​PSD Bacau, prima organizatie care isi declara sprijinul neconditionat pentru Liviu Dragnea la congresul din martie

de Gabriel Pop     HotNews.ro
Sâmbătă, 17 februarie 2018, 18:45 Actualitate | Politic


Dragos Benea, PSD Bacau
Foto: Hotnews
Dragos Benea, seful PSD Bacau, este primul presedinte al unei organizatii judetene care isi declara public sprijinul total de sustinere pentru pentru Liviu Dragnea, la congresul de luna viitoare. Unul din argumente sale este ca "niciodata organizatia din Bacau n-a fost mai sprijinita si mai pusa in valoare ca acum".

Comitetul Executiv Judetean al PSD Bacau va merge, la Congresul din martie a social-democratilor, pe mana lui Liviu Dragnea. E raspunsul, categoric, oferit, astazi, de senatorul Dragos Benea, presedintele PSD Bacau, care are cateva argumente: “Este firesc sa il sustinem pe Liviu Dragnea, in mandatul caruia s-au obtinut cele mai bune rezultate electorale. Pe de alta parte, niciodata organizatia din Bacau nu a fost mai sprijinita si mai pusa in valoare ca acum. De exemplu, toti parlamentarii nostrii sunt bacauani get-beget, nu ni s a impus niciun “strain” de la centru”. In acest moment, in cabinetul Dancila, sunt doi ministri din judetul Bacau: Lucian Sova (PSD) la Transporturi si Viorel Ilie (ALDE) la Relatia cu Parlamentul".

Mai mult, Dragnea va primi si sprijinul lui Gabriel Vlase, vicepresedintele Camerei Deputatilor, care a s-a abtinut la ultimul CEX de demitere a fostului prim-ministru Mihai Tudose. Intrebat daca il va sustine pe Dragnea si daca este unitate in organizatie pentru sustinerea lui presedintelui PSD, Gabriel Vlase a raspuns, in stilul sau caracteristic, arogant: “La toate intrebarile Da”.

Senatorul Dragos Benea, un obisnuit al relatiilor de culise, si-a manifestat, din nou, transant – chiar in fata ministrului transporturilor – optiunea pentru autostrada Brasov-Bacau – Iasi ca fiind “cea mai logica si sustenabila optiune. Autostrada Tg Mures-Iasi este o utopie”.



















2616 vizualizari

  • +16 (16 voturi)    
    dar la congresul din aprilie? (Sâmbătă, 17 februarie 2018, 18:55)

    anonim3 [utilizator]

    Patriotism PSD-ist. Vor sa aiba partidul care alege un presedinte pe farasul unei condamnari cu executare. Apoi, ramane de stabilit daca va conduce partidul din inchisoare, cu instructiuni la vorbitor, sau daca vor face congres din nou.
    • +4 (4 voturi)    
      Proclamatia de la Timisoara in Constitutie (Duminică, 18 februarie 2018, 8:11)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui anonim3

      Dizolvarea P$D si Satelitilor FSN este Obligatorie ( pemepe,ALD€,penel€,etc)
    • +5 (5 voturi)    
      Trădători pentru moldoveni.PSD Bacău. (Duminică, 18 februarie 2018, 9:58)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui anonim3

      Înseamnă că PSD Bacău este de acord că guvernele PSD-ALDE nu fac o autostradă care să scoată regiunea din izolare și să asigure dezvoltarea economică.Moldovenii ar trebui să-i alunge pe cei de la PSD-ALDE.
  • +10 (14 voturi)    
    pai (Sâmbătă, 17 februarie 2018, 19:00)

    jeanvaljeanro [utilizator]

    cea mai mare bucurie a vietii mele e ca am plecat din bacau la 21 de ani si nu m-am mai intors vreodata :)))
    • -4 (8 voturi)    
      Ia spune (Sâmbătă, 17 februarie 2018, 20:22)

      alibaba_zeul_meu: _|_PSD [utilizator] i-a raspuns lui jeanvaljeanro

      cum este viata la moscova?
    • +3 (3 voturi)    
      Am avut treaba in Bacau (Duminică, 18 februarie 2018, 1:33)

      Grandgousier [utilizator] i-a raspuns lui jeanvaljeanro

      Cred c-am stat vreo 10 minute prin centru...mama,ce gagici misto aveti p'acolo!
    • +3 (3 voturi)    
      Eu (Duminică, 18 februarie 2018, 8:40)

