Radu Campeanu: Va trebui pana la urma sa hotaram suspendarea presedintelui, ar fi trebuit sa isi dea singur demisia

de V.M.     HotNews.ro
Joi, 24 mai 2012, 15:38 Actualitate | Politic


Radu Campeanu
Foto: AGERPRES
Presedintele de onoare al PNL, Radu Campeanu, a declarat, joi, in Arges, cu ocazia aniversarii Zilei partidului, ca ar trebui ca USL sa hotarasca suspendarea din functie a presedintelui Traian Basescu, desi acesta ar fi trebuit sa isi dea singur demisia, transmite Mediafax.

"Cred ca va trebui pana la urma sa hotaram o suspendare (a sefului statului - n.r.), cu toate ca, marturisesc, am spus-o o data, poate ca presedintele ar fi trebuit sa isi dea singur demisia, adica sa nu ne mai invite pe noi sa facem procedura de suspendare", a spus Radu Campeanu, la resedinta Bratienilor din judetul Arges.

El a aratat ca rolul Uniunii Social Liberale este "sa readuca echilibrul economic, social si moral in aceasta tara si o data cu acest lucru sa putem pune lucrurile la punct si in relatiile noastre internationale si europene".

"Se vorbeste de USL, de alianta. Eu am fost printre oamenii care au sustinut aceasta alianta, pentru ca trebuiau unite toate fortele normale ale acestei tari pentru a schimba actuala putere, chiar in frunte cu seful statului", a declarat Campeanu.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5887 vizualizari

  • +81 (83 voturi)    
    Un senil.. (Joi, 24 mai 2012, 15:40)

    cristi_an [anonim]

    ca sa nu vin cu alte cuvinte...
    • +62 (64 voturi)    
      Oare de ce... (Joi, 24 mai 2012, 16:04)

      Ex Liberalul [anonim] i-a raspuns lui cristi_an

      ... or vrea unii sa treaca in lumea de dincolo cu obrazul patat? La varsta lui ar fi putut sa dea dovada de demnitate... dar se pare ca lipsa de demnitate este boala... liberala...
      • +33 (35 voturi)    
        Oare de ce ... "Bunicii" spun lucruri trasnite ?? (Joi, 24 mai 2012, 16:29)

        elisa [anonim] i-a raspuns lui Ex Liberalul

        .
      • +2 (4 voturi)    
        barbu campeanu (Joi, 24 mai 2012, 22:11)

        mitza [anonim] i-a raspuns lui Ex Liberalul

        si cele trei fete ale lui, respectiv fiul si nepoatele!
    • +31 (33 voturi)    
      vin (Joi, 24 mai 2012, 16:26)

      vin [anonim] i-a raspuns lui cristi_an

      vin eu: un inconstient.
    • +21 (21 voturi)    
      ce sa mai crezi? (Joi, 24 mai 2012, 17:06)

      gore [anonim] i-a raspuns lui cristi_an

      cand FSN-ul anilor '90 spunea (si) de Campeanu ca vrea sa vanda tara parea evident o minciuna propagandistica.
      Dupa 20 de ani, ma intreb daca nu cumva au avut dreptate...
      • +17 (17 voturi)    
        Uite cine este Radu Campeanu... (Joi, 24 mai 2012, 17:43)

        uluit [utilizator] i-a raspuns lui gore

        Pentru a intelege cat mai bine personalitatea "complexa" a lui Radu Campeanu, voi reda mai jos cateva spicuiri, gasite pe internet:

        -Declaratia lui ION Bugan - The Cold War Veterans’ Association - Exilat Roman, Fost Detinut Politic 1961-1988, din Michigan U.S.A.:
        sursa: http://www.procesulcomunismului.com/marturii/fonduri/ibugan/bugan_turnatori_penali.htm

        "Un alt individ colaborator al DSS; se numeste Radu Campeanu misiunea lui in Europa era de a distruge orice nucleu de rezistenta din exil, sa furnizeze informatii asasinilor din umbra"

        sursa: http://ro.wikipedia.org/wiki/Radu_C%C3%A2mpeanu

        "După eliberarea sa ca deținut politic, emigrează în Franța împreună cu soția sa Monica și cu fiul lor Barbu. La Paris, se arată foarte activ în rândurile exilaților, dar după sosirea lui Paul Goma, este suspectat ca informator al securității."
    • +15 (19 voturi)    
      mortaciune (Joi, 24 mai 2012, 18:14)

      Bogdan [anonim] i-a raspuns lui cristi_an

      'tu-ti D-zeii ma-tii Campeanule, de ordinar ce esti. Tot un ordinar ai ramas din '90 cand ti-ai batut joc de noi toti care credeam in tine
    • +5 (5 voturi)    
      Au de patrie, virtute.. (Vineri, 25 mai 2012, 10:41)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui cristi_an

      ..nu vorbeste liberalul?
      De ai crede ca viata -i e curata ca cristalul?
      .......
      Ce a scos din voi Parisul cand nimic nu e de scos?
      M.Eminescu - profetic
  • +54 (56 voturi)    
    forte normale? (Joi, 24 mai 2012, 15:45)

    ALIN [anonim]

    Voi sunteti normali?
    poet in lumea voastra.
    apropo. chiar suntem obligati sa ascultam ineptiile tuturor babalacilor?
    nu putem sa punem o limita de varsta si pentru parlamentarii astia recilati la capitalism?
  • +61 (61 voturi)    
    Radu Tampeanu (Joi, 24 mai 2012, 15:45)

    Le Grand Bleu [anonim]

    Asa si sa-l propunem pe regele Mihai presedinte. Cum, nu se poate? Nici macar cand doarme Chucky? Va las acu', ma duc la venerabilul Quintus sa mai ticluim o informare, da' o dam anonima.
  • +50 (50 voturi)    
    are dreptate dinozaurul... (Joi, 24 mai 2012, 15:47)

    pehash [utilizator]

    desi un pic senil, el spune ca toate fortele 'normale' ar trebui sa se uneasca, in frunte cu seful statului, pentru a schimba actuala putere... :)
    probabil aceeasi senilitate l-a facut sa recunoasca si ca suspendarea nu are nici o legatura cu incalcarea constitutiei
  • +52 (52 voturi)    
    Doamne, fereste-ne! (Joi, 24 mai 2012, 15:49)

    XOOM [anonim]

    Asta e mai comunist ca Ilici :-))))
  • +53 (53 voturi)    
    frumos îţi şade.... (Joi, 24 mai 2012, 15:52)

    ro [anonim]

    să-i cauţionezi pe Iliescu şi trupa lui de comunişti

    din PNL-ul actual nu e nimic de recuperat
    (şi nici din votanţii lui, care pot înghiţi aceasta farsă istorică)
  • +57 (57 voturi)    
    Presedintele? (Joi, 24 mai 2012, 15:57)

    Liana [anonim]

    Presedintele sa-si dea demisia sau sa fie suspendat?Pentru care motive?Ca nu este de acord cu ce se intampla?D0mnule Cimpeanu nu vreau sa fiu nepoliticoasa dar am senzatia ca ati gresit andrisantul.Cred ca vroiati sa spuneti premierul.
    • +1 (1 vot)    
      cum pt. care motive? (Vineri, 25 mai 2012, 12:30)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Liana

      pentru ca tontolici si-a obtinut scaunul de premier (desi se pare ca foaaaarte vremelnic), pe cand chiulaul intai al tarii nu.
      oricum, nu-i de mirare inca o ineptie care, ce-i drept, nu o poate intrece pe aceea cu propunerea candidaturii regelui la functia prezidentiala.
  • +48 (48 voturi)    
    e senil (Joi, 24 mai 2012, 15:57)

    costi [anonim]

    bai mosulica, voi sunteti actuala putere...pace batranetii tale
  • +32 (32 voturi)    
    daca ai stii (Joi, 24 mai 2012, 16:00)

    excalibur [utilizator]

    dle RC, ce palma mi_ai dat... mai bine-mi taiam mina cu care te votam in 90, decit sa citesc ce esti in stare sa debitezi..n-ai nici o scuza, nici macar virsta, nu ai voie sa imbatrinesti asa urit... sa-i facem loc lui cr&in asta este singurul tau scop???
  • +25 (25 voturi)    
    are dreptate (Joi, 24 mai 2012, 16:00)

    val [anonim]

    aduceti-va aminte de la fizica de cl VI-a, a VII-a ce era "forta normala" si veti intelege ce vrea sa zica aripioara securista a fsn. rezultanta fortelor normale este in jos, in groapa
  • +35 (35 voturi)    
    Stimabile te credeam LIBERAL dar NU ESTI (Joi, 24 mai 2012, 16:01)

    nicku [anonim]

    Mai degraba esti mai comunist decit liberal prin alianta pe care ati facut-o cu PSD . Se intorc prin morminte adevaratii liberali pe care tara i-a avut si v-ar stringe de git dar vine vremea cind o sa ajungeti linga cei trecuti in nefinta .Sa vezi atunci ce cafteala va trag Bratienii &co

    " Cine n-are batrini sa-si cumpere " , cu regret dar eu te-as vinde .La virsta pe care o ai ma asteptam la mai multa intelepciune cel putin daca nu si decenta .
    • +1 (1 vot)    
      dupa cum se vede si din pacate, (Vineri, 25 mai 2012, 12:33)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui nicku

      nu intotdeauna parul alb si senectutea inseamna si intelepciune.
  • +35 (35 voturi)    
    E rupt de realitate (Joi, 24 mai 2012, 16:02)

    stoica [anonim]

    Se va alege praful, intai de PNL si apoi de alianta voastra! Veti disparea ca si PNTCD!
    • -14 (16 voturi)    
      voi (Joi, 24 mai 2012, 17:34)

      mihai [anonim] i-a raspuns lui stoica

      ba o sa dispareti voi, pedelicii..
      cat mai aveti prin sondaje? 5-6%? mai traiti?
      vine votul uninominal. sunt curios care o fi colegiul ala in care un pedelici ar putea sa castige...
      • +8 (8 voturi)    
        Si tu cu te vei alege? (Vineri, 25 mai 2012, 9:22)

        Malone_M [utilizator] i-a raspuns lui mihai

        Tu inca n-ai inteles cum stau lucrurile. Daca-ti imaginezi ca schimband pdl cu usl iti va fi tie mai bine, te inseli amarnic baiete. Dar alaturi de creierele spalate care vor vota cu gandul la o masa calda ( una, nu mai multe, nu va da nimeni mai mult ) te las sa visezi frumos si sa votezi in consecinta.
      • 0 (0 voturi)    
        trebuie sa fii naiv (Vineri, 25 mai 2012, 12:41)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui mihai

        sa crezi ca liberalii si varanii conservatori vor mai exista ca si entitati politice.
        prin tot ceea ce fac nu dovedesc decat ca sunt niste aripioare de aceeasi factura comunista ca si psd.
        prin urmare e foarte logic ca vor fi inghtiti cu fulgi cu tot. se cheama absortie in psd.
        crezi tu ca ponta ii va mai rabda aberatiile si atitudinile dictatoriale ale intaiului chiulau al tarii?
        eminenta cenusie din spatele lui ponta nu e altul decat nepieritorul iliescu, cel care viseaza inca la reinstaurarea comunismului, acum cu fata umana (remember decembrie '89) si la un unic partid care nu poate fi decat psd-ul.
        casca ochii la actiunile tontolacului si ai sa vezi ca de cand e priemer nu a facut nimic altceva decat sa puna mina pe toate functiile cheie din guvern. parlamentul il are deja.
  • +33 (33 voturi)    
    Trebuie un loc pe Porumbacu (Joi, 24 mai 2012, 16:04)

    Cataleya [utilizator]

    Ponta a juns premir.
    deci, Porumbacu trebuie sa devina presedinte.
    Prin toate mijloacele.
    Adica perin cele mai abjecte si mai neconstitutionale metode, Porumbacu trebuie pus Presedinte.
    Altfel cum o sa ma doarma el noaptea (si jumatate din zi) daca stie ca Ponta e premier iar el, Porumbacu, un nime'n drum?
    A iesit papagalula asta turnator la rampa, sa faca ordine!
    Penibil!
    • +6 (6 voturi)    
      Grivco! (Joi, 24 mai 2012, 19:32)

      Als Ob [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      Hai sa schimbam si numele tarii: Grivco.
      Varanul Felix este PM! Nu Copilotul.
  • +46 (46 voturi)    
    Comment sters de user (Joi, 24 mai 2012, 16:07)

    Erasm [anonim]

    • +14 (14 voturi)    
      stai linistit, ca-l astepata pe lumea ailalta (Joi, 24 mai 2012, 17:08)

      gore [anonim] i-a raspuns lui Erasm

      nu scapa el de pedeapsa...
  • +37 (37 voturi)    
    securistii (Joi, 24 mai 2012, 16:09)

    aurelio kraigher [anonim]

    S-au adunat securistii la sfat cu felix si au hotarat soarta tarii,
  • +42 (42 voturi)    
    Zice jigodia care a pactizat prima oara cu FSN-ul (Joi, 24 mai 2012, 16:10)

    Je2 [utilizator]

    Poate crede ca am uitat, dar mai sunt printre noi destui care-si aduc aminte cand i-a oferit lui Ilici pe tava colaborarea PNL-ului, intr-un moment critic pentru Romania. Din pacate, cu exceptia PNT-ului lui Coposu, care a fost plin de naivi, restul asa-ziselor partide istorice au fost infestate cu conserve securiste, mai ales minunatul PNL. Daca a ajuns o alianta intre PNL si partidul fostilor lor tortionari, PSD-ul, sa reprezinte legitimitatea in aceasta tara, inseamna ca suntem prosti rau. Pentru ca toleram asa ceva.
    • -28 (32 voturi)    
      PDL e din FSN (Joi, 24 mai 2012, 16:24)

      Forta Postacii [anonim] i-a raspuns lui Je2

      Giorgiele mama da ai uitat ca din FSN va trageti.

      Nu mai tot trece pe la casierie ca bani nu mai se ezista pt postaci
      • +6 (6 voturi)    
        Patetic (Vineri, 25 mai 2012, 9:27)

        Malone_M [utilizator] i-a raspuns lui Forta Postacii

        Aceleasi replici slabe, aceeasi ironie ieftina. Vedeti voi pe draq cat de curand, asa bucurand-va ca au ajuns " ai vostri" la putere. Veti munci alaturi de ceilalti pentru noii stapani carora le pasa de noi cam cat imi pasa mie de tine.
  • +25 (25 voturi)    
    de unde a aparut mortaciunea (Joi, 24 mai 2012, 16:12)

    huooo [anonim]

    te crucesti. cine si de unde apare. sa serveasca cauza uslamista; trebuie ca bosorogul sa aibe multe datorii la psd-isti.
  • +20 (20 voturi)    
    bine zice campeanu (Joi, 24 mai 2012, 16:12)

    tante alzheimer [anonim]

    da bate campii saracu... nici nu stiam ca mai traieste. si poate ca nici el nu stie ca mai traieste...
  • +13 (13 voturi)    
    bine zice campeanu (Joi, 24 mai 2012, 16:12)

    tante alzheimer [anonim]

    da bate campii saracu... nici nu stiam ca mai traieste. si poate ca nici el nu stie ca mai traieste...
  • +18 (18 voturi)    
    FOSILA (Joi, 24 mai 2012, 16:15)

    scortosul [anonim]

    Da fosila asta unde o fost pana acum? Eu am crezut ca a murit demult. Pacat ca nu e asa, asa cum am crezut.
  • +27 (27 voturi)    
    Nu mai exista PNL (Joi, 24 mai 2012, 16:15)

    philip [anonim]

    Campeanu a fost intotdeauna mai apropiat de Iliescu si PSD decat de Coposu si taranisti, cu care, ideologic vorbind s-ar fi potrivit mai bine...E trist ca la sfarsitul vietii sa ajungi sa spui: am trait degeaba!
  • +22 (22 voturi)    
    presedinte (Joi, 24 mai 2012, 16:16)

    george [anonim]

    Pai sa-l dea jos pe Basescu sa-l puna pe Nastase caci acum e imaculat nu ?
    Nu ne-a mai ramas decat sa emigram!
  • +24 (24 voturi)    
    Sa ii fie rusine acestui individ pentru ce a facut (Joi, 24 mai 2012, 16:17)

    Felix [anonim]

    Intai ar trebui sa bage capul in nisip pentru ce a facut nu sa comenteze.

    Sa va fie rusine "domnule"!!
  • +22 (22 voturi)    
    div (Joi, 24 mai 2012, 16:20)

    dan [anonim]

    Doamne! Astia sunt dusi cu totul! Oare nu este nici unul cu capul pe umeri sa gandeasca! Daca astia ajung la putere este timpul de emigrare!
  • +20 (20 voturi)    
    o stire (Joi, 24 mai 2012, 16:23)

    CBOGDAN [anonim]

    O stire pentru cei care mai credeau ca in PNL mai exista o speranta.
  • +25 (25 voturi)    
    PENIBIL (Joi, 24 mai 2012, 16:25)

    sile231 [utilizator]

    Cred ca merita scris un articol despre tot raul pe care ni l-a facut. Ca sa stie oamenii cu cine au de-a face. O zi buna !
  • +23 (23 voturi)    
    vandutu (Joi, 24 mai 2012, 16:26)

    marmota [anonim]

    Vandutu asta s-a senilizat de tot.
  • +18 (18 voturi)    
    Încă un viitor președinte? (Joi, 24 mai 2012, 16:28)

    antoanelacogian [utilizator]

    I-au promis și lui că va fi președinte?
  • +16 (16 voturi)    
    Campeanu alt turnator (Joi, 24 mai 2012, 16:34)

    Anonimul [anonim]

    Campeanu o fi avand si asta ceva schelete ptin camara de il vrea pe Agarici cat mai curand presedinte sau in dementia lui poate se viseaza chiar el in fruntea statului.Parca poti sti ce este in capul unui dement?
  • +17 (17 voturi)    
    inseamna (Joi, 24 mai 2012, 16:40)

    eqweqewq [anonim]

    Inseamna ca l-au lovit bine minerii (in locuri esentiale, cum ar fi capul), din moment ce e de partea lui Iliescu, nu?
  • +17 (17 voturi)    
    zau (Joi, 24 mai 2012, 16:46)

    dorel [anonim]

    zau campene, te-a reesapat colegii, pe ce motiv constitutional sa-l suspendati ?, rerspectati constitutia si legile tarii, ca vai de capul romanilor, daca voi nu le respectatii, atunci, cine, gainarii ?
    • +1 (1 vot)    
      @DOREL (Sâmbătă, 26 mai 2012, 13:24)

      carat [utilizator] i-a raspuns lui dorel

      Gainarii sunt doar imbecilii, doar uneltele de care se folosesc maharii mafioti, *capi di tutti capi*. Gainarii sunt doar cei ce executa ordinele dupa care urmeaza sa fie ei executati (exemplul cel mai recent: Grajdan de la ISC. Mareee idiot si acest Grajdan, MAREEE !) Spune-mi un nume din actualul USL care sa aibe macar un strop de onoare sau care sa fi facut ceva la viata lui, altceva decat sa fure, sa minta cu nerusinare, sa linseze, sa toarne (la securitate, politie, kgb etc). Toti au soriciul de pe obraz ingrosat la maxim, nimic nu-i mai atinge, nimic nu-i mai impresioneaza decat banii, banii, tonele de bani, muntii de bani. Macar de ar muri striviti sub povara lor, dracu sa-i ia de nesatui si de tradatori de tara !
  • +15 (15 voturi)    
    Campeanu?E viu!!!!!! (Joi, 24 mai 2012, 16:46)

    Stelia [anonim]

    Vai de tara asta pe mana cui va ajunge!Asta la varsta lui nu a invatat nimicccccccccc
  • +21 (21 voturi)    
    R.Campeanu este groparul PNL (Joi, 24 mai 2012, 16:49)

    mircea [anonim]

    Radu Campeanu a fost omul care intodeauna a fost pe contre in PNL.In 1992 ,PNL avea sanse reale sa intre in parlament,iar Radu Campeanu a scos un clip intitulat "Vanati lupii" de o brutalitate extrema care a ingrozit alegatorii si PNL a pierdut.Cand a fost la reunirea fortelor liberale,sa opus,din grandomanie.Voia sa fie singurul care sa dicteze politica PNL.A revenit in PNL dupa ce in PNL au ramas numai Antonescu,Tariceanu,Fenichiu,Vosganian,oportunisti subordonati lui Iliescu si Voiculescu.Actualul PNL nu mai este liberal de mult si numai mai mentin sigla pentru mintirea unei parti a populatiei.De fapt,marele castig al PNL din unirea cu PSD este ridicarea minciunii la rang de politica de partid.A mai vazut careva vre-o initiativa liberala?
  • +12 (12 voturi)    
    "pana la urma" ? din 2007 tot incercati (Joi, 24 mai 2012, 16:54)

    Gryphus [utilizator]

    de 5 ani (din 2007) PSD si PNL incearca sa-l suspende pe Basescu iar astazi vine Campeanu (cel pe care Iliescu l-a agreat ca presedinte "fondator" al PNL in 1990) sa ne spuna ca "pana la urma" ei vor suspendarea de parca ar fi o idee noua.

    in 2011 Radu Campeanu il lauda pe Iliescu: "Ion Iliescu a facut si multe lucruri bune"
  • +15 (15 voturi)    
    Penibil (Joi, 24 mai 2012, 17:06)

    .. [anonim]

    ..si grotesc
  • +13 (13 voturi)    
    PNL-ul lui Campeanu din USL-ul lor (Joi, 24 mai 2012, 17:28)

    uluit [utilizator]

    citez: rolul Uniunii Social Liberale este "sa readuca echilibrul... moral"?

    Cu regret, d-nule Campeanu, constat ca, ne jigniti (pe noi astia "anti"), cand vorbiti de moralitate in concubinaj, tocmai cu cei care prin anii '90 v-au devastat sediul partidului. Se poate sa fie din cauza batranetii, de nu va mai aduceti aminte. Insa, cu siguranta, eu personal nu am aflat, ca Iliescu (cel cu care sunteti in alianta) sa fi iesit in public si sa spuna ca, regreta cele intamplate atunci. Ca sa nu mai adaug ca, NU a raspuns nici pana in prezent in fata Justitiei, pentru crimele de atunci.

    Asta inseamna MORALITATE!
  • +10 (10 voturi)    
    Campeanu (Joi, 24 mai 2012, 17:30)

    obs. [utilizator]

    Un senil
  • +4 (6 voturi)    
    acest securist... (Joi, 24 mai 2012, 18:03)

    gogu [anonim]

    ... adus cu avionul de kgb in decembrie 89 ca o contrapondere la partidul lui Coposu mai are inca nesimtirea sa se amestece in viata poporului roman. locul tau este la cosul de gunoi al dinozaurilor comunisti.
  • +8 (8 voturi)    
    inca o dovada clara (Joi, 24 mai 2012, 18:44)

    crap [anonim]

    ca pnl'ul a ajuns condus de cretini (ptr cine crede ca i-am insultat prea tare, sa consulte dexul, sensul figurat: natang, idiot, stupid, tont, natarau, nerod, tampit, nauc..). extrapoland la usl, corolarul ar fi ca tara a ajuns pe mana cretinilor..
  • +7 (7 voturi)    
    Harababura (Joi, 24 mai 2012, 18:51)

    MARIA [anonim]

    trebuie urgent sa plecati voi de la conducerea acestei tari,ne-am intors inapoi cu 20 ani!! pacat ca bietul popor saracit si prostit nu mai reactioneaza cinstit! alege pe cine-l mituieste mai mult! treziti-va oameni buni! unde e ROMANIA CULTA ?
    • +1 (1 vot)    
      @MARIA (Sâmbătă, 26 mai 2012, 13:45)

      carat [utilizator] i-a raspuns lui MARIA

      Dupa 22 de ani nu cred ca mai e cazul sa plangem de mila nimanui. A avut *bietul popor* timp arhisuficient pentru a se mai limpezi la minte. Cei care au facut-o, cinste lor, ceilalti, daca la atat i-a dus si ii duce capul, atunci sa nu le mai plangem de mila ci sa ne bucuram de cat lapte cu fiere vor trebui sa manance de acum inainte.
      Circula un banc: ginerele, in conflict permanent cu soacra, se intampla ca intr-un accident sa-si piarda un ochi. Dupa accident, tuturor care-l compatimea el le raspundea fericit: ma bucur, ma bucur foarte tare. De ce ? Pentru ca imi lipseste mie un ochi dar si soacra-mea are un ginere chior.
      Asa si eu, ma voi bucura sa-i vad pe toti neghiobi suferind, desi voi suferi si eu alaturi de ei, poate chiar mai mult, pentru ca eu sunt constient de ce va urma pe cand ei nu vor intelege ce li se intampla.
  • +5 (7 voturi)    
    inca unul (Joi, 24 mai 2012, 18:53)

    IoanaDC [utilizator]

    Cata lipsa de decenta din partea unui om de la care ai astepta, daca nu inteligenta, macar bun simt, la varsta lui.

    Mai e si prost (senil?) pe deasupra. Cica "marturiseste" ca Basescu ar trebui sa-si dea demisia, ca sa nu se mai deranjeze ei cu suspendarea.

    Mai bine v-ati marturisi pacatele, d-le Cimpeanu, ca probabil aveti destule pe constiinta! Lasati "marturisirea" demisiei in seama lui Basescu.

    In alta ordine de idei, repet o intrebare adresata simpatizantilor liberali si ieri. Nu membrilor de partid, ci sustinatorilor sinceri, aceea care n-au putut inghiti compromisurile facute de PDL si Basescu, care vedeau in Crin Antonescu un reper moral, un altfel de politician. Oameni buni, ce-i cu voi? Va place unde a ajuns partidul vostru? Vi se pare ca asta e directia in care trebuie sa se inscrie partidul liberal? Cu imaginea asta vreti sa ramaneti in istorie?
  • +8 (8 voturi)    
    Ce s-a intamplat dl campeanu ? (Joi, 24 mai 2012, 18:59)

    duffy [anonim]

    ...Coposu ti-ar da o palma peste cap...
  • +11 (11 voturi)    
    Vai ce democratie ! (Joi, 24 mai 2012, 19:17)

    ileana [anonim]

    Stau si ma gandesc acum , cine ne da lectii de democratie autentica (Radu Campeanu ) pe la inceputul anului 1990. Cred ca adevaratii liberali se rasucesc in morminte , la aberatiile asa zisilor liberali de azi , din Romania.
    Rusine domnule Campeanu ! Nu mai recunoasteti ca este valabil ceea ce a decis electoratul care s-a prezentat la vot , pentru alegerile prezidentiale .
  • +8 (10 voturi)    
    Nu va legati de PNL-Tatarascu,asa este el,genetic (Joi, 24 mai 2012, 19:28)

    eugeni [anonim]

    Asa cum sub Tatarascu , pnl-AT(aripa tatarascu) a colaborat strans cu comunistii , pana la urma fiind devorati de ei, asa si PNL AT-AC-FA(aripa tanara,campeanu,fara aripa etc) au colaborat strans cu comunistii. Avand inaintasi de seama: Quintus, Amadeo-Lazarescu,Boier Stolnici si alti securisti de seama)
    PNL a cautionant mineriada si pe Iliescu intrand la guvernare in '91 alaturi de FSN.
    Ce vremuri..... Campene.....ce vremuri.........

    Sa nu uitam, de atunci , pana astazi, PNL nu a fost de dreapta (cu mici exceptii-prezenta lui Stolojan care a dat o directie de dreapta , nedorita de Patriciu si Tariceanu)
  • +7 (9 voturi)    
    Bai fosila (Joi, 24 mai 2012, 19:36)

    secu [anonim]

    Te urasc de cand ai vandut dreapta, liberalismul... Singurul pe care il venerez este Domnul Coposu. O adevarata personalitate, un caracter rar.
    Circula si tu la latrine ca acolo te poti integra.
  • -13 (13 voturi)    
    ... (Joi, 24 mai 2012, 20:58)

    gigiduru88 [anonim]

    Pe Basescu il vor suspenda dar asa cum am scapat de PDL vom scapa si de Base !!!
  • +4 (4 voturi)    
    Nu trebuia (Joi, 24 mai 2012, 21:05)

    alex [anonim]

    Imi aduc aminte ca l-am votat pe omul asta, imi pare rau si acum ca nu l-am votat pe Ratiu
  • +7 (7 voturi)    
    sezi mumos bubico!! (Joi, 24 mai 2012, 21:16)

    mos teaca [anonim]

    astazi era Inaltarea, dar vad ca tu ai inviat (pardon ai fost reactivat) din morti....nu-i nimic la varsta ta este scuzabil, du-te repede si ia-ti pastilele ca iar nu stii ce spui si te duc astia iar la balaceanca, puiule
    ce mai face madama mimi de la paris, bine mersi? ce vremuri mon cher, ce vremuri!!
    si au intervenit astia si te-au trimis in misiune in pnl si ti-au stricat toate tendreturile si placerile......
    dar a meritat ca ti-au dat casa masa si solda babana...
    ai du-te ia-ti tichia si papucii si fa nani si trage apa si nu murdari colacelul....si nu uita sa stingi lumina!!
  • +7 (7 voturi)    
    intrebari (Joi, 24 mai 2012, 23:20)

    Tia2 [utilizator]

    Si pe ce motiv? Legea mai conteaza?
    Oare mai exista PNL ? Sau doar prieteni de-ai lui Ilici?
  • +4 (4 voturi)    
    Halal (Vineri, 25 mai 2012, 10:35)

    AlisCuPar [utilizator]

    liberal !
  • -7 (7 voturi)    
    !!! (Vineri, 25 mai 2012, 10:50)

    mihaela roman [anonim]

    Daca ar fii cu capul pe umeri,Base si-ar da sema ca este momentul sa demisioneze,insa cum nu se intampla acest lucru umratorul pas il reprezinta suspendarea sa!
    • +3 (3 voturi)    
      "Daca ar fii cu capul pe umeri"? (Vineri, 25 mai 2012, 11:10)

      ciupi 2 [utilizator] i-a raspuns lui mihaela roman

      treci inapoi in gimnaziu!
  • +3 (3 voturi)    
    R Campeanu... (Vineri, 25 mai 2012, 11:41)

    ionita [anonim]

    Domnule Campeanu , ai mai scos perle de-a lungul timpului ,dar a venit o vreme sa sti linistit sa-ti maninci pensia data de romani, desi n-o pre meriti,
    ti-o recomand ca vechi liberal in convingere si fapte.