Victor Ponta: Ma bucur fff mult ca Adrian Nastase va fi in aceasta seara alaturi de familie

de I.R.     HotNews.ro
Joi, 21 august 2014, 17:55 Actualitate | Politic


Premierul Victor Ponta a postat un scurt mesaj pe contul sau Facebook in care isi exprima bucuria fata de eliberarea conditionata a fostului premier Adrian Nastase.

“Ma bucur fff mult ca Adrian Nastase va fi in seara aceasta alaturi de familia sa!” scrie Ponta, alaturi de o fotografie a lui Adrian Nastase langa familia sa.

Tribunalul Ilfov a decis joi ca Adrian Nastase sa fie eliberat conditionat. El va parasi Penitenciarul Jilava joi seara, dupa ce a savarsit o treim din pedeapsa de patru ani si sase luni.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3934 vizualizari

  • +24 (26 voturi)    
    Corectie (Joi, 21 august 2014, 18:00)

    omezu [utilizator]

    Alaturi de "famiglie".
  • +23 (25 voturi)    
    si in puscarie era in familie. In mijlocul (Joi, 21 august 2014, 18:00)

    __alex__ [utilizator]

    marii familii penale numita P$D.
  • +21 (23 voturi)    
    no comment (Joi, 21 august 2014, 18:00)

    minos [utilizator]

    gretos
  • +24 (26 voturi)    
    ar fi culmea sa nu (Joi, 21 august 2014, 18:02)

    rov [utilizator]

    ca doar ce a iesit un infractor din puscarie...mentorul tau!
  • +18 (20 voturi)    
    se include si pe el in familie (Joi, 21 august 2014, 18:04)

    snowflake [utilizator]

    avand in vedere ca el este pupilul politic al lui adrian nastase?
    Mai mult are de gand sa ii urmeze calea? daca da atunci cand il vedem si pe el in puscarie, ca eliberarea din puscarie putem sa o asteptam mai mult.
  • +22 (24 voturi)    
    Amintiri (Joi, 21 august 2014, 18:05)

    Daniels22026 [utilizator]

    Plagiatorul va depana amintiri cu Bombonel. Poate o sa-si aduca si teza e doctorat, o s-o rasfoiasca impreuna cu poze de demult. Ce vremuri!
  • +22 (24 voturi)    
    ... (Joi, 21 august 2014, 18:07)

    calin22 [utilizator]

    Limbaj de cartier/adolescent. Cam asa vorbeam si eu cu prietenii cand eram adolescent :). Dar in calitate de Prim Ministru...ce pot sa spun...
    Una peste alta si noi ne "bucuram" pentru Adrian Nastase. A furat din banii nostri la urma urmei iar acum va trai fericit pana la batranete.
    • +7 (7 voturi)    
      dA (Joi, 21 august 2014, 19:13)

      Babilou [utilizator] i-a raspuns lui calin22

      Exprimarea lui Ponta merita mai multa atentie. Si in scris si oral. Vorbeste in fraze lungi, cu multe subordonate subiective, circumstantiale de cauza, consecutive etc. precum si eliptice. Din acesta cauza uneori e dificil de urmarit ideea centrala. Cauza, ca de obicei, lectura insuficienta in perioada adolescentei.
      De remarcat ca pe FB nu raspunde personal, ci are o" echipa" ce raspunde (intotdeauna la plural) si care probabil verifica textele, inclusiv la nivel de greseli gramaticale. Dar care nu elimina expresiile cu "fffff" - va amintiti de "alegerea Deltei - cei ce au facut-o au fost fff inspirati" - la inundatii)Si tot aceasta echipa sterge comentariile considerate nefavorabile. Adica cenzureaza.
      • +1 (1 vot)    
        Nu doar atat (Vineri, 22 august 2014, 10:13)

        Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui Babilou

        Nu numai ca sterge comentariile neplacute, insa mai si blocheaza utilizatorii incomozi. Dupa care pontalici-pacalici afirma ca libertatea de exprimare este sanatoasa intr-un stat democratic. Foarte adevarata afirmatia, insa coroborand faptele sale cu vorbele, rezulta ca Gaudeamus Plagiatur are convingerea ca nu se afla intr-stat democratic.
  • +19 (21 voturi)    
    Sluga se bucura ca stapanul a scapat (Joi, 21 august 2014, 18:14)

    Matrafirefox [utilizator]

    Deja mi-e sila de astia doi.

    Apropos, ce se mai aude cu cazul Rovinari-Turceni? Pe cand o condamnare la Ponta?