      Multa PSD [utilizator] i-a raspuns lui jeanvaljeanro

      Am plecat din tara la 24. Restul e la fel.
  • +4 (16 voturi)    
    moldoveni (Sâmbătă, 17 februarie 2018, 19:02)

    deville2010 [utilizator]

    fara cap si coloana vertebrala.Adica nevertebrate.
    • +1 (1 vot)    
      Nu e frumos sa zici asa (Duminică, 18 februarie 2018, 6:13)

      Lukian [utilizator] i-a raspuns lui deville2010

      psd nu reprezinta majoritatea oamenilor cu drept de vot de aici
      Eu nu am zis nimic cand Bucurestiul a ales-o pe jegoasa latrina 3 Firea tot pesedista dar totusi.....au ales-o
  • +14 (14 voturi)    
    hotii intre ei (Sâmbătă, 17 februarie 2018, 19:36)

    Francisc 1 [utilizator]

    .
  • +8 (8 voturi)    
    Rușine (Sâmbătă, 17 februarie 2018, 19:44)

    Lake123 [utilizator]

    Niște trădători, nu alta.Duă câte prostii a făcut Dragnea ăsta!
  • +12 (16 voturi)    
    Pi buni, primii...!? Pai mai ie sheva timp (Sâmbătă, 17 februarie 2018, 19:53)

    scaraotchi [utilizator]

    pan' la al Xlll-lea Congres...!
  • +16 (16 voturi)    
    Sa-i faceti vizite conjugale (Sâmbătă, 17 februarie 2018, 19:59)

    Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator]

    dupa ce ajunge la puscarie!
  • +10 (10 voturi)    
    pdsr- ul e in floare (Sâmbătă, 17 februarie 2018, 20:34)

    liviuemil [utilizator]

    Comunistii tot pdsristi ramin. Teleorman 1, 2, 3, s.a.m.d.
  • +16 (16 voturi)    
    Din cauza unora ca Benea (Sâmbătă, 17 februarie 2018, 20:45)

    ady77 [utilizator]

    E tinuta Moldova pe loc.
    Poti sa ai si 15 membri in cabinet, daca nu faceti nimic concret pentru dezvoltarea Moldovei.
    Cel putin autostrada Botosani- Iasi - Bucuresti, unde nu ai relief greu se poate face fara mari costuri.
    • +1 (3 voturi)    
      Buzau-Vrancea- Botosani-Vaslui (Duminică, 18 februarie 2018, 8:12)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui ady77

      Sunt Focare cu evenimente ce numai in Coreea de Nord se intampla
  • +8 (8 voturi)    
    MA TOT UIT PE POZA CU PESE...DER...EII (Sâmbătă, 17 februarie 2018, 22:30)

    arheopterix [utilizator]

    si tot nu-mi vine sa-mi cred ochilor ... Par oameni... ca noi !...
    • +1 (1 vot)    
      Par dar nu sunt. (Duminică, 18 februarie 2018, 10:02)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui arheopterix

      Le lipsește ceva.Nu au bun simț,respect față de cei care i-au votat.
  • +2 (2 voturi)    
    Acum stim (Duminică, 18 februarie 2018, 1:14)

    marius67 [utilizator]

    care e cea mai slugarnica organizatie PSD.
  • +1 (1 vot)    
    Da' filiala din Alaska (Duminică, 18 februarie 2018, 1:40)

    Grandgousier [utilizator]

    Cu sediu in Kamceatka,ce balena esuata sustine?
  • +4 (4 voturi)    
    Sunt din Bacau (Duminică, 18 februarie 2018, 5:59)

    Lukian [utilizator]

    dar aceste jeguri de pesedei nu ma reprezinta, de fapt nu reprezinta majoritatea oamenilor cu drept de vot din Bacau. Acesti penali ( se stie cat a furat Benea - alt urmarit penal ) nu pot fi inlaturati atat timp cat ling fundurile de la centru psd ului
    • 0 (0 voturi)    
      Votati in continuare P$D (Duminică, 18 februarie 2018, 10:46)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Lukian

      Si va fi Bine
      Dela Sechelariu pana in Prezent NU s a intamplat ceva in statistica Votului
      Ori ei, ori voi!
      • 0 (0 voturi)    
        Dupa cate stiu eu (Duminică, 18 februarie 2018, 19:09)

        Lukian [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Dupa Sechelariu a venit Savarache de la PNL , alt penal deja condamnat, acum aste din nou un PSD ist , Necula un fel de Dorel car nu face si prin nepricepere mai mult strica, dar cum a votat Bucurestiul o latrina 3 Firea eu cred ca nu poti sa generalizezi aici. Lumea nu a iesit la vot de aceea tot a castigat PSD ul alegerile. Poate se trezesc de acum si ceilalti oameni cu drept de vot