A murit fostul deputat PSD Ion Stan

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 3 august 2018, 20:20 Actualitate | Politic


Ion Stan (foto arhiva)
Foto: Camera Deputatilor
Fostul deputat PSD de Dâmboviţa Ion Stan a murit. Acesta avea afecţiuni cardiace şi diabet iar anunţul decesului său a fost făcut, vineri, de către organizaţia PSD Dâmboviţa, scrie Agerpres. Acesta avea 62 de ani.

''Partidul Social Democrat - Organizaţia Judeţeană Dâmboviţa - a primit cu tristeţe vestea plecării dintre noi a celui care, pentru o importantă perioadă de timp, a marcat destinul acestui partid, domnul Ion Stan. Acesta a fost prefect, deputat PSD (2000 - 2016), preşedinte, vicepreşedinte şi secretar al Comisiei parlamentare pentru controlul activităţii SRI şi preşedinte al PSD Dâmboviţa timp de aproape 14 ani'', se arată în comunicatul PSD Dâmboviţa.

Stan s-a retras din viaţa publică în 2016, odată cu condamnarea primită în luna ianuarie.

Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie l-a condamnat la doi ani de închisoare cu executare pentru săvârşirea infracţiunii de trafic de influenţă, fiind acuzat că a primit bani în timpul campaniei electorale din 2012 de la oameni de afaceri în schimbul înlesnirii câştigării unor contracte cu statul. Un complet de cinci judecători de la ÎCCJ a respins apelul declarat de Ion Stan şi a menţinut condamnarea dată în primă instanţă în martie 2015.


















3529 vizualizari

  • +12 (14 voturi)    
    Adio (Vineri, 3 august 2018, 20:25)

    mitg [utilizator]

    "odată cu condamnarea primită în luna ianuarie."

    Sictir.
    • +9 (9 voturi)    
      Sa trimita invitatii la tot PSD-ul (Vineri, 3 august 2018, 23:44)

      PUIEMSD [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      De acolo de unde a ajuns, sa ii cheme pe toti la el.
      O sa ajungem sa dam acatiste lui Satana, ca Dumnezeu nu vrea sa ii ia pe astia.
    • +8 (10 voturi)    
      buna la ceva si cantina parlamentului (Sâmbătă, 4 august 2018, 2:07)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      afectiuni cardiace si diabet.. a mancat pana a murit.
  • +9 (17 voturi)    
    .... (Vineri, 3 august 2018, 20:34)

    Flaviius [utilizator]

    Sper ca in chinuri, lung si dureros.
    Nu stiu despre voi dar eu deschis acum o bere rece.
  • +17 (21 voturi)    
    Acum este un PSDist (Vineri, 3 august 2018, 20:37)

    un domn [utilizator]

    Mai Bun
    • +9 (13 voturi)    
      Amin...! (Vineri, 3 august 2018, 22:18)

      scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      ...
  • +9 (11 voturi)    
    ! (Vineri, 3 august 2018, 20:39)

    chiuaua [utilizator]

    Sincer, nici noi nu vom fi rai si primim cu mare tristete plecarea colegului ,nu al nostru ci al PSD.
    Suntem siguri ca dincolo sunt alte reguli, unde PSD nu conteaza si va raspunde pentru cum a petrecut in aceasta viata.
    Asa ,cum de altfel si noi vom raspunde.
    Dar pentru aceasta plecare "scor = -1" voi inchina cateva sticle de vin in cinstea defunctului.
    Sa aiba parte de shedinte linistite !
  • +10 (16 voturi)    
    D-zeu sa nu il ierte... (Vineri, 3 august 2018, 20:50)

    almaviva [utilizator]

    Pe el si pe toti PSD-istii ca el. Sa crape toti, cat mai repede!
  • +14 (18 voturi)    
    a murit.. (Vineri, 3 august 2018, 21:22)

    DrPepper [utilizator]

    citeam in fuga feed-ul a murit ... PSD... Ion..
    m-am agitat degeaba...
    • +12 (12 voturi)    
      Nici sa nu gandesti asa ceva...! (Vineri, 3 august 2018, 22:23)

      scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui DrPepper

      Sa dea Domnul sa traiasca 100 de ani si sa ispaseasca macar vreo 5 ani spalandu-se cu PalmoLiviu, bineinteles alaturi de ...Liviu D. ! Doar imaginati-va nitzel: Presedintele de onoare, ispasind alaturi de Presedintele Partidului si ambii folosind aceeasi marca celebra de sapun ..! Probabil ca actiunile Colgate ar sari in aer....
      • +8 (8 voturi)    
        da si cand ar scapa al' batran sapunu'... (Vineri, 3 august 2018, 23:38)

        kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui scaraotchi

        .
  • +8 (8 voturi)    
    Mda (Vineri, 3 august 2018, 22:01)