    I-a tinut Nastase "sapte-case" locul cald.
  • +3 (3 voturi)    
    Fraiere.... (Joi, 21 august 2014, 18:20)

    Keyser Soze [anonim]

    Bucura-te mult si bine, dar in cele 336 zile petrecute la racoare, mai mult ca sigur ca si-a scris memoriile catre DNA, incepand cu:
    " Declaratie catre DNA,
    Subsemnatul A.N. detinut la Jilava A0049 declar urmatoarele ... "
  • +6 (6 voturi)    
    Si eu (Joi, 21 august 2014, 18:22)

    ipolitic [utilizator]

    ma bucur ffff mult ca te bucuri, mai Viorele draga.
    Ca de maine, lucrurile se pot complica pentru tine.
    Nastase, elegant cu dusmanii sai si neiertator cu prietenii.
  • +5 (5 voturi)    
    eu (Joi, 21 august 2014, 18:26)

    Manes [utilizator]

    m-as fi bucurat sa fi fost invers.....
  • +5 (5 voturi)    
    CUm sa te bucuri... (Joi, 21 august 2014, 18:32)

    Cutarescu [utilizator]

    ... ca prim-ministru ca a fost eliberat un infractor condamnat definitiv?

    Cum se numeste asta altfel decat decredibilizarea justitiei? Descurajarea ei?
    Pfoa, cine conduce tara asta!...

    Iesiti la vot in toamna, fratilor!
  • +3 (3 voturi)    
    Mda! (Joi, 21 august 2014, 18:52)

    Miscarea Focul Dacic [utilizator]

    Bucură-te Victore, bucură-te! Că vin vremuri grele pentru tine. Și pentru toți lacheii sau stăpâni tăi.
  • +5 (5 voturi)    
    Romania (Joi, 21 august 2014, 18:57)

    EMP [utilizator]

    Ce sa mai spui? Primul ministru se grabeste sa se bucure public la eliberarea conditionata a unui infractor condamnat pentru coruptie.
    Acelasi prim ministru se intampla sa fie si fost procuror.
    Insa dincolo de aceasta situatie dezgustatoare cred ca Nastase l-ar impusca pe Ponta daca i-ar sta in puteri. Din punctul lui de vedere fostul pupil l-a tradat, lasand justitia sa-l condamne.
    Oricum, mergeti la Cornu, faceti un gratar, depanati amintiri ... abia astept sa-l vad pe Nastase la Antena 3 in calitate de comentator impartial al situatiei politice.
    • +3 (3 voturi)    
      ce te mai mira la acest premier? (Joi, 21 august 2014, 22:01)

      Ellias [utilizator] i-a raspuns lui EMP

      doar el a dat la foc rapid, sutre de ordonante de urgenta tocmai pentru a-i pune sub protectie pe infractorii care au distrus tara asta. Ati vazut ca vrea sa dea amnistii pentru infractori care au luat pensii necuvenite, infloreste ifractionalitatea in Romania sub "aripa" PSD...asa ca ce va mai mira ? Mi-e sila pur si simplu sa mai citesc ce debiteaza idiotul asta. Multumesc lui Dumnezeu ca nu mai sunt in tara, insa din pacate, mai am o gramada de neamuri in tara..si chiar si fara neamuri: nu pot crede ce pot face nenorocitii astia in tara asta.
  • +2 (2 voturi)    
    da (Joi, 21 august 2014, 21:11)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    maimutica baronilor de tip duicu, cocalari analfabeti cu creierul inecat in grasime, e vesela, a iesit stapinul sau din puscarie, lesa a devenit mai scurta, bananele mai aproape ca niciodata. Zburda de fericire bietul macac.
  • +3 (3 voturi)    
    ti-a facut tie loc (Joi, 21 august 2014, 21:50)

    Ellias [utilizator]

    asa ca, pregateste-ti bocceluta si mergi sa iei locul cald. Jigodii de oameni ce sunteti.
  • 0 (0 voturi)    
    Fff multe lacrimi EADS,iti vor siroii pe mongoloid (Vineri, 22 august 2014, 5:37)

    Plagarus [utilizator]

    Cronos-Nastase A. isi va manca sigur, caricatura epigon, Viorel P. !
  • +2 (2 voturi)    
    acest pacalici (Vineri, 22 august 2014, 14:59)

    misa2002_2006 [utilizator]

    cu functie de prim-ministru.. care a facut legi permisive pt o anume categorie de infractori...
    si care ne rade in nas la un popor intreg, intinzand coarda la maxim..
    suntem un popor imbolnavit cu buna stiinta si indatorat pana peste margini? carnea se impute in galantare, mezelurile se spala de mazga si mucegai, legumele se ofilesc pe tarabe, peste oameni amarati vin executorii si le iau casele! oare de ce?
    am putea sa le dam o lectie tuturor celor care sunt in acest moment la guvernare, majoritatea presupusi puscariabili?
    sa le aratam ca vointa poporului este mai puternica decat toate legile lor?
    de ce sa lasam capul in jos si sa inghitim toate mizeriile astea? cu ce sunt ei mai presus ca noi, multimea? au drepturi mai multe?
  • 0 (0 voturi)    
    are creier ? (Vineri, 22 august 2014, 19:05)

    nedumeritul [utilizator]

    Cat creier trebuie ca are Ponta sa declare public ca este prieten cu un hot dovedit ?