​​VIDEO Ce nu s-a vazut la TV in ziua investirii guvernului Ponta II

de Victor Cozmei     HotNews.ro
Vineri, 21 decembrie 2012, 20:57 Actualitate | Politic


Gigi Becali si Ministrul Justitiei, Mona Pivniceru
Foto: Hotnews
Ministrii guvernului Ponta II au fost audiati vineri in comisiile de specialitate ale noului Parlament, iar noul cabinetul a primit, vineri seara, votul de investitura din partea plenului reunit. Un fost incatusat si inculpat a stat langa ministrul justitiei in cadrul audierilor de la comisii, un patron de televiziune a trait ca deputat prima sa sedinta de plen reunit, un lider de la putere si fost presedinte interimar si-a tinut speech-ul in fata a unei sali pe jumatate goale, iar un liberal si-a petrecut timpul citind articolele si comentariile cititorilor de pe HotNews.ro.
  • Vezi mai jos un videoreportaj marca HotNews.ro cu imagini din parlament, din ziua investirii guvernului Ponta II



Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















17178 vizualizari

  • +23 (27 voturi)    
    frumos (Vineri, 21 decembrie 2012, 21:34)

    rochiri [utilizator]

    Un om care refuza sa plateasca impozite langa Min. Justitiei , este o imagine clara a Romaniei de astazi!
    • +2 (2 voturi)    
      impozit (Sâmbătă, 22 decembrie 2012, 12:33)

      SiriusB88 [utilizator] i-a raspuns lui rochiri

      cine n-ar refuza sa le plateasca daca ar avea sansa...daca ar fi impozitul voluntar cati crezi ca l-ar plati?? ;)
      toata lumea plateste impozitul ca sa nu fie omorat de stat...foarte moral statul asta...aproape la fel ca dumnezeu care te trimite in iad daca nu il venerezi...dar te iubeste?!?! hahahaha
      • 0 (0 voturi)    
        impozite (Duminică, 23 decembrie 2012, 8:48)

        ion_pozitiv [utilizator] i-a raspuns lui SiriusB88

        Primitiva mentalitate!
        Plata impozitelor e o obligatie a fiecarui cetatean, in orice stat, nu o optiune. Cetatenia e optionala. Daca nu-ti place un anumit stat, renunti la cetanenie.Cei care refuza plata impozitelor sunt rebuturi sociale care afecteaza intraga societate si trebuie obligati la respectarea normelor firesti si pedepsiti pentru faptuirea unor grave acte antisociale (furt, ticalosie...., altfel denumite in acest caz) si chiar eliminati din viata sociala activa.Chiar dreptul la exprimarea opiniei este antisocial, periculos si salbatic.
        Faptul ca statul roman permite furtul si irosirea resurselor de catre potentati, mai mult ca in alte parti, este o realitate care trebuie schimbata. De romani in primul rand. Dar nu de infractorii care nu-si platesc impozitele si sustin aberatii sau imbecilitati care-i exclud din specie. (Pana si salbaticii din jungla amazoniana au obligatii fata de trib si daca nu si le achita sunt abandonati, i.e. condamnati la moarte sigura)
    • 0 (0 voturi)    
      Ce imagine superba!! (Duminică, 23 decembrie 2012, 18:27)

      democtrates [utilizator] i-a raspuns lui rochiri

      Frumos, ce sa zic un oier, un fariseu (cu 3 clase elementare) sa o ia la intrebari pe Ministrul Justitiei.
      Numai la noi in tara se poate intampla asa ceva.
      Vai de viata noastra!
      Pacat ca nu a venit sfarsitul lumii , macar scapam de cei rai.
  • +17 (21 voturi)    
    Intrebare ... (Vineri, 21 decembrie 2012, 22:37)

    za-k [utilizator]

    astia au voie sa fumeze pe holurile parlamentului?
    Nu e spatiu public?

