VIDEO Primar PSD din Cavnic. Vladimir Petruț: Acest miting e pentru condamnatul penal Liviu Dragnea / Cum să folosești oamenii ca pe niște animale?

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 6 iunie 2018, 19:34 Actualitate | Politic


Vladimir Petrut
Foto: Facebook
Primarul PSD din Cavnic, Vladimir Petruț, un contestatar al lui Liviu Dragnea de la celebra OUG 13, a declarat, la postul de televiziune TV Sighet, că mitingul organizat de social-democrați sâmbătă, la București, este pentru „condamnatul penal Liviu Dragnea”.

„De exemplu și acum, prostia asta de miting. Cum să faci tu miting în capitala țării, când tu conduci țara, tu ai prefecții, tu ai primarii 80%, tu ai președinții de consilii județene, tu ai prim ministrul, tu ai guvernul României, tu ai Camera Deputaților, tu ai Senatul, poți legifera, poți face legi, poți să faci dezbateri publice, sau meri cumva să-l aperi pe penalul Dragnea. E, aici e problema, penalul Dragnea (...) dl Dragnea e condamnat penal, este penalul Dragnea. (...) Nu poți să meri să fii alături de un condamnat penal”, a spus acesta, potrivit unei înregistrări video publicate pe Facebook.

„Părerea mea personală e că acest miting e pentru iubitorul poporului, condamnatul penal Liviu Dragnea”, a susținut el.

Acesta a argumentat că, pentru a ajunge la București, un autocar are nevoie de minim 8 - 10 ore.

„Ajung seara la 6 - 7, pun oamenii în stradă 4-5 ore și înapoi îi îmbarcă în autocar și-i aduce înapoi. Deci oamenii ăia timp de o zi, 24 de ore, nu fac baie, nu folosesc un WC, nu nimic, Cum să folosești oamenii ca pe niște animale? Chiar nu se gândesc oamenii ăștia?”, a mai spus Vladimir Petruț.






În 3 februarie 2017, Vladimir Petruț a anunțat că demisionează din toate funcțiile pe care le deținea în partid: vicepreședinte PSD Maramureș, președinte PSD Cavnic și membru în Biroul Politic Județean, în semn de protest față de Ordonanța de Urgență 13.

"Raman, de astazi, un simplu membru al PSD - la aceasta calitate nu am cum sa renunt, pentru ca mi-as pierde functia de primar in care nu m-a investit PSD ci cei peste 70% dintre locuitorii orasului Cavnic. Am demisionat din toate functiile politice pe care le detineam in PSD ca reactie la modul in care reprezentantii la varf ai acestui partid au inteles sa-si rezolve problemele penale. Modul in care au fost date ordonantele de urgenta prin care au fost aduse modificari substantiale codurilor penale sunt descalificante si sunt impotriva democratiei romanesti. Nu pot sa fiu partas la asa ceva, in consecinta, am demisionat din functiile pe care le aveam in PSD”, a declarat atunci Vladimir Petrut.

















7906 vizualizari

  • +26 (26 voturi)    
    Pai (Miercuri, 6 iunie 2018, 19:39)

    TotLaFel [utilizator]

    Binie zîs! Nu cie pui cu maramurășhănii!
    • +18 (18 voturi)    
      Bravo lui, sa fie sanatos! (Joi, 7 iunie 2018, 0:13)

      2087 [utilizator] i-a raspuns lui TotLaFel

      Si da, PSD trateaza oamenii ca pe animale, in general.

      Daca esti ticalos mare, abia atunci te respecta.
    • +1 (3 voturi)    
      Se vede ca nu este mitic sau moldovean! (Joi, 7 iunie 2018, 8:22)

