Dăncilă, despre o eventuală fuziune PSD-UNPR: „Luăm în calcul acest lucru”

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 20 octombrie 2019, 16:02 Actualitate | Politic


Dancila
Foto: Captura video
Viorica Dăncilă a declarat că „este dorința UNPR”, formațiune condusă de fostul vicepremier Gabriel Oprea, să fuzioneze cu PSD, dar că această solicitare va fi decisă de membrii Comitetului Executiv Național al Partidului Social Democrat. „Luăm în calcul acest lucru”, a spus ea, potrivit Mediafax.

„Este dorința UNPR-ului. Luăm în calcul acest lucru. Vom discuta acest lucru în cadrul Comitetului Executiv Național. Am văzut dorința mai multor sindicate de a semna acord de cooperare, mai multor partide politice, partide care nu sunt parlamentare. Mă bucur că există această dorință de a veni către Partidul Social Democrat”, a declarat Viorica Dăncilă, întrebată fiind despre o eventuală fuziune PSD-UNPR.

Întrebată dacă va fi o fuziune prin absorbție, Dăncilă a afirmat că decizia va fi luată de Comitetul Executiv Național al social-democraților.

În spațiul public au apărut informații potrivit cărora cele două formațiuni politice vor fuziona în perioada următoare.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















2374 vizualizari

  • +12 (12 voturi)    
    Pai cum sa nu, domnu' general Gabriel Oprea (Duminică, 20 octombrie 2019, 16:11)

    IosifV [utilizator]

    Pai nu e normal, care e deosebirea de UNPR si PSD?

    Domnu' general presedinte UNPR Gabriel Oprea sa traiasca, acest mare roman, care a facut ata de multe bine si atat de multe initiative bune pentru Romania a avut. Cate reforme si legi a facut domnu' general!
    • -5 (11 voturi)    
      nicio deosebire (Duminică, 20 octombrie 2019, 16:48)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui IosifV

      enteresul national a fost partidul balama al lui base, acelasi base care dupa alegerile din 2008 a facut alianta de guvernare PDL-PSD. Cum pdl+psd=fsn, cloaca e aceeasi
    • +2 (2 voturi)    
      Și astfel se confirmă înțelepciunea populară (Luni, 21 octombrie 2019, 7:00)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui IosifV

      Cunoscuta zicală ”S-a-ntâlnit hoțul cu prostul”... mă rog, cu premierul.... tot aia...
  • +1 (7 voturi)    
    sa fuzioneze, daca plasma atinge temperatura (Duminică, 20 octombrie 2019, 16:41)

    Poiana lui Occam [utilizator]

    adecvata in reactor
  • +6 (6 voturi)    
    ?? (Duminică, 20 octombrie 2019, 17:40)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Parca Oprea era la Pro Ro. Nici nu mai stii cine e la ce partid si cu cine la cum se prostitueaza si tradeaza astia intre ei
  • +9 (9 voturi)    
    ve0 e perfecta (Duminică, 20 octombrie 2019, 17:46)

    transpenibilus [utilizator]

    Perfect i-a iesit din nou. Sa anunte sobolaneli cu generalul izmana pe 20 oct.
    Acum 4 ani, cand se lasa seara peste Bucuresti, murea politistul Gigina in timp ce sclavagea pentru ilustrul general, erou al luptelor de la popota.
    Dumnezeu sa va dea ce vi se cuvine #ciumarosie.
  • +7 (9 voturi)    
    Pt Interesul National ofcors (Duminică, 20 octombrie 2019, 17:55)

    Dalinar [utilizator]

    Pavi si cu Izmana, sa fie primit!!!
  • +2 (4 voturi)    
    În sfârșit! (Duminică, 20 octombrie 2019, 18:53)

    fdaniel [utilizator]

    Hai să nu ne mai ascundem după degete și UNPR ALDE PROROM PMP PNL PC să revină la mamă
  • +4 (4 voturi)    
    Absorbtie ? (Duminică, 20 octombrie 2019, 20:26)

    gigiN [utilizator]

    Cine pe cine ???