Ponta, intampinat intr-un sat din Botosani de zeci de localnici cu pancarte "Victor Ponta-Presedinte"

de I.B.     HotNews.ro
Joi, 14 august 2014, 21:49 Actualitate | Politic


Premierul Victor Ponta a fost intampinat, joi seara, in localitatea botosaneana Hutani, pe tapsanul din sat de cateva zeci de localnici cu pancarte albe inscriptionate cu rosu, cu textul "Victor Ponta-Presedinte", potrivit Mediafax.

Ponta, care a inaugurat joi seară, în localitatea botoşăneană Baisa, finalizarea lucrărilor de modernizare a DN 29 Botoşani - Suceava, a mers spre Suceava, iar pe traseu a oprit în satul Huţani, unde pe tăpşanul sătesc se adunaseră câteva zeci de localnici cu pancarte albe inscripţionate cu roşu, cu textul "Victor Ponta-Preşedinte".

Locuitorii i-au mulţumit premierului pentru modernizarea acestui drum, iar premierul l-a întrebat pe primarul Voicu Murariu de ce investiţii mai are nevoie în comună. Acesta i-a spus că e nevoie de modernizarea unor drumuri locale, iar premierul, care era însoţit de vicepremierul Liviu Dragnea, i-a transmis acestuia să preia problematica acestei comune, primarul fiind invitat de Dragnea, săptămâna viitoare, la Ministerul Dezvoltării Regionale şi Administraţiei Publice să prezinte proiectele comunei.

Premierul s-a întreţinut câteva minute cu localnicii, după care a semnat în Cartea de onoare a comunei, care era pregătită, pe o măsuţă, în apropiere.

O localnică a spus că această vizită scurtă a premierului României în sat este un eveniment istoric. Ponta a mers apoi în comuna suceveană Dumbrăveni, unde a discutat cu primarul liberal al comunei, Ioan Pavăl, despre finanţarea amenajării unei grădiniţe pentru copiii din această comună.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1561 vizualizari

  • +9 (11 voturi)    
    părere (Joi, 14 august 2014, 21:52)

    Arl [utilizator]

    Bieții oameni, au renunțat la o parte din ajutorul social să cumpere cartoane și carioci...
  • +6 (8 voturi)    
    la fel ca (Joi, 14 august 2014, 21:55)

    ggna [utilizator]

    Ceausescu! Vai ce imi era la gura cand, copil fiind, ma pricopseam cu cate o pancarta...M-au prostit pana prin cl.5 a...
  • +5 (7 voturi)    
    Victor (Joi, 14 august 2014, 21:59)

    Kute [utilizator]

    Ponta - Preşedinte Hoţan de Tăpşan. Să fie la ei acolo...
  • +6 (8 voturi)    
    Asa, votatil ca nu meritam unul mai bun... (Joi, 14 august 2014, 22:06)

    MarianCapraru1316008155720 [anonim]

    Nici nu ma mira ca am intrat in recesiune. Plagiatorul este in campanie electorala nu la guvern sa gaseasca solutii.
  • +6 (12 voturi)    
    ce va supara ? (Joi, 14 august 2014, 23:01)

    uzu [utilizator]

    va deranjaza sa vedeti ca domnul ponta tace si face ?
    uite, azi un drum, m,aine o gradinita ... asa se sontruieste tara. asa se creste bunastarea.
    nu stand prin tribunale sa bagi ls inchisoare oameni nevinovati care si ei ar fi facut un drum sau o gradinita, cum ar fi domnul Becali (ar fi facut doua drumuri si doua gradinite) sau domnul Voiculescu.
    Domnul ponta va fi presedintele Romaniei (ne palce sau nu) pentru ca el e cel care ni se potriveste cel mai bine"
    un popor oligofren cu un presedinte mitomal.
    • +1 (1 vot)    
      ... (Joi, 14 august 2014, 23:43)

      klaudyuxxx [utilizator] i-a raspuns lui uzu

      Despre cele 11 microbuze scolare nu scrieti? Dar despre inaugurarea drumului recent renovat Botosani - Suceava? Va doare de 3 pancarte...
    • +2 (2 voturi)    
      Poporul oligofren (Vineri, 15 august 2014, 3:52)

      Daniels22026 [utilizator] i-a raspuns lui uzu

      Ia gindeste-te cum le-ar pica uslamistilor un presedinte normal, civilizat? Sau o clasa politica decenta, cinstita?

      Nu le-ar pica bine deloc. Si in general romanii cinstiti sau seriosi, curajosi sau inteligenti, civilizati sau profesionisti, nu mai au loc in tara lor.

      Romania nu te vrea daca ai depasit mental evul mediu. Nu-ti plac hotii?! Atunci mars din tara, oriunde vezi cu ochii!

      Noi ne incapatinam sa cautam partea buna a populatiei uslamiste. Degeaba. N-o s-o gasim. N-avem sanse in tara noastra. Peste o generatie poate-poate se mai schimba ceva.
  • +2 (2 voturi)    
    Uslamism descatusat (Vineri, 15 august 2014, 0:23)

    Daniels22026 [utilizator]

    https://www.youtube.com/watch?v=ZvIL9_m32tI

    Uitati-va la fetele uslamiste si la ura lor. Noroc ca ii retine virsta. Ne-ar termina fizic daca ar putea. Daca nenorocitii astia ar fi mai tineri, s-ar instaura totalitarismul intr-o saptamina. Ne-ar urmari pe toti cu pasiune. Ne-ar face dosare, ne-ar umili crunt, ca la instaurarea comunismului.