      Miky60 [utilizator] i-a raspuns lui TotLaFel

      Noi, ardelenii, suntem mai destepti, mai deschisi catre vest, avem o alta gandire fata de mitici sau de moldoveni! Felicitari lui! Si se vede ca spune adevarul pt ca nu a fost dat afara din psd-ciuma rosie desi il injura pe penalul dragnea!
      • +3 (3 voturi)    
        Corect (Joi, 7 iunie 2018, 11:37)

        mondrian [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

        Se pare ca ardeleanul este veriga lipsa intre roman si neamt....
    • +2 (2 voturi)    
      ...mai e unul... (Joi, 7 iunie 2018, 8:45)

      baligosul [utilizator] i-a raspuns lui TotLaFel

      Parcă și primarul Iașului e nemulțumit, în schimb vrînceana Vrînceanu, de la București e foarte mulțumită.
  • +22 (24 voturi)    
    Acesta este un social-democrat european ! (Miercuri, 6 iunie 2018, 19:53)

    DEMA GOGU' [utilizator]

    Bravo, dl. Primar , cu membrii ca dvs. social-democratia din Romania va ajunge din nou respectata.
  • +4 (12 voturi)    
    prea multa sinceritate strica (Miercuri, 6 iunie 2018, 19:55)

    mnicku [utilizator]

    ma mir ca-i psd-ist
  • +23 (23 voturi)    
    Bravo ! (Miercuri, 6 iunie 2018, 20:06)

    Ozmo [utilizator]

    Felicitari, mai sunt si PSD-isti care au coloana vertebrala , membrii de partid, si care au inteligenta si curajul sa isi exprime puncte de vedere ! Sincere felicitari !!!
  • +20 (20 voturi)    
    Fara gluma (Miercuri, 6 iunie 2018, 20:07)

    mitg [utilizator]

    Mare om, mare caracter pe primar. Bravo lui.
  • +18 (18 voturi)    
    ma (Miercuri, 6 iunie 2018, 20:12)

    nahir [utilizator]

    bucura enorm cand mai gasesc cate-o floare, cu care chiar daca nu se face primavara, iti poti bucura privirea, macar. Toata stima pentru un pesedist care are curajul sa spuna adevarul, chiar daca il poate atinge "iubirea" lui dragnea.
  • +15 (15 voturi)    
    Se mai deșteaptă câte unul... (Miercuri, 6 iunie 2018, 20:27)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    dar în marea cloacă numită p$d=pcr sunt 99,99% hoți, mafioți si complici la jaf. Cine se vrea animal să fie dus ca animalele la miting. Gura păcătosului Vladimir adevăr grăiește...
  • +10 (10 voturi)    
    Rugam jandarmeria sa fraternizeze cu oamenii (Miercuri, 6 iunie 2018, 20:31)

    rov [utilizator]

    Circumstante atenuante nu vor fi!
  • +17 (17 voturi)    
    E clar! (Miercuri, 6 iunie 2018, 20:49)

    , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator]

    Asta este din statul paralel!
    Soros i-a dat neste coco si asta gata, s-a lepadat de haina rosie; el e tradator! Un element ce trebuie indepartat!
    Nu se poate, tovarasi!
    • +1 (1 vot)    
      Vezi ca ... (Duminică, 10 iunie 2018, 22:30)

      Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

      ... la halul de incrancenare si amaraciune in care n-a adus PSD s-ar putea sa nu-ti priceapa toata lumea gluma. Las comentairu' asta aici ca aducere aminte ...
  • +17 (17 voturi)    
    turme (Miercuri, 6 iunie 2018, 20:51)

    revo [utilizator]

    Pana si transportul vitelor in conditii necorespunzatoare, catre arabi, au fost sistate!
    Aduceti-i sa se pise pe ei, in masini si pe trotoarele Capitalei dragniste! Asa le trebuie, daca stau cu mana intinsa la pomenile Mafiei.
  • +13 (13 voturi)    
    Iata ca mai sunt oameni citavi si in psd, (Miercuri, 6 iunie 2018, 21:11)

    kokos [utilizator]

    din pacate sunt exceptiile care intaresc regula. Eu sper ca mitingul asta sa semene cu mitingul lui ceasca din 21.12.1989 , adica la un moment dat pesedistii din piata adusi forta la miting sa inceapa sa strige "jos dracnea!"
    • +4 (4 voturi)    
      imposibil (Joi, 7 iunie 2018, 8:33)

      micul_licurici [utilizator] i-a raspuns lui kokos

      In '89 oamenii din piata aveau creier, astia care or sa vina la miting sunt niste "animale" pentru ca daca te lasi tratat ca un "animal" atunci esti un "animal".
  • +25 (25 voturi)    
    Cat de tare poate sa-i rusineze acest om (Miercuri, 6 iunie 2018, 21:52)

    Susufler0 [utilizator]

    pe toti yesmenii si pupincuristii de la nivel central si local ai lui Liviu Dragnea !