    Soljenitin [utilizator]

    Nu o sa il ierte al’ de sus.
    Un corupt mai putin. Dragnea si Ilici cum se mai simt?
  • +8 (10 voturi)    
    Condoleante familiei...! (Vineri, 3 august 2018, 22:02)

    scaraotchi [utilizator]

    ''Pregatiti-i cazanul cu apa rece deocamdata, sa nu se spune ca suntem cruzi si ca-i bagam inca de la sosire la...Fierbatoare...!"
  • +12 (12 voturi)    
    Alt mafiot (Vineri, 3 august 2018, 22:07)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    care dă ortul popii după ce s-a imbuibat cu toata gasca lui de hoți
  • +14 (14 voturi)    
    O pensie speciala (Vineri, 3 august 2018, 22:19)

    Emiliom [utilizator]

    O pensie speciala, luata de un hot, mai putin de platit. Daca pensia se transmite urmasilor, le doresc reantregirea familiei intr-un loc loc bun, un loc cu verdeata.
    • +5 (5 voturi)    
      Reîntregirea (Sâmbătă, 4 august 2018, 1:29)

      Godzillagrrr [utilizator] i-a raspuns lui Emiliom

      Nu “reântregirea”.
      • +2 (2 voturi)    
        Scuze! (Sâmbătă, 4 august 2018, 17:11)

        Emiliom [utilizator] i-a raspuns lui Godzillagrrr

        Poate ma remarc cu asta si ma pun pesedeii ministrul educatiei.
  • +5 (7 voturi)    
    unica speranta pentru Romania (Sâmbătă, 4 august 2018, 0:50)

    stefan2008 [utilizator]

    ...este ca astia nu lasa urmasi alte javre pesediste.
    In mod normal selectia naturala ar trebui sa bage PSD-ul in buda istoriei.
  • +8 (8 voturi)    
    Deci...? (Sâmbătă, 4 august 2018, 1:05)

    Godzillagrrr [utilizator]

    A facut sau nu a facut puscarie onorabilul?
    • +4 (6 voturi)    
      a fost ori una ori alta (Sâmbătă, 4 august 2018, 4:27)

      Coco Whistle [utilizator] i-a raspuns lui Godzillagrrr

      a ales alta, dar cine stie cit de bine i-o fi acolo....curind o sa ne spuna ilici.
  • +8 (10 voturi)    
    Condoleante victimelor (Sâmbătă, 4 august 2018, 3:50)

    Thriller [utilizator]

    Saracu' n-a apucat sa fure cit a vrut, nici nu a apucat sa se bucure de rodul hotiilor lui. Scurt moment de reculegere.... ho, ca glumeam !
    • +3 (3 voturi)    
      Problema e ca acest om . . . (Sâmbătă, 4 august 2018, 13:07)

      Vali Cel Batran [utilizator] i-a raspuns lui Thriller

      . . . a fost pus sa fure pentru altii mai precis pentru partid. El pentru asta a fost condamnat, pentru ca le-a cerut oamenilor de afaceri din judet sa doneze bani pentru campaniile electorale ale lui Ponta si PSD in schimbul promisiunii ca odata castigate alegerile. vor primi contracte grase cu statul de unde sa isi recupereze sumele donate! Pe mine pur si simplu ma intriga cum oameni in toata firea isi pun reputatia in joc si capul pe butuc, pentru a indeplini ordinele mai marilor din partid. Ordine care de la distanta se vad ca au conotatie penala! Saideh si Udrea sunt doar doua exemple care platesc sau vor plati pentru placul sefilor lor si care sefi sunt si vor ramane bine mersi!
  • +3 (3 voturi)    
    Și pensia specială? (Sâmbătă, 4 august 2018, 7:11)

    iulivalsav [utilizator]

    Vai, și pensia specială se duce în RAI sau în IAD?
  • +3 (3 voturi)    
    de ce s-a grabit? (Sâmbătă, 4 august 2018, 14:10)

    __alex__ [utilizator]

    putea sa plece dupa ce iesea din puscarie.
    Ceea ce ii doresc si lui Ilici, Dragnea si toata sleahta.
  • +3 (3 voturi)    
    Un Kerestoy roman la comisia SRI (Sâmbătă, 4 august 2018, 14:46)

    Plagarus [utilizator]

    Ce-i ramane ca aminire familiei dupa decesul puscariasului ?