Dragnea, ironic când e întrebat de abuzul în serviciu: Eu cred că trebuie extins, să intri în pușcărie și dacă strănuți în spațiul public

de C.D.     HotNews.ro
Joi, 25 octombrie 2018, 15:06 Actualitate | Politic


Liviu Dragnea si simbolul statului paralel la mitingul PSD
Foto: Facebook
Condamnat, în primă instanță, la închisoare cu executare pentru instigare la abuz în serviciu, Liviu Dragnea este ironic când este întrebat despre infracțiune. 

Întrebat, joi, la Parlament, dacă este o lovitură pentru el personal și pentru PSD declararea ca neconstituțională a definiției abuzului în serviciu din Codul Penal, liderul social-democrat a răspuns ironic.

„Eu cred că abuzul în serviciu trebuie extins, să intri în pușcărie și dacă strănuți în spațiul public, produci un prejudiciu unui semen”, a declarat Liviu Dragnea. 

Pe 21 iunie, Liviu Dragnea a fost condamnat, joi, la 3 ani și 6 luni de închisoare cu executare în dosarul angajărilor fictive de la Direcţia Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului (DGASPC) Teleorman. Decizia nu e definitivă. Instanța a anulat suspendarea din dosarul Referendumului și a decis condamnarea cu executare pentru infracțiunea de instigare la abuz în serviciu. Șeful PSD a fost achitat pentru instigare la fals intelectual.


















1191 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    cine stie cat a Stranutat la Fortaleza (Joi, 25 octombrie 2018, 15:11)

    un domn [utilizator]

    datorita prafurilor
    • +3 (3 voturi)    
      Razi tu razi, da' nu e rasul tau (Joi, 25 octombrie 2018, 19:18)

      Calin02 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Dragnica, pastreaza glumite din astea pentru Jilava, cand scapi spunul la dus, asa sa se mai amuze si baietii. Cu glume din astea ai castigi garantat miss Jilava.
  • +7 (7 voturi)    
    altfel spus (Joi, 25 octombrie 2018, 15:12)

    Kosmos [utilizator]

    Al 2 lea om in stat se pişă pe legi
  • +6 (6 voturi)    
    a (Joi, 25 octombrie 2018, 15:14)

    adrian67 [utilizator]

    PS Poate faceti un team building la Titu, ca aveti acolo un baiat traditional. Si Irinuca sa se uite.
    • +7 (7 voturi)    
      mai degraba sa fie in centrul (Joi, 25 octombrie 2018, 16:20)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui adrian67

      actiunii bananelor
  • +6 (6 voturi)    
    Talharule... (Joi, 25 octombrie 2018, 15:16)

    ciuma.rosie [utilizator]

    ...o sa ne scoti din UE cu atitudinea asta de infractor, esti o rusine bai taran de teleorman.
    "Placuta suedeza" la toti psd-istii !!!
  • +5 (5 voturi)    
    daca aici jos i se spune (Joi, 25 octombrie 2018, 15:20)

    ruskimushki [utilizator]

    Domnule Presedinte,
    acolo in celula de la etaj, din capatul coridorului, oare cum i se vor ploconi ?
  • +7 (7 voturi)    
    Abuzul in serviciu (Joi, 25 octombrie 2018, 15:29)

    Frank777 [utilizator]

    este starea de a fi a unui PSdist. Ei traiesc din abuz in serviciu nestiind sa traiasca si sa lucreze alfel. Abuzul in serviciu este reflexul de hot adanc inradacinat in functionarul PSD mic sau mare.Locul de munca bugetar este terenul unde abuzul in serviciu se desfasoara pentru interesele personale ale functionarului PSD.Facand sau nefacand anumite proceduri se imbogateste.Drama romanilor abuzati de functionarii publici PSD se desfasoara din 1990 cand functionarii PCR au continuat practica abuzurilor. Dragnea si pededei lui privesc cu usurinta la un fapt de abuz in servici. Pentru ei este usor ca un stranut sa comita un abuz.Nu au retineri morale desi se afiseaza ca profund religiosi si cu frica de Dumnezeu - copil crescut la tara- zice el, uitand sa explice ca taicasu a fost sef de post si ca abuzurile au fost deprinse in familie.
  • +7 (7 voturi)    
    Reactie de golan ... (Joi, 25 octombrie 2018, 15:35)

    Diletant [utilizator]

    ... care da cu tifla bunului simt!
    La ce altceva te poti astepta? Nu are argumente. Are doar tupeu si-i merge. Genul asta de oameni ies in fata in Romania. Sunt din ce in ce mai multi. De jos, de la smecherul care scuipa seminte in fata blocului si daca prinde un moment bun iti da in cap si pentr-o bere, pana la premierul care nu are nimic alceva la cap decat o coafura de tot rasul. Astia ne decid soarta pentru ca pot si pentru ca-i lasam!
  • +7 (7 voturi)    
    Ironie prostească. (Joi, 25 octombrie 2018, 15:51)

    asavreau [utilizator]

    Da,să intri în pușcărie dacă strănuți,pentru-că infectezi intenționat pe cei din jurul tău.Prostia nu-i o scuză să faci rău și să nu fii pedepsit.Ești prost nu te înfingi să guvernezi,lași asta oamenilor capabili.
    • 0 (0 voturi)    
      Omul nu s-a infipt (Vineri, 26 octombrie 2018, 10:34)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      singur. Faptul ca si lui Roman ii este frica sa vorbeasca inseamna doar un lucru: ilici - moscova.
  • +7 (7 voturi)    
    Belina stranuta penal (Joi, 25 octombrie 2018, 15:59)

    Plagarus [utilizator]

    Arendasul RO si cantecul sau de lebadoi / smardoi,nu mai poate decat sa faca haz de necaz.
  • +6 (6 voturi)    
    Așteptăm cu nerăbdare ... (Joi, 25 octombrie 2018, 17:44)

    AEV [utilizator]

    Așteptăm cu nerăbdare opinia lui Dragnea despre un ... vânt în spațiul public. Din păcate, acesta este nivelul la care a ajuns discursul politic al celui de-al doilea om în Stat ...
  • +4 (4 voturi)    
    Doar daca stranuti si (Joi, 25 octombrie 2018, 18:55)

    tarabost [utilizator]

    furi de la copii orfani! Altfel nu.
    • 0 (0 voturi)    
      Dacă strănuți stai acasă. (Joi, 25 octombrie 2018, 20:12)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui tarabost

      Un om deștept așa face.Înțelege că este bolnav și prin strănut poate contamina.Nu-i cazul la Dragnea,o spune chiar el.
  • +1 (1 vot)    
    Nimeni nu-l mai vrea romanii nu-l mai vor (Sâmbătă, 27 octombrie 2018, 9:18)

    georgescuionel [utilizator]

    Nimeni nu-l mai vrea pe Dragnea, s-a facut de ras la referendum, parerea lui nu mai valoreaza doi bani