistii, udemeristii si chiar penelistii... se bazeaza doar tururile de forta, ei scot maximul din primul tur - din cauza electoratului fidel pana la moarte. De aceea le e teama de alegerile in doua tururi.
    • +6 (6 voturi)    
      Nici nu intentioneaza sa castige (Miercuri, 12 februarie 2020, 9:14)

      IoPaNet [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      Stie ca PNL nu are in Bucuresti 30-34% cum zice el, din moment ce la europarlamentare a avut 15%, adica sub PSD.
      Cel mai probabil, blatul PNL-PSD prevede cedarea Bucurestiului catre PSD in schimbul alegerilor anticipate.
      Daca PNL va avea candadat propriu la primarie, bucurestenii trebuie sa isi fixeze obiectivul de a duce PNL sub 5% in Bucuresti, atat la locale cat si la parlamentare. Sa inteleaga toti politicienii, odata pentru totdeauna, ca Bucurestiul nu poate fi moneda de schimb si bataia lor de joc.
      • +2 (2 voturi)    
        Așa a fost in 2016 cu Perdoiu (Miercuri, 12 februarie 2020, 9:42)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui IoPaNet

        Așa s ar întâmpla in 2020

        De aceea coagularea in jurul lui Nicușor DAN este Oblugatorie !
  • +10 (16 voturi)    
    Deci omul ar candida (Miercuri, 12 februarie 2020, 8:47)

    /./ [utilizator]

    nu ca are expertiza necesara, nu ca doreste sa dezvolte bucurestiu, nu ca i-ar placea ceea ce o sa faca , el candideaza daca partidul i-o cere.In aceasi situatie e si VV , PLus-ul i-o cere si si asta se sacrifica desi nu are nici o treaba cu bucurestiu.Daca populatia ar fi educata ar respinge din start aceste 2 fosile cu gandire comunista.
  • +3 (3 voturi)    
    ... (Miercuri, 12 februarie 2020, 9:14)

    tirolez [utilizator]

    Asa, faceti-i cadou primaria lui Firea. PNL=blatistii psdului, din nou.
  • +3 (3 voturi)    
    Astia le au cu incendiile, (Miercuri, 12 februarie 2020, 9:16)

    xrogo [utilizator]

    Johann s-a definit ca si pompier atomic, Rares Bogdan doar ca simplu pompier!
    • -1 (1 vot)    
      Mircica 5 Secunde nota bene : (Miercuri, 12 februarie 2020, 10:27)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      KWJ este Pompier deoarece a Stins Vâlvătaia P$D

      Iar Rarasheluu este exact Opusul !

      Citește DEX breh Mircica definiția Pompierului !
  • +7 (7 voturi)    
    Daca partidul mi-o cere (Miercuri, 12 februarie 2020, 9:20)

    ggiiggii [utilizator]

    Suna cunscut....si aia din PSD la fel ziceau, partidul mi-o cere, partidul sa supravietuiasca...
    Stai dreacu in banca ta marioneta, ti-au inchis astia de la PNL gura aia mare cu un post cald prin partid...incompetentule...du-te sa faci politica in parc la obor
    • +3 (3 voturi)    
      hai ca i-ai zis-o... (Miercuri, 12 februarie 2020, 9:48)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui ggiiggii

      dar chiar ca asta e anvengura politiciii lui, de parc de Obor.
  • +1 (1 vot)    
    Batistuță,bate campii! (Miercuri, 12 februarie 2020, 10:52)

    Houthi [utilizator]

    Bre nea batistuță,o să o iei in barbă.O să vă bată Pandelina in furou,singură.Păi crezi că mai pune bucureștenul botul,la o altă clonă tip mandolină?Intinați memoria luI Vintilă Brătianu,care a modernizat Bucureștiul,cand a fost primar.
    • 0 (0 voturi)    
      asa zic si eu, (Miercuri, 12 februarie 2020, 15:03)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Houthi

      Coana Firea il face pe Rares Bogdan si daca candideza beata si in furou, strigand platforma program de pe scarile tramvaiului cumparat la mana a doua din Turcia.
      Singura solutie este ca toti candidatii opozitiei sa renunte in favoarea unuia singur, care este cel mai bine clasat in sondaje. Daca candideaza toti la un loc, iar ii face Furea.
  • 0 (0 voturi)    
    Tralala (Miercuri, 12 februarie 2020, 10:59)

    PureWhite [utilizator]

    Mai usor cu LSD-ul bre
  • 0 (0 voturi)    
    eram sigur ca, (Miercuri, 12 februarie 2020, 15:21)

    mazzola [utilizator]

    aceasta este plata PNL pentru candidatura lui Barna impotriva lui KJ. Trebuiau facute intelegeri unainte de prezidentiale.