    Trebuie ca-i foarte misto sa-i faci de rahat pe cei care dupa caderea lui Dragnea se vor bate in piept ca au fost impotriva lui si i s-au impotrivit cu pieptul gol !

    PS. Bravo, mestere ! Vezi totusi ce faci dupa ce nu vei mai fi primar ca astia-s niste jigodii razbunatoare !
  • -4 (6 voturi)    
    UN LAS (Joi, 7 iunie 2018, 8:01)

    madonna0a [utilizator]

    Daca nu era un las isi dadea demisia din PSD, asta insemnand piertderea postului de primar. Ar fi candidat apoi independent sau sub alt partid si ar fi castigat.
    Asa e doar un gargaragiu.
  • -5 (7 voturi)    
    Ce va mai place sa citati dizidentii din PSD, (Joi, 7 iunie 2018, 8:48)

    xrogo [utilizator]

    cat de tare va temeti de o ampla demonstratie, cum incercati sa faceti totul pentru a submina acest miting!
    • 0 (0 voturi)    
      ! (Vineri, 8 iunie 2018, 1:10)

      tudorr [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Demonstratie pentru ce? Stai sa vezi cum o sa mai taiati un zero de la coada cifrelor pe care vi le imaginati!
  • +6 (6 voturi)    
    hmm (Joi, 7 iunie 2018, 10:00)

    dum_i [utilizator]

    Ce diferenta din maramures pana-n teleorman...

    Pacat ca de 30 de ani suntem condusi doar de scursurile romaniei. Si te intrebi cat mai rabda ardelenii.
  • +1 (1 vot)    
    Mitingul (Joi, 7 iunie 2018, 13:18)

    fagus [utilizator]

    Nu pot sa inteleg ce se intimpla! Organizarea unui miting la care unii oamei sunt adusi fortat, ca pe vremea lui Ceausescu, este cam fara rost. Dar asta nu e totul! Dl Dragnea ar putea fi banuit (acuzat!) că împreună cu unii din preşedinţi şi membri locali ai PSD a complotat pentru trucarea prezentei de buna-voie a unor oameni la miting si a ordonat liderilor PSD din ţară să aduca cât mai mulţi oameni la miting. si să îi pună să manifesteze. Tot domnia sa ar fi pus la punct un sistem national prin care să ştie de câte mijloace de transport ar fi nevoie, pentru a le asigura parcarea in capitala.
    In 2016, odata cu condamnarea la 2 ani cu suspendare Dl Dragnea primit si o perioada de incercare de 4 ani si “dacă în cursul termenului de încercare cel condamnat a săvârşit din nou o infracţiune, pentru care s-a pronunţat o condamnare definitivă chiar după expirarea acestui termen, instanţa revocă suspendarea condiţionată, dispunând executarea în întregime a pedepsei, care nu se contopeşte cu pedeapsa aplicată pentru noua infracţiune”.(Avocatnet.ro)
    Acuzatia din 2016 suna astfel: “Liviu Dragnea este acuzat că împreună cu 74 de preşedinţi şi membri ai unor secţii de votare a complotat pentru trucarea rezultatului de la referendumul din 2012. A ordonat liderilor PSD din ţară să scoată cât mai mulţi oameni la vot şi să îi pună să voteze pentru demiterea lui Traian Băsescu din funcţia de preşedinte, spun procurorii. Tot el ar fi pus la punct un sistem national prin care să ştie de câte voturi mai este nevoie pentru a-l debarca de la Cotroceni pe şeful statului.” (DIGI24.. 24-02-16)
    Ma tem ca vreun nesocotit sau oricare din cei fortati sa vina la miting sa nu depuna marturie sau sa faca vreo declaratie, care sa duca la autosesizarea organelor in drept, care sunt cu ochii pe cei 4 ani de incercare. Numai de asta nu mai avem nevoie!