Ora 17:00: Guvernul se reuneste in prima sedinta sub conducerea lui Catalin Predoiu

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 6 februarie 2012, 16:01 Actualitate | Politic


Guvernul se reuneste luni, la ora 17:00, in prima sedinta sub conducerea lui Catalin Predoiu, anunta Mediafax, citand surse oficiale. Ministrul Justitiei, Catalin Predoiu, a fost numit, luni, de presedintele Traian Basescu in functia de premier interimar, dupa demisia lui Emil Boc.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2172 vizualizari

  • -3 (5 voturi)    
    care guvern? (Luni, 6 februarie 2012, 16:22)

    Florin [anonim]

    pai guvernul asta a picat...cu cine se intalneste Predoiu? nu prea inteleg...
    • +1 (1 vot)    
      Daca nu intelegi... e vina ta (Luni, 6 februarie 2012, 16:45)

      Bogdan [anonim] i-a raspuns lui Florin

      Nu a picat nici un guvern. Boc si-a depus demisia din functia de prim-ministru. A fost numit un interimar - Predoiu. Restul functioneaza ca si pana acum. Urmeaza numirea unui prim-ministru, care si va face un nou cabinet (poate pastra o parte din ministri sau chiar pe toti, dupa cum vrea). In cazul in care trece de parlament, noul guvern va si instalat.
      Pana atunci... totul ramane cum a fost.
    • 0 (0 voturi)    
      Sunt niste diferente,dar poate nu stii. (Luni, 6 februarie 2012, 16:51)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui Florin

      Cand demisionezi de undeva,nu inseamna ca depui demisia si ai plecat.Nu.Ramai in functie,in cazul guvernului ,pana la numirea(investirea unui nou guvern.Asa a fost in timpul alegerilor prezidentiale cand guvernul Boc a fost interimar de trei ori.Acum,nu stim ce vor hotara partidele politice si presedintele.Situatia este complicata si cred ca se ascut cuititele(figurativ vorbind).
    • -1 (1 vot)    
      nelamurirea (Luni, 6 februarie 2012, 17:03)

      lmc [utilizator] i-a raspuns lui Florin

      asta o am si eu: daca Boc si-a dat demisia, nu a cazut tot guvernul? Adica, ministrii raman in continuare in functie?
      • 0 (0 voturi)    
        ... (Luni, 6 februarie 2012, 17:19)

        John.Doe [utilizator] i-a raspuns lui lmc

        Vai de capul vostru!!!! Daca mai strigi si "Jos Basescu" esti de pus in rama.
  • +1 (1 vot)    
    ok. (Luni, 6 februarie 2012, 16:58)

    oxxxxxyyyyya [utilizator]

    ministri guvernului BOC, isi continua mandatele pana la formarea noului guvern....simplu. tara nu poate sta neguvernata.
    • 0 (0 voturi)    
      Ce doreste USL? (Luni, 6 februarie 2012, 17:48)

      LoveRomania [utilizator] i-a raspuns lui oxxxxxyyyyya

      Dar ce doreste USL asta? Poate la recurs bombo scapa de puscarie, sau daca sunt alegeri anticipate capata o noua imunitate si scapa de proces