    Numa' bine,
    za-k/
    • +12 (16 voturi)    
      nu (Sâmbătă, 22 decembrie 2012, 0:51)

      jacques_tim [utilizator] i-a raspuns lui za-k

      Nu, nu au voie, nu e voie sa se fumeze in interiorul institutiilor. Dar cine l-ar opri pe Dragnea? :)
      • +10 (14 voturi)    
        Pump up! (Sâmbătă, 22 decembrie 2012, 2:36)

        elj [utilizator] i-a raspuns lui jacques_tim

        Chemati pompierii!
      • +10 (18 voturi)    
        Noi, poate.. (Sâmbătă, 22 decembrie 2012, 5:44)

        emigrant [utilizator] i-a raspuns lui jacques_tim

        Noi. Chiar asa, nu am putea face o petitie?. Acolo unde lucrez eu nici Obama daca ar veni nu ar indrazni sa fumeze in public. Chiar astia cred ca isi pot permite orice?? Este absolut incredibil. Daca regula respectiva exista nimeni nu poate fuma Punct. Daca nu exista atunci sa schimbe regulile... Oricum dezolant ce se intimpla. Impostorii in Parlament condusi de un mincinos, smecheras, plagiator periculos. Ti se face greata. To say the least..MRU, un intelectual rafinat competent muncitor fluierat de acesti mitocani.
        • -2 (6 voturi)    
          MRU, intelectual rafinat... (Sâmbătă, 22 decembrie 2012, 9:36)

          finutza [utilizator] i-a raspuns lui emigrant

          ... asa e, destept, da' prost, pana la urma...
        • -3 (5 voturi)    
          raspuns (Sâmbătă, 22 decembrie 2012, 13:38)

          otrava [utilizator] i-a raspuns lui emigrant

          nu sunt mitocani cine esti tu emigrantule fugarule de vb asa tu nu ai trait aici cand a rasculat clasele sociale au bagat ura intre ele au promovat nepotismul mai mult decat alti au facut numai rau fa-ti bilantul stirilor acumulate si iesi si exprimate cu ceva bun care l-au facut ,mru. a fumat tigari de la stat si s-a doftoricit cu alifiile statului la preturi de nerecunoscut. sa ai sarbatori fericite
          • +1 (3 voturi)    
            otravioaro (Sâmbătă, 22 decembrie 2012, 21:59)

            the [utilizator] i-a raspuns lui otrava

            ai uitat sa-i scoti pe nas emigrantului faptul ca n-a mancat salam cu soia
            "exprimate" cu "care l-ai facut" in continuare da' nu te enerva :)
            suntem aici te admiram

            alt emigrant
          • 0 (2 voturi)    
            Citeva explicatii (Duminică, 23 decembrie 2012, 22:45)

            emigrant [utilizator] i-a raspuns lui otrava

            Eu am ridicat doua probleme.
            Sa le luam pe rind:
            1. Fumatul in locuri publice. Daca un elev e prins ca fumeaza la scoala risca exmatricularea. Cum pot parlamentarii nostri sa isi permita sa nu respecte astfel de reguli ("Fumatul interzis"). Este o sfidare la adresa tuturor inclusiv a dvs.

            2. MRU a fost fluierat de un Parlament in care stim ca exista oameni cu dosare penale. I se reproseaza ca " a fumat tigari de la stat si s-a doftoricit cu alifiele statulu". Cam cite astfel de alifii ar fi putut folosi? Nu credeti ca problema e ca de fapt nu i-au putut gasi nimic serios (luare de mita, spalare de bani, etc, etc) si au nascocit povestea asta cu alifiile? Personal cred ca e hilar ca asa de multi romani au crezut povestea asta.

            In sfirsit, problemele ridicate de dvs:

            Nepotismul: avem un PM care are socru in Parlament si sotia in Parlamentul European, un sef al Senatului casatorit cu un Europarlamentar. Toata lumea se gindeste la cazul Eba dar nu cumva fenomenul e mult mai raspindit la USL?

            Daca emigrantii sint "fugari" atunci sint oameni care au fugit de un sitem ticalosit care punea pe prim plan nonvaloarea, care politiza Universitatile, care aduce iata oameni cu dosare penale in Parlament. Fugarii astia stiu ca "Fumatul interzis" trebuie sa insemne exact ce scrie ptr ca traiesc intr-o lume in care regulile chiar se respecta de toata lumea. Daca eu si Dvs nu avem voie sa fumam in public, sa parcam in locuri interzise de ce sa le dam voie celor care ne reprezinta si sint platiti din banii nostri?

            Cit despre ura, eu cred ca e OK sa denuntam nerespectarea legilor acolo unde exista. De exemplu, nu ii urasc pe Ponta sI Andronescu ptr ca au plagiat dar vreau sa se dea la o parte ptr ca ne reprezinta pe mine si pe dvs si decredibilizeaza tara pe care nu-i asa o iubim...Daca nu se vor da la o parte de buna voie trebuie sa facem tot ce tine de noi sa le cerem asta. La fel in cazul celor cu dosare penale. Sarbatori fericite si dvs!
  • +17 (19 voturi)    
    Acum 23 de ani... (Vineri, 21 decembrie 2012, 23:22)

    Zummm [utilizator]

    Lumea murea pe strazi impuscata iar unii se pregateau sa devina "noii" conducatori
    • +7 (7 voturi)    
      curios ! (Sâmbătă, 22 decembrie 2012, 10:47)

      mercedes [utilizator] i-a raspuns lui Zummm

      cat de intunecata poate fi mintea celor care dau "minus" unui asemenea comentariu? Sau sunt iar de serviciu?
  • +13 (17 voturi)    
    Daca acea Lady a coborat (Sâmbătă, 22 decembrie 2012, 3:22)

    banateanul. [utilizator]

    Pina la nivelul lu Gigi ,mai putem avea pretentie la ceva ? Eu sunt convins ca NU ! Lady Ministereasa care accepta sa stea in vazul lumii ,langa un cioban ,(sa ma ierte ciobanii ,ca si meseria acea este sau are o valoare ) dar langa un puscarias ,ce incredere va avea aceasta **doamna **in ochii celor dela U.E. ? Ma intreb ,acesti
    indivizi,(zis conducatori )nu asi dau seama cat se degradeaza singuri ,cum se baga singuri in mocirla ,dar cea-ce este si mai grav
    degradeaza un Popor ,si nu vom avea curajul sa RECUNOASTEM in strainatate ca suntem Romani ! si totul din cauza unor IMBECILI !
    • +2 (2 voturi)    
      S I L A (Duminică, 23 decembrie 2012, 9:22)

      verucu [utilizator] i-a raspuns lui banateanul.

      Pai Beecali e de vina ? Vinovati sunt cei care i-au luat banii , l-au primit in partid,l-au votat si trimis in parlament si doamna ministru nu stia ca sta cu Jiji la masa ca nu-l cunoaste...ASTA-I ROMANIA...Justitia la masa cu infractorii ! ! ! !
  • +14 (18 voturi)    
    fatza de 1 milion de euro a lui Becali. (Sâmbătă, 22 decembrie 2012, 5:59)

    Jekyll [utilizator]

    Filmarile acestea trebuiesc salvate pentru civilizatia care va veni dupa ce acesti dinozauri vor distruge rasa umana.
  • 0 (2 voturi)    
    oroare (Sâmbătă, 22 decembrie 2012, 11:26)

    Angoasat [utilizator]

    ce nu s-a vazut se stia oricum..mai ramane o solutie -extremismul
  • +2 (4 voturi)    
    Ce nu s-a vazut la TV (Sâmbătă, 22 decembrie 2012, 13:40)

    proletara [utilizator]

    Desi se stiau filmati nu le-a pasat alesilor neamului de nimic. Dorm , se scarpina , filmeaza cu telefonul mobil, vorbesc , citesc ziare..plictiseala mare. Pe banii nostri asta fac ..Cand vorbea Tudor Barbu de la PP-DD, cei doi sefi ai Parlamentului reunit (zgonea si crin) vorbeau ca doi repetenti la scoala. Ce 21 decembrie, moment de reculegere, ce daca PP-DD nu voteaza Guvernul mastodont ? Putin le pasa !
    Becali, imbracat ca un papagal- dle Becali, cat sunt eu de proletara zau ca faci nota discordanta cu costumul alea de pe tine -ii facea curte doamnei Mona , sa-i strangi de gat pe amandoi ! Apoi la Cotroceni unii s-au inchinat dupa juramant altii nu . Dna Mona ori a uitat ori nu stie sa se inchine cand jura ..Oricum juramantul dansei nu are valoare .Sa-i dea Becali nitica lectie de religie , daca tot ii cauta compania! Doamne fereste-ne de mai rau !
    • +1 (1 vot)    
      Daca Beeeecali (Duminică, 23 decembrie 2012, 15:07)

      banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui proletara

      trebuie sa dea cuiva lectii de religie sa o faca ,n-am nimic impotriva,dar nu in parlament !
  • +6 (6 voturi)    
    In ce hal a ajuns Romania (Sâmbătă, 22 decembrie 2012, 15:25)

    Dalinar [utilizator]

    Un cioban infractor face parte din "Comisia Juridica". Asta e democratie....cand unul cu bani facuti ilegal, camatarul politicienilor, ajunge sa ia la rost un judecator??? Nu oameni buni, asta e oligarhie mafiota.
    O dovada mai clara de cat de putred si corupt e sistemul din Romania nici ca se putea. La fel e o dovada clara ca electoratul e prostit si brainwashed la maxim.
  • +6 (6 voturi)    
    Becali insista ca Dumitrescu sa nu fie la DNA (Sâmbătă, 22 decembrie 2012, 15:50)

    Gryphus [utilizator]

    Becali, Felix si altii ca ei din USL pun presiune pt ca Dumitrescu sa nu fie propus la DNA. ei au nevoie de IRIMIE si Nitu pt a scapa de catuse
  • +3 (3 voturi)    
    ********** (Sâmbătă, 22 decembrie 2012, 18:45)

    Cataleya [utilizator]

    Dragnea fumeaza acolo..il doare-n dos.
    mai departe nici nu m-am uitat
  • +2 (2 voturi)    
    vai de noi.... (Sâmbătă, 22 decembrie 2012, 20:03)

    KAPPY [utilizator]

    abia acum incepe apocalipsa pentru romania si mai ales pentru pristimea care i a adus pe astia la guvernare....''unde nu i cap vai de picioare''!
  • +2 (2 voturi)    
    Este parlamentul meritat! (Duminică, 23 decembrie 2012, 9:00)

    ion_pozitiv [utilizator]

    Aceasta e imaginea mandrului popor roman. Majoritarii din alegeri asta au vrut, pentru ca asa sunt si ei. sau si mai jos. Nu este nici o greseala a procesului democratic, nici macar efectele unor grosolane manipulari ale antenelor. Acesta e fondul majoritatii romanilor si daca asta vor, asta sa aiba. Totusi exista si o latura pozitiva: cu cat mai multi, cu atat mai bine fiindca prostii, imbecilii, inapoiatii, pot fi exploatati mai usor si cu randamente sporite. Traiasca PSD (PCR) cu aliatul de nadejde, aripa tradatoare si profitoare a PNL!Traiasca vesnica prietenie romano-sovietica, intarita de vechii colaboratori reciclati!(Acum nu mai trebuie mascata de o falsa dizidenta, ca pe vremea tarziului impuscat. Acum se face pe fata, cu reptile politice gen Iliescu, Nastase, Voiculescu, Patriciu , prin uneltele lor imbecile: Ponta, Sova, Zgonea, Antonescu si toata sleahta guvernamentala si parlamentara)