Senat: Ioan Talpes si-a reparat ceasul cu un briceag in timpul sedintei

de Luminita Pirvu     HotNews.ro
Miercuri, 13 februarie 2008, 14:18 Actualitate | Politic


Senatorul independent Ioan Talpes a fost preocupat in sedinta de plen de miercuri sa-si repare ceasul de mana cu un briceag. Cum in sala nu erau prea multi colegi, iar legile dezbatatute nu au starnit intersul demnitarului, acesta si-a gasit o preocupare mai putin obisnuita: repararea ceasului de mana. Talpes a scos tacticos briceagul din buzunar si a inceput sa mestereasca. Dupa cateva  minute de incercari esuate, Talpes nemultumit a renuntat si, ca sa se consoleze, si-a scos din geanta de parlamentar micul dejun – o banana.

Ca sa nu atraga atentia jurnalistilor de la loje, Talpes a palmat briceagul si, tacticos, a taiat o felie de banana. Intrebat la finalul sedintei de catre ziaristi despre activitatea desfasurata, Talpes a refuzat sa comenteze.

Potrivit regulilor de securitate, in cladirea Parlamentului nu este permis accesul cu arme albe sau orice gen de obiecte care ar periclita siguranta demnitarilor. Teoretic, la punctele de filtru anagajatii SPP fac perchizitii amanuntite pentru a impiedica astfel de situatii.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1331 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    da stiu ca urmariti realitatea tv nonstop! (Miercuri, 13 februarie 2008, 14:37)

    realitatea tv [anonim]

    nu va e rusine sa tot copiati stiri de pe realitatea tv sau alte canale de stiri? macar citati sursa! ati devenit niste scribi cu okii in tv toata ziua, nu inteleg ce mai aduceti voi nou in presa. munca asta o poate face si paznicu parcarii! sunteti penibili, credeti ca noi nu avem televizor?
  • 0 (2 voturi)    
    care briceag? (Miercuri, 13 februarie 2008, 14:38)

    Gogu [anonim]

    e o gluma buna, am vazut imaginile pe RTV, e cutit cu blocare in toata regula
  • -1 (3 voturi)    
    Propun instalare camere si la Cotroceni (Miercuri, 13 februarie 2008, 14:38)

    Alexaandru [anonim]

    Sa vedem si noi cu ce se ocupa "alesul" poporului.
  • +1 (3 voturi)    
    :P (Miercuri, 13 februarie 2008, 14:56)

    Nautilus [anonim]

    A tine socoteala a cum si ce mananca altcineva e o magarie, si astfel aflam ce specie de animal sunt jurnalistii nostri

    ~Nautilus
  • +1 (3 voturi)    
    De ce va arde voua (Miercuri, 13 februarie 2008, 15:06)

    Catalin [anonim]

    Ce stire penibila. N-aveti si voi un filtru ?
  • +1 (3 voturi)    
    Parca vad ca maine... (Miercuri, 13 februarie 2008, 16:40)

    Mihai [anonim]

    ... veti pune ca X sau Y din parlament a fost de 5 ori la baie in timpul sedintei, ca a stat acolo 24 minute in total si ca s-au auzit 7 gemete din cabina de toaleta unde s-a dus sa isi faca nevoile. Pe bune.. sunteti PENIBILI!

    Legati-va, fratilor, de chestiuni serioase! Spuneti cine exact a absentat, spuneti cine a dormit in timpul sedintei, scrieti ce afaceri grase si-au mai aranjat din fotoliile in care pierd timpul platiti fiind de noi etc. etc.
  • +1 (1 vot)    
    inca odata ne sfideaza (Miercuri, 13 februarie 2008, 23:21)

    marius [anonim]

    nu stiu de ce va aprindeti asa. stirea voia sa ne arate inca odata cum dragii nostri alesi se considera deaupra legilor. daca acum ceva vreme, la alegerile europarlamentare, un demnitar flutura cu pistolul in fata multimii, acum au o si mai mare nesimtire: aduc arme albe chiar in casa in care iau naste legile. penibili!!! peste cati ani se va epura oare si clasa noastra politica?
  • +1 (1 vot)    
    vine ala cu cutitu in parlament (Miercuri, 13 februarie 2008, 23:54)

    aha [anonim]

    ma oameni buni, in institutii d'astea nu intri cu cutit, pistol, dinamita la tine... wtf... daca s-a sclerozat si explodeaza dinamita? dak ataca cu cutitul? a scos cutitul in timpul sedintei ca sa repare cesul!!! asta e parlamentar? ar trebui sa-si deie demisia din orice functie si activitate publica
  • 0 (2 voturi)    
    Un taranoi imbecil plin de bani (Joi, 14 februarie 2008, 8:05)

    Florin [anonim]

    Invarte afaceri de milioane in industria IT dar nu si-a pierdut obiceiurile de la coada vacii. La fel si toata asanumita "clasa superioara" din Romania, niste cocliti imbogatiti din afaceri cu statul. Se schimba ea generatia, le mor de foame progeniturile alintate ca niste caini de salon si creierele vor invinge din nou. Rabdare...
  • 0 (0 voturi)    
    ca la scoala primara (Marţi, 13 mai 2008, 23:35)

    elev [anonim]

    parca e o stire despre elevul gigel,pe care profesorul de fizica l-a vazut intorcandu-se la banca sa vorbeasca cu colegul.Si ca sa fie atmosfera tipica de scoala romaneasca,cu mentalitatea "sa moara capra vecinului"...de ce nu se spune si care erau alesii nostrii scumpi care nici macar nu s-au prezentat la sedinta(macar sa se joace cu briceagul)?