Corespondenta din SUA

FOTOGALERIE Victoria lui Obama, sarbatorita la New York pana tarziu in noapte

de Adrian Novac     HotNews.ro
Miercuri, 5 noiembrie 2008, 11:01 Actualitate | Internaţional


Victoria lui Obama, in New York
Victoria lui Barack Obama a fost sarbatorita pana tarziu in noapte, la New York, unde locuitorii si turistii s-au strans in Times Square, la Rockefeller Center si in Harlem. Mii de suporteri ai senatorului democrat au cantat, au agitat pancarte si au scandat numele primului presedinte de culoare din istoria Statelor Unite.

Sustinatorii lui Obama au blocat Times Square, fiind nevoie de interventia fortelor de politie pentru ca masinile sa poata circula.

Apasa pe poza pentru a deschide galeria foto.



















2955 vizualizari

  • -2 (8 voturi)    
    Caragiale peste tot (Miercuri, 5 noiembrie 2008, 11:37)

    Caragiale [anonim]

    Mare SCARTZ, jucat si prost pentru fraieri. Cine mai crede in alegerile populiste si candidaturi ? Si la noi si la ei totu-i un teatru de 2 bani, cei care trebuie sa se maimutareasca sunt (pentru o perioada de 4,5 sau 7, 10 ani) condusi de altii sunt de mult alesi.
    Si Mc Cain care, cica l-a felicitat pe Obama, scartz. Pai amandoi sunt marionete, si la sfarsitul spectacolului trebuie sa se aplece si sa primeasca amandoi aplauze....Bravoooo... Biissssss ...IEEEEE
  • -6 (8 voturi)    
    urmeaza Obama de Ro (Miercuri, 5 noiembrie 2008, 12:08)

    obama [anonim]

    tot Base al nostru e mai tare ! :)
  • +5 (7 voturi)    
    Cam mare entuziasmul... (Miercuri, 5 noiembrie 2008, 12:50)

    Claude [anonim]

    ... ca doar nu au scapat de vreo dictatura.
  • +1 (5 voturi)    
    Manifestare de bucurie (Miercuri, 5 noiembrie 2008, 13:04)

    Duras [utilizator]

    Spre deosebire de State, la noi se blocheaza strazile cand nu au oamenii electricitate, nu au caldura in case sau pentru diverse proteste...

    Astept asemenea efect asupra maselor si la noi, nu cand se suspenda presedintele, cand este ales unul nou!

    As vrea sa avem un candidat la fel de bine pregatit pe care sa il sustinem prin nopti albe pe strazile din toata tara...
    • +4 (4 voturi)    
      as vrea sa-ti dau dreptate in totalitate (Miercuri, 5 noiembrie 2008, 13:34)

      irina [anonim] i-a raspuns lui Duras

      din pacate din cate am observat eu nu se fac proteste pt lipsa de electricitate, caldura etc. de-abia acum se fac ceva proteste pentru ca au fost promise cateva majorari salariale ce sunt acum amanate; in rest, manifestatii doar pentru meciurile de fotbal ca stai si te uiti ca prostul/proasta la cat de "suparati" sunt oamenii pentru nedreptatile facute in fotbal dar pentru nedreptatile sociale/economice comise la scara larga nu protesteaza mai nimeni la noi in tara.
      • -3 (3 voturi)    
        Lasa-ne cu salariile (Miercuri, 5 noiembrie 2008, 14:10)

        Andrei Basarab [anonim] i-a raspuns lui irina

        te rog eu Irina, lasa-ne cu salariile marite. ca nu poti micsora nedreptatile sociale dandu-le unora mariri de 50% chiar daca ceilalti raman la acelasi nivel. eu unul m-am saturat de comentatorii care il realitate nu vor sa vada mai departe de buzunarul lor. ma rog. poate nu face obiectul articolului acest comentariu, dar a fost provocat de al tau.
        • +1 (1 vot)    
          salarii (Miercuri, 5 noiembrie 2008, 16:42)

          irina [anonim] i-a raspuns lui Andrei Basarab

          obiectivul meu nu era sa declar majorarile salariale ce fac obiectul ultimelor discutii din presa si nu numai ca juste sau nu. nu cred ca eu sunt in masura sa fac aceasta evaluare si sincer nici nu vreau sa o fac. ceea ce vreau eu sa spun este ca s-a furat mult si s-au dat multe verdicte pe care foarte multi oameni le-au apreciat ca injuste, dar mai nimeni nu a reactionat prin proteste. am precizat cazul cu salariile doar cu titlul de exceptie de la regula. mentionez ca nu am niciun beneficiu din majorarile salariale discutate daca asta te ajuta cu ceva.
  • +3 (5 voturi)    
    Da, da... (Miercuri, 5 noiembrie 2008, 13:47)

    Bogdan [anonim]

    Or sa vada ei pe dracul. Mai vorbim peste 4 ani.
    • 0 (0 voturi)    
      Ce bine le zici (Joi, 6 noiembrie 2008, 21:10)

      thereauristu [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan

      Ce bine le zici tu Bogdane, ca un om mare.

      Pacat ca prostii de americani nu au consultat o somitate ca tine inainte sa-l aleaga pe incapabilul ala.

      Nu-i asa?