Liviu Dragnea: Nu am nicio actiune la purtator / Nu am actiuni la Tel Drum / O ciorba reincalzita care nu mai are niciun gust

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 10 iulie 2017, 15:13 Actualitate | Politic


Liviu Dragnea a sustinut luni ca nu detine actiuni la purtator si nu se afla in spatele firmei Tel Drum, dupa ce site-ul de investigatii RISE Project a publicat un document atribuit serviciului secret al ministerului de Interne si care afirma ca seful PSD este "detinatorul majoritar al actiunilor la purtator de la SC Tel Drum SA".

"Nu am nicio actiune la purtator, nu am nicio societate", a raspuns Dragnea, al intrebarile ziaristilor, adaugand ca s-a interesat la "specialiti" pentru a vedea "cum e" si i s-a explicat ca "nimeni nu poate sa aiba niste actiuni si sa le tina ascunse", deoarece acestea se pot vedea la "sedintele AGA"  sau cand se repartizeaza dividentele.

"Nu poate exista in Romania ca cineva sa aiba actiuni de care institutiile statului sa nu le stie", a continuat Dragnea.

Acesta sustine ca sunt deja 12 ani de cand "aceasta ciorba s-a reincalzit" iar acum "nu mai are niciun gust".

"Nu am actiuni la Tel Drum, nu sunt nici in fata, nici in spate, nici in stanga nici in dreapta acestei societati", a sustinut Dragnea.

"Era un individ prin Teleorman care le flutura in campania electorala. era un personaj celebru, Nitulescu", a comentat Dragnea, referindu-se la documentul publicat de RISE Project - "niste hartii scrise la dictare".

"Practic e o anonima", a concluzionat Liviu Dragnea.

Acesta a precizat ca nu a ascuns niciodata ca a mers in Brazilia, dar niciodata nu a "transferat bani in Brazilia" si nici nu are afaceri in aceasta tara.

"Am fost ca milioane de turisti, am fost in niste sate pescaresti, am acest hobby cu pescuitul", a mai sustinut Dragnea.

















5831 vizualizari

  • -6 (18 voturi)    
    Brobabil treaba ezde mult mai fina (Luni, 10 iulie 2017, 15:21)

    jackalphonse [utilizator]

    Altfel il inhatau baietii de mult. Sau DNA-ul doar se face ca l urmareste; cam aceeasi tehnica cu Base, alt cinstit imbogatit din politica, care cere legi de gratiere prin amendamente, de care DNA nu s a atins si nu se atinge nici cu o pana.
  • +18 (20 voturi)    
    frumos (Luni, 10 iulie 2017, 15:23)

    nellino [utilizator]

    nici in fata, nici in spatele, nici la stanga, nici la dreapta Tel Drum.

    dar deasupra esti?
  • +15 (17 voturi)    
    si cine sunt actionarii?? (Luni, 10 iulie 2017, 15:40)

    mnicku [utilizator]

    e secret cumva?
    • +14 (18 voturi)    
      Sunt la "purtator" (Luni, 10 iulie 2017, 16:02)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

      Adica cine "poarta" interesul. Dragnea vorbeste pentru electoratul propriu pozand in victima desi stie ca orice om cu mai mult de patru clase is IQ peste 70 isi da seama de pacaleala.
      • -2 (10 voturi)    
        E ceva putred intre procurori si Drganea (Luni, 10 iulie 2017, 16:17)

        man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

        Daca orice om cu mai mutl de patru clase isi da seama de schema, atunci cum de Kovesi nu e in stare de patru ani?
        • +11 (13 voturi)    
          Intre a intelege schema de fraudare (Luni, 10 iulie 2017, 16:32)

          Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui man_and_twin

          si a aduce dovezi solide pentru justitie e o diferenta mare. Totusi scandalul are rolul de a bloca furturi viitoare si poate apar probe noi
          • +1 (3 voturi)    
            Inseamna ca nu intelegi schema (Luni, 10 iulie 2017, 17:44)

            man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

            Presa a documentat cum contractele sunt supraevaluate, chiar si fictive de multe ori. Pt un procuror era o joaca sa isntrumenteza un dosar Teldrum. Iar raportul DGIPI atesteta asta.

            Nu mai cauta scuze intr-o parte, in timp ce infierezi cu manie in cealalta.
          • -2 (4 voturi)    
            Are experienta (Luni, 10 iulie 2017, 17:53)

            man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

            Ia vezi tu cum a taragant Kovesi, ca in final sa claseze dosarele revolutiei si mineriadelor. Cand facea Maries greva foamei la poarta ei.

            Si dosare cu mai mutle probe nici nu cred c-au existat in Romania.
      • +3 (3 voturi)    
        al naibii "enteres" ... la purtator (Luni, 10 iulie 2017, 18:14)

        mnicku [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

        cum de-a aparut un Enstein-ul asta, fix la teleoarman, cam mare coincidenta

        Si mai mult, cum nu se sesizeaza SRI, procuratura, DIICOT, de atitia ani.... cu greu DNA abia, abia acu' 5 luni................. ceva-i putred
  • +15 (17 voturi)    
    Povesti pescaresti (Luni, 10 iulie 2017, 15:47)

    BillytheGreat [utilizator]

    poti sa o spui ca pe o mantra pina iti cade mustata ca nu te crede nici dreaq.
  • +4 (4 voturi)    
    Liviu-le,nu ai mâncat ciorbă reîncălzită. (Luni, 10 iulie 2017, 17:18)

    asavreau [utilizator]

    Nu-i fără miros.Pute,așa cum put și minciunile tale.Prostia își arată colții,Liviu-le!
  • +7 (7 voturi)    
    exact despre asta sunt actiunile la putator (Luni, 10 iulie 2017, 17:32)

    Francisc 1 [utilizator]

    poti declara oricand ca nu le ai si nimeni nu poate face nimic
    • +5 (5 voturi)    
      pai daca nu sunt propretari se desfiinteaza (Luni, 10 iulie 2017, 18:15)

      mnicku [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      si gata ...activele revin statului..

      Sa vezi cum apare propretarul
  • +4 (4 voturi)    
    "Nu am nicio actiune la purtator. (Luni, 10 iulie 2017, 18:23)

    Non [utilizator]

    Mi le tine ala micu' la el la ferma."
  • +4 (4 voturi)    
    prima si singura intrebaer: (Luni, 10 iulie 2017, 19:27)

    yellowdog [utilizator]

    si de ce s-a optat pt actiuni la purtator pt teldrum?
  • 0 (0 voturi)    
    Bine ma (Marţi, 11 iulie 2017, 11:47)

    Cetatean002 [utilizator]

    Daca nici Dragnea nu stie ce sunt actiunile la purtator atunci eu sunt Isus. Iar asta cu pescuitul in Brazilia imi place, zici ca doar in Brazilia se poate pescui. Nu mai rezisti mult, sfarsitul e